رفتن به مطلب

خواندن فایل

setarehbaran

ارسال های توصیه شده

سلام. من می خواستم یه سری فایل های stl رو وارد متلب کنم. کسی هست که بتونه کمکم کنه؟

سلام

اول یه نگاهی به این تاپیک بندازین، فکر کنم مرتبط باشه:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

یه ویدئویی هم روی Youtube هست، از همین برنامه لینک استفاده می کنه:

این فایل ها رو از روی

برداشتم:

rnd33ynm2bek1z3f3m8.png

STLREAD imports geometry from a binary stereolithography (STL) file into MATLAB

:Description

In addition to the STLREAD import function, this submission also includes a small demo that loads an STL model of a human femur bone

FV = STLREAD(FILENAME) imports triangular faces from the binary STL file indicated by FILENAME, and returns the patch struct FV, with fields faces and vertices

F,V] = STLREAD(FILENAME) returns the faces F and vertices V separately]

F,V,N] = STLREAD(FILENAME) also returns the face normal vectors]

The faces and vertices are arranged in the format used by the PATCH plot object

ouynlc9fkxwm8cmg4rg.jpg

:Description

CAD2MATDEMO is a demonstration of importing 3D CAD data into MATLAB

The demo includes: 1) the general program, 2) 4 CAD data file samples, and 3) a simple script that executes the program to show the 4 samples

To get CAD data into MATLAB, the process is: 1) Export the 3D CAD data as an ASCII STL (or Pro/E render SLP) file. 2) This MATLAB routine reads the CAD data, and 3) Once read, the CAD data is rotated around a bit for viewing

The program has been tested with: AutoCAD, Cadkey, and Pro/Engineer

It should work with most any CAD programs that can export STL files

Format Details: STL is supported, and the color version of STL that Pro/E exports, called 'render' is also supported. The render (SLP) is just like STL but includes color

Only that data associated with STL or SLP files are translated, e.g., geometry and the geometry color. No textures, transparencies, or other such things are exported with the STL (or SLP) file

Note: This routine has both the import function and some basic manipulation for testing. The actual reading mechanism is located at the end of the demo file

[h=1]

[/h]

لینک به دیدگاه

سلام. من الان مختصات تک تک نقاط رو توی متلب پیدا کردم و شماره گوشه های مربوط به هر مثلث رو دارم. حالا میخوام یک سری نقاط از شکل stl رو پیدا کنم و مختصات y آنها رو تغییر بدم. کسی میدونه که چجوری شماره این نقاط رو روی شکل پیدا کنم و محتصات y آنها رو عوض کنم؟

لینک به دیدگاه

سلام. من یه سری مختصات x,y,z نقاط روی یک سطح رو دارم و میخوام یه سطح کامل از اون نقاط رو هم ترسیم کنم و هم تمام مختصات نقاطش رو داشته باشم. کسی می دونه جحوری باید این کارو انجام بدم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...