رفتن به مطلب

شروع فعالیت برای کنکور 94

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 140
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

من یه سوالی بپرسم؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

من سال دیگه می‌خوام کنکور طراحی بدم

امسال فقط میخوام رو زبانم کار کنم

زبانمم بد نیست

به جز کتاب ۵۰۴ شما چه کتابی رو توصیه می‌کنید؟

برای زبان شما که وقت کافی دارید به صورت ریشه ای و پایه ای کار کنید بهترین حالت کلاس رفتن هست چه به صورت خصوصی که خیلی عالیه(البته هزینه بالاست) و چه آموزشگاه در غیر این صورت می تونید به صورت خودخوان مطالعه کنید ولی باید انگیزه قوی داشته باشی و یکم دچار مشکل میشید

در کلاس رفتن و جامع خوندن شما تمامی موارد از جمله خواندن نوشتن و صحبت کردن رو تقویت می کنید که خیلی بهتره

کتاب لغت خوندن مال نزدیکای امتحانه اصلا توصیه نمی کنم این جوری لغت یاد بگیرید به جاش برید کتاب های انگلیسی بخونید تو این وقتی هم که دارید کتاب های اصلی شهرسازی انگلیسی رو مطالعه کنید برای زبان تخصصی ...

لینک به دیدگاه
چقد زود عصبانی میشید آقا سعید. ببخشید. منظور بدی نداشتم

نه والا عصبانی برای چی منظورم این بود که زیاد درگیر حواشی نشیم و بپردازیم به اصل ماجرا

من رو ببخشید یه کم ظاهر متن تند شده بود:w16::a030:

لینک به دیدگاه

با درودجناب مهندس saeed407

من برای طراحی شهری در حال مطالعه هستم و چند پرسش داشتم.

در خصوص سوالات مباحث عمومی شهرسازی برای طراحی و برنامه ریزی یکی هستند,بدین معناست که منابع یکی هستند؟و در خصوص تاریخ شهر چه منابع یکی هستند اما شیوه طرح پرسش در دو گرایش برنامه ریزی و طراحی شهری متفاوت است؟

آیا خواندن زبان,مباحث,تاریخ را میتوان بدون در نظر گرفتن گرایش برای ارشد باهم خواند؟

سپاس از شما

لینک به دیدگاه
با درودجناب مهندس saeed407

من برای طراحی شهری در حال مطالعه هستم و چند پرسش داشتم.

در خصوص سوالات مباحث عمومی شهرسازی برای طراحی و برنامه ریزی یکی هستند,بدین معناست که منابع یکی هستند؟و در خصوص تاریخ شهر چه منابع یکی هستند اما شیوه طرح پرسش در دو گرایش برنامه ریزی و طراحی شهری متفاوت است؟

آیا خواندن زبان,مباحث,تاریخ را میتوان بدون در نظر گرفتن گرایش برای ارشد باهم خواند؟

سپاس از شما

مباحث سوالات مشترک هست طراحی شهری ۲۵ سوال اومد درحالی که برای برنامه ریزی 30 تا بود ولی سوالات عین هم بود و منابع درسی هم همین طور

در مورد تاریخ شهر یکم تفاوت هست در طراحی شهری جنبه های کالبدی و معمارانه بیشتر مطرح میشه در حالی که برای برنامه ریزی سیر تحولات تاریخی و سیاسی و اقتصادی و اثرات آنها بر روی شهر مورد تاکیده

در مورد زبان هم که 15 تا عمومی هست و 15 تخصصی که تقریبا شبیه هم میاد و بعضی سال ها که طراحان حال و حوصله دو جور سوال دادن نداشتن عین هم بوده و سال 92 طراحی شهری که غوغا کردند و سوال تکراری دادن :icon_pf (34):

شما اولویت رو بذار برای منابعی که برای طراحی شهری گفته شده و در عین حال حتما سوالات دروس مشترک(زبان- مباحث- تاریخ) چند سال اخیر برنامه ریزی شهری هم بخون حتما موفق میشید.

لینک به دیدگاه

درود به همگی...:icon_gol:

ببخشید من بازم یه مدتی نبودم!:ws3: آخه خو شمام نبودین. خوبه کا حالا هستین. تمام تلاشمو میکنم امشب باشم پیشتون.

به امید روزای خوب:w16:

لینک به دیدگاه

با پوزش از دوستان و مدیر محترم pari.v من امشب راهی تهران هستم و متاسفانه نمیتوانم در جلسه شرکت کنم.امیدوارم جلسه مفیدی باشد و من هم در بازگشت از مطالب گفته شده استفاده کنم

لینک به دیدگاه

در مورد تاریخ یه پیشنهادی داشتم اینکه الان که شار تا شهر رو میخونین، بتونین کنارش کتاب تاریخ و فرهنگ شهرنشینی در ایران پاکزادم بخونین و دوره ها رو تو دوتا کتاب با هم پیش ببرین که بهتر هم بتونین تحلیل کنین خیلی خوبه

:w16:

بچه ها اینم نظر محمد عارف در رابطه با برناممونه :icon_gol:

بسته به برنامه شخصیتون می تونین اینم در نظر بگیرین :a030:

لینک به دیدگاه
عذر خواهی میکنم بابت نبودنم تو جلسه، یه خواهشی داشتم از آقا سعید

انتظار دارم واسه جلسات بعدی دوستانی که اعلام آمادگی می کنن حتما حضور پیدا کنن تا نتیجه بهتری بگیریم :icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز. منم تواین قافلم ولی بنا به شرایطم هدفم برای آزمون سال آیندست. این که یه برنامه باشه که طبق اون پیش بریم خیلی خوبه اما چون بچه ها شرایط یکسانی ندارند ممکنه نشه با یه برنامه جزیی پیش رفت و به نظرم همین معرفی کتاب و تعیین زمان باشه بهتره و برنامه ریزی به عهده خود بچه ها با توجه به موقعیتشون باشه .

لینک به دیدگاه
میخواستم از آقا سعید خواهش کنم که واسه بچه ها یه برنامه ای بذارن که طبق اون تا اواسط آبان کتابا تموم شه

لیست کتاب های مهم و اصلی موجود هست چون من شناختی نسبت به توانایی و استعدادها و همت تک تک اعضا ندارم بهتر می بینم برنامه کلی ندهم و از طرفی با دادن یک برنامه خشک و بدون انعطاف هم زیاد موافق نیستم

دوباره میگم هدف از همین جلسات و ... اینه که شما استارت کار بزنید و با انگیزه درس بخونید و سوالاتی که در طی درس خوندن باهاش مواجه می شوید رو پاسخ بدیم ..

فایل هایی هم گذاشتم حتما مطالعه کنید ! جمع بندی جلسه رو بخونید!

کلا سخت نگیرید قراره یه چندتا کتاب تو این مدت بخونین بعد بهمن بری امتحان بدین :ws3:

اگر می بینید باز هم ابهام دارید موسساتی تو زمینه ارشد شهرسازی فعالند برید دوره ها و کلاس ها رو ثبت نام و شرکت کنید .

لینک به دیدگاه

من یه پیشنهاد دارم. میگم یه تاپیک جدا رو به منابع ارشد اختصاص بدیم، هرکی هر کتابی، جزوه ای( جزوه های موسسات و...) در رابطه با منابع آزمون داره در صورت امکان و مقدور بودن بذاره تواین تاپیک که همه بچه ها بتونن استفاده کنن. و البته اگه منابع برنامه ریزی و طراحی جدا بشه فکرکنم بهتر باشه، نهههه؟ :ws52:

لینک به دیدگاه
من یه پیشنهاد دارم. میگم یه تاپیک جدا رو به منابع ارشد اختصاص بدیم، هرکی هر کتابی، جزوه ای( جزوه های موسسات و...) در رابطه با منابع آزمون داره در صورت امکان و مقدور بودن بذاره تواین تاپیک که همه بچه ها بتونن استفاده کنن. و البته اگه منابع برنامه ریزی و طراحی جدا بشه فکرکنم بهتر باشه، نهههه؟ :ws52:

فکر خوبیه.. واسه برنامه ریزی اینجا هست:

http://www.noandishaan.com/forums/thread130472.html

منابع و نکات مشترکم تو همین تاپیک میگیم.

واسه طراحی هم اگه منابع داره کسی یه تاپیک مثل برنامه ریزی بزنه :a030:

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها...

واااااای من بابت نیومدنم عذر خواهی میکنم.:icon_pf (34)::icon_pf (34): مریض بودم به شدت :4564:.

در کل خیلییییییییی خوبه که همه نظر دادن درباره برنامه ریزیو اینا. من نظراتتونو میخونم اگه چیزی به ذهنم رسید حتما اعلام میکنم بهتون.

بازم عذر میخوام :sad0:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...