رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام دوست عزیز

چه مشکلی داره؟ کامپایلر براش نصب کردین؟

مشکل همینه. کامپپایلر نصب نکردم.پست اول تاپیکو خوندم،ولی ویندوز من 8.1 و متلب2013 که هر دو 64بیتی هستند.گفتم شاید فرق داشته باشه؟

لینک به دیدگاه
مشکل همینه. کامپپایلر نصب نکردم.پست اول تاپیکو خوندم،ولی ویندوز من 8.1 و متلب2013 که هر دو 64بیتی هستند.گفتم شاید فرق داشته باشه؟

ویندوز 8.1؟؟؟

سلام

ببخشید دوست عزیز، راستش خودم روش نصب نکردم، برای همین چیزی نگفتم.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
برای هر دو ورژن a و b متلب 2013 گفته شده که ساپورت میشه، شاید نصب اینا راحت تر باشه. در مورد SDK هم همون ورژن 7.1 رو ساپورت می کنه، ورژن 8.1 رو نمیشه برای متلب استفاده کرد، نصب SDK 7.1 هم می تونه دردسرهایی داشته باشه، چون اگه مثلا Net Framwork یا Microsoft Visual Studio C++ 2010 Redistributable ورژن های بالاتر از ورژنی که داخل خود SDK هستش، نصب باشه، موقع نصب ارور میده، که شاید از ارورش هم نشه چنین چیزی رو متوجه شد، ولی اگه بالاتر باشن باید قبل نصب uninstallشون کرد، توی بخش TROUBLESHOOTING توضیحاتش آورده شده.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

دوستان سلام

من متلب 2011 دارم و اول ویندوز 64 بیتی 8.1 را نصب کردم بعدش ویژوال استودیو 2013 را کامل نصب کردم بعد متلب را یه کد اماده دارم که دستور mex رو میزنم اما خطا میده و کامپایلر رو نمیشناسه

میشه لطفا راهنماییم کنید چه کنم

ویندوزمو عوض کننم؟

ورژن متلبمو عوض کنم؟

جان من کمک کنید برای پایان نامه ام هست

لینک به دیدگاه
دوستان سلام

من متلب 2011 دارم و اول ویندوز 64 بیتی 8.1 را نصب کردم بعدش ویژوال استودیو 2013 را کامل نصب کردم بعد متلب را یه کد اماده دارم که دستور mex رو میزنم اما خطا میده و کامپایلر رو نمیشناسه

میشه لطفا راهنماییم کنید چه کنم

ویندوزمو عوض کننم؟

ورژن متلبمو عوض کنم؟

جان من کمک کنید برای پایان نامه ام هست

سلام دوست عزیز

خب ورژن متلبتون که ویژوال استودیو 2013 رو ساپورت نمی کنه، از یه ورژن جدیدتر متلب استفاده کنین که این مشکل رو نداشته باشن، هر چی هم جدیدتر باشه احتمالا با ویندوزتون هم سازگارتر هست.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام دوستان

من از نسخه R2014a متلب روی لینوکس استفاده میکنم. یه کدی هست باید اجرا ازش بگیرم که فقط گفته روی لینوکس ساپورت میشه. الان با این mex دچار مشکل شدم. این mex با g++-4.7‌ و gcc 4.7 کار میکنه. حالا من هر کاری میکنم که متلب رو لینکش بدم به gcc‌ و g++ 4.7‌ نمیشه. چنین خطایی میده:

mex -setup C++

Error using mex

No supported compiler or SDK was found. For options, visit

ممنون میشم راهنماییم کنین

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

من از نسخه R2014a متلب روی لینوکس استفاده میکنم. یه کدی هست باید اجرا ازش بگیرم که فقط گفته روی لینوکس ساپورت میشه. الان با این mex دچار مشکل شدم. این mex با g++-4.7‌ و gcc 4.7 کار میکنه. حالا من هر کاری میکنم که متلب رو لینکش بدم به gcc‌ و g++ 4.7‌ نمیشه. چنین خطایی میده:

mex -setup C++

Error using mex

No supported compiler or SDK was found. For options, visit

ممنون میشم راهنماییم کنین

سلام دوست عزیز

چیزی که تایپ کردین اینه؟

همون mex -setup رو فقط بنویسین هم بازم این ارور رو میده؟

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

با سلام خدمت مسئول تاپیک

یه مشکلی داشتم، اینقدر توی سایتهای انگلیسی گشتم خسته شدم، نتیجشم هیچی به هیچی!

تو سایتهای فارسی،تنها جایی که دیدیم خیلی خوب توضیح داده بود شما بودید

سوال من:

ویندوز من سون 64 بیته،نسخه ای از متلب که نصب کردم روش با دستوری که قبلا گفتید و زدم win32 میگه!

سورس یه نرم افزاری رو دانلود کردم که چند تا فایل کنار m فایل هست:

1-MATLAB_wrap.mexa64

2-MATLAB_wrap.mexmaci64

3-MATLAB_wrap.mexw32

4-MATLAB_wrap.mexw64

همه این فایلها توی یه پوشه هستش

برای استفاده از این فایلهای .mex چکار باید کرد؟

باید Unpack کرد اینا رو یا همینجوری قابل استفادن؟

البته من وقتی می خوام m فایل رو اجرا کنم این اررو رو میده!

??? Undefined variable "CoolProp" or class "CoolProp.get_global_param_string".

Error in ==> Example at 3

disp([num2str('CoolProp version:'), ' ', num2str(CoolProp.get_global_param_string('version'))]);

ممنون میشم کمکم کنید

لینک به دیدگاه
با سلام خدمت مسئول تاپیک

یه مشکلی داشتم، اینقدر توی سایتهای انگلیسی گشتم خسته شدم، نتیجشم هیچی به هیچی!

تو سایتهای فارسی،تنها جایی که دیدیم خیلی خوب توضیح داده بود شما بودید

سوال من:

ویندوز من سون 64 بیته،نسخه ای از متلب که نصب کردم روش با دستوری که قبلا گفتید و زدم win32 میگه!

سورس یه نرم افزاری رو دانلود کردم که چند تا فایل کنار m فایل هست:

1-MATLAB_wrap.mexa64

2-MATLAB_wrap.mexmaci64

3-MATLAB_wrap.mexw32

4-MATLAB_wrap.mexw64

همه این فایلها توی یه پوشه هستش

برای استفاده از این فایلهای .mex چکار باید کرد؟

باید Unpack کرد اینا رو یا همینجوری قابل استفادن؟

البته من وقتی می خوام m فایل رو اجرا کنم این اررو رو میده!

??? Undefined variable "CoolProp" or class "CoolProp.get_global_param_string".

Error in ==> Example at 3

disp([num2str('CoolProp version:'), ' ', num2str(CoolProp.get_global_param_string('version'))]);

ممنون میشم کمکم کنید

سلام دوست عزیز

این فایلها ورژن کامپایل شده هستن، هر کدوم برای سیستم عامل مختص به خودشون، با توجه به اینکه گفتین متلبتون 32 بیتی هست، MATLAB_wrap.mexw32 باید استفاده بشه. البته معمولا روی ویندوز 64 بیتی متلب 64 بیتی نصب میشه.

فایلهای MEX توی همون مسیری هست که کدتون رو اجرا می کنین؟

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام من ویژوال استادیو رو روی سیستم ام نصب کردم برای نصب کامپایلر مراحل زیر رو طی کردم اما ارور میده کسی میدونه باید چیکار کنم ؟متلبم 2012 هست و ویژوال 2010 نصب کردم

بعد از انتخاب کامپایلر شماره 5 این اتفاق می افته

لینک به دیدگاه
سلام من ویژوال استادیو رو روی سیستم ام نصب کردم برای نصب کامپایلر مراحل زیر رو طی کردم اما ارور میده کسی میدونه باید چیکار کنم ؟متلبم 2012 هست و ویژوال 2010 نصب کردم

بعد از انتخاب کامپایلر شماره 5 این اتفاق می افته

سلام

می خوای کد Fortran توی متلب کامپایل کنی؟

چیزی که توی ارور میگه، SDK 7.1 ماکروسافت هم برای استفاده از این کامپیالر باید (Intel Fortran compiler) نصب باشه.:a030:

لینک به دیدگاه

نه من میخوام یه برنامه mex هست که به زبان c نوشته شده

ولی اشتباه می کردم باید اینطوری اجراش می کردم

ادامه ...

لینک به دیدگاه
نه من میخوام یه برنامه mex هست که به زبان c نوشته شده

ولی اشتباه می کردم باید اینطوری اجراش می کردم

ادامه ...

درواقع فایل mex اون از کد های c استفاده کرده البته اینطور که من متوجه شدم

خب معرفیش کردی به متلب دیگه، الان باید بتونی کدای C و ++C توی متلب کامپایل کنی. البته اگه فایلهای MEX متناسب با سیستم عاملت (مثلا mexw64. برای ویندوز 64 بیتی) داخلش موجود باشه دیگه نیاز به کامپایل کردن کدای C نداری.:a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام. من ی فایل شبیه سازی و کنترل ماهواره دارم که با سیمولینک انجام شده. تو این فایل یکسری اس فانکشن وجود داره که با برنامه c نوشته شده. من تو اجرای این کد ها مشکل داشتم و همه این مراحلی که اینجا گفته شده رو انجام دادم( sdk.. visual...) الان باز اون فایل های c اجرا نمیشه ولی الان هم نام همون فانکشن ها که با پسوند c بودن یکسری فایل با همون نام تولید شده با پسوند mexw64 ولی این فایل ها رو اصلا متلبم نمیتونه باز کنه...

میشه راهنماییم کنید؟

ویندوزم هفت 64 بیت و متلبم 2013 هست.

لینک به دیدگاه
سلام. من ی فایل شبیه سازی و کنترل ماهواره دارم که با سیمولینک انجام شده. تو این فایل یکسری اس فانکشن وجود داره که با برنامه c نوشته شده. من تو اجرای این کد ها مشکل داشتم و همه این مراحلی که اینجا گفته شده رو انجام دادم( sdk.. Visual...) الان باز اون فایل های c اجرا نمیشه ولی الان هم نام همون فانکشن ها که با پسوند c بودن یکسری فایل با همون نام تولید شده با پسوند mexw64 ولی این فایل ها رو اصلا متلبم نمیتونه باز کنه...

میشه راهنماییم کنید؟

ویندوزم هفت 64 بیت و متلبم 2013 هست.

سلام

با اس فانکشن کار نکردم، ولی فایل های mex کدای اجرایی هستن، نمیشه باز یا ویرایششون کرد. این فایلهای جدیدی هم که میگین ساخته شده، فایل های mex متناسب با سیستم عاملتون هستن.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
PREREQUISITE INFORMATION

If you have any of the following cases true, see the troubleshooting section at the bottom before proceeding with the SDK 7.1 installation.

[*=left]Microsoft Visual Studio C++ 2010 SP1 installed
    [*=left].NET Framework 4.5 installed
    [*=left]Using Windows 8

INSTALLING THE WINDOWS SDK 7.1

1. Download Windows SDK for Windows 7 and .NET Framework 4 from Microsoft at:

2. When the download is complete, choose to run winsdk_web.exe. Depending on your security settings, you may be prompted by User Account Control (UAC) to confirm “making changes to this computer”.

7j90yzeedvwuxyey0lxx.png

3. After several seconds, the Setup Wizard will appear.

p78q2luidjmm1x5u7q1.png

4. Click through the wizard, accepting the license agreement and not changing any of the installation folders.

5u8cqwlhokcxfbtpkr73.png

5. Continue through the wizard to download and install the SDK. Depending on the speed of your Internet connection, this step will take several minutes to an hour or more.

8w10qoirz5a3fened8jz.png

6. The setup wizard finishes.

bgctsf5jlbpx8pogpk62.png

TROUBLESHOOTING

.NET Framework 4.5 already installed or using Windows 8

If you have .NET Framework 4.5 installed, or are using Windows 8, SDK 7.1 may fail to install. In this case:

[*=left]Uninstall .NET Framework 4.5.
    [*=left]Install the SDK 7.1 using the instructions above.
    [*=left]Reinstall .NET Framework 4.5 if needed.

If SDK 7.1 is installed successfully, but with a message saying .NET 4 could not be installed due to the presence of .NET 4.5, you may need to uninstall .NET 4.5 first as well and retry.

Microsoft Visual Studio C++ 2010 SP1 already installed

If Microsoft Visual Studio C++ 2010 SP1 is already installed, SDK 7.1 may fail to install. In this case:

[*=left]Remove the 2010 Redistributable packages (both x86 and x64).
    [*=left]Install SDK 7.1 using the instructions above.
    [*=left]Apply the SDK 7.1 patch.
    [*=left]Reinstall 2010 Redistributable packages if needed.

If you have both Microsoft Visual Studio C++ 2010 SP1 and SDK 7.1 installed, but running into various errors during compilation, apply the SDK 7.1 patch to fix the issue.

"ammintrin.h missing" error

This occurs if only SDK 7.1 was installed (without Microsoft Visual Studio C++ 2010 SP1 present on the machine), and then the SDK 7.1 patch is applied. In this case:

[*=left]Install Visual Studio C++ 2010 (if not already installed). Either Professional or the free Express version works.
    [*=left]Upgrade Visual Studio C++ 2010 to SP1.

SUPPORTING LINKS AND INSTRUCTIONS

Installing the SDK 7.1 patch

The SDK 7.1 patch can be download and installed from:

Installing Microsoft Visual Studio C++ 2010 Express (free)

Visual Studio C++ 2010 Express is offered free from Microsoft and can be downloaded and installed from:

More details on the installation process can be found at:

Upgrading Microsoft Visual Studio C++ 2010 to SP1

Microsoft Visual Studio C++ 2010 SP1 upgrade can be obtained from:

منبع:

سلام

ممنون از آموزشتون

من برای نصب SDK خواستم به روشی که اینجا توضیح دادین عمل کنم. منتها طبق عکسی که براتون آپلود کردم، تو این مرحله، سمت چپ گزینه های visual c++ colmilers و چند تا از بقیه رو نمی تونم انتخاب کنم، چون غیرفعال هستند برا من. الان نمی دونم مشکل کجاست! ممنون می شم راهنمائیم بفرمائین.:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

<a href=999bi8wt5ijldpr55e26.jpg' alt='999bi8wt5

لینک به دیدگاه
سلام

ممنون از آموزشتون

من برای نصب SDK خواستم به روشی که اینجا توضیح دادین عمل کنم. منتها طبق عکسی که براتون آپلود کردم، تو این مرحله، سمت چپ گزینه های visual c++ colmilers و چند تا از بقیه رو نمی تونم انتخاب کنم، چون غیرفعال هستند برا من. الان نمی دونم مشکل کجاست! ممنون می شم راهنمائیم بفرمائین.:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

<a href=999bi8wt5ijldpr55e26.jpg' alt='999bi8wt5

سلام

احتمالا به خاطر این باشه که ورژن های بالاتری ازشون روی سیستم نصب هست. Net Framwork 4.5 یا بالاتر باید قبل از نصب SDK حذف بشه، در صورت نیاز بعد از نصب SDK میشه دوباره نصبشون کرد. البته روی ویندوز 10 مثل اینکه امکان Uninstall دات نت 4.6 نیست، فقط میشه غیر فعالش کرد که تست نکردم ببینم جواب میده یا نه.

لینک به دیدگاه
سلام

احتمالا به خاطر این باشه که ورژن های بالاتری ازشون روی سیستم نصب هست. Net Framwork 4.5 یا بالاتر باید قبل از نصب SDK حذف بشه، در صورت نیاز بعد از نصب SDK میشه دوباره نصبشون کرد. البته روی ویندوز 10 مثل اینکه امکان Uninstall دات نت 4.6 نیست، فقط میشه غیر فعالش کرد که تست نکردم ببینم جواب میده یا نه.

سوادم اجازه نمی داد بفهمم چی به چیه! :ws3::icon_pf (34):

ولی ممنون ازینکه وقت گذاشتید و جواب دادید:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...