رفتن به مطلب

سری دوم میزگرد خانواده شماره 2 : « چرا ازدواج موقت؟ »

afa

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 54
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

یه جمله میگم و تمام به نظر من صیغه موقت فرقی با اون یکی نداره چه شرعی چه غیر شرعی والسلام مگه انسان بلا نسبت ...... نمی دونم این برداشت منه معنی ازدواج کجا و صیغه موقت هزار میلین سال فرق داره این مهرو قداست و عشق و مهربانی اون ...........نگم بهتره به نظرم هزار سال مجردی بهتر از اون............
منم با نظر ایشون موافقم . کسانی که همچین پیشنهادهایی رو میدن ،آیا حاضر میشن که دختر خودشونم ازدواج موقت کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • Like 3
لینک به دیدگاه
منم با نظر ایشون موافقم . کسانی که همچین پیشنهادهایی رو میدن ،آیا حاضر میشن که دختر خودشونم ازدواج موقت کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون با غیرت :icon_gol:

• Like 3
لینک به دیدگاه

حرف شما كاملا درست و منطقي و بنده قبول دارم .... اما به نظرتون نسل بعدي هم قبول مي كنن ؟؟؟ به نظرم نسل بعدي حتي برا ازدواج كردن اجازه هم نخواهند گرفت

• Like 5
لینک به دیدگاه
حرف شما كاملا درست و منطقي و بنده قبول دارم .... اما به نظرتون نسل بعدي هم قبول مي كنن ؟؟؟ به نظرم نسل بعدي حتي برا ازدواج كردن اجازه هم نخواهند گرفت

سلام دوست عزیز

شما با نسل بعدی چیکار داری؟ نسل ما هم به گذشته کاری نداشته. بحث زمان حال هستش و اشتباهی که داره تحت عنوان موضوع شرعی به مردم داده میشه

• Like 5
لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز

شما با نسل بعدی چیکار داری؟ نسل ما هم به گذشته کاری نداشته. بحث زمان حال هستش و اشتباهی که داره تحت عنوان موضوع شرعی به مردم داده میشه

آخه يعني چي كاري نداشته باشم ؟؟؟!!!! مگه ميشه !

مي شه آدم راجع به آينده فرزنداش بي تفاوت باشه ؟؟؟

فك كنم يكي دو نسل بعد ديگه كسي عقد هم نمي كنه !! همينطور خوششون مياد ميرن زندگي رو شروع مي كنن خودشون !! مثل اكثر اتفاقي كه تو كشور هاي غربي داره اتفاق مي افته

به نظرتون نبايد يه جوري جلوش رو بگيرم يه فرهنگ سازي چيزي و .... غيره ؟؟؟؟

• Like 4
لینک به دیدگاه
آخه يعني چي كاري نداشته باشم ؟؟؟!!!! مگه ميشه !

مي شه آدم راجع به آينده فرزنداش بي تفاوت باشه ؟؟؟

فك كنم يكي دو نسل بعد ديگه كسي عقد هم نمي كنه !! همينطور خوششون مياد ميرن زندگي رو شروع مي كنن خودشون !! مثل اكثر اتفاقي كه تو كشور هاي غربي داره اتفاق مي افته

به نظرتون نبايد يه جوري جلوش رو بگيرم يه فرهنگ سازي چيزي و .... غيره ؟؟؟؟

شما فرمودید که آیا گذشتگان قبول میکنن همچین چیزی رو و اینکه اونها به سمتی میرن که ازدواج معنایی نخواهد داشت.

من هم گفتم به آینده چیکار داریم باید حرف حق رو زد حتی اگه بهش عمل نشه و اینکه احتمالا در آینده نسلها بی بند و بار باشن دلیلی بر این نیست الان همه چی رو بیخیال بشیم چون حس میکنیم در آینده قرار اتفاق بیوفته

تو همین جوامع غربی خیلی به خانواده اهمیت میدن و اینطور نیست که همه بی بند و بار باشن و حتی کسانی که با عنوان دوست دختر و دوست پسر با هم هستن به هم وفادارن و خیانتی نمیکنن که اگه یکی از طرفین خیانت کنه از طرف دیگری ترد میشه پس هنوز بی بند و بار نیستن فقط شیوه زندگیشون فرق داره و اینکه این رفتارشون رو با دین توجیه نمیکنن

دوست عزیز صحبتام کلی بود و من مخلص شما هم هستم:icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه

باور كنيد هميشه از انقاد از حرف هام بيشتر تر خوشحال مي شم !

:ws3:

به هر حال بنده نظرم رو گفتم !! !! واس نظرات شمام احترام قائلم :w02::icon_gol:

• Like 3
لینک به دیدگاه
از قدیم گفتن علف سر ریشه خودش سبز میشه. اگه کسی توی یه خونواده درست و حسابی بزرگ بشه ، مطمئنا این کار رو نمیکنه .
  • Like 5
لینک به دیدگاه

من موندم تو فلسفه ازدواج موقت!

طرف اگر خودش رو یه انسان بدونه به هیچ وجه این کارو نمیکنه.

دوحالت داره:

یا میخوای کارات همه شرعی باشه که ازدواج موقت یعنی خودفروشی.

یا اگه برات شرع مهم نیست خب راحت باش! والا

چرا اسم اسلام رو خراب میکنن؟

واقعیت اینه که میخوان مثلا گناه کم بشه چون عواقب داره/

نمیدونن همین ازدواج موقت تیشه میزنه به ریشه جوان و خانواده و ....

همه کارامون ماست مالیه دیگه. اسم گناه مثلا از بین بره! مثلا

• Like 6
لینک به دیدگاه
من کاری به گناه و صواب ندارم اگه اکثریت فهیم جامعه چیزی رو قبول داشته باشند صوابه بقیه گناه

:ydm47612zsesgift969

• Like 2
لینک به دیدگاه
خوب صیغه رو اکثریت قبول ندارن دیگه چیه اینطوری نگام میکنی w58.gif

آهان! فکر کردم منظورت یه چی دیگه بود:w02:

خلاصه اینکه من اجازه نمیدم بابای دوقلوهام زن صیغه کنه:icon_razz:

• Like 4
لینک به دیدگاه

باتشکر از حضور همه ی دوستان عزیز :a030::icon_gol:

کاهش ازدواج دائم و افزایش ازدواج موقت یعنی افزایش بهم‌ریختگی خانوادگی که خبر خوشی نیست و در واقع خبری بدتر از افزایش طلاق است.

1-ترس پسرا از قبول مسئولیت و مسئولیت پذیری

2-بی اعتمادی طرفین به هم دیگه .......

3-مسئولیت پذیر نبودن دخترا ......

شاید یکم بخاطره کم شدن عاطفه و احساسات خودمون باشه...خودمو میگم که به کسی برنخوره...من به خاطره خیلی از مشکلام دیگه نمیرسم که به احساسات و تفریح خودم برسم چه برسه طرف مقابلم...

مهمترین دلیل سخت شدن اداره یک زندگی

به نظر من جوونی که شرایط ازدواج دائم رو داره نباید به سمت ازدواج موقت بره..اصلا از این آدم عذر و بهانه ای پذیرفته نیست...

مورد دیگه ای که هست بدحجابی توی جامعه است و اینکه دخترا بعضیاشون اون سرسنگینی و متانت قدیم رو ندارن. در واقع خودشون خودشون رو عرضه می کنن.

متاسفانه آقایون هم با تنوع طلبی بی حد و حصر و هم با معیارهای ظاهربینانه خودشون قضیه رو سخت کردن.

:icon_gol:

• Like 1
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...