رفتن به مطلب

مسابقه طراحی مدار فرمان

ارسال های توصیه شده

با سلام وخسته نباشید خدمت تمام دوستان عزیزم دوستان عزیز

شرح مسابقه

مدار اول

1-مداری طراحی کنید که الکتروموتور سه فاز با یک شستی استارت و با همان شستی خاموش شود؟

قوانین:

1- از شستی دوبل استفاده نکنید فقط با یک شستی استارت

2- لطفا سوال نپرسید که این مدار استاندارد نیست و اصلا نمیشه طراحی کرد یا قابل طراحی نیست من خودم این مدار طراحی کردم درست هم کار میکنه

مدار دوم

2-مداری طراحی کنید که الکتروموتور سه فاز با دو کنتاکتور به صورت ستاره مثلث کار کند با شستی s1 موتور به حالت ستاره و بعد از زدن شستی s2 به حالت مثلث برود

قوانین:

1- لطفا سوال نپرسید که این مدار استاندارد نیست و اصلا نمیشه طراحی کرد یا قابل طراحی نیست من خودم این مدار طراحی کردم درست هم کار میکنه

روش ارسال جواب سوالات برای ما

a- از طریق همین پست

b- ارسال پیام خصوصی

لطفا همه دوستان در این مسابقه شرکت کنن از کاربر تازه کار تا کاربر ارشد

با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه
من که روز اول فرستادم حذفش کردید

داداش شما جواب سوال اول فرستادیدکه داریم و در لیست افرادی هستید که جواب دادید ولی هنوز جواب سوال دومی ندادید؟

لینک به دیدگاه
داداش شما جواب سوال اول فرستادیدکه داریم و در لیست افرادی هستید که جواب دادید ولی هنوز جواب سوال دومی ندادید؟

الان با گوشی آنلاینم فردا مدارشو میذارم

لینک به دیدگاه
من که روز اول فرستادم حذفش کردید

سلام داش کورش پیامهاتون هست و به طور خصوصی ارسال شده

که انشاالله بعد پایان زمان مسابقه در همین تاپیک گذاشته میشه

لینک به دیدگاه

ببخشید داداش مدار دوم فقط باید 2کنتاکتور باشه؟ما برای ستاره مثلث به 3کنتاکتور نیاز داریم که یکیش اصلی هست Main دوتای دیگه هم برای حالت های ستاره و مثلث........نمیشه از یک کنتاکتور هم برای جفت حالت استفاده کرد

من سوال رو دقیق نخوندم فکر میکردم مثل سوال اول با یک شستی میخواید اینکارو کنید

چیزی که شما میگی امکان نداره:a030:

لینک به دیدگاه
ببخشید داداش مدار دوم فقط باید 2کنتاکتور باشه؟ما برای ستاره مثلث به 3کنتاکتور نیاز داریم که یکیش اصلی هست Main دوتای دیگه هم برای حالت های ستاره و مثلث........نمیشه از یک کنتاکتور هم برای جفت حالت استفاده کرد

من سوال رو دقیق نخوندم فکر میکردم مثل سوال اول با یک شستی میخواید اینکارو کنید

چیزی که شما میگی امکان نداره:a030:

داداش گلم جواب میزارم بعد از مسابقه حالا میبینید که میشه

لینک به دیدگاه
داداش گلم جواب میزارم بعد از مسابقه حالا میبینید که میشه

شما میخوای با دوتا کنتاکتور راه اندازی کنی؟هر موتوری رو میشه یا فقط موتور خاصی هست؟بعدشم اگرم بشه درسته اقتصادی میشه اما از نظر فنی مشکل داره

لینک به دیدگاه

بله با دوتا کنتاکتور

آره هر موتور سه فاز که ستاره مثلث بشه

بالا چی گفتم زیاد به استاندارد گیر ندید هدف ما اینجا این است که علم بچه هارو بسنجیم همین

لینک به دیدگاه
بله با دوتا کنتاکتور

آره هر موتور سه فاز که ستاره مثلث بشه

بالا چی گفتم زیاد به استاندارد گیر ندید هدف ما اینجا این است که علم بچه هارو بسنجیم همین

بجز کنتاکتور از چیزهای دیگه ام میشه استفاده کرد؟و اینکه اینم در نظر بگیرید:

ما برای راه اندازی یک موتور 6تا سر سیم داریم که به 3تاش برق 3فاز رو میدیم و 3تای خروجی رو ستاره مثلث می بندیم .....خب حالا واسه ورودی سیم پیچ ها یک کنتاکتور میخوایم و واسه ستاره کردن یک کنتاکتور دیگه که خروجی سیم پیچ هارو اتصال کوتاه کنه

حالا وقتی این کنتاکتور که نقش اتصال کوتاه کردن رو داره دیگه چطور میخواد حالت مثلث رو هم ایجاد کنه؟اگر ازتیغه های کمکی هم استفاده کنیم میشه اما تیغه های کمکی تحمل جریان موتور رو ندارن دوست عزیز :a030: ما برای ایجاد دو حالت به 3کنتاکتور نیاز داریم اما اگه هدف فقط طراحی هست و در اجرا استفاده نیمشه میشه طراحی کرد:w16:

لینک به دیدگاه
داداش هرف طراحی هستش اگه میتونید طراحی کنید فدات بفرستید نفر اول هستید که میخواید جواب دومی بدید

پس فقط از نظر تئوری باشه دیگه؟تو عمل مهم نیست؟

لینک به دیدگاه
داداش شما فقط مدار نهایی بفرستید برام که استارت زدی موتور کار کنه همین استاندارد ولش کن

باشه داداش اگه وقت شد طراحی میکنم می فرستم من اولش فکر میکردم منظورت مثل همون مدار اول هست یعنی با یک استارت بشه موتور رو چپ گرد راستگرد ستاره مثلث راه اندزای کرد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...