رفتن به مطلب

بیا اینجا کارت دارم

ارسال های توصیه شده

تو این دوره زمونه 80-90% آدما برای پول کار می کنن.....اول پول بعد عشق کار!

اگه بهتون بگن یه مدرسه طراحی کن 2 سال هم کار ببره ...بعد 100 تا تک تومنی بهت ندن جواب خانوادتو چی می دی؟:banel_smiley_4:

نه می شه گفت 100% عشق....نه می شه گفت 100% پول...باید تعادل داشته باشه این موضوع.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 73
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اگه بهتون بگن یه مدرسه طراحی کن 2 سال هم کار ببره ...بعد 100 تا تک تومنی بهت ندن جواب خانوادتو چی می دی؟:banel_smiley_4:

نه می شه گفت 100% عشق....نه می شه گفت 100% پول...باید تعادل داشته باشه این موضوع.

:banel_smiley_4:

من که قرار نیست ....پول دربیارم بدم خانوادم...که جواب کسی رو بدم...

اول وجدان کاری....

بعد زنده کردن هنر معماری ایرانی تو بنا...

بعدشم اگر شد پول....

حاضرم یه مدرسه بسازم که از همه لحاظ یه مدرسه به تمام واقعی باشه....

اما واسه طراحیش هیچ پولی بهم ندن....

فقط اجرا بشه و صدتا تغییر بیخود به خاطر مسائل مالی و قوانین بیخود توش ندن....

لینک به دیدگاه

اول وجدان کاری....

بعدشم اگر شد پول....

ابراهیم چی.... آقای استارتر چی؟ :w00:

جواب زن و بچشو چی بده؟ :w00:

همونایی که گفتی توپه :ws37:

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان

:icon_gol:

اول وجدان کاری....

بعدشم اگر شد پول....

باریک الله این گفته ها شما منو صد در صد تایید می کنم ...

وجدان کاری با ارزش تر از هر چیزی هست ...

پول در بین عاشقان معماری هیچ جایی ندارد ..

زندگی بزرگان معماری را بخوانید متوجه می شوید .. برای آنها پول خیلی بی ارزش بوده و در بسیاری از موارد سال های بالندگی معماری (20-40 ) را در بدترین شرایط های مالی به سر می بردند ... دلیلشم به عشقشان ووجدانشان بر می گردد ...

و مطمئن باشید برای یک معمار با وجدان همواره کار وجود دارد . (البته در کشور ما تعاریف وجدان معماری کمی فرق دارد:icon_pf (34):)

در میان عاشقان پول هیچ جایگاهی ندارد ..

برای معماران بزرگ پول کمترین ارزشو دارد.

فرق نداره معماری باشه یا هر چیزه دیگه

اگه با عشق کار کنی به همه چیز میرسی

اگه برا پول کار کنی...................... همون بهتر که هیچی نشی!

:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
ابراهیم چی.... آقای استارتر چی؟ :w00:

جواب زن و بچشو چی بده؟ :w00:

همونایی که گفتی توپه :ws37:

این که اونا باید جواب زن و بچشونو چی بدن...یه بحث دیگست...

این برمیگرده به حوزه اشتغال زایی که توی کشور ما وجود نداره و....

کسی هم خیلی شغل و آینده کاریش واسش مهمه خودش باید واسه خودش اشتغال زایی کنه و......

بی خیال.....

.

.

.

در ضمن اگر یک کار خوب و درست انجام بدی زمینه واسه کارهای بزرگ و آینده دار هم فراهم میشه....

پس فقط یه مقدار صبر و حوصله میخواد....

:icon_gol:

باریک الله این گفته ها شما منو صد در صد تایید می کنم ...

وجدان کاری با ارزش تر از هر چیزی هست ...

پول در بین عاشقان معماری هیچ جایی ندارد ..

زندگی بزرگان معماری را بخوانید متوجه می شوید .. برای آنها پول خیلی بی ارزش بوده و در بسیاری از موارد سال های بالندگی معماری (20-40 ) را در بدترین شرایط های مالی به سر می بردند ... دلیلشم به عشقشان ووجدانشان بر می گردد ...

و مطمئن باشید برای یک معمار با وجدان همواره کار وجود دارد . (البته در کشور ما تعاریف وجدان معماری کمی فرق دارد:icon_pf (34):)

در میان عاشقان پول هیچ جایگاهی ندارد ..

برای معماران بزرگ پول کمترین ارزشو دارد.

:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

همون معمارها هم بعد از یکی 2 تا کار درست و با وجدان وضعیتشون عوض شد....

لینک به دیدگاه
آره معماری که کارشو بلد نباشه و بهش علاقه نداشته باشه

اینقدر میشناسم که اصلا کارشونو بلد نیستن!!!! و علاقه ندارن..فقط چون پول دارن و برش!!!

از یه عده جوون که پارتی و پول ندارن دارن بیگاری میکشن!!! طرح ون بیچاره ها میدن..به نام x ها تموم میشه!!!! پول /...پول میاره!!! اما علاقه و کار بلدی نه دوست من!!!

شاید بتونی زنده بمونی با بلد بودن کار !!! اما همیشه یه عده که فهمی (در همین ضمینه ها!!) ندارن بهت زور میگن!!! و اونوقت که یا باید گور بابای طراحی کنی ( هستند کسایی که این کارو کردن ....

)

یا تحمل کنی واسه شکم خودتو خانوادت...........

لینک به دیدگاه
معمولا معماران بزرگ دنبال پول نبودند ...

به خصوص در کشور ما برای معمار شدن ( منظورم معمار واقعیه) باد خیلی سختی بکشید باید خیلی بی پولی بکشید ... مثال واضح آن استاد شیردل استاد موسوی هست ...:icon_gol:

ابراهیم ..یا تو خیلی بچه مایه داری یا..............

دلت از جای گرم بلند میشه ها.............

نمی گم آدم باید پولکی باشه ها نه اشتباه نکن...اما باور کن این روزا آدم بی پول هیچه!! دستش به جایی بند نیست

بی پول باشی و بی آشنا دیگه بدتر

اساس معماری پوله!! تا حالا فکر کردی حتی دانشجویه معماری هم باشی ..خدای خلاقیت اما ابزار چقدر تو این کار مهمه؟؟؟؟

چقدر تو ساخت ماکت..تمیزیش (گذشته از دقت و...) ابزار مناسب چقدر کمکت میکنه؟؟؟ سریع تر پیش بری

عزیزم پول!! این یه مثال ساده بودا..نخواستم حرف از زن و بچه و خانواده بزنم

لینک به دیدگاه
تا حدودی همین طوره متاسفانه ! :ws37:

فارغ التحصیل رشته معماری خیلی زیاده و هر سال هم بیشتر میشه (دانشگاه آزاد که تو هر شهر و روستای پشت کوه هم یه شعبه میزنه معماری هم میاره!) در صورتی که به اون میزان براشون کار نیست !

یکی از دوستانم میگفت : یه عده میرن ارشد میگیرن که به دانشجوها درس بدن یه عده هم بعد از اینکه کاردانی یا کارشناسیشونو گرفتن یه پلاتی باز میکنن و انواع پروژه های دانشجویی معماری رو انجام میدن !

پس این دانشجو هست که باعث کسب درآمد برا هر دو گروه میشه ! پس تعداد دانشجو های بیشتر = کار بیشتر !!!! :ws28:

دقیقا .................

دقت کردی دانشجوی معماری وارد هر مغازه های میشه چقدر تحویلش میگیرن؟؟؟

چون دانشجوی معماری = پول بیشتر

لینک به دیدگاه
دقیقا .................

دقت کردی دانشجوی معماری وارد هر مغازه های میشه چقدر تحویلش میگیرن؟؟؟

چون دانشجوی معماری = پول بیشتر

آره دیگه چرا تحویل نگیرن...

حساب کنید خودمون تو این 8 ترم چقدر خرج کردیم !

لینک به دیدگاه

دست رو دلم نذارین که خووووووووووووووووونه.

من 3 سال تو یه شرکتی کار کردم و تنها آرزوی بزرگم این بود که استخدام مهندسین مشاوری که مد نظرم بود بشم(اسم نمی برم) و شدم انقدر خوشحال شده بودم که وقتی بهم زنگیدن بلافاصله رفتم توو لابی شرکت و از قضا مدیر شرکتمون هم اونجا بود و بال پائین می پریدم و بهش می گفتم ومن دارم میرم ،من دارم میرم .و خلاصه استعفا دادم و به استخدام اون مهندسین مشاور لعنتی در اومدم .سر یکماه نشد که یه نامرد چنان زیراب زنیئیه راه انداخت که اخراج شدم .چنان توو برجکم خورده که الان 1ساله بیکارم و حتی یه مدت بود که

می خواستم تغییر رشته بدم .

لینک به دیدگاه
دست رو دلم نذارین که خووووووووووووووووونه.

من 3 سال تو یه شرکتی کار کردم و تنها آرزوی بزرگم این بود که استخدام مهندسین مشاوری که مد نظرم بود بشم(اسم نمی برم) و شدم انقدر خوشحال شده بودم که وقتی بهم زنگیدن بلافاصله رفتم توو لابی شرکت و از قضا مدیر شرکتمون هم اونجا بود و بال پائین می پریدم و بهش می گفتم ومن دارم میرم ،من دارم میرم .و خلاصه استعفا دادم و به استخدام اون مهندسین مشاور لعنتی در اومدم .سر یکماه نشد که یه نامرد چنان زیراب زنیئیه راه انداخت که اخراج شدم .چنان توو برجکم خورده که الان 1ساله بیکارم و حتی یه مدت بود که

می خواستم تغییر رشته بدم .

متاسفانه این زیرآب زنی ها همه جا هست...:ws37:

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
ابراهیم ..یا تو خیلی بچه مایه داری یا..............

دلت از جای گرم بلند میشه ها.............

نمی گم آدم باید پولکی باشه ها نه اشتباه نکن...اما باور کن این روزا آدم بی پول هیچه!! دستش به جایی بند نیست

بی پول باشی و بی آشنا دیگه بدتر

اساس معماری پوله!! تا حالا فکر کردی حتی دانشجویه معماری هم باشی ..خدای خلاقیت اما ابزار چقدر تو این کار مهمه؟؟؟؟

چقدر تو ساخت ماکت..تمیزیش (گذشته از دقت و...) ابزار مناسب چقدر کمکت میکنه؟؟؟ سریع تر پیش بری

عزیزم پول!! این یه مثال ساده بودا..نخواستم حرف از زن و بچه و خانواده بزنم

من که نمی گم .... بی پول باشی ... اصلا آدم بی پول به قول تو نمی تونه بیاد رشته ای مثل معماری ... منظور من اینه آدم وقتی مدرکشو گرفت تو فکر این نباشه یک شبه ره صد ساله را بره .... سالی n تا کار و از معماری تنها پولشو بببینه .

..یکی از معمارانی که من عاشقم استاد شیردل...

او از معماری کنکجاوی، عشق و جسارت را سر لوحه قرار داد ... به قول خودش روزهای بی پولی و سخت را زیاد دیده...

اونم برای معمار شدن هزینه کرد ولی از معماری به عنوان منبع درآمد صرف استفاده نکرد... یکی از دلایل عقب ماندگی ما در معماری نبود عشق معماری هست ....

ولی در مورد این تاپیک به نظر من برای کسی که معماری را با عشق دنبال می کند همیشه کار هست ولی نه این که تصور کنید باید سالی n تا کار انجام بلکه ممکنه توو 3 سال 1 کار انجام دهید ولی اون 1 کار فوق العاده باشه ... ایکی از استاد های خودم دو تا کار بیشتر انجمم نداده ولی هر دو کارش فوق العاده اند ولی اساتیدی هستند با n تا کار ولی هیچ کدومشون ارزش دیدنو نداره .... :icon_gol:

برای معمار موفق شدند باید عاشق معماری باشید نه کاسب معماری .....:icon_gol:

لینک به دیدگاه
منم معمارم اما بیکار نیستم چون همش در به در دارم دنبال کار میگردم و این تمام وقت منو میگیره حتی وقت ندارم نهارو شام بخورم شدم 15 کیلو:ws44:

وااااااااااای خیلی جالب بود

از آن دید به قضیه نگاه کردی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...