رفتن به مطلب

آموزش مقدماتی میکروکنترلرهای avr همراه عکس + فایل برنامه و شبیه سازی +فیلم آموزشی

ارسال های توصیه شده

توجه :

دوستان اگه استقبال نشه سراغ برنامه های بعد نمیرم چون رو تایپ وآماده کردن برنامه ها و فایل های شبیه سازی وقت میذارم حالا این برنامه خیلی ساده بود اما جلوتر که بریم برنامه ها وقت گیر میشه و اگه همکاری نکنید این تاپیک هم به تاریخ میپیونده !!! :w16:

خیلی ممنون از اموزشای خوبو عالیتون .

امیدوارم این تایپیک همین طور ادامه داشته باشه. من که خیلی چیزا یاد گرفتم.

واقعا خدا قوت:a030:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 57
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خیلی ممنون از اموزشای خوبو عالیتون .

امیدوارم این تایپیک همین طور ادامه داشته باشه. من که خیلی چیزا یاد گرفتم.

واقعا خدا قوت:a030:

خواهش میکنم اگه همه همکاری کنند خیلی خوب میشه :w16: :icon_gol:

لینک به دیدگاه

درود بر همه دوستان برقی

:a030:

در این تاپیک میخوایم برنامه های مبتدی تا حرفه ای برای شروع به کار با میکرو رو باهم کار کنیم هرکسی مدار یا برنامه ای کاربردی داره بذاره اگه فیلم آموزشی هم ازش دارید بذارید:w16:

691owjbln0ftmg94oeba.jpg

راستی من با بیسکام برنامه هارو قرار میدم کسی اگه زبان c هم کار کرده و بلده برنامه و پروتئوسش رو بذاره استفاده میکنیم :a030:

قوانین:

1- از دادن اسپم به شدت خودداری کنید تا هر کاربری میاد بخونه از ادامه خوندن پشیمون نشه!

2- برنامه ای که قرار میدید همراه فایل پروتئوس باشه اگر عکس و فیلم هم ازش دارید پیوست کنید .

3- در حد امکان توضیحاتی درباره برنامه داده بشه تا فهم اون بهتر صورت بگیره.

4- سعی کنید فیلم هایی که میخواید قرار بدید رو به فرمت های کم حجم تبدیل کنید و داخل آپلود سنتر خود سایت آپ کنید.

[flash=width=550 height=27]

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سلام به همگی. دوستان من هر چقدر تلاش کردم نتونستم یه نرم افزار بیسکام رو نصب کنم . از چند تا سایت مثل SOFT98و P30 DOWNLOADنرم افزارو دانلود کردم اما نه روی ویندوز 8

نصب شد نه روی ویندوز 7icon_pf%20(34).gificon_razz.gif

خیلی به این نرم افزار احتیاج دارم . خواهش میکنم اگه کسی موفق شده این برنامه رو دانلودکنه وروی ویندوز 8 نصب کنه . یه لینکی ادرسی چیزی هم به من بده .

تشکر فراااااوان:a030:

لینک به دیدگاه
سلام به همگی. دوستان من هر چقدر تلاش کردم نتونستم یه نرم افزار بیسکام رو نصب کنم . از چند تا سایت مثل SOFT98و P30 DOWNLOADنرم افزارو دانلود کردم اما نه روی ویندوز 8

نصب شد نه روی ویندوز 7icon_pf%20(34).gificon_razz.gif

خیلی به این نرم افزار احتیاج دارم . خواهش میکنم اگه کسی موفق شده این برنامه رو دانلودکنه وروی ویندوز 8 نصب کنه . یه لینکی ادرسی چیزی هم به من بده .

تشکر فراااااوان:a030:

درود.......مراحل نصبش رو بادقت انجام دادید؟فایل patch رو چی؟نباید مشکلی داشته باشه :ws38: اروری که میده چیه؟اون فایل آموزشی (help) رو نگاه کردید؟

لینک به دیدگاه
درود.......مراحل نصبش رو بادقت انجام دادید؟فایل patch رو چی؟نباید مشکلی داشته باشه :ws38: اروری که میده چیه؟اون فایل آموزشی (help) رو نگاه کردید؟

تامرحله ی اخر همه ی مراحلشو میرم . فینیش رو هم میزنم . ولی وقتی بازش میکنم بازم پیغام میده:

the program can.t start because BSCAVRL.DLL is missing from your computer.

try reinstalling the program to fix this problem

لینک به دیدگاه
تامرحله ی اخر همه ی مراحلشو میرم . فینیش رو هم میزنم . ولی وقتی بازش میکنم بازم پیغام میده:

the program can.t start because BSCAVRL.DLL is missing from your computer.

try reinstalling the program to fix this problem

شما طبق مراحل help نرم افزار جلو رفتید؟اگه فایل help رو ندارید آپلود کنم اینجا :ws38:

لینک به دیدگاه
نه اصلا help نداشت:sigh:

ورژنش چنده؟این help که دارم مربوط به ورژن 2.0.7.3 هست آپلودش کنم؟راستی این help واسه همون سایت پی سی دانلود هست اگه از اونجا دانلود کردید داخل خود نرم افزار داره آب رنگ هست نوشته help....اگه ندارید آپلودش کنم طبق اموزشش پیش برید حل میشه

لینک به دیدگاه
ورژنش چنده؟این help که دارم مربوط به ورژن 2.0.7.3 هست آپلودش کنم؟راستی این help واسه همون سایت پی سی دانلود هست اگه از اونجا دانلود کردید داخل خود نرم افزار داره آب رنگ هست نوشته help....اگه ندارید آپلودش کنم طبق اموزشش پیش برید حل میشه

اره منم همین ورژنو دارم. بازم تلاشمو میکنم . اگه نشد یه بار دیگه دانلود میکنمو مشکلی داشتم مزاحمتون میشم .

خییییییییلی لطف کردید ..... سپااااس فراوان.:a030::w16::icon_gol:

لینک به دیدگاه
اره منم همین ورژنو دارم. بازم تلاشمو میکنم . اگه نشد یه بار دیگه دانلود میکنمو مشکلی داشتم مزاحمتون میشم .

خییییییییلی لطف کردید ..... سپااااس فراوان.:a030::w16::icon_gol:

خواهش میکنم........طبق آموزشش پیش برید فایل patch رو هم حتما نصب کنید.........ایشالله حل میشه :a030:

لینک به دیدگاه

با توجه به درخواست دوستان که واسه نمایش lcd و keypad مشکل داشتند این برنامه و فایل شبیه سازی رو قرار میدم

درباره lcd و keypad به زودی مفصل توضیح میدم :w16:

فایل پروتئوس و برنامه پیوست شد

پیروز باشید:a030:

لینک به دیدگاه

من امروز به همین مشکل نصب bascom و همچنین نصب درایور پروگرامرم روی لپ تاپ و ویندوز 7 برخوردم البته رو سیستم خودم بدون مشکل نصب هستن ....واقعا ویندوز 7 خیلی مشکل سازگاری داره اما با هر ترفندی شد نصبش کردم

پروگرامرم رو xp خوب جواب میداد اما رو ویندوز 7 با مکافات شناختش هیچی xp نمیشه:w16:

لینک به دیدگاه
سلام :a030:

دوستان عزیز کسی اینجا برنامه نویسی باکدویژن بلد نیست؟؟:icon_redface::hanghead:

فعلا بحث رو bascom هست ولی شاید دوستان دیگه بتونن جواب بدن سوال رو مطرح کنید هرکس بلد باشه جواب میده:a030:

لینک به دیدگاه
فعلا بحث رو bascom هست ولی شاید دوستان دیگه بتونن جواب بدن سوال رو مطرح کنید هرکس بلد باشه جواب میده:a030:

میخوام 7 تا چراغ ledبه ترتیب پشت سر هم روشن بشن

یه برنامه دارم نمیدونم درسته یا نه. اگه کسی درست یااشتباه بودنشو میدونه لطفا خبرم کنه. :a030::ws3: ممنون

اینم برنامه:

#include

#include /*This is a test program written to flashesthe LED on PORTA.0 with a period of 0.5 second*/main(){while(1){/*loop forever*/PORTA.0=1;delay_ms(250);PORTA.1=1;delay_ms(250);

PORTA.2=1;

delay_ms(250);

PORTA.3=1;

delay_ms(250);

PORTA.4=1;

delay_ms(250);

PORTA.5=1;

delay_ms(250);

PORTA.6=1;

delay_ms(250);

}

}

لینک به دیدگاه
میخوام 7 تا چراغ ledبه ترتیب پشت سر هم روشن بشن

یه برنامه دارم نمیدونم درسته یا نه. اگه کسی درست یااشتباه بودنشو میدونه لطفا خبرم کنه. :a030::ws3: ممنون

اینم برنامه:

#include

#include /*This is a test program written to flashesthe LED on PORTA.0 with a period of 0.5 second*/main(){while(1){/*loop forever*/PORTA.0=1;delay_ms(250);PORTA.1=1;delay_ms(250);

PORTA.2=1;

delay_ms(250);

PORTA.3=1;

delay_ms(250);

PORTA.4=1;

delay_ms(250);

PORTA.5=1;

delay_ms(250);

PORTA.6=1;

delay_ms(250);

}

}

یکم بهم ریخته ارسالش کردین ولی فک کنم درسته :a030: هر پین پورت A به فاصله زمانی 250میلی ثانیه روشن میشه

رو پروتئوس تستش کنید:w16:

لینک به دیدگاه
یکم بهم ریخته ارسالش کردین ولی فک کنم درسته :a030: هر پین پورت A به فاصله زمانی 250میلی ثانیه روشن میشه

رو پروتئوس تستش کنید:w16:

ویرایشش کردماااا ولی باز به هم ریخت . شرمنده:ws3:

متاسفانه پروتئوس رو هنوز موفق نشدم نصب کنم. به هیچ وجه نه تو ویندوز8 جواب میده نه 7.

شاید اگه cdشو بگیرم دیگه این مشکل پیش نیاد.

به زودی تهیه میکنم.:w16:

الان اون قسمت که نوشتم :

*this is a test program written to flashes the LED on PORTA.0 whith aperiod of 0.5 second*

این جمله مشکلی نداره ؟؟ من رو این قسمت شک داشتم:ws38:

لینک به دیدگاه
ویرایشش کردماااا ولی باز به هم ریخت . شرمنده:ws3:

متاسفانه پروتئوس رو هنوز موفق نشدم نصب کنم. به هیچ وجه نه تو ویندوز8 جواب میده نه 7.

شاید اگه cdشو بگیرم دیگه این مشکل پیش نیاد.

به زودی تهیه میکنم.:w16:

الان اون قسمت که نوشتم :

*this is a test program written to flashes the LED on PORTA.0 whith aperiod of 0.5 second*

این جمله مشکلی نداره ؟؟ من رو این قسمت شک داشتم:ws38:

این ویندوز 7 و 8 کلا ناسازگاری دارند با پروتئوس و بسکام و پرگرامر

ویرایش نکنید کدهارو کپی کنید بعد بدون دست کاری پیست کنید خودش صحیح میشه..... هرجا بهم متصل شدند اینتر بزنید :w16:

الان محیط کدویژن رو ندارم ببینم ولی این توضیحاتش هست برای اینکه جلو هر دستور توضیحات کارش رو نشون بدن انگلیسی یا فینگلیش تایپ میکنن البته بعد از وارد کردن یک کاراکتر مثل همین( */ ) البته چک کنید رنگ متن عوض شده یا نه

تو بسکام بعد از قرار دادن این کاراکتر( ' ) هرمتنی تایپ بشه سبز رنگ میشه و یعنی جز دستورات نیست و فقط توضیحات

برای اینکه کامپایلر فرق بین دستور و توضیحات رو تشخیص بده:a030:

لینک به دیدگاه
این ویندوز 7 و 8 کلا ناسازگاری دارند با پروتئوس و بسکام و پرگرامر

ویرایش نکنید کدهارو کپی کنید بعد بدون دست کاری پیست کنید خودش صحیح میشه..... هرجا بهم متصل شدند اینتر بزنید :w16:

الان محیط کدویژن رو ندارم ببینم ولی این توضیحاتش هست برای اینکه جلو هر دستور توضیحات کارش رو نشون بدن انگلیسی یا فینگلیش تایپ میکنن البته بعد از وارد کردن یک کاراکتر مثل همین( */ ) البته چک کنید رنگ متن عوض شده یا نه

تو بسکام بعد از قرار دادن این کاراکتر( ' ) هرمتنی تایپ بشه سبز رنگ میشه و یعنی جز دستورات نیست و فقط توضیحات

برای اینکه کامپایلر فرق بین دستور و توضیحات رو تشخیص بده:a030:

فقط includeها سبز شدن.

کار با بیسکام واقعا خیلی راحت ترو بهتر از کدویژنه به نظر من.

کد ویژن همش ارور میده . البته خوب اشکال از برنامه نویسی من هم هستااا:sigh:

توی اون جمله اینگیلیسیه من فقط PORTA.0رو گذاشتم . در صورتی که 6 تا پرت دیگه هم داریم . این پرتا رو هم باید ذکر کنم حتما؟؟:ws52:

لینک به دیدگاه
فقط includeها سبز شدن.

کار با بیسکام واقعا خیلی راحت ترو بهتر از کدویژنه به نظر من.

کد ویژن همش ارور میده . البته خوب اشکال از برنامه نویسی من هم هستااا:sigh:

توی اون جمله اینگیلیسیه من فقط PORTA.0رو گذاشتم . در صورتی که 6 تا پرت دیگه هم داریم . این پرتا رو هم باید ذکر کنم حتما؟؟:ws52:

رنگ هاش یادم نیست دقیق ولی تو بسکام نوشته های توضیحات سبز میشن دستوراتم آبی و مشکی اند

آره ارور زیاد میده من یکم باهاش کار کردم خیلی گیر میده ولی خب زیانش سطح بالاس به زودی میرم سراغ همین زبان c

اون نوشته اگه توضیحات هست اصلا پاکش کنید مهم نیست حتما توضیح رو بنویسید

توضیح برای اینه که اگه یکی برنامه رو خوند متوجه بهش که چیکار کردید یا این دستورات واسه چی استفاده شده یا اینکه قسمت های مختلف رو ازهم جداکنید :w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...