رفتن به مطلب

سختی واسه چیه؟

VINA

ارسال های توصیه شده

واقعا همینطوره نمی خوام بگم ما خیلی سختی کشیدیم ولی خب کم هم نبوده اما وقتی تجربیات خودم و دوستام را باهم مقایسه می کنم می بینم با این که بعضی از اون ها از من بزرگترن ولی در مورد خیلی از مسایل از اون ها بیشتر اطلاع دارم و می تونم بهشون کمک کنم .

لینک به دیدگاه

کی معتقده ادما تو سختی خود ساخته میشن؟ یا اصلا چقدر مشکلات زندگی باعث شده پیشرفت کنی؟

جواب این سوال رو با یک حکایت آغاز میکنم.

میگویند روزی شیخی به میهمانی اربابی رفت و نوکر آن ارباب خیلی به این شیخ خدمت کرد. شیخ هم برای دلداری نوکر و برای اینکه مثلآ او را هم بحساب بیاورد از وی سئوال کرد: تو مرغ خورده ای ؟

نوکر جواب داد: آری

شیخ گفت : پس بگو ببینم کدام بخش از گوشت مرغ لذیذ و خوردنیه؟

نوکر گفت : انتهای بال مرغ .

شیخ گفت : از کجا میدانی ؟

نوکر پاسخ داد : آخر من در تمام طول عمرم جای دیگری از گوشت مرغ را که نخورده ام. همین را به من داده اند و من خورده ام و دانسته ام که همین قسمت از بال مرغ از همه جاش باید خوردنی تر باشه.

حکایت این سئوال شما هم همینطور هست. ما بدبخت ها از بس نسل اندر نسل روی راحتی ندیده ایم خیال میکنیم که مشکلات زندگی باعث پیشرفت میشه. در حالی که اینطور نیست. مشکلات کمر انسان را خم میکنه و کسب پیشرفت در راستای جنگ با مشکلات 10% بیشتر نمیتونه باشه.

شور بختی ما اینه که از بس در رنج زندگی میکنیم خیال میکنیم که پیشرفت هم از همین زاویه قابل تعریف هست.

حیف از ما و حیف از این عمر گران. :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
ببین من نظرم عکس تویه میگم تا سختی نباشه خوشی معنی نداره

کسایی که سختی نمیکشن هیج وقت از زندگی لذت نمیبرن

من هم دارم میگم این حرف برعکسه. معنی خوشی تو سختی نیست . این درست نیست. از باور های قدیمیه. این درست نیست که بگیم کسایی که سختی نمیکشن هیج وقت از زندگی لذت نمیبرن. این یه تلقین غلطه که حکومت ها تو دل مردم جا انداختن که حق مردم رو بخورن و به مردم سختی بدن و بعدش هم همه جا جا بیاندازند که کسایی که سختی نمیکشن هیج وقت از زندگی لذت نمیبرن. اینها کار انگلیسه.

من اصلآ عکسها رو ندیدم. باز نمیشن. من یه جواب کلی دادم که تا حال کسی اینجوری به دنیا نیگا نکرده. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

سختیها وچالشها باعث وعامل ایجاد انگیزه ها هستند

ولی این انگیزه ها میتونن مارو به تلاشی دوباره برای کامیابی یا به یاسی افسرده کننده رهنمون کنند

همه چیز بستگی به ذهنیت ونوع افکار ما داره!

لینک به دیدگاه

سختی ها ما رو با خیلی واقعیت های زندگی آشنا میکنه و تجربه های ما رو بیشتر میکنه.

استفاده از همین تجربیات تو ادامه راه میتونه باعث پیشرفت بیشترمون بشه :a030:

لینک به دیدگاه
ببین منطورم گشنگی تشنگی نبودااااا

مثلا تو همون شبای کنکور چقدر سختی کشیدیم:ws44:اما همین باعث شد سختیای دانشگاه کمتر شن

یا مثلا تو شعر غربت درس خوندن:ws44:من که به شخصه تجربم بیشتر شد:w16:

اگه درسامونو از پایه درست بخونیم مجبور نیستیم تو شبای کنکور یا شبای امتحان سختی بکشیم.

من اینو نمیتونم قبول کنم. سختی باعث احساس درد میشه . همین و بس.

وای من چقده یکدنده ام. :167:

لینک به دیدگاه
ببین منطورم گشنگی تشنگی نبودااااا

این مثال من برای گشنگی و تشنگی نبود. این مثل میگه که کسی که از همه بدن مرغ فقط بالش رو خورده لابد فک میکنه که فقط بال مرغ خوردنیه. اما کسی که از همه جای بدن مرغ غذا درست کرده و خورده تو انتخابش راههای زیادی داره که بتونه انتخاب کنه. یعنی این گفته شما برای ما که جز سختی چیزی از این دنیا نصیب نداشتیم واقعی به نظر میاد ولی برای یک جوان سویسی این تشبیه میتونه بی معنی باشه. چون با علم و دانش به موفقیت رسیده نه با سختی و مرارت . :icon_gol:

لینک به دیدگاه
!

download?mid=1%5f299902%5fafmligiaahgas%2bgl8a0eajkmg%2b4&pid=2.2&fid=inbox&inline=1

download?mid=1%5f299902%5fafmligiaahgas%2bgl8a0eajkmg%2b4&pid=2.3&fid=inbox&inline=1

download?mid=1%5f299902%5fafmligiaahgas%2bgl8a0eajkmg%2b4&pid=2.4&fid=inbox&inline=1

download?mid=1%5f299902%5fafmligiaahgas%2bgl8a0eajkmg%2b4&pid=2.5&fid=inbox&inline=1

download?mid=1%5f299902%5fafmligiaahgas%2bgl8a0eajkmg%2b4&pid=2.6&fid=inbox&inline=1

download?mid=1%5f299902%5fafmligiaahgas%2bgl8a0eajkmg%2b4&pid=2.7&fid=inbox&inline=1

download?mid=1%5f299902%5fafmligiaahgas%2bgl8a0eajkmg%2b4&pid=2.8&fid=inbox&inline=1

download?mid=1%5f299902%5fafmligiaahgas%2bgl8a0eajkmg%2b4&pid=2.9&fid=inbox&inline=1

download?mid=1%5f299902%5fafmligiaahgas%2bgl8a0eajkmg%2b4&pid=2.10&fid=inbox&inline=1

download?mid=1%5f299902%5fafmligiaahgas%2bgl8a0eajkmg%2b4&pid=2.11&fid=inbox&inline=1

download?mid=1%5f299902%5fafmligiaahgas%2bgl8a0eajkmg%2b4&pid=2.12&fid=inbox&inline=1

download?mid=1%5f299902%5fafmligiaahgas%2bgl8a0eajkmg%2b4&pid=2.13&fid=inbox&inline=1

download?mid=1%5f299902%5fafmligiaahgas%2bgl8a0eajkmg%2b4&pid=2.14&fid=inbox&inline=1

download?mid=1%5f299902%5fafmligiaahgas%2bgl8a0eajkmg%2b4&pid=2.15&fid=inbox&inline=1

این شکل زدم تا بیبینم کی معتقده ادما تو سختی خود ساخته میشن؟ یا اصلا چقدر مشکلات زندگی باعث شده پیشرفت کنی؟

من کلا تلاش کردن و تحمل سختی رو برای رسیدن به هدف رو دوست دارم هر چیزی یه سختی هایی داره

لینک به دیدگاه

همینطوره البته از نظر من

یه چیزی بگم من اونروزی که کنکور دادم باور نمیکنی که شاید راحتترین ساعات زندگیم رو داشتم طی میکردم

با آرامشی خوابیدم که اصلا انگار تاحالا تجربه اش نکرده بودم

شاید باور نکنی ولی واقعا احساس خوبی بود

لینک به دیدگاه
همینطوره البته از نظر من

یه چیزی بگم من اونروزی که کنکور دادم باور نمیکنی که شاید راحتترین ساعات زندگیم رو داشتم طی میکردم

با آرامشی خوابیدم که اصلا انگار تاحالا تجربه اش نکرده بودم

شاید باور نکنی ولی واقعا احساس خوبی بود

من هم این قضیه رو روز کنکور تجربه کردم

ولی بیشتر از اون سختی ها رو توی ورزش تحمل کردم

تصور کنین ظرف 2 روز 7 کیلو از وزن بدنت رو کم کنی موقع وزن کشی 500 یا 600 گرم اضافه داشته باشی بعد بری سونا برای کم کردن اون گرم های آخر توی سونا به اون گرمی شروع کنی طناب زدن باور کنین وقتی می دوباره می رین روی باسکول و اونی که وزنتون رو میکشه رسیدن سر وزن رو تایید میکنه انگار تمام دنیا رو بهتون دادن وقتی روز بعدش سخترین کشتی ها رو می گیری و توی کشتی ها سخت ترین فشارها رو تحمل می کنین زمانی که اول می شین اون زمان آدم واقعا معنی راحتی رو می فهمه و روی آسمون ها قدم می زاره

لینک به دیدگاه
من هم این قضیه رو روز کنکور تجربه کردم

ولی بیشتر از اون سختی ها رو توی ورزش تحمل کردم

تصور کنین ظرف 2 روز 7 کیلو از وزن بدنت رو کم کنی موقع وزن کشی 500 یا 600 گرم اضافه داشته باشی بعد بری سونا برای کم کردن اون گرم های آخر توی سونا به اون گرمی شروع کنی طناب زدن باور کنین وقتی می دوباره می رین روی باسکول و اونی که وزنتون رو میکشه رسیدن سر وزن رو تایید میکنه انگار تمام دنیا رو بهتون دادن وقتی روز بعدش سخترین کشتی ها رو می گیری و توی کشتی ها سخت ترین فشارها رو تحمل می کنین زمانی که اول می شین اون زمان آدم واقعا معنی راحتی رو می فهمه و روی آسمون ها قدم می زاره

وای ایول

خیلی حس خوبیه

پس حسابی تخصصی ورزش میکنین هاااااااااااااااااااااا:w16:

لینک به دیدگاه
وای ایول

خیلی حس خوبیه

پس حسابی تخصصی ورزش میکنین هاااااااااااااااااااااا:w16:

آره بچه ی مازندرانم خو

کشتی اینجا خیلی تخصصیه

یک چیزی بگم شاید باورتون نشه من توی مازندران نزدیک به 10 نفر حریف سر سخت و نزدیک به خودم داشتم در صورتی که توی کشوری 4 یا 5 نفر بیشتر نمی شدند یک بار توی یک مسابقه کشوری شرکت کردم تیم مازندران توی هر وزن 3 تا سهمیه داشت و قتی نیمه نهایی رسیدیم از چهار تا کشتی گیر 3 تاش مازندرانی بودند

لینک به دیدگاه
آره بچه ی مازندرانم خو

کشتی اینجا خیلی تخصصیه

یک چیزی بگم شاید باورتون نشه من توی مازندران نزدیک به 10 نفر حریف سر سخت و نزدیک به خودم داشتم در صورتی که توی کشوری 4 یا 5 نفر بیشتر نمی شدند یک بار توی یک مسابقه کشوری شرکت کردم تیم مازندران توی هر وزن 3 تا سهمیه داشت و قتی نیمه نهایی رسیدیم از چهار تا کشتی گیر 3 تاش مازندرانی بودند

الان به افتخار این موفقیت شما موج مکزیکی میریمممممممممممممم:ws3:

آره شنیدم که هر چی کشتی گیره خوب و توپ هست مازندرانیه ایول به شما

موفق باشی

لینک به دیدگاه

من 8 سال آخره زندگیمو تو سختی بودم.مدام جنگیدم.یادم نمیاد بعدش اتفاقی افتاده باشه که بخوام قدرشو بدونم.

تنها کاری که میکنم اینه که با این همه مشکل زندگی کنم و به خاطر درست شدنش دیگه به خودم فشار نیارم.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

به نظر من سختی و مشکلات خیلی می تونه توی پیشرفت آدم موثر باشه

البته اگه بتونیم اون سختی رو پشت سر بذاریم

هیچ کسی نیست که توی عمرش سختی نکشیده باشه

اما خوب درجه این سختی واسه افراد متفاوته

اما در کل با این حرف موافقم که سختی و مشکلات آدم و می سازه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...