رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

مریم جان ، من صنعتی شاهرود بودم

ولی اگه یه روز برگردم به گذشته هیچوقت شاهرود نمیرم، و حتما مکانیک شهرهای بعدی که مکانیک قبول شدم رو میزدم. من به همه چی فکر کردم و اولین دلیلی که خیلی جاهارو میگفتم نه، مسیر بود ولی بعدا به این نتیجه رسیدم که مسیر طولانی باشه بهش بیشتر می ارزه

باز پیشنهاد من اینه که به شبانه فکر کن اونم تهران

و اینکه فکر نمیکنم سنگاپور رو بشه به راحتی رفت

سنگاپور دو تا دانشگاه داره در حد mit و پذیرش از اینا لازمه داشتن رزومه بسیار بسیار قوی هست، و بچه های شریف هم ترجیح میدن جاهای دیگه رو امتحان کنند تا این دانشگاه ها رو :icon_redface:

بانو شما لیسانس دارید از شاهرود؟

از دانشگاه راضی نبودید یا شهر و مسیر؟

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 2.3k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بله من لیسانسم رو این دانشگاه گرفتم

دانشگاه یکی دو استاد داشت که واقعا عالی بودند ولی خوب با مدیر گروه نتونستند کنار بیان و رفتن

یکیشون دکتر هاشمی بود که طراح سوالهای دکتراست

از لحاظ مردمی که نمیشه گفت ، چون یه جورایی توهین میشه به اون شهر ولی خوب...

دانشگاه جدیدا خیلی پیشرفت کرده

وقتی ما داشتیم فارغ التحصیل میشدیم، بزرگترین آزمایشگاه کشور رو داشت تاسیس میکرد تو زمینه مکانیک

ولی ............................

• Like 3
لینک به دیدگاه
بله من لیسانسم رو این دانشگاه گرفتم

دانشگاه یکی دو استاد داشت که واقعا عالی بودند ولی خوب با مدیر گروه نتونستند کنار بیان و رفتن

یکیشون دکتر هاشمی بود که طراح سوالهای دکتراست

از لحاظ مردمی که نمیشه گفت ، چون یه جورایی توهین میشه به اون شهر ولی خوب...

دانشگاه جدیدا خیلی پیشرفت کرده

وقتی ما داشتیم فارغ التحصیل میشدیم، بزرگترین آزمایشگاه کشور رو داشت تاسیس میکرد تو زمینه مکانیک

ولی ............................

:ws28::ws28:

با زبون بی زبونی گفتی همه چیز رو...

• Like 3
لینک به دیدگاه

میگم که دانشگاه چند تا استاد خیلی خوب داره

دکتر مغربی، دکتر ایپکچی، واسه تبدیل انرژی ولی به نظرم گزینه های خیلی خیلی بهتری هست

البته الان شاهرود قبول شدنش فکر نکنم راحت باشه

و به طور خلاصه بگم ، من بعد از فارغ التحصیلی حاضر نشدم حتی یه بار فوق بدم

که یه بار استاد دانشگاهم بهم زنگ زد ، گفت حیفه و .... و گفت خودم اسمت رو مینویسم که پارسال واسه اولین بار شرکت کردم

اینم باز به زبون بی زبونی :ws3:

ولی اینم بگم که دوست من با رتبه 500 اینا بود که شاهرود قبول شد، و اینکه شاهرودی هم بود

• Like 4
لینک به دیدگاه
اگه میخواهی حتما برای دکتری بری خارج،یا شریف برو یا دانشگاه تهران.

رنک این دو دانشگاه خیلی بالاست و مخصوصا تو آمریکا از همه بیشتر طرفدار دارند.

پلی تکنیک کلا تو مکانیک وضعش خیلی داغونه،اینقدر سخت میگیرند که اشکت در میاد.

من خودم پلی تکنیک را بعد از علم و صنعت زدم.

راستش باید ببینی از نظر وضع مالی در چه حدی هستی.

به نظر من اینطوری بزن:

روزانه شریف،تهران،علم و صنعت

شبانه شریف،تهران.....

بقیه هم دیگه هرچی خواستی.

بیشترین تمرکزت روی اولویت روزانه علم و صنعت یا شبانه های شریف و تهران باشه و تصمیم نهایی را خودت بگیر که بعدا نگی فلانی گفت.

اسی جان شما که خودت میگفتی علم و صنعت رو نزن که !! آخه نمیشه به راحتی از اسم امیرکبیر گذشت. من با یکی از هم دوره ای های لیسانسم که الان داره ارشد امیرکبیر میخونه بابت همین سخت گیری هایی که شنیدم صحبت کردم میگفت اینجوریا نیست. استاد خوب و بد نمره داره و... بعدش هم در مورد شبانه تهران قصد زدنش رو دارم ولی تنها مشکلی که برام مونده ندادن خوابگاه هست. نمیدونم این رو چه طوری میشه حل کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در ضمن آیا آمار دقیق از سال قبل دارید که شبانه تهران و روزانه امیرکبیر تا چه رتبه هایی گرفتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

• Like 4
لینک به دیدگاه

واسه تحصيل در خارج از كشور دانشگاه شريف و دانشگاه تهران كه اصولا حرف اول رو ميزنند

ولي من يكي از دوستانم واسه فوق از يكي از دانشگاههاي مطرح آمريكا تونست پذيرش بگه ، اميركبير هم ميخوند

يكي ديگه واسه دكترا ، از آمريكا full fundگرفت اونم اميركبير بود

يكي از دوستان ديگم از دانشگاه شاهرود واسه دكتراي مكانيك full fund از دانشگاه هاي ايتاليا گرفت

واسه پذيرش در خارج از كشور حرف اول ، رزومه و نمره زبان ميزنه

ولي اگه شريف باشه ، در واقع يه جور green card داري

• Like 4
لینک به دیدگاه
واسه تحصيل در خارج از كشور دانشگاه شريف و دانشگاه تهران كه اصولا حرف اول رو ميزنند

ولي من يكي از دوستانم واسه فوق از يكي از دانشگاههاي مطرح آمريكا تونست پذيرش بگه ، اميركبير هم ميخوند

يكي از دوستان ديگم از دانشگاه شاهرود واسه دكتراي مكانيك full fund از دانشگاه هاي ايتاليا گرفت

من که زیاد قصد خارج ندارم..کجا بزنم:ws3:

• Like 2
لینک به دیدگاه
مريم جان من پيشنهادم اينه كه انتخاب اولت دانشگاه هاي تهران باشه

باز نظر خودت مهمه و شرايطي كه داري

بعضی از رشته ها هست که حتی رتبه من روزانشون هم آورده ونمیدونم اینا رو هم بزنم یانه؟مثل سیستم های تجدید پذیر انرژی،پژوهشگاه انرژی...این پژوهشگاه وابسته به شریف هست و یا دانشگاه تهران دانشکده نوینش این رشته رو داره.آینده کاری این رشته ها رو اصلا نمیدونم.چون بیشتر آینده رشته واسم مهمه و نه دانشگاه و یا شهریه اش

:icon_pf (34)::icon_pf (34):من هنوز انتخاب رشته نکردم

• Like 3
لینک به دیدگاه

آیا بعد از مهر رشته های بعدی از آنچه در لیست هست که قبول شده ایم رو بریمومنظورم اینه که قبولی های دو م و سوم و...

• Like 1
لینک به دیدگاه

مرسی از راهنماییت

من تو اولویت بین شبانه تهران و روز امیرکبیر موندم:ws52:

در ضمن هی دارم از این و اون میشنوم امیرکبیر مکانیکش خیلی سخت میگیرن و استادای بداخلاقی داره و... بهم میگن اصلا امیرکبیر نزنم ولی آخه نمیشه از اسمش گذشت که!!!:icon_pf (34):

• Like 5
لینک به دیدگاه
اسی جان شما که خودت میگفتی علم و صنعت رو نزن که !! آخه نمیشه به راحتی از اسم امیرکبیر گذشت. من با یکی از هم دوره ای های لیسانسم که الان داره ارشد امیرکبیر میخونه بابت همین سخت گیری هایی که شنیدم صحبت کردم میگفت اینجوریا نیست. استاد خوب و بد نمره داره و... بعدش هم در مورد شبانه تهران قصد زدنش رو دارم ولی تنها مشکلی که برام مونده ندادن خوابگاه هست. نمیدونم این رو چه طوری میشه حل کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در ضمن آیا آمار دقیق از سال قبل دارید که شبانه تهران و روزانه امیرکبیر تا چه رتبه هایی گرفتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه برای خوابگاه مشکل داری پس روزانه ها را بزن،چون ممکنه واسه سکونت به مشکل بخوری.

روزانه امیرکبیر تا 130 که فکر کنم گرفته امسال تا 170 هم میرسه چون ظرفیت ها بالا رفته.

شبانه هم که بالای 200 میخواد.

• Like 3
لینک به دیدگاه

بنظر شما با رتبه 830 بهترین گزینه قبولی کجاست؟

اهواز و سهند تبریز رو دوستان فرمودن.بغیر از این دو شهر

• Like 1
لینک به دیدگاه
بنظر شما با رتبه 830 بهترین گزینه قبولی کجاست؟

اهواز و سهند تبریز رو دوستان فرمودن.بغیر از این دو شهر

خوب تقریبا همین جاها میشه قبول شد.

دانشگاه هایی مثل کاشان و سمنان و یزد را هم میشه روزانه قبول شد.

باید روی شهرستان ها تمرکز کرد....

• Like 1
لینک به دیدگاه
خوب تقریبا همین جاها میشه قبول شد.

دانشگاه هایی مثل کاشان و سمنان و یزد را هم میشه روزانه قبول شد.

باید روی شهرستان ها تمرکز کرد....

کرمان چطور؟دختر خیلی تواناییه...و ظرفیت فوق العاده بالایی داره.واسه همین واسم مهمه که بهترین گزینه رو بزنه

لینک به دیدگاه
کرمان چطور؟دختر خیلی تواناییه...و ظرفیت فوق العاده بالایی داره.واسه همین واسم مهمه که بهترین گزینه رو بزنه

اگه همشهری شماست،بهتره همون باهنر کرمان و شهید چمران اهواز رو بزنه،که البته اهواز رنک بالاتری داره.

• Like 1
لینک به دیدگاه
اگه همشهری شماست،بهتره همون باهنر کرمان و شهید چمران اهواز رو بزنه،که البته اهواز رنک بالاتری داره.

ساکن شیراز هستن.پس بنظر شما اهواز از کرمان بالاتره؟حتی تبدیل

• Like 1
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...