رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

آقا من آخر نفهميدم فرق خط کش سينوسي با خط کش ديجيتال با خط کش نوري چيه؟؟ :ws52:کسي ميدونه؟؟

و طرز کارشون :w58:

با سلام به شما دوست ارجمند .

سوال شما پاسخ های مفصل تئوریک دارد اما انچه که میتواند باعث روشن شدن ذهن شما گردد کار عملی است .

در دوره ی کاردانی این حقیر درسی 3 واحدی تحت عنوان " ازمایشگاه اندازه گیری دقیق " جز دروس تخصصی بود .

دوستانی مانند شما در میان ما کم نبودند ولی پس از حضور در ازمایشگاه و اشنایی نزدیک با این دستگاهها و کاربرد انها بطور کامل سوالاتشان حل شد .

لذا به شما توصیه میکنم در پی کسب مهارتهای عملی با دستگاههای نامبرده باشید .

موفقیت شما را ارزومندم .

لینک به دیدگاه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
در دستگاهی nc , cnc به کار می ره . برای اندازه گیری مختصات محل ابزاره . ( در کل تلفیقی از حالت مکانیکی و التریکی ) .من بیشتر کارگاه ها رو فرز ها این سیستم رو دیدم .

خط کش سینوسی یک خط آزمایشگاهی . شاید هم بشه در مواردی در کارگاه ازش استفاده کرد . این ابزار یه ابزار کاملا مکانیکیه . و یک از وظایفش اندازه گیری زوایاست . ( به روش محاسبه سینوس زوایه )

کنترل زاویه مخروط با استفاده از خط کش سینوسی:

در این روش خط کش سینوسی را روی صفحه صافی قرار داده و سپس مخروط را روی آن سوار می کنیم و زیر میله خط کش سینوسی به اندازه ای راپورتر می گذاریم تا یال مخروط به موازات افق قرار گیرد.

باید توجه داشت که افقی قرار گرفتن یال مخروط را با ساعت اندازه گیری کنترل می کنیم...

20007.JPG

لینک به دیدگاه
در دستگاهی nc , cnc به کار می ره . برای اندازه گیری مختصات محل ابزاره . ( در کل تلفیقی از حالت مکانیکی و التریکی ) .من بیشتر کارگاه ها رو فرز ها این سیستم رو دیدم .

خط کش سینوسی یک خط آزمایشگاهی . شاید هم بشه در مواردی در کارگاه ازش استفاده کرد . این ابزار یه ابزار کاملا مکانیکیه . و یک از وظایفش اندازه گیری زوایاست . ( به روش محاسبه سینوس زوایه )

در این روش خط کش سینوسی را روی صفحه صافی قرار داده و سپس مخروط را روی آن سوار می کنیم و زیر میله خط کش سینوسی به اندازه ای راپورتر می گذاریم تا یال مخروط به موازات افق قرار گیرد.

باید توجه داشت که افقی قرار گرفتن یال مخروط را با ساعت اندازه گیری کنترل می کنیم...

20007.jpg

يه سوال ؟؟

اون خط کشي که روي دستگاه پروفايل پروژکتور سواره خط کش ديجيتاليه؟؟

آخه استادمون (البت اگه بشه اسم استاد روش گذاشت!) گفته که در مورد خط کش نوري يا سينوسي که روي دستگاه نصب ميشه تحقيق کنيم!!

لینک به دیدگاه

20007.JPG

:icon_gol:

ممنون سجاد جان

اتفاقا امروز تو آزمایشگاه سیستمهای اندازه گیری با استفاده از خط کش سینوسی و ساعت اندازه گیری زاویه یک مخروط رو پیدا کردیم

این استادا هیچی به آدم نمیگن:w00:

لینک به دیدگاه

درباره خط کش نوری من تا حالا نشنیدم .

ولی درباره پروفایل پروژکتور

اگه بخوای می تونم مطلب بزارم .

اما فکر نمی کنم .خط کشی روی پروفایل پروژکتور باشه . اخه اصلا نیازی نیست . خود دستگاه دو نوع صفحه شطرنجی و دایره دایره ای داره . دیگه نیازی به وجود خط کش نیست .

لینک به دیدگاه

درباره خط کش نوری من تا حالا نشنیدم .

ولی درباره پروفایل پروژکتور

اگه بخوای می تونم مطلب بزارم .

اما فکر نمی کنم .خط کشی روی پروفایل پروژکتور باشه . اخه اصلا نیازی نیست . خود دستگاه دو نوع صفحه شطرنجی و دایره دایره ای داره . دیگه نیازی به وجود خط کش نیست .

والا نميدونم فکر کنم خود استاده هم چرت گفته!

مرسي :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...