رفتن به مطلب

نقشه های طرح هادی

ارسال های توصیه شده

سلام

من چند  سوال دارم

آیا ابتدا روستا بوجود میاد بعد طرح هادی نوشته میشه؟

آیا نمیشه یک روستایی پیش از بوجود اومدن بر اساس یک طرح هادی استاندارد، طراحی و ساخته بشه؟

آیا اگر از شما خواسته بشه که یک طرح هادی بنویسید، با توجه به دانش (رشته تحصیلی) و تجربه های قبلی عملی اتون و مهارتی که نسبت به تعداد نقشه های هادی دارید، آیا یک نقشه هادی دارای مزیت های بالاتر از سایر روستاها برای یک روستای در حال ساخت دارید؟

من زمینی دارم در حدود 100 هکتار که تصمیم به ساخت اون دارم

ممنون میشم من رو راهنمایی کنید و یا اگر ممکنه یک وقت مشاوره به من بدین

منتظر پیام شما هستم

DR.A.K

لینک به دیدگاه

سلام. اونقدر تجربه ندارم ولی تا جایی که اطلاع دارم، طرح هادی نداریم که قبل به وجود اومدن روستا تهیه شده باشه. امکانش هست که مثلا روستا براساس سوانح طبیعی کلا از بین رفته باشه و براساس طرح جدید ایجاد بشه (حالا یا تو همون مکان یا با جابجایی به دلیل قرارگیری در نقطه امن تر).

هر روستا هم با توجه به اقلیم، شرایط جمعیتی، اجتماعی، اقتصادی و موقعیتی که داره، شرایط خودش رو داره و نمیشه با یک اصول مشخص نقشه ها رو تهیه کرد. اینطوری نیست که مثلا بگیم یه زمین 100 هکتاری هست تو ایلام، واسش یه طرح تهیه بشه. مطالعات قبلش واسه همینه که همه شرایط مطالعه بشه و چشم انداز و اهداف طرح مشخص بشه، و بعدش نقشه پیشنهادی تهیه بشه.

نمونه روستاهایی که میتونستم بذارم رو گذاشتم، یه سری هم هست که چون هنوز به مرحله تصویب و ابلاغ نهایی نرسیده، نمیتونم در اختیار بذارم.

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
در ۳ ساعت قبل، ۱۲۳۴۵hossein گفته است :

سلام خسته نباشید. طرح شهری تنکابن.شیرود و رامسر و طرح هادی روستاهای اطرافش رو از کجا میتونم بدس بیارم؟

سلام.

یا از مشاور تهیه کننده طرح ها یا بنیاد مسکن استان

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
در در ۱۳۹۲/۱۰/۱۶ در ۲۰:۵۵، Mohammad Aref گفته است :

نقشه های کد طرح هادی روستایی، روستاهای مختلف کشور رو از این تاپیک می تونید دانلود کنید.

کلیه نقشه های طرح هادی روستای وزیرآباد (شهرستان شیراز - استان فارس)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

فایل زیپ رمز داره؟چون رمز میخواد

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
13 ساعت قبل، Mahtab.q گفته است:

سلام خسته نباشید 

نقشه های طرح هادی روستای قلات استان فارس رو اگه دارید میشه بذارید

سلام و احترام

نه متأسفانه نداریم ?

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...
  • 5 ماه بعد...
  • 8 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...