رفتن به مطلب

دفتر تجرد را ببندید

afa

ارسال های توصیه شده

والا من از همسر آینده ام توقعات مالی خاصی ندارم مرد زندگی باشه و یه کار خوب داشته باشه کافیه و حرف هم رو بفهمیم برا من کفایت می کنه(انقدرم خوب و مهربونم من:ws3:)... ولی خوب من 50 درصد قضیه هستم و 50 درصد بقیه گزینه های ازدواج و خانواده های محترمشون هستن که در جلسه خواستگاری اینحانب رو به سمت و سوی تجرد قطعی پیش می برن خخخخخخ یکی میگه ما دختر کارمند نمیخوایم یکی میگه اتفاقا ما دختر کارمند میخوایم. یکی میگه چادر سر کن اون یکی میگه ما خانواده خیلی راحتی هستیم. حد وسط ندارن این عزیزان و به خودشون حق میدن تو همون جلسه خواستگاری دستوراتی رو صادر کنن و در صورت قبول نکردن یکی از خواسته هاشون میگن چیزی که زیاده دختر! کلا اعتماد به سقف دارن بعضی از این خانواده های پسردار. آدم رو تو منگنه قرار میدن بره به سمت تجرد قطعی بعدشم افسردگی بگیره :4564: تو این دوره زمونه پیدا کردن همسر مناسب یه لطف الهیه :sad0:

در این مواقع ترجیحا بهتره با شوت راهنمایی کنید بیرون:w16:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 127
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بابا شما ها چقدر دلتون خوشه

مگه میشه با این شرایط سنگین و سخت کاری کرد؟؟

براتون خرجش رو حساب کنم؟؟؟

خود خواستگاری و مخلفات تا قبل قباله برون 1 تومن

بعد قباله برون تا عقد حداقل 8 میلیون

بعد از عقد تا عروسی کم کمش 10 میلیون

خونه اگه نداری 100 میلیون خرید و حداقل 20 میلیون رهن

جمعش میشه نزدیک 40 میلیون

فرض کنیم یه جوون 24 سالگی مشغول به کار بشه ( حداقل 4سال درس و 2 سال سربازی) تو این شرایط میتونه ماهی 500 تومن ذخیره کنه

40 میلیون تفسیم بر 500 تومن میشه 80 ماه

80 ماه میشه 4 سال

یعنی کم کمش 28 سالگی:banel_smiley_4:

شماره زود :banel_smiley_4:

آفا خانم راست میگن ازدواج واقعاً خط و مشی به زندگی بشر میده البته ازدواجی که با آگاهی و با چشم باز باشه نه از روی هوا و هوس...

اگر در شروع زندگی توقعات پایین تر باشه و توکل به خدا هم در کنارش باشه همه چی به خودی خود و البته با همت زوجین حتی تو این زمونه که همه چی گرونه درست میشه...

من یکسال بعد از ازدواجم خدا بهم کمک کرد و با همسر عزیزم تلاش کردیم تا تونستیم تو سال اول زندگیمون بدون کمک دیگران خونه رو بخریم ، البته پول قرض گرفتم اونم در حد ده میلیون که کم داشتم، که اونا رو شکر خدا آخر سال 92 پس دادم......

توی زندگی مشترک باید صبر وحوصله داشت و برای رسیدن به هدفت تلاش کرد.

چند تا کلمه میخوام مردونه باهم صحبت کنیم چون من و تو همدیگرو خوب میفهمیم

28سال خوبه دیگه 24سال زوده:ws3:

(به دل نگیرید شوخی میکنم)

بزار یکم جهازیه جور کنم بعد

تا هروقت موندی خونه رو سرم جا داری نون باباتو بخور :icon_gol:

لینک به دیدگاه
ممنون از حضور دوستان:icon_gol:

در بحث ازدواج همانطور که در مقاله ذکر کردم افراد بیشتر بهانه گیری میکنن تا ازدواج را به تاخیر بیندازن.

به نظر اکثریت باتجربه ها و بزرگان با ازدواجه که میشه سرو سامون گرفت و موفق شد.

دلایل کم پولی، تحصیل ، سربازی و ... همش بهانه است.

درسته الان نسبت به گذشته اوضاع اقتصادی خیلی وخیمه ، ولی مشکلات همیشه هست.... شما که نرخ طلا و زمین را به دهه های گذشته مقایسه می کنید ؟! توقعات و حقوق مزایا افراد را هم نسبت به دهه پیش مقایسه کنید.

اگر فردی در 10-20 سال گذشته تونسته خونه بخره ، این رو هم در نظر بگیرید شاید درآمد ماهیانه و یا حقوقش یک سوم درآمد جامعه کنونی بوده....

اگر سطح توقعات و بلند پروازی ها بیاد پایین مشکلات کمتری رو پشت سر خواهید گذاشت.

من خودم از وقتی متاهل شدم اوضاع کاری بهتری دارم و شوهرم با وجود قسط و وام های زیادی که داشته تونسته زندگی رو اداره کنه ..افراد مجرد زیادی در اطراف هستن که با وجود حقوق و مزایا و حتی داشتن خونه و ماشین اما از پس زندگی تک نفره خودشون هم بر نمیان.... پس شرایط اقتصادی دلیل محکمی نیس.:a030:

بابا ناسلامتی مهندسی یه حساب کتاب سادس ، نرخ افزایش حقوق رو با نرخ افزایش قیمت ها مقایسه بعد بگو میشه یا نمیشه ، یک نفر جوون به من نشون بده بدون حمایت مالی الان بتونه یک زمین 500 متری بخره من همین الان میرم زن میگیرم

لینک به دیدگاه

قبلنا فقط نجابت دختر مهم بود ولی الان بیشتر معامله اس تا ازدواج :banel_smiley_4:

سوالات خواستگارهای محترم: شغل پدر، تعداد فرزندان، کجا نشستید و خونه از خودتونه و ...

همش حساب میکنن ببینند می صرفه یا نه :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
این کار رو هم می کنیم میرن میگن فلانیا انگار از دماغ فیل افتادن :ws28:

بذارید بگن آدمی که رفتار درست بلد نیست باید با شوت پذیرایی بشه هر چندم شوتم کار خوبی نیست اما آدم حال میکنه:w16:

لینک به دیدگاه
قبلنا فقط نجابت دختر مهم بود ولی الان بیشتر معامله اس تا ازدواج :banel_smiley_4:

سوالات خواستگارهای محترم: شغل پدر، تعداد فرزندان، کجا نشستید و خونه از خودتونه و ...

همش حساب میکنن ببینند می صرفه یا نه :icon_pf (34):

به علاوه پرسیدن قد و وزن قبل از جلسه خواستگاری ... انگار میان عروسک بخرن :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
بذارید بگن آدمی که رفتار درست بلد نیست باید با شوت پذیرایی بشه هر چندم شوتم کار خوبی نیست اما آدم حال میکنه:w16:

اتفاقا منم در همچین مواقعی به شوت فکر می کنم ولی مهمونن دیگه نمیشه چیزی گفت متاسفانه ... تو فرهنگ ما مامانا رو پسراشون یه تعصب خاصی دارن (همه نه ولی اکثرا اینطورین متاسفانه) همینم روی رفتار و خواسته هاشون تاثیر نادرست میذاره متاسفانه چه قبل از ازدواج چه بعد از ازدواج.

لینک به دیدگاه
به علاوه پرسیدن قد و وزن قبل از جلسه خواستگاری ... انگار میان عروسک بخرن :banel_smiley_4:

آره دقیقا :w16:

البته سوالاتی که من گفتم واسه وقتیه که دختر تحصیل کرده، قد بلند، خوش اندام و ... باشه :w02:

کم توقعن دیگه :ws3:

لینک به دیدگاه
اتفاقا منم در همچین مواقعی به شوت فکر می کنم ولی مهمونن دیگه نمیشه چیزی گفت متاسفانه ... تو فرهنگ ما مامانا رو پسراشون یه تعصب خاصی دارن (همه نه ولی اکثرا اینطورین متاسفانه) همینم روی رفتار و خواسته هاشون تاثیر نادرست میذاره متاسفانه چه قبل از ازدواج چه بعد از ازدواج.

خداروشکر من تا حالا از این جور مسائل به هیچ عنوان ندیدم

اما نامه ی فدایت شوم نفرستادن که نیان اگر میان مثل آدم بادب بیان

لینک به دیدگاه
آره دقیقا :w16:

البته سوالاتی که من گفتم واسه وقتیه که دختر تحصیل کرده، قد بلند، خوش اندام و ... باشه :w02:

بله دیگه معمولا یا دختر رو قبلش دیدن یا از کسی که واسطه شده به عنوان اولین سوال پرسیدن خوشگله؟؟؟ حالا یه عده که تنبل بودن پشت تلفن می پرسن :ws3:

بعدم میگن چرا دخترا انقدر مادین؟ خود شما آقایون چرا انقدر ظاهربینید؟

لینک به دیدگاه
28سال خوبه دیگه 24سال زوده:ws3:

(به دل نگیرید شوخی میکنم)

یعنی 28 به قبلیا باید برن بمیرن

بعدشم تازه 28 ساله هه میشه یه زوج جوون مستأجر مقروض

تازه خونه از خودش نداره

ماشین هم نداره

البته اینم بگم که با این شرایط باید ماهی دست کم 400 هم اجاره بده:banel_smiley_4:

شماره زود :banel_smiley_4:

:ws52:

بزار یکم جهازیه جور کنم بعد

تا هروقت موندی خونه رو سرم جا داری نون باباتو بخور :icon_gol:

:w58:

لینک به دیدگاه
بابا ناسلامتی مهندسی یه حساب کتاب سادس ، نرخ افزایش حقوق رو با نرخ افزایش قیمت ها مقایسه بعد بگو میشه یا نمیشه ، یک نفر جوون به من نشون بده بدون حمایت مالی الان بتونه یک زمین 500 متری بخره من همین الان میرم زن میگیرم

قراره روز ازدواج حتما خونه دار باشه ؟

کلی آدم هستن مستاجر یا حتی خونه مادر و پدر و یا دانشجویانی که در سوئیت و خوابگاه با خوشی زندگی میکنن:icon_redface:

لینک به دیدگاه
یعنی 28 به قبلیا باید برن بمیرن

بعدشم تازه 28 ساله هه میشه یه زوج جوون مستأجر مقروض

تازه خونه از خودش نداره

ماشین هم نداره

البته اینم بگم که با این شرایط باید ماهی دست کم 400 هم اجاره بده:banel_smiley_4:

:ws52:

:w58:

من دیدم کسایی که شرایطی که شما میگید و داشت همون 25-26ازدواج کردن موفقم هستن

اینی که گفتیم 28 شوخی بود

لینک به دیدگاه

کلی آدم هستن مستاجر یا حتی خونه مادر و پدر و یا دانشجویانی که در سوئیت و خوابگاه با خوشی زندگی میکنن:icon_redface:

دوست جون حالا خونه پدر و مادر یه چیزی ولی تا کی میشه تو سوئیت و خوابگاه دانشجویی به خوشی زندگی کرد؟ از اون خوبیا و خوشیا با عمر کوتاهه

لینک به دیدگاه

الان خانم ها با این جور زندگی مخالفن یا آقایون؟؟؟؟انصافا کدووومممم؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
من دیدم کسایی که شرایطی که شما میگید و داشت همون 25-26ازدواج کردن موفقم هستن

اینی که گفتیم 28 شوخی بود

خوب نباید اجازه داد هر کسی بیاد تو خونه خواستگاری کنه

دوست جون حالا خونه پدر و مادر یه چیزی ولی تا کی میشه تو سوئیت و خوابگاه دانشجویی به خوشی زندگی کرد؟ از اون خوبیا و خوشیا با عمر کوتاهه

سوتی دادین که اینقدر نوشته هاتونو حذفیدین؟؟؟:ws28:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...