رفتن به مطلب

کمک از اونایی که به زبان انگلیسی مسلطن

ali2136

ارسال های توصیه شده

من در تابستان امسال شروع کردم به خوندن کتاب داستان زبان ، بعد از پنج تایی که خوندم احساس کردم که دیگه به ندرت لغت جدید داره یه تستی که دادم میگفت بین سه چهار هزار تا لغت زبان بلدی.رفتم یک کتاب داستان واقعی انگلیسی خوندم دیدم خیلی سنگین بود.از اون طرف اون کتابای سطح بندی شده خیلی سبک بود.رفتم فیلم(با زیر نویس) نگاه کنم لغاتی که بلد نبودم یکم زیاد بود.

الان موندم دیگه چی بخونم.

من دنبال اینم که دایره لغاتم به حدی برسه که اکثر لغاتی که در اخبار،سایتا و ... میبینم بلد باشم.شمایی که به زبان مسلطید تا چه حد به این مرحله دست یافتید؟مثلا یه متنی رو در ویکیپدیای انگلیسی میخونید چقدر لغات جدید داره باستون؟

الان توصیه میکنید که دیگه چی بخونم باسه زبان؟

اضافه بر این چطوری کتاب رشته تخصصیمو به زبان اصلی پیدا کنم؟

لینک به دیدگاه

درود

بسته به علاقه و وقتی که که می خوایید بزارید متفاوته

ولی معمولش

کلاس + فیلم + موسیقی همراه با متنش

کلا اگه میخوایید دایره لغتتون بره بالا باید وقت بزارید 1 مقدار

کتاب 504 خیلی خوبه واسه شروع

:a030:

لینک به دیدگاه
درود

بسته به علاقه و وقتی که که می خوایید بزارید متفاوته

ولی معمولش

کلاس + فیلم + موسیقی همراه با متنش

رفته بودم ثبت نام باسه کلاس زبان ،کتابشو که دیدم خیلی لغاتش کم بود پشیمون شدم.

کتاب 504 خیلی خوبه واسه شروع

اونو پارسال خوندم.
لینک به دیدگاه

ببینید برای بالا بردن دایره لغت باید یه مقدار صبور باشید چون چیزی نیست که یه شبه بدست بیاد به تدریج و با مطالعه بدست میاد، تو لغت باید خودتون کنجکاوی زیاد نشون بدید از خودتون

لینک به دیدگاه

[h=1]درود اینجا ها یه سر بزن

معرفی کتاب لغت[/h]

[h=3]لغات Essential Words For The TOEFL[/h]

اگر این کتابا برات راحتن برو این کتاب رو بخون[h=1]1100words[/h][h=1]... و اینکه اگر معانی رو که بلد نیستی به جا استفاده از دیکشنری انگلیسی به فارسی از انگلیسی به انگلیسی استفاده کن این خودش باعث میشه لغات زیادی یاد بیگیری ...[/h]

روزنامه انگلیسی + فیلم+ آهنگ هم زیاد بخون

لینک به دیدگاه
فقط فیلم توصیه می کنید باسه دایره لغت؟

ببینید بستگی به این داره که شما در چه سطحی هستید،

اگر فکر میکنید لغت های کلاسای موسسه ها پیش پا افتادس پیشنهاد میکنم تو کلاسای reading (که اکثرا برای تافل هستن شرکت کنید) چون وقتی شما متن میخونید هم لغت یاد میگیرید هم گرامر، هم با ساختار جمله ها آشنا می شید خیلی خوبه عالیه واسه بالا بردن دایره لغات

ولی در کنار اینا فیلم و آهنگ رو شدیدا پیشنهاد میکنم، خیلی تسریع میکنه روند یادگیری رو

لینک به دیدگاه
ببینید بستگی به این داره که شما در چه سطحی هستید،

اگر فکر میکنید لغت های کلاسای موسسه ها پیش پا افتادس پیشنهاد میکنم تو کلاسای reading (که اکثرا برای تافل هستن شرکت کنید) چون وقتی شما متن میخونید هم لغت یاد میگیرید هم گرامر، هم با ساختار جمله ها آشنا می شید خیلی خوبه عالیه واسه بالا بردن دایره لغات

ولی در کنار اینا فیلم و آهنگ رو شدیدا پیشنهاد میکنم، خیلی تسریع میکنه روند یادگیری رو

شما چطوری از فیلم استفاده می کنید؟ فرض کنید زیرنویس انگلیسی داشته باشه، لغاتی که بلد نیستید رو در جمله ها یاد میگیرید؟

لینک به دیدگاه
شما چطوری از فیلم استفاده می کنید؟ فرض کنید زیرنویس انگلیسی داشته باشه، لغاتی که بلد نیستید رو در جمله ها یاد میگیرید؟

من الان برا یادگیری استفاده نمیکنم

ولی یادمه قبلا سعی میکردم بفهمم دقیق چی میگن، اصلا جدا از بحث یادگیری، وقتی شما زیاد فیلم می بینید ناخوداگاه گوشتون با جمله بندی ها و کلمه ها آشنا میشه ،مکالمتون قوی میشه،

اصلا اگه همون زیرنویس فارسی هم استفاده کنید، وقتی یه جمله میشنوید که مثلا 3 تا کلمه اش رو نمیدونید سریع تو زیرنویس پیداش میکنید، اینا همه تو درازمدت خیلی باعث پیشرفت میشه دیگه، جمله بندی شما رو قوی میکنه، آهنگ هم همینطوره

لینک به دیدگاه

درود

راستش به نظر من فیلم و آهنگ هم خوبه اما نه به منظوری که شما مد نظرتونه !

فیلم و آهنگ معمولا برای تقویت بخش "شنیداری" توصیه می شه

از طرفی چون معمولا توی فیلما و آهنگا از زبان محاوره استفاده می شه و اصطلاحات توش زیاد به کار رفته ، برای شخصی خوبه که تا یه حدود خیلی خوبی با کلمات رسمی آشنایی داره

فکر می کنم اگه با دیکشنری تون یه کم بیشتر دوست باشین نتایج خیلی خوبی بگیرین :)

اما 2 تا پیشنهاد :

اول این که سعی کنین با انگلیسی به انگلیسی کار کنین

دوما به جای استفاده از نرم افزار ، از کتاب بیشتر استفاده کنین ؛ چون همون ورق زدن هم گاهی باعث می شه در حین پیدا کردن یه کلمه نسبت به کلمه دیگه ای هم کنجکاو بشین و این خودش خیلی به نفعتونه

توی بازار هم کتاب یادگیری لغات خیلی زیاد و متنوعه که البته معمولا سطح بندی بین مقدماتی و متوسط و پیشرفته رو روشون می بینین و می تونین با یه نگاه سطحی ، خودتون متناسب با نیازتون خرید کنین

هر چند که من با نظرتون در مورد آموزشگاه هم موافق نیستم !

آموزشگاه اگه قرار باشه توی 1.5 ساعت فقط کتاب رو درس بده که توی 3 جلسه می تونه کتاب رو جمع کنه نه 20 جلسه !

همون که توی جو باشین خودش یه امتیازه و توی یادگیری و ماندگاری در ذهن خیلی تاثیر داره ؛

ضمن این که سر کلاس این قدر بحث حول یا خارج از درس میشه که مطمئنا نیازتون رو تا حدود خیلی زیادی رفع می کنه

و البته این طوری در کنار لغت ، از لحاظ گرامر و تلفظ و خیلی جهات دیگه هم تقویت می شین

فقط کافیه یه کم در مورد آموزشگاه های خوب پیگیر باشین

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
در مورد کتاب های رشته تخصصی زبان اصلیم رو چطوری تهیه کنم؟

سلاااااااام.

این سایت اکثر کتابهای تخصصی زبان اصلی رو داره.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
سلاااااااام.

این سایت اکثر کتابهای تخصصی زبان اصلی رو داره.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

نه منظورم به صورت e-book نبود.سفارش بدم باسم بیارن.خودم گشتم پیدا نکردم.

لینک به دیدگاه

روشی که من پیشنهاد میکنم اینه که یادگیری زبان رو بذارید کنار و اصلا بهش فکر نکنید...

فقط سعی کنید قسمت قابل توجهی از مطالعاتتون رو به زبان انگلیسی انجام بدید...

مثلا ممکنه برای علاقه ی خودتون در اینترنت دنبال مطلب خاصی باشید درباره ی رشته تون،اون رو به زبان انگلیسی انجام بدید...

نسخه ی انگلیسی کتابهای درسیتون رو تهیه کنید(مثلا میتونید از کتابخونه ی دانشگاه بگیرید که به احتمال زیاد داره)،و درستون رو به زبان انگلیسی بخونید...

اگه بازی کامپیوتری میکنید...سعی کنید دیالوگها و داستان بازی رو درک کنید،برای لذت و علاقه ی خودتون...

من کلاس زبان میرفتم...ولی الان که فکر میکنم خودم تقریبا هیچ تلاش دیگه ای برای یادگیری زبان نمیکردم،حتی تکالیف همون کلاس زبان رو هم انجام نمیدادم...و تنها چیزی که باعث شد در زبان به اینجا برسم،این بود که شروع کردم به استفاده ی خیلی جدی از زبان،در قسمتهای مختلف زندگیم...

پس یادگیری زبان رو فراموش کنید...و رو بیارید به استفاده از زبان!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...