رفتن به مطلب

ترانه سرا مورد علاقه تون کیه؟

sam arch

ارسال های توصیه شده

سلام به روی ماه دوستان خوبم...:icon_redface:

عنوان تاپیک رو جوری انتخاب کردم که عام شه...

ولی می خواستم مروری کنم به ترانه های یک ترانه سرا که ترانه هاش با صدای خواننده هایی که برام دلنشین بود یک پکیج رو آماده کرده برای مرور لحظه هایی که لحظات آرامش بخشی رو باهاشون گذروندم...

خیلی وقتا با آهنگ و صدای خواننده رو بشنویم..بدون اینکه بدونیم واژه هایی رو که زمزمه می کنیم از کی هست...:icon_redface:

خیلی وقتا شده که من ترانه ی یک اثر موسیقی رو فارغ از نت و صدای خواننده ش دوست داشتم...و شاید کلا از کل اثر فقط ترانه رو دوست داشتم...

خیلی مهم هست که نت بر روی چه واژه هایی می شینه....

سخن از بانو مونا برزویی هست...

8k1tkfv08hkg16xevt3b.jpg

جایی که وقتی از تقدیر سخن به میون می آد...

لا به لای نت های شادمهر...این واژه ها یادم می آد...

باید تورو پیدا کنم/شاید هنوزم دیر نیست/تو ساده دل کندی ولی/تقدیر بی تقصیر نیست

خواستین بدون دانلود بشنوین>>>

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

:icon_redface::icon_redface::icon_redface:

bxstemhp1413v1nku1p.jpg

یا وقتی می خوام تو لحظه های خاکستری به خوشبختی با نگاه لحظه هام نگاه کنم...

لا به لای آوای احسان (خواجه امیری) این واژه ها می آد به یادم...

می خواستم بِت بگم چقد پریشونم/دیدم خودخواهی،دیدم نمی تونم/تحمل می کنم بی تو به هر سختی/به شرطی که بدونم شاد و خوشبختی

diawkgbisegvwiguihq6.jpg

وقتی تو جاده های کوهستانی شمال...تو راه ییلاق،لا به لای مِه...این واژه های از صدای سوزناک علی لهراسبی می آد...

من این پایین نشستم سرد و بی روح/تو داری می رسی به قله ی کوه/داری هر لحظه از من دور می شی/ازم دل می کنی مجبور می شی/تا مِه راهو نپوشونده نگام کن/اگه رو قله سردت شد صدام کن/یک رنگ مونده از رنگین کمونم/من این پایین نمی تونم بمونم

oqmoqae2abvqik4fjts.jpg

وقتی خاطراتم کوتاهه...ولی معجزه حضورش همیشه تو لحظه هام هست...لا به لای نُت های سعید مدرس این واژه ها یادم می آد که..

تو مالِ خودم می شی این معجزه ی من بود/اینبار بخواه از من دستات رو بگیرم زود/عکسای تو تاریکه چشمای تو غمگینه/من باغ تو می شم که دنیا تو رو می بینه

خاطرات من با تو کوتاه ولی کم نیست/من گذشتم از دنیا غیر از تورور یادم نیست

وقتی هم از بَدِ حادثه روزگار تو از دست دادن یک عزیز نقش بازی می کنه می رم و خاطرات سرد اون لحظه ها رو تو نوای شادمهر این جوری زمزمه می کنم...

امشبم میون این خاطره های سردم/بی رمق دنبال اون حادثه ای می گردم/که نفهمیدم و کِی کِجا تو رو ازم گرفت/دست تو جدا شدو نگاهت گم کردم/چرا باید وقتی خونه ی دلت متروکه/واسه در زدن بازم دنبال یک بهونه گشت/وقتی راه نداره چشمام به حریم قلب تو/چه جوری میشه پی یک فرصت دوباره گشت

یا وقتی...می خوام که حالم عوض شه....رو نت شادمهر این واژه ها رو مرور می کنم..

بی اعتمادم کن به همه ی دنیا اینکه با من باش/کنار من تنها کنار من تنها کنار من تنها/از اولین جمله ات فهمیده بودم زود/عشقای قبل از تو سوتفاهم بود/اونقدر می خوامت همه باهات بد شن/با حسرت هر روز از کنار ما رد شن/حالم عوض می شه حرف تو که باشه/اسم تو بارونه عطر تو همراشه/اون گوشه از قلبم که مال هیچ کس نیست/کی با تو آروم شد اصلا مشخص نیست...

خواستین بدون دانلود بشنوین>>>>

یا وقتی می بینم غمی تو چشمایی دوستی نشسته...بعد از شنیدن درد و دلش...برای آروم شدن خودم...این واژه ها رو تو نت های شادمهر جست و جو می کنم...

وقتی دیدم تو چشمات یک دنیا غم نشسته/بغض سیاه حسرت راه گلوت بسته/برای آخرین بار دست منو گرفتی/وقتی هنوز نرفته بهونه می گرفتی یییی یییییی هآآآآآآآ...

.

.

.

rfsg9bbbrr8agddu85b.jpg

آره...دلیل اینکه بیشتر از شادمهر مثال زدم..واسه این بود که حس می کنم این دوتا در کنار هم وقتی یک اثر رو ساختن...یک اثر خوب شد...نه متوسط نه ضعیف...فقط خوب...

مهند جان کجایی بیا به قول امروزی ها بزن لایک رو:icon_redface:....مهند عزیز با توجه به اشراف بیشترش به آثار شادمهر باید نظر صائب تری داشته باشه....

.

.

.

نظر شما چیه دوستانم؟هم در مورد اینکه کدوم یکی از خواننده هایی که گفتم در کنار ترانه های بانو مونا برزویی اثر بهتری رو اجرا کردن...با من موافقین یا مخالف؟

شما کدوم ترانه سرا رو دوست دارین...؟با صدای کدوم خواننده؟:icon_redface:

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز تاپیک جالبیه :icon_gol:

خانم مونا برزویی یکی از بهترین ترانه سرا های کشور ماست

اکثر ترانه های خانم برزویی زیباست

ترانه های ایشون در کنار استاد شادمهر عقیلی معنای واقعی تر پیدا میکنه

آثاری

مثل تقدیر

مثل حالم عوض میشه

...

از نظر من بهترین ترانه سراهای ایران (بدون هیچ ترتیب) :

افشین یداللهی - ترانه مکرم - عبدالجبار کاکایی - مریم حیدرزاده - یغما گلرویی - روزبه بمانی - مونا برزویی

لینک به دیدگاه

سپاس سام عزیز تاپیک خیلی خوبیه که جاش توی تالار خالی بود :icon_gol:

منم کارای مونای عزیز رو خیلی دوست دارم ایشون علاوه بر اینکه ترانه سرای خوبی هستن خوش چهره و خوش اخلاق هم هستن که باعث محبوبیت فوق العاده شون توی نسل جوون شده ... و البته موفقیت شون رو تا حدود زیادی مدیون هنر شادمهر هستن که باعث شد کارهاشون بیشتر شنیده بشه من نوشته های خانم برزویی رو از زمانی که شهرت نه چندان زیادی داشتن از طریق وبلاگ شخصیشون دنبال میکردم و همیشه برام شخصیت شون جالب بود ( نمیدونم هنوزم وبلاگ نویسی میکنن یا نه ) بعد از ترانه ی تقدیر ایشون تبدیل شدن به ترانه سرای شماره 1 شادمهر و شاید اغراق نباشه اگه بگیم موفق ترین زوج هنری سالهای اخیر موسیقی ایران همین زوج بودن

این بیت از ترانه ی "طرفدار" مونا برزویی با صدای شادمهر رو خیلی دوست دارم :

19rer6xis93px7a80hv7.jpg

ایشون با مهسا ناوی هم همکاری های زیادی داشتن و آخرین آهنگی که به تازگی از این دو منتشر شده آهنگ زیبای "شنیدم ازدواج کردی" هست که میتونید از

گوش کنید

----

اما از مونا برزویی بگذریم...یکی دیگه از ترانه سراهای مورد علاقه من نیلوفر لاریپور هست که شاید رابطه خوبی که الان خانم برزویی با شادمهر داره رو ایشون سالها قبلتر و بیشتر با شادمهر تجربه کردن ، آلبوم های ماندگاری مانند مسافر و دهاتی حاصل همکاری این زوج بود که باعث شکوفایی مجدد موسیقی پاپ داخل ایران بعد از انقلاب شد ... آثار دلنشینی مثل پرپرواز ، علامت سوال ، شب برهنه ، فال قهوه ، مسافر ، نگاه پنجره و....

yy2gp6u6300l0zc48k6.jpg

اما شاید علت اینکه این همکاری نتونست ادامه پیدا کنه این بود که خانم لاریپور برخلاف مونا برزویی اخلاق خوبی نداره و خیلی از خود متشکر و تند مزاج رفتار میکنه تا جایی که توی رسانه ها به خاطر مسائل خیلی کوچیک به شدت از شادمهر انتقاد کرد که باعث قطع همکاری این دو نفر از آلبوم پاپ کورن به بعد شد و البته ظهور مونا برزویی عزیز رو میشه مدیون همین قطع همکاری دونست ، بعد از این اتفاق اقبال از ترانه های خانم لاریپور کمتر و کمتر شد و الان که ایشون با خواننده های درجه 3 همکاری میکنن شاید فهمیده باشه که نقش خواننده توی موفقیت یه ترانه سرا چقدر مهمه ، به هر حال من خوشحال میشم اگه این زوج دوباره با هم فعالیت کنن :w16:

یغما گلرویی هم یکی دیگه از ترانه سراهای مورد علاقه منه که کارهای مشترک خوبی با سیاوش و ابی عزیز توی کارنامه شون داشتن

لینک به دیدگاه

وای چه تاپیک خوبیییییییییییییه!hapydancsmil.gif

من به شخصه کارای شادمهرو خیلی دوست دارم! اما نمیدونستم که ترانه سرای کار تقدیر و خیلی آثار دیگه مونا برزویی بودنicon_pf%20%2834%29.gif

خیلی عالین کاراش:icon_gol:

به جز ترانه های ایشون من کارای یغما گلرویی رو هم خیلی دوست دارم! به خصوص اگر با صدای سیاوش قمیشی همراه شن( بازیگر)

ترانه های یداللهی هم خوبن! بهترین موردی که یادم میاد مدار صفر درجه است که با اجرای علیرضا قربانی واقعن ماندگار شد.

:ws37:

لینک به دیدگاه

استاد جنتی عطائی و اردلان سرافراز

و عالیجناب ترانه شهیار قنبری از الگو ها و خداوندگاران کودکی من بوده اند

حال امروز دوستانی چون روزبه بمانی (بهزاد) - اهورا ایمان - نیلوفر لاری پور - افشین یداللهی و در نهایت عبدالجبار کاکایی گرچه با نوسان اما توانسته اند کوچه باغی به نام خود در سایه سار ریتم و نوا باز کنند

سپاس از اغازکننده ی جستار

لینک به دیدگاه

به نظر من از همه نظر ترانه های روزبه بمانی اردلان سرفراز و ایرج جنتی عطایی بهتر از خانم مونا برزویی هست

مونا برزویی اگه ملودی قشنگ روی کاراش نشینه اصلا به چشم نمیاد

بیشتر موفقیتشون هم مدیون آهنگ ساز های خوبی مثل شادمهر بودن

ولی اردلان سرفراز و ایرج جنتی عطایی هم در دوره خودشون فوق العاده بودن و الان کم کار شدن

ولی الان تنها کسی که خودشو از بقیه جدا کرده و ترانه هاش یه سرو گردن از همه بالاتره و حتی بدون ملودی خوب هم کاراش به چشم میاد "روزبه بمانی" هست

http://www.noandishaan.com/forums/thread97665.html

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...