رفتن به مطلب

نحوه قرار دادن اتاق ها و ستون گذاری در پلان ساختمان

ارسال های توصیه شده

سلام. من دانشجوی ترم دو نقشه کشی معماری هستم( دیپلم نظری). این ترم تازه دارن به ما طراحی پلان و نما و برش رو یاد میدن. بر اساس حجمی که طراحی کردم یه پلان از دو خونه ویلایی متصل بهم رو تو اتوکد در اوردم. از ما خواستن که توی ساختمون اول (200 متر ) سه تا اتاق خواب ، آشپزخونه ، حال و پذیرایی ، اتاق کار ، گالری ، سرویس بهداشتی و ساختمون دوم (170 متر) 1 خواب ، حال و پذیرایی و آشپزخونه . این چون اولین پلان من هست ، هیچ آشنایی با floorplan ندارم. اگر ممکنه راهنمایی کنید و نحوه چیدمان اتاق هارو روی پلان توضیح بدید. (چه اتاقی در کدوم قسمت ساختمون باشه). همینطور نحوه ستون گذاری. من یه عکس پلان ضمیمه این پست کردم یه نگاه بندازید و نظرتون رو بگید. راستی طول و عرض پله ای که میره به طبقه دوبلکس چنده ؟ عکسhttp://s22.postimg.org/6397q9u41/floorplan.png من هرکاری کردم عکس آپلود نشد اینه لینک مستقیم به عکس. مرسی.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

خیلی خوش اومدید

لینک عکسی که گذاشتید مشکل داره باز نمیشه ، از آپلود سنتر خود انجمن ( بالا سمت راست) استفاده بفرمائید

طول پله : 1.20 تا 1.5 مناسب هست

عرض هر کف پله : 30 سانتی متر

ارتفاع هر پله :18 سانتی متر

اگر پذیرایی نور جنوب و آشپزخانه نور شمال بگیره و همچنین برای اتاق خواب هم بهترین نور ، نور شرقی یا شمالی هست ، نور جنوب و جنوب شرقی رو به فضاهای مهم همچون پذیرایی و نشیمن اختصاص بدید :a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...