رفتن به مطلب

پست پروداکشن با فتوشاپ (V-Ray Image Post-Processing in Photoshop)

ارسال های توصیه شده

te19slhc18ie4pvms98i.jpg

این آموزش برای اون دسته از افرادی هستش که برای پست پروکردن کارهاشون زیاد از فتوشاپ استفاده نمی کنن. توی این آموزش یک سری نکات مهم و کاربردی رو که در پست پرو کردن خروجی رندرینگ مفید هستن رو بهتون یاد میدم.

devmayvcedw2muraobw7.jpg

خروجی رندر رو توی فتوشاپ باز کنین.

idciwihrscv97mxcg3ps.jpg

به مسیر زیر برید: Image>Adjustments>Brightness/Contrast

t1dnpfeoew45mcowzqy.jpg

روشنایی و کنتراست در تصاویر متفاوته و این یه انتخاب شخصیه که چقدر قصد دارین brightness و contrast رو تصاویر تغییر بدید. چون ممکنه همین تصویر توی بعضی مانیتورها خیلی روشن دیده بشه و توی بعضی دیگه تاریک! پس شما مجبورید تا جایی امتحان کنید که چشماتون اونو بپذیره!

tlsgfco9kpzgn9rmu7g.jpg

نتیجه تنظیمات من به این صورت شد:

jha9mcpkaggcjnw6gwii.jpg

حالا به این مسیر برید: Image>Adjustments>Hue/Saturation.

zj77kd33xudkuw22xjc1.jpg

در قسمت Saturation مقدار رو روی -13 بزارید چون فکر میکنم رنگها توی این قسمت خیلی قوی هستن. البته این قسمت هم باز بسته به نظر خود شماست و همچنین بستگی به کیفیت رندری که از کارتون دارید.

qyrukp7jl0t15mzo1az9.jpg

این نتیجه تنظیمات قسمت saturation شد:

a1evgheb86lt4fb335.jpg

اینبار به مسیر زیر برید: Image>Adjustments>Selective Color

fh1f67a8arg5cqpgbv7.jpg

ادامه دارد....:a030:

لینک به دیدگاه

توی تنظیمات Selective Color شما میتونید رنگ های توی تصویر رو ویرایش کنین. به طور مثال اگر رنگ سبز رو انتخاب کنین تمام رنگهای سبز تصویر با تغییر دادن گزینه های موجود در پنجره Selective Color تغییر میکنن. این یکی از آپشن های خوبی هستش که میتونید خیلی حرفه ای تصاویرتون رو با اون ویرایش کنین.

7ixqiy6ry5hlcqe4llew.jpg

من برای طبیعی تر شدن کارم از منوی Color گزینه Neutrals رو انتخاب میکنم و مقدار cyan رو روی -7 و مقدارyellow رو روی +9 میزارم. شما برای اینکار میتونید از color balance هم استفاده کنین طبق این مسیر: Image>Adjustments>Color Balance اما به نظر من روش قبلی درحالیکه سریع تر هست افکت بهتری هم به کار شما میده.

euudrlmy4o3qmbx0u7q.jpg

توی دوتا تصویر زیر میتونید تفاوت افکتهای مختلف این روش رو ببینید. تصویر اول افکت blue cinematic هستش و به تصویر دوم افکت سبز اعمال شده. این روش به شما کمک میکنه که رندهاتون رو به رندرهای هنری نزدیک کنین که البته بستگی داره به اینکه شما بدنبال چه چیزی هستین. دقت کنین Photo Filter هم میتونه اینکار رو برای شما انجام بده اما این روش کنترل بیشتری روی رنگ ها داره.

q5u3um3evipi8kl3ni8.jpg

نتیجه نهایی:

wzftb7k2r65hxiok6tb.jpg

حالا بریم سراغ Diffuse Glow. از این مسیر Filter>Distort>Diffuse Glow فیلتر رو اجرا کنین.

ix0frxbu5hearxmja6.jpg

توی قسمت Glow Amount مقدار 2 رو بدید. مقدارش دست خودتونه ممکنه بخواید مقدار بیشتری اعمال کنین ولی مراقب باشین زیاده روی نکنین.:w16:

v8f0yg8o97eulewxvh9.jpg

اینم نتیجه:

zn59ye0c86kqkhncmdva.jpg

رسیدیم به بخش جالب کار! برید به این مسیر : Filter>Distort>Lens Correction

unvscjzjubv3w0ah4y9c.jpg

من همیشه با آپشن های Chromatic Aberration کار میکنم به نظرم تصاویر رو خیلی واقعی تر میکنن که اینم باز بستگی به شما داره که چه افکتی رو قصد دارین به کار بدید.

من توی قسمت Fix Red/Cyan Fringe مقدار 15- رو میدم و توی این قسمت Fix Blue/Yellow Fringe هم مقدار +9

gi7wn3ve1mlnh4eogxg0.jpg

توی آپشن Vignette در قسمت Amount مقدار 25- رو میدم این کار باعث میشه اطراف اون فضایی که در تصویر روی اون فوکوس کردیم یک فریم سایه ایجاد بشه و به کار عمق میده.توی این کار من روی میز و گلدان این کار رو انجام دادم شما میتونید روی هر قسمت دیگه از کار که دوست دارید با جابجایی midpoint این کار رو انجام بدین.

wsn6iw1365a5sh9zvo0.jpg

نتیجه:

fm81teliop1gukxd935.jpg

ادامه دارد...:w16:

لینک به دیدگاه

حالا بیاین یه مقدار برای عمق دهی بیشتر به کار از ابزار Blur استفاده کنیم. (DoF) یا عمق میدان بصورت پلاگین هم موجوده که همزمان با رندرینگ میشه اونو هم اعمال کرد اما من ترجیح میدم از این روش استفاده کنم.

t06jqmonjmu54gl0z6os.jpg

حالا لازمه که شعاع و میزان سختی ابزار رو تنظیم کنیم من معمولا Hardness رو روی صفر میذارم چون باعث کدری بیشتری میشه. همه اینا بستگی داره به اینکه شما روی چی فوکوس کردید.. مثلا من توی کار روی گل و میز فوکوس کردم.

jqi8edb3vei9h07vcbky.jpg

همونطور که میبینید من یه روی مقدار کاناپه مشکی و همینطور روی قالیچه و در سمت راست رو بلر کردم

g740cjdf90zik8co3z90.jpg

حالا میخوام همین کار رو روی صندلی قرمز هم انجام بدم اما گلها چز محدوده فوکوس من بودن که نباید کدر بشن برای اینکار از ابزار زوم استفاده میکنم و یک مقدار سایز ابزار بلر رو کم میکنم . روی مبل زوم میکنم و اونو کدر میکنم. (نکته: برای زوم میتونید از طریق کلید کنترل با مثبت و منفی zoom in یا zoom out کنین.)

axdes16b2lg1b8skrg3.jpg

اینم نتیجه کار:

cmzljo61ow5b924496p.jpg

حالا بیاین یه مقدار از Photo Filter استفاده کنیم این فیلتر آپشن خوبیه برای گرم کردن یا سرد کردن رنگ های تصویر! به این مسیر برید: Image>Adjustments>Photo Filter

595s3d0y3jqmn4pg5pgu.jpg

توی پنجره این فیلتر بطور پیش فرض یک رنگ گرم با غلظت 25% قرار داده شده که شما میتونید از منوی کرکره ای فیلتر دلخواهتون رو انتخاب کنین یا از قسمت color رنگی رو که مدنظرتون هست رو ایجاد کنین.

w2c1wt0pplymm5my972.jpg

نتیجه با یک فیلتر گرم:

yt7ffbdcjmw27ubum76.jpg

اینم چند نمونه دیگه با فیلترهای متفاوت:

yf8m1p2lnxtlpl8hb16.jpg

توی تصویر زیر میتونید تفاوت پست پرویی رو که انجام دادیم با رندر اصلی وی ری مقایسه کنین!

eu5u1z0cdhtb6cam047f.jpg

22hjwzsqhhcya4vqdak.jpg

6sjaeh8xee2uxpe1ly6s.jpg

امیدوارم که از این آموزش لذت برده باشین و بتونید از اون توی کارهاتون استفاده کنین! :a030:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

pass: noandishaan.com

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...