رفتن به مطلب

مسابقه: کی این گیاه دارویی رو میشناسه ...؟

ارسال های توصیه شده

mdl6bq77rp79g60z9c0.jpg

گیاه کاردین

یکی از گیاهان بومی منطقهٔ جنوب غرب زاگرس تا فلات فلسطین و از خانوادهٔ گل شیپوریان است

به نام‌های کاردین و کُهلیٍر شناخته می‌شوند

این گیاه به صورت خام برای انسان قابل مصرف نمی‌باشد.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 432
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

گیاه کاردین

یکی از گیاهان بومی منطقهٔ جنوب غرب زاگرس تا فلات فلسطین و از خانوادهٔ گل شیپوریان است

به نام‌های کاردین و کُهلیٍر شناخته می‌شوند

این گیاه به صورت خام برای انسان قابل مصرف نمی‌باشد.

احسنت بله درسته !

خيلي گياه تندي هست !

دستت خوره بهش بعد دستت رو بزني به دهنت سوزشش رو احساس ميكني !

اما بعد از پخت تندي اون از بين ميره تقريبا .... ( من تا حالا نخوردم) اما مصرف خواركي هم داره ! ارمني ها باهاش كوكو درست ميكنند !

لینک به دیدگاه
marzanjosh4.jpg

گياه مرزنجوش، از قديم براي برطرف کردن کک‌و‌مک بسيار مفيد شناخته مي‌شده است و به‌دليل بوي خوشي که دارد، برخي به آن ادکلن طبيعي مي‌گويند. برگ‌ها و سرشاخه‌هاي گلدار اين گياه خواص درماني مانند ضد نفخ، آرام‌بخش، مقوي معده و خلط‌آور دارد و در استعمال خارجي براي التيام زخم‌ها به کار مي‌رود.

لینک به دیدگاه
گياه مرزنجوش، از قديم براي برطرف کردن کک‌و‌مک بسيار مفيد شناخته مي‌شده است و به‌دليل بوي خوشي که دارد، برخي به آن ادکلن طبيعي مي‌گويند. برگ‌ها و سرشاخه‌هاي گلدار اين گياه خواص درماني مانند ضد نفخ، آرام‌بخش، مقوي معده و خلط‌آور دارد و در استعمال خارجي براي التيام زخم‌ها به کار مي‌رود.

صحيح

بسيار خوش بو ميباشد مخصوصا مرزنجوش هاي كه توي ارتفاع رشد ميكنند (كوه)

مصارف عذايي هم داره :

توي آبگوشت بكار برده ميشه !

كوكو و كتلت و از اينجور غذاها

به عنوان طعم دهنده و ادويه !

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
3هفته اینم گذشته و تاپیک خوابیده..

بابا ازتون انتظار داشتم درنبود من. این مسابقه رو برپا کنید.. انقدر ارزش قائلید برام... دستتون مرسی..:ws37::hanghead:

اختيار دارين شما انقد باارزشين كه ما به خودمون اجازه نداديم در نبود شما رياست كنيم اصلا بدون شما مسابقات لطفي نداره :w02:

لینک به دیدگاه
اختيار دارين شما انقد باارزشين كه ما به خودمون اجازه نداديم در نبود شما رياست كنيم اصلا بدون شما مسابقات لطفي نداره :w02:

:ws3::whistle:

شمالطف دارید....

برو پس سوال بعد با شما...:w02:

لینک به دیدگاه
:ws3::whistle:

شمالطف دارید....

برو پس سوال بعد با شما...:w02:

تو رو خدا از اين لطفا به من نكني حجمم خيلي كمه نميتونم آپلود كنم اگه بدون آپلود قبول ميكني بزارم ؟:w02:

لینک به دیدگاه
تو رو خدا از اين لطفا به من نكني حجمم خيلي كمه نميتونم آپلود كنم اگه بدون آپلود قبول ميكني بزارم ؟:w02:

نچ/نوچ/ نو/ نه///

خوب خودم میزارم.. دیگه چیکار کنم دیگه.. شده مسابقه خودم با خودم...:banel_smiley_4:

nyaodngv3elv0c6ls28m.jpg

لینک به دیدگاه
:ws28:اخر جوابی ها....؟

اره... دیگه ...یه چندتا دیگه راهنماییم کن ببینم اسم گیاهی که گذاشتم چی بود؟:ws28::ws3:

من ديگه فكرم قد نميده نميدونم جواب چيه :ws3:بزاربچه ها بگن :w02:

لینک به دیدگاه
نچ/نوچ/ نو/ نه///

خوب خودم میزارم.. دیگه چیکار کنم دیگه.. شده مسابقه خودم با خودم...:banel_smiley_4:

nyaodngv3elv0c6ls28m.jpg

آخه اين چي ميتونه باشه كه هم يه نوع علفه هم تو چاي استفاده ميشيه :thk: آهان ، ولي نه اونم نيست آخه پس چيه؟:ws38::w02:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...