رفتن به مطلب

دنبال جواب سؤالت میگردی؟

forozan

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان:ws3:

و خسته نباشین:icon_gol:

تو مخلوطی از رزین اپوکسی(حاوی گروه اکسیران) پخت نشده و عامل پخت انیدریدی که در حلال THF یا حلال استونیتریل حل شدن، چه راهی برای جداکردن و بیرون کشیدن این دوتا از هم هست؟

لینک به دیدگاه
سلام دوستان:ws3:

و خسته نباشین:icon_gol:

تو مخلوطی از رزین اپوکسی(حاوی گروه اکسیران) پخت نشده و عامل پخت انیدریدی که در حلال THF یا حلال استونیتریل حل شدن، چه راهی برای جداکردن و بیرون کشیدن این دوتا از هم هست؟

سلام D:

سلامت باشید D:

من چیز زیادی نمیدونم، یعنی اصن چیزی نمیدونم:ws3:

اما قد سوادم سعی میکنم کمک کنم :ws3:

بهترین راهی که به نظرم میرسه اینه که از یه حلال دیگه استفاده کنید که فقط یکی از این دوتا رو تو خودش حل کنه

(توجه کنید که جدا کردن این حلال جدید از مخلوط ، خودش داستان نداشته باشه)

بعد حلال جدید رو جدا میکنیم که در نتیجه ماده ای که تو حلال حل شده هم باهاش جدا میشه!

حالا دوتا ماده دارید که تو دوتا حلال حل شدن!

استخراج ماده ها از حلال هم به عهده خودتون :ws3:

شاید بتونید برای این کار هم از روش مشابه استفاده کنید.

مؤفق باشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام D:

سلامت باشید D:

من چیز زیادی نمیدونم، یعنی اصن چیزی نمیدونم:ws3:

اما قد سوادم سعی میکنم کمک کنم :ws3:

بهترین راهی که به نظرم میرسه اینه که از یه حلال دیگه استفاده کنید که فقط یکی از این دوتا رو تو خودش حل کنه

(توجه کنید که جدا کردن این حلال جدید از مخلوط ، خودش داستان نداشته باشه)

بعد حلال جدید رو جدا میکنیم که در نتیجه ماده ای که تو حلال حل شده هم باهاش جدا میشه!

حالا دوتا ماده دارید که تو دوتا حلال حل شدن!

استخراج ماده ها از حلال هم به عهده خودتون :ws3:

شاید بتونید برای این کار هم از روش مشابه استفاده کنید.

مؤفق باشید:icon_gol:

خیلی مممنونم از توجهتون

:icon_gol::icon_gol:

اما مخلوط اویله اپوکسی و انیدرید حالت جامد داره که برا جداکردن اولیه تو حلال دیگه ای حل نمیشن! البته دی کلرومتان هم حل میکنه جفتشونو

بازم مممنونم ازتون:a030:

لینک به دیدگاه
خیلی مممنونم از توجهتون

:icon_gol::icon_gol:

اما مخلوط اویله اپوکسی و انیدرید حالت جامد داره که برا جداکردن اولیه تو حلال دیگه ای حل نمیشن! البته دی کلرومتان هم حل میکنه جفتشونو

بازم مممنونم ازتون:a030:

سلام

چرا ميخواي جدا كني؟

كاربردش تو رنگ پودري ه رزينت؟

فكر مي كنم نميشه اصلا از هم جدا كردشون. اما اگه اطلاعات كاملتري راجع ب مشخصات جزء اپوكسي و هاردنرش داده شايد بشه بيشتر بررسي شه امكان يا عدم امكان جداسازي.

لینک به دیدگاه
سلام

چرا ميخواي جدا كني؟

كاربردش تو رنگ پودري ه رزينت؟

فكر مي كنم نميشه اصلا از هم جدا كردشون. اما اگه اطلاعات كاملتري راجع ب مشخصات جزء اپوكسي و هاردنرش داده شايد بشه بيشتر بررسي شه امكان يا عدم امكان جداسازي.

سلام:icon_gol:

نه کاربردش تو ساخت قطعس

میخوام جداش کنم تا شناسایی شن که از چه نوعین

آره منم همین فکرو میکنم که شاید جدا نشن اما بالاخره باید روشی باشه که مثلا با مشتق سازی ازشون بشه جداشون کرد

مشخصات محصول نهایی که مخلوطش باشه رو داده راجب اجزاش چیزی نگفته

ممنونم:a030:

لینک به دیدگاه
سلام:icon_gol:

نه کاربردش تو ساخت قطعس

میخوام جداش کنم تا شناسایی شن که از چه نوعین

آره منم همین فکرو میکنم که شاید جدا نشن اما بالاخره باید روشی باشه که مثلا با مشتق سازی ازشون بشه جداشون کرد

مشخصات محصول نهایی که مخلوطش باشه رو داده راجب اجزاش چیزی نگفته

ممنونم:a030:

موضوع اینجاست که هاردنر در حالت محلول بهرحال میتونه باعث واکنش بشه حتی اگر اکسلرتر تو سیستم نباشه باز هم همین موضوع کار رو سخت می کنه.

گفتی در حالت جامد مخلوط هستند؟ اطلاعی از دمای ذوبشون داری؟

لینک به دیدگاه
موضوع اینجاست که هاردنر در حالت محلول بهرحال میتونه باعث واکنش بشه حتی اگر اکسلرتر تو سیستم نباشه باز هم همین موضوع کار رو سخت می کنه.

گفتی در حالت جامد مخلوط هستند؟ اطلاعی از دمای ذوبشون داری؟

بله همینطوره، ولی تو حلال تعداد برخوردهای موثر پایین میاد و مقدار کمی واکنش میده، البته این واکنش تو مرحله فراورش هم میتونه اتفاق بیوفته

مخلوطشون حالت جامد چسبناک داره

رزینش اپوکسیه و ترموستا دمای ذوب ندارن

ممنونم از توجهتون:icon_gol:

لینک به دیدگاه

اول اينكه حضور حلال ميتونه باعث كاهش برخوردهاي موثر شه اما در شرايطي ك ساير پارامترها هم در كنارش لحاظ شن از شعاع ژيراسيون گرفته تا دما و ميزان حلال و حضور مواد تاثيرگذار ... كه اين موارد گاهاً ميتونه اثر حضور حلال رو ب شدت كاهش بده

و همچنين منظورم از دماي ذوب دماي ذوب تك جزء و پيش از واكنش بود. اگر تا دماي ذوب خودش با خودش واكنش نده چرا دما ذوب نداشته باشه.(يعني بستگي داره) و برداشت من از سوالت اين بود ك دو جزء هركدوم حالت جامد داشته و در حالت جامد با هم مخلوط شدن.

اينكه ميگي مخلوط هستند و حالت جامد چسبناك يعني بسيار ويسكوز داره فكر كنم اختمالا جداسازي رو تقريبا ب صفر برسونه.:ws3: اگه راه جداسازيش رو ميدوني حتما ب منم بگو شديدا ب كارم مياد.

يعني نظرت اينه ك فقط از رو بحث حلال و ضدحلال بشه كاري كرد؟

لینک به دیدگاه

بله درسته

با بررسی هایی که من تو مقالات کردم اضافه کردن حلال THF انجام واکنش رو تقریبا به صفر میرسونه

نه خب، اطلاعی از اجزای ترکیب شده ندارم و میخوام شناساییش کنم.

آره به ذوب نرسیده واکنش میده و سخت میشه.

اینکه قبل اختلاط جامد بودن یا مایع هم اطلاعی در دست نیست، ممکنه یک جزء مایع بوده و دیگری جامد و یا ...

راه جداسازیش HPLC Preparative هستش که باید سیستم حلالش بهینه بشه و پیک ها از هم فاصله خوبی داشته باشن تا جداسازی انجام شه:a030:

نظر من این بود که با روش حلال و مشتق سازی از اجزا اونارو جدا کنم که هزینشم کمتر باشه:w16:

روش های دیگه ای هم باشه نتیجه بده خوبه

بازم ممنونم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام

من دانشجوی ارشد مکانیک هستم و در حال ساخت یک مبدل هستم.

من به دنبال یک فیبر پلیمری با خصوصیات مویینگی و جذب آب بالا هستم که در نمونه های خارجی این مبدل از یک فیبر پلی پروپیلنی استفاده شده است. میخواستم بدونم از دوستان کسی درباره این فیبر ها اطلاعی داره؟

و یک سوال دیگر: آیا فیبر پلیمری دیگری میشناسید که علاوه بر داشتن خصوصیات جذب آب و مویینگی بالا توانایی اتصال به صفحات پلی پروپیلنی را داشته باشد؟

با تشکر

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

سلام

من مدت کوتاهی است وارد کار ضایعات پلاستیک شده ام

مقداری دوک خرد شده دارم (ضایعات پلاستیک)برای پیدا کردن بازار فروش به مشکل برخورده ام اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

در تولید چه محصولاتی می تواند مصرف شود ؟ وبه کدام کارخانه ها وکارگاههای تولیدی که در صنعت پلاستیک فعالیت میکنند مراجعه کنم؟برای پیدا کردن بازار فروش

لینک به دیدگاه
سلام

من مدت کوتاهی است وارد کار ضایعات پلاستیک شده ام

مقداری دوک خرد شده دارم (ضایعات پلاستیک)برای پیدا کردن بازار فروش به مشکل برخورده ام اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

در تولید چه محصولاتی می تواند مصرف شود ؟ وبه کدام کارخانه ها وکارگاههای تولیدی که در صنعت پلاستیک فعالیت میکنند مراجعه کنم؟برای پیدا کردن بازار فروش

سلام

گروه هایی تو تلگرام هستن که مثل شما تبلیغ میکنن و مشتری پیدا میکنن

اگر مایل هستید پیام خصوصی بدید تا بگم

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
چه عقاب سر به زیری :ws3:

سوال رو میخواستم جواب بدم ویرایش کردی پرید :)

سوال یکی از بچه ها بود گذاشتم اینجا بعد گفتم کسی نیست فرستادمش بره یک تالار دیگه بپرسه

الان بلد بودی دیگه :w02:

لینک به دیدگاه

سوال یکی از بچه ها بود گذاشتم اینجا بعد گفتم کسی نیست فرستادمش بره یک تالار دیگه بپرسه

الان بلد بودی دیگه :w02:

آفرین که پیگر کارای بچه ها هستی D:

هه! :w02:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...