رفتن به مطلب
parisa.na

به کارگیری اصطلاحات رایج(expressions)

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان! ازامروزبراتون تواین تاپیک اصطلاحات پرکاربردورایج انگلیسی رومیذارم که هم برای مکالمه وهم برای ترجمه خیلی به کارتون میاد!از جملات واصطلاحات ساده وکوتاه شروع می کنیم تا کم کم به سخت تراش برسیم! موفق باشین!

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال

1.be in a hurry:عجله داشتن 2.get dressd:لباس پوشیدن 3:move in:اثاث کشیدن(به محل جدید) 4:take a bath:حمام کردن

لینک به ارسال

5.get up:برخاستن یابلندشدن 6.hurry up:عجله کن یا زودباش 7.leave a note:یادداشت گذاشتن 8.me neither:(درتایید جملات منفی)من هم همین طور 9.take a shower:دوش گرفتن 10.the day after tomorrow:پس فردا

لینک به ارسال

مرسی از تاپیک و دعوت، ولی فکر کنم تاپیک مشابهش رو داشتیم قبلا

:a030:

لینک به ارسال

واقعا کارت تحسین آمیز... به نظرم زبان رو باید با تفریح کردن یاد گرفت...مرسی...:icon_gol:

لینک به ارسال
مرسی از تاپیک و دعوت، ولی فکر کنم تاپیک مشابهش رو داشتیم قبلا

:a030:

خب توی بخش ترجمه نداشتیمش، احتمال اینکه توی قسمت زبان انگلیسی مشابهش باشه هست اما اکشال نداره:a030:

لینک به ارسال

11.by the way:راستی یا ضمنا 12.do you mind if I...?آیااشکالی دارد اگرمن..؟ 13.I do love to:خیلی خوشحال میشوم 14.it depends:بستگی دارد 15.it never hurts:هیچ ضرری ندارد 16.pick sb up:کسی را ازجایی برداشتن یا کسی راسوارکردن 17.sleep late:دیرازخواب برخاستن 18.some other time:یک وقت دیگر 19.that sounds fun:به نظرجالب میاید 20.?what is up:چه خبر؟

لینک به ارسال