رفتن به مطلب

سال پر پول!

Javid Maleki

ارسال های توصیه شده

دورد دوستان:icon_gol:

گفتیم آخرین تاپیک سال نود دو رو هوا کنیم تا بببینیم چی پیش میاد؟:ws52:

دیروز و امروز رو وقت گذاشته بودم برای تماس با دوستانی که تو اد لیست موبایلم قرار دارند وماشاالله کم هم نبودن حدود 280 نفر :w58:که حدود

120 نفر دوستان فابریک هستن ،و عید رو پیشاپیش بهشون تبریک میگفتم و همشون رو شگفت زده کرده بودم....:w02:

با اکثرشون که صحبت میکردم این جمله رو میگفتن::::ws38:

من میگفتم>>> سال خوبی داشته باشی :banel_smiley_4:

طرف مقابل >>با حرص و طمع بعد از اینکه میگفت تو هم سال خوبی داشته باشی و البته >>پر پول باشه

این کلمه پر پول ذهنم رو مشغول کرده بود به این نکته که آیا سال پر پولی در انتظار منه ؟؟؟؟یا طرف برای خودش سالی پر پول آرزو میکرد؟>؟:icon_pf (34):

منم میگفتم>>> سلامتی باشه اکثر غریب به اتفاق می گفتند>>> نه پر پولم باشه:hanghead: دیروز اکثر دوستان درد پول گرفته بودن بنظرم:gnugghender:

حالا بنظرتون پول حللال همه مشکلاته؟؟(لطفا شعار ندید):whistle:

حالا بنظرتون امسال سال پر پولی خواهد بود برای همه؟؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

اینجور که بوش میاد سال دیگه وضع اقتصادی قراره اسفناک‌تر بشه...:banel_smiley_4:

اما پول.... پول اگه حلال همه مشکلات نباشه حلال قریب به اتفاقشون هست.

درسته وقتی یکی سلامتی‌ش به خطر میفته میگه کاش پول نداشتم اما سالم بودم... اما تو کله کردن این موضوع تا وقتی سالمی و بی‌پول دشواره.

شاید اگر یک زمان و دوره دیگه بودیم شرایط فرق می‌کرد. همون زمانی که مردم به سیر شدن شکم قانع بودن و سالی یه بار یه دست لباس میخریدن، خیلی‌ها کفش شماره بزرگ برای بچه‌هاشون میخریدن که تا چند سال بتونن بپوشن... دورانی که حرمت و بزرگی‌ه آدماش به رفتار و مسلک خوب و نیکوشون بود نه به ظاهر و تیپ اغواکننده، به درستی و صداقتشون بود نه به پول و ثروتشون .... حقایقی که الان شنیدشون، خنده شنونده رو در پی داره..... اما واقعیت تلخ امروز، ایامی‌ه که از زندگی‌زناشویی گرفته تا تحصیل و تفریح ... تا احترام و حرمت قائل شدن برای شخص... همه و همه با پول حل میشه.

لینک به دیدگاه

حلال همه مشکلات که نیست. ولی حلال خیلی از مشکلات مادی هست.

وقتی اکثر چیزا پولی شدن، پس یعنی میتونی خیلی مشکلاتو حل کنه.

نمی تونه درس بخونه؟ اوکی با پول مدرک میگیره!

کارش گیر اداری داره؟ پول گیرش رو رفع میکنه!

میخواد پول دربیاره؟ اون پول خودش واسش پول میاره!

میخواد بهترین تفریحاتو داشته باشه؟ با پول میتونه اون تفریحاتو داشته باشه!

شاید تنها جایی که پول کم بیاره، سلامتی بدن باشه. که البته اونم خیلی مواقع با پول میتونه بهتر بشه. حتی تا جایی که تو یه بیمارستان خصوصی با امکانات بیشتر طرف عمل اورژانسی هم نیاز داشته باشه بدون پول به مشکل میخوره!

ولی خب تو نیازهای مادی اینجوریه.

تو نیازهای معنوی آدم. پول کلاً هیچ کاری نمیتونه بکنه.

لینک به دیدگاه

همونجور که آقای محمد عارف گفتم و من کاملا موافقم ،حلال همه مشکلات که نیست اما برای بعضی موانع ، فقط پول میتونه سازگار باشه ... ( مثلا دو تا جوون که میخوان یه زندگی رو شروع کنن اما تا پول نباشه نمی شه !! و حتی جرئت مطرح کردن این مسئله رو با خونوادشون ندارن.چرا ؟ چون پول ندارن :w000: و اینجور مواقع متاسفانه زوم می شه روی همین موضوع...)

حالا همینطوری مثال زدما ..خواستم ملموس باشه چون دغدغه خیلیاس این روزا :ws3:

راستش منم دیروز با یک سری از دوستام داشتم خداحافظی می کردم تا بعد عید ، زوم کرده رو پول ! هی هرچی می گفتن ، می گفتم پول باشه پول باشه :ws3: خب پول مهمه، اما همیشه وقتی می خوام برای کسی آرزویی کنم یا برای خودم و خونوادم ، اول از همه سلامتی رو می گم چون واقعا درک کردم که سلامتی خودش یه دنیا می ارزه.

لینک به دیدگاه

به من که زنگ نزدی حتی یه اس ام اس خالی هم نفرستادی که فک کنم معنیش اینه اه دوست دارم واز این داستانای سوزنده ناک!

اما در جواب سوالت مگه قراره پول خیرات کنن؟نه برای همه پول نمیرسه بیشتر برای مردم ما فقر و بدبختی و دردها ناشناخته و نویی نازل میشه تا به حال سال قبلشون افسوس بخورن و بگن دریغ از پارسال چون ما در حال زنده هستیم و درخاطراتمون زندگی رو مزمزه میکنیم و تورویاهامون زندگی میکنیم یعنی حداقل سه شخصیتی بودن مشخصه اکثریت مردم ایران شده با این تب زندگی اجتماعی که مثل خوره به جونمون افتاده!

اونجوری هم که بوش میاد با اجرای فاز دوم هدفمندی و کم تحرکی سازمان های اقتصادی و دلال مسلکی ذاتی ایرانی جماعت قراره یکی از بدترین دوره های زندگیمون رو تجربه کنیم و مدل های جدیدی از نوچ نوچ و لطیفه ها و جوک های سر صف رو برای زندگی فیس پوکی و مجازیمون ردیف کنیم

جواب دوپهلوی مینا هم جالبه

پول حلال همه مشکلات نیست ولی توی حل هرمشکلی اصلی ترین نقش رو داره

بزار یه مثال ساده بزنم

یکی از اشناها پریروز یه سکته خفیف قلبی داشته وبردنش بیمارستان

یه امپول تو همون اول کار تجویز شده که ششصدهزارتومن ناقابل هزینشه والبته چون بیمه اونا تقبل میکنه زیاد درگیر هزینه نشدن ولی پدر یکی از دوستانمون دچار حمله قلبی شده و چون همسر پیرش و خودش و این دوستم مجموع دریافتیشون تو یک برج(حالا حساب کنین دم عید!) به یک میلیون تومان ناقابل هم نمیرسه درسته خطر از سرش گذشته ولی مجبوره بقیه عمرش رو به عنوان کسی که نیمی از بدنش دچار فلج شده ادامه حیات بده

تفاوت ارزش پول تو زندگی به همین سادگی هست

گفته های دوستمون اقای نامدارهم خلاصه ان چیزی بود که قرار بود من روده درازی کنم دمش گرم

با ممد هم کلا مخالفم

مادی و معنوی نداره خدا بنده دارا رو بیشتر از بنده ندار دوست داره

اینا توجیهاتیه که مابرای بدبختی های خودمون مثل رگبار پشت سرهم ردیف میکنیم!

پول خوشبختی نمیاره، ولی گریه کردن تو BMW بهتر از گریه کردن روی دوچرخه ست

خلاصه مفید عالی:icon_gol:

سارا این دغدغه هات منو کشته ولی گذشته از شوخی واقعیت تلخ زندگی برباد رفته ماست

بله سلامتی مهمترین مسئله زندگیه ولی واقعا بدون پول فقط مثل ادامه حیات بی هدفه

مثل زندگی ما

پول خدای کاغذی عصر ماست که قدرتش از خدای افکار واندیشه ها بالاتر و بیشتره پول همه چی نیست اما بدون اون هیچی نیست مگر اینکه نوای تو اجتماع و اجتماعی زندگی کنی

لینک به دیدگاه

من ترجیه میدم تو بهترین بیمارستان و زیر دست بهترین دکتر بمیرم تا اینکه به خاطر یه عفونت ساده سالها زجر بکشم.:banel_smiley_4:

قبلا علم بهتر بود، الان پول علم هم میاره:w16:

احترام میاره:w16:

خیر دنیا و آخرت میاره:w16:

خوشبختی هم میاره:w16:

فقر، کفر و فحشا رو با خودش میاره

لینک به دیدگاه

البته منظور من از سلامتی ، سلامتی بدون وابستگی به پول بودا.یعنی اصلا کسالتی پیش نیاد که نیازی به درمان و دارو باشه.چون باز هم در این صورت ، اون کسی که داره ، خرج می کنه و سلامتی می خره اما اونکه نداره...

راستی خیلی از استعداد ها هم با پول شکوفا می شه.مثل موسیقی و هنر که هزینه هاش سرسام آوره.(پندی از یک درد کشیده ! ) و دیدم کسایی که در حسرت یه کلاس موسیقی بودن اما هزینه کلاس براشون سنگین بود...

متاسفانه زندگی امروزه ما تا حد 99 درصد وابسته به پول شده.:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

سوم دبیرستان بودم که یه پسربچه فال فروش اومد تو مدرسمون.

نمیدونم چطوری اومده بود تو.

البته انقدر سرو وضعش دردآور بود که فکر کنم دربان هم دلش براش سوخته بود.

لاغرو نحیف!! قیافه معصوم با یه ژاکت کهنه و به نسبه نازک واسه اون سرمای استخون سوز دیماه!!

بچه ها فرستادنش تو دفتر که شاید معلمها کمکش کنن.

منم داشتم از دور میدیدم.

که یهو با برخورد بدی از دفتر بیرونش کردن.

اونم با یه حالتی که معلوم بود خجالت کشیده اومد بیرون .

هنوز که هنوزه اون نگاه رو فراموش نمیکنم.

کاش اونقدر پول داشتم که .......:hanghead:

این دوره زمونه اگر همه چیز پول نباشه ولی پول میتونه همه چیز باشه. به این حرفم ایمان 100در100 دارم.

لینک به دیدگاه
مادی و معنوی نداره خدا بنده دارا رو بیشتر از بنده ندار دوست داره

اینا توجیهاتیه که مابرای بدبختی های خودمون مثل رگبار پشت سرهم ردیف میکنیم!

مادی و معنوی منظورم چیزاییه که به جسم مربوطه و ظاهریه و چیزایی که به روح و نیازهای درونی آدم مربوط میشه که جنبه ظاهری نداره.

مثلاً پول خوشگذرونی و اینا رو میاره (که مادیه یعنی شاید یه خوشحالی ظاهری و زودگذر داشته باشه) ولی تضمین خوشحالی واقعی نیست (که معنویه یعنی اون خوشحالی یه جورایی رو از ته دلش احساس میکنه.)

لینک به دیدگاه
به من که زنگ نزدی حتی یه اس ام اس خالی هم نفرستادی که فک کنم معنیش اینه اه دوست دارم واز این داستانای سوزنده ناک!

سجاد خداوکیلی من شماره ازت داشتم ولی چند بار اسمس دادم ولی جوابی دریافت نکردم و بعدش بارها گوشیم رو عوض کردم و هر سری چندتا شماره اینور اونور شده خلاصه کلام اینکه من با کلیت حرفات موافقم.....:w16:

و بنظر منم تا زمانی که پول هست همه چیز هست پولم نباشه کم کم سلامتی و بزرگی و پدری و همسری و خیلی خیلی چیزها رو در سطحی فراتر از اون چیزی که فک میکنی آدمی از دست میده....

در رابطه با این که ما ایرانی ها عادت کردیم به این جمله که خب حالا پول نداریم خدا رو شکر سلامتیم خب این در باطن جمله درسته ولی د ربعد اجتماعی دلیل بر این نمیشه که فلاکت و بدبختی سرافکندگی رو به خاطر بی پولی تجربه کنیم .....:sigh:

لینک به دیدگاه
مادی و معنوی منظورم چیزاییه که به جسم مربوطه و ظاهریه و چیزایی که به روح و نیازهای درونی آدم مربوط میشه که جنبه ظاهری نداره.

مثلاً پول خوشگذرونی و اینا رو میاره (که مادیه یعنی شاید یه خوشحالی ظاهری و زودگذر داشته باشه) ولی تضمین خوشحالی واقعی نیست (که معنویه یعنی اون خوشحالی یه جورایی رو از ته دلش احساس میکنه.)

آقا ما نخوایم شادی درونی رو احساس نکنیم باید کی رو ببینیم؟؟!:banel_smiley_4:

آقا اینم بنظر من البته یه نوع شعار محسوب میشه / جوک اون یارو رو که شنیدی خانواده دور هم جمع بودن از پدر خانواده که بدبخت و فلک زده بوده یه صدای منتشر میشه(چشمتون در بیاد اگه فک کنید منظورم از اون صداهاست:ws3:) بچه های قد و نیم قد میزنن زیر خنده پدره دستهاش رو بلند

میکنه بالا میگه خدای این دلخوشی رو از ما نگیر:ws28:.......دلخوشی ما کسهای که پول نداریم تو این سطحه نه؟؟!!:banel_smiley_4:

بنظرم اگه پول به حد کافی باشه و یه خانواده یه رفاه نسبی داشته باشه به خودی خود آرامش ته دل همه رو میگیره که متاسفانه نیست و یه سره همه استرس و دغدغه دارن......:hanghead:

لینک به دیدگاه
آقا ما نخوایم شادی درونی رو احساس نکنیم باید کی رو ببینیم؟؟!:banel_smiley_4:

آقا اینم بنظر من البته یه نوع شعار محسوب میشه / جوک اون یارو رو که شنیدی خانواده دور هم جمع بودن از پدر خانواده که بدبخت و فلک زده بوده یه صدای منتشر میشه(چشمتون در بیاد اگه فک کنید منظورم از اون صداهاست:ws3:) بچه های قد و نیم قد میزنن زیر خنده پدره دستهاش رو بلند

میکنه بالا میگه خدای این دلخوشی رو از ما نگیر:ws28:.......دلخوشی ما کسهای که پول نداریم تو این سطحه نه؟؟!!:banel_smiley_4:

بنظرم اگه پول به حد کافی باشه و یه خانواده یه رفاه نسبی داشته باشه به خودی خود آرامش ته دل همه رو میگیره که متاسفانه نیست و یه سره همه استرس و دغدغه دارن......:hanghead:

داشتن پول آرامش رو نمیاره. فقط نوع دغدغه رو عوض میکنه. البته تو هیچ حالتی منظور من 0 و 1 نیستا.

ولی همینکه خیلی از پولدارا رو می بینیم که نه آرامش دارن و نه خوشی و ... نشون میده پول راه حل مشکلشون نبوده. اون آرامشه از پول بدست نمیاد :w16: یعنی آرامش و خوشحالی درونی و واقعی عاملش پول نیست.

شعار نیست :ws3: عین واقعیتی هست که تو جامعه اطرافم می بینم.

سوال هم این بود که پول حلال همه مشکلاته یا نه. که خب با دیدن این مثالای عینی جوابش بدست میاد. سوال این نبود که بی پولی وضعش چیه :ws3:

لینک به دیدگاه

گفتني هارو دوستان گفتن!

منم با اين جمله موافقم:پول خوشبختي نمياره،ولي نبودش بدبختي مياره!!

صبر وتحمل حدي داره..بعد ك كاسه صبر لبريز شد ديگه نميشه تحمل كرد.:ws37:

لینک به دیدگاه
داشتن پول آرامش رو نمیاره. فقط نوع دغدغه رو عوض میکنه. البته تو هیچ حالتی منظور من 0 و 1 نیستا.

ولی همینکه خیلی از پولدارا رو می بینیم که نه آرامش دارن و نه خوشی و ... نشون میده پول راه حل مشکلشون نبوده. اون آرامشه از پول بدست نمیاد :w16: یعنی آرامش و خوشحالی درونی و واقعی عاملش پول نیست.

شعار نیست :ws3: عین واقعیتی هست که تو جامعه اطرافم می بینم.

سوال هم این بود که پول حلال همه مشکلاته یا نه. که خب با دیدن این مثالای عینی جوابش بدست میاد. سوال این نبود که بی پولی وضعش چیه :ws3:

اتفاقاً من بصورت 0 و1 به قضیه نگاه میکنم..............چون درد نداشتنش خیلی خیلی بیشتر از داشتنشه:banel_smiley_4:اون مدلی که تو میگی دیگه طرف داره ولی حرص مال دنیا کورش کرده:whistle:

لینک به دیدگاه
اتفاقاً من بصورت 0 و1 به قضیه نگاه میکنم..............چون درد نداشتنش خیلی خیلی بیشتر از داشتنشه:banel_smiley_4:اون مدلی که تو میگی دیگه طرف داره ولی حرص مال دنیا کورش کرده:whistle:

من اصلاً با پول نداشتنه کاری ندارم. کلاً یا نگرفتی منظور منو یا خواستی یه جور دیگه بگیریش که به چالش بکشونی بحثو که بهتر بشه :ws3: ولی چون مثالی که زده بودم واضح بود، دیگه بیشتر حسش نمیاد بازش کنم. ws3.gif

حالا ایشالا سال پر پولی داشته باشی :w02:

لینک به دیدگاه

منم کاملا با حرفای محمد عارف موافقم

پول خوبه برای مادیات و رفع نیازهای مادی هیچوقت پول رضایت و آرامش روحی رو نمیاره...

بعضی از دوستانم که گفتن میاره نمیدونم یا نوع نگرشا واعتقادات فرق داره یا خواستن بحث بشه کلا:ws3:

پ.ن:راسی من هر وقت برای کسی دعا میکنم یا خودمون یا آرزویی پیزی......اول میگم سلامتی بعدش رزق و روزی و...

لینک به دیدگاه
منم کاملا با حرفای محمد عارف موافقم

پول خوبه برای مادیات و رفع نیازهای مادی هیچوقت پول رضایت و آرامش روحی رو نمیاره...

بعضی از دوستانم که گفتن میاره نمیدونم یا نوع نگرشا واعتقادات فرق داره یا خواستن بحث بشه کلا:ws3:

پ.ن:راسی من هر وقت برای کسی دعا میکنم یا خودمون یا آرزویی پیزی......اول میگم سلامتی بعدش رزق و روزی و...

نگرش ها با توجه به شرایط حاکم و روال زندگی عوض میشه.....:whistle:

بس میشه بگی چی آرامش روحی میاره؟؟!!:banel_smiley_4:

اصلاً از نظر شما آرامش روحی یعنی چه؟آرامش پولی یعنی چه؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...