رفتن به مطلب

بخش بندی های تالار کامپیوتر

ارسال های توصیه شده

سلام به همه ی دوستان:icon_gol:

توی این تاپیک بخش بندی های فعلی تالار کامپیوتر رو قرار میدم، که با همدیگه در موردش صحبت کنیم، اگه نیاز به تغییری داشته باشه، این تغییرات رو انجام بدیم. بتونیم تالار منظم تری داشته باشیم که هم کاربران تازه وارد راحت تر به چیزی که می خوان برسن و هم بچه هایی که مطلب می ذارن برای گذاشتن مطلبشون مشکلی از این لحاظ نداشته باشن.

ممکنه
نیاز به بخش های جدید توی تالار
داشته باشیم (اگه بخوایم بخش جدید هم تعریف کنیم، بهتره یه تعداد تاپیک مرتبط با اون بخش داشته باشیم که بتونیم بهش انتقال بدیم، خالی نمونه)

ممکنه بعضی از عنوان ها نیاز باشه که تغییر کنن تا ملموس تر بشن

یا نه بعضی بخش ها حذف بشن و یا در هم ادغام بشن بهتر باشه

کسی هم نمی خواست نظرش رو اینجا مطرح کنه، می تونه با پیام خصوصی به من بگه.

منتظر پیشنهاداتتون هستم:a030:

گفتگوهای عمومی و مسابقات

کتاب ها و مقالات و جزوات آموزشی

برنامه نویسی

طراحی و توسعه وب

پایگاه داده

هوش مصنوعی

سخت افزار

نرم افزار

کنکور و تحصیلات تکمیلی

وب و اینترنت

سیستم عامل

Matlab

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 46
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من یه تغییراتی به این صورت رو پیشنهاد میکنم. اگه صلاح دونستید اعمال کنید:

توی تالار گفتگوهای عمومی و مسابقات:

بخش بحث و گفتگوی علمی و بخش گفتگوی آزاد کامپیوتری ها با هم ادغام بشه.

توی تالار کتاب ها و مقالات و جزوات آموزشی:

بخش مولتی مدیای کامپیوتر حذف بشه چون تاپیک نداره. بخش درخواست هم حذف بشه چون یک تالار درخواست مقالات علمی داریم بچه ها میتونن همونجا درخواست بدن و نیازی نیست ما توی تالارمون یک بخش فقط مختص درخواست داشته باشیم. به علاوه اینکه درخواست ها به شدت کمه و نیاز نیست این بخش وجود داشته باشه. بخش مدارک بین المللی ICDL هم بره تو تالار نرم افزار.

توی تالار هوش مصنوعی:

بخش Multi-Agent حذف بشه چون نیازی به وجود این بخش نیست و کلا 4 تا تاپیک بیشتر نداره. حتی میشه هوش مصنوعی رو به عنوان یک بخش برد تو تالار نرم افزار یا یه جای دیگه. چون تعداد تاپیکاش خیلی کمه.

توی تالار سخت افزار:

بخش درایور منتقل بشه به بخش نرم افزار چون در حقیقت نرم افزاره !! همینطور تاپیک های صفحه اصلی این بخش مقداری ساماندهی بشه. الان نگاه کردم 7 صفحه فقط بخش اصلی این تالاره !

توی تالار نرم افزار:

اگر صلاح میدونید تو بخش دانلود نرم افزار و بازی یک زیربخش لینوکس و یونیکس هم ایجاد بشه برای طرفداران این سیستم عامل. صفحه اصلی هم ساماندهی بشه

توی تالار کنکور و تحصیلات تکمیلی:

وضع این تالار خیلی خرابه. پیشنهاد میکنم تمام بخش ها حذف بشن و تاپیک ها همه تو صفحه اصلی قرار بگیرن.

توی تالار وب و اینترنت:

زیربخش ترفندستان اصولا باید خودش یک بخش در جدا باشه و تمام تاپیکهای ترفندی از کل تالار کامپیوتر به این بخش منتقل بشن. همچنین باید تعدادی بخش مثل آموزش ها و مقالات به این بخش اضافه بشه و تاپیک های داخلش ساماندهی بشن. الان 16 صفحه تاپیک فقط در صفحه اصلی بخش اینترنت وجود داره.

درمورد تالار سیستم عامل نظری ندارم ولی فکر میکنم این بخش هم به یه تغییراتی نیاز داشته باشه. چون مثلا دقیقا معلوم نیست فرق اون قسمت مایکروسافت تو بخش دانلود نرم افزار با این قسمت مایکروسافت تو این تالار چیه !!!

و در نهایت تالار Matlab باید زیرمجموعه یک تالار دیگه بشه. مثلا یک بخش در تالار نرم افزار یا تالار آموزش

همین :ws3:

لینک به دیدگاه

خوبه عالیه. با این نظر دوستمون که گفتگوهارو ادغام کنن با عرض پوزش من مخالفم جدا باشه بهتره،دوستان کمتر میگردن واسه پیدا کردن موضوعی.سپاس

لینک به دیدگاه

تالار تحصیلات تکمیلی پیشنهاد میکنم عنوان مناسبی برای بخش های ارشد و دکتری انتخاب بشه ... به نوعی واژه کنکور شاید زیاد مناسب نباشه ... براساس مطالب داخل بخشی میگم :5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

سیستم عامل هارو اگه براساس شرکت سازنده دسته بندی نمیکنین و براساس اسم هست به عنوان ویندوز - مک او اس - لینوکس و سایر سیستم عامل های مبتنی بر یونیکس

همینا معروفاش هستن دیگه

لینک به دیدگاه

ممنون ايمان جان بابت دعوتت

والا من زياد از كامپيوتر چيزي سر در نميارم ولي يكسري پيشنهادات به ذهنم رسيد ميگم:

C و ++C خيلي شبيه هم هست. ميشه تالارهاشو ادغام كرد

اگر همه مقالات يكجا باشه به نظرم بهتره. مقالات سخت افزار و نرم افزار برن زير مجموعه مقالات و يك بخش مجلات هم بهش اضافه كنيد خوبه

در قسمت طراحي و توسعه وب پيشنهاد ميكنم حتما جي كوئري رو اضافه كنيد و در قسمت مديريت محتوا جوملا و وردپرس رو هم اضافه كنيد همچنين قالب هاي سايت و وبلاگ رو ببرين زيرمجموعه طراحي و يك بخش فوتوشاپ يا طراحي هم بهش اضافه كنيد

سيستم عامل از بخش نرم افزار منتقل بشه به سيستم عامل

يك خلأ بزرگي كه حس ميشه بخش شبكه است. به نظرم حتما بايد باشه

بخش تحليل نرم افزار رو هم به نظرم كم داره. تحليل نرم افزار و الگوريتم

متلب هم شيرهههههههههههه :ws3: جاش عاليه. دستش نزن

لینک به دیدگاه
علی جان بیا 7 نصب کن راحت شو از شر 8 :ws3:

بابا 8 خعلی بهتره

اصلا شما بوت شدن 8 رو نمیتونی با 7 مقایسه کنی:w02:

لینک به دیدگاه
ایمان جان پیشنهاد های ایلیا خوب بود ولی به آخریش گوش نده

ایلیا متلب جاش خوبه.....اوکی؟؟؟؟؟؟:w000::w000::w000:

icon_pf%20(34).gif

عاغا متلب گندس درست ... خیلی باحاله درست ... اصن بهترین نرم افزار جهانه درست ... ولی خداییش یه بخش کامل زیاده براش :ws3:

حالا بازم صلاح خویش خسروان دانند. ولی از روی احساسات و عشق به متلب تصمیم نگیرید بچه ها :ws3:

لینک به دیدگاه

آقا این بخش سخت افزار رو یه کمی گسترده ترش کنید بهتره به نظرم،البته یه پیشنهاد هستش مثل زیر تقریبا:

سخت افزار :

سیستم => دسکتاپ و لپ تاپ

کارت گرافیک=> راهنمایی و حل مشکلات و ..

دیگر قطعات داخلی رایانه=> مادربرد ،رم ، هارد و پاور

لوازم جانبی=> مانیوتور ، مودم ، موس و..

موبایل و تبلت=> اندروید ، ویندوز فون و ..

.......................................................................

البته میشه بخش موبایل رو برداشت ، بالاخره تالار مهندسین باید مجهز و تفکیک شده باشه دیگه:a030:

لینک به دیدگاه

درود آقا ایمان. ممنون به خاطر دعوت:ws37:

من خیلی از مباحث کامپیوتر سردر نمیارم.

اما به عنوان یه کاربر مبتدی کامپیوتر نظرمو میگم.

بهتره بخش پرسش و پاسخش بیشتر تو دید باشه که کاربر جدید زودتر پیداش کنه.

یه سری آموزش هم داشته باشه بد نیست. الان چیزی به ذهنم نمیرسه ولی مثالش نصب ویندوز هست و ..

سبکه های عصبی هم خوبه اگه میشه وقتشو بیشتر کنین:دی

موفق باشیم:ws37:

لینک به دیدگاه

دو تا از دوستان با پیام خصوصی نظرشون رو گفته بودن، میذارم اینجا:

اولیش این بود، برای مطرح کردن سوال های نرم افزاری، مثلا در مورد ورد بخش مشخصی وجود نداره (معلوم نیست باید کجا پرسیده بشه)، ولی برای مطرح کردن سوالای کامپیوتری یه تاپیکی وجود داره که توی صفحه ی اصلی هم هست، هر کاربری راحت می تونه سوالش رو همونجا بپرسه.

نفر دوم هم نظرشون این بود که VB.net بره توی طراحی و توسعه وب بهتره، اونجا مرتبط تر هست.

یه پیشنهاد دیگه داشتن برای اضافه کردن بخش فازی به هوش مصنوعی.

لینک به دیدگاه

خب منم نظرم رو بگم:

راستش متلب داخل برنامه نویسی بود، با چند تا بچه ها مشورت کردیم (حدودا یه ماه پیش)، گفتیم بیاد بیرون و توی صفحه ی اصلی لینکش مشخص باشه، می تونه برای تالار و انجمن مفید باشه.

متلب خیلی گسترده هست، غیر از برنامه نویسی های معمولی که باهاش انجام میشه، توی خیلی زمینه های دیگه میشه ازش استفاده کرد. توی زمینه های هوش مصنوعی مثل پردازش تصویر، فازی، شبکه ی عصبی و خیلی چیزهای دیگه مثل بهینه سازی هم تولباکس های جداگانه ای داره. جتی برای زبان های برنامه نویسی سخت افزار HDL هم تولباکس هایی داره، توی سیمولینک که یه قسمت برای طراحی فیلتر داره که مستقیما میشه مثلا فیلتر طراحی شده رو به VHDL تبدیل کرد یا حتی با نرم افزار های دیگه مثل ModelSim لینک بشه. به غیر از مهندسی کامپیوتر، البته خیلی اینایی که گفتم برای الکترونیک هم مشترک هست، حتی مدار میشه توی سیمولینک تحلیل کرد، برای گرایش دیگه مهندسی برق هم تولباکس های خیلی خوبی (کنترل، پردازش سیگنال، RF، سیستم های قدرت و ...) وجود. برای مهندسی مکانیک هم باز تولباکس جدا گانه ای وجود داره، که با نرم افزار این رشته قابلیت لینک شدن رو داره. علاو بر همه اینا توی خیلی از رشته های دیگه از متلب استفاده میشه (مهندسی عمران، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع و ...). از طرفی بچه هایی که متلبشون خوب باشه هم کم ندارین، به نظر منم به عنوان یه بخش باشه بهتره.

اما در مورد هوش مصنوعی هم فکر می کنم توی صفحه اصلی باشه بهتره. هوش مصنوعی هم خیلی مباحث زیر مجموعه ش قرار می گیره و خیلی هم پرکاربرده. اما اینکه بخش جدیدی بخواد بهش اضافه بشه، بنظرم بهتره که یه تعداد تاپیک توی اون زمینه داشته باشیم، تا برای شروع خالی نمونه.

یه چیز دیگه ای هم هست اینه که توی تالار برق هم بخش رباتیک و هوش مصنوعی داریم، یا مثلا چنین میکروپرسسورهای ARM ,FPGA , DSP بخشی هم داریم که بازم مشترک با کامپیوتر می تونه باشه.

منم با ایلیا موافقم که ترفندها خودش می تونه به عنوان یه بخش جداگانه باشه، فکر کنم تاپیک هم کم نداشته باشیم توی این زمینه.

اینکه مدارک بین المللی ICDL بره توی نرم افزار هم پیشنهاد خوبیه، به نظرم بد نیست توی بخش نرم افزار یه قسمت برای آفیس داشته باشیم که هم سوالاتش اونجا پرسیده بشه، این آموزش ها هم زیر مجموعه ی اون باشه. بخش دانلود نرم افزار و بازی برداریم، بیایم بر اساس نرم افزار ها دسته بندی کنیم، حالا زیر بخش دانلود هم می تونه زیر مجموعه شون قرار بگیره یا توی همون بخش ها آورده بشه.

نمیدونم، میشه سیستم عامل هم ببریم داخل نرم افزار که دو بخش ماکروسافت نداشته باشیم. البته تعداد بخش هامون کم میشه، مگر اینکه بخش های جدید تعریف کنیم یا سیستم عامل ها و بروز رسانی ها رو می تونیم انتقال بدیم به سیستم عامل.

این عنوان مقالات نرم افزاری هم به نظرم خیلی گنگه، بهتره که عوض بشه، یه تعداد از تاپیک هاش هم جزو همون بخش ترفندها می تونه قرار بگیره.

اینکه درایور نرم افزاره درست، ولی خب به سخت افزار مرتبط میشه، البته این نظر منه.

بخش نرم افزار هم باید یه تعداد بخش های جدید تعریف کنیم، مثلا یه زیر بخش برای مشاوره ی لپ تاپ می تونیم بذاریم، با این مقالات سخت هم افزاری هم خیلی نمیشه ارتباط بر قرار کرد، یه عنوان مناسب تر می خواد. یه بخشی هم برای معرفی تازه ها یا اخبار این بخش می تونیم داشته باشیم.

دوستان با پیشنهاد ادغام C و ++C موافقید، #C بیاد بیرون یا حتی ادغام نشن ولی #C بیاد توی صفحه ی اصلی برنامه نویسی.

فعلا همین، تغییرات رو هم شروع می کنم، اگه چیزی هم تغییر کرد توی همین تاپیک اعلام می کنم و پست اول هم آپدیت میشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...