رفتن به مطلب

< زن شاغل؛زن خانه دار >

afa

ارسال های توصیه شده

خب این تاپیک بحث در مورد خانوم هاست

نه آقایون

من مخالف اون هم هستم

نمیشه گفت چون مرد کار میکنه باید روحیه ی کاریش رو تو خونه وارد کنه

به نظر من هر مسئله ی کاری و اتفاق خارج از خوانواده باید همون بیرون از خونه حل بشه و اصلا توی خونه راه پیدا نکنه

اما از اونجایی که زن ها اصولا روحیه ای لطیف دارن، در مقابل مشکلات کاری صلابت مرد رو ندارن

روی همین مسئله نکته ی قبل رو گفتم

وای اگه خانومها و آقایون یاد بگیرن دغدغه های کار رو وارد خونه نکنن اصلا زندگی بهشت میشه :icon_pf (34):

ولی نمیدونم نظرم درسته یا غلطه... من فکر میکنم اینکه سر کار واسه یکی ( چه مرد خونه و چه خانوم خونه ) مسئله ای پیش بیاد ، خیلی سخته که بخواد به روی خودش نیاره.

من خیلی آرمانی فکر میکنم یعنی؟ :icon_pf (34): چیزی که تو ذهنم دارم اینه که یه ساعتی از شب رو تعیین کنن تا هر دو در مورد مسائل کاریشون با هم صحبت کنن و اینجوری هر دو تخلیه می شن... ولی خارج از این ساعت خاص ، سعی کنن تا می تونن بی خیال اون دغدغه ها بشن و به زندگیشون برسن.

در کل همکاری طرف مقابل خیلی میتونه کمک خوبی باشه :w16:

لینک به دیدگاه
این یک موضوع کاملا دو طرفه هست...ولی چون خانم ها همیشه سعی میکنند انرژی بیشتری برای کارشون بزارن بیشتر خسته میشن:ws3:و اتفاقا بقیه هم بیشتر باید هوای ایشون رو داشته باشن.

:banel_smiley_4: اونوقت تعریف شما از زن چیه؟:banel_smiley_4:

مسئله دقیقا همینه

شاغل بودن زن باید تا جایی باشه که شغلش، زندگی زناشوییش رو تحت تاثیر نذاره

لینک به دیدگاه
مسئله دقیقا همینه

شاغل بودن زن باید تا جایی باشه که شغلش، زندگی زناشوییش رو تحت تاثیر نذاره

شاغل بودن مرد هم اگه زندگی‌ زناشویی رو تحت تاثیر نذاره باید سر به دامن فقر گذشت

این است رسم زمونه:ws3:

لینک به دیدگاه
وای اگه خانومها و آقایون یاد بگیرن دغدغه های کار رو وارد خونه نکنن اصلا زندگی بهشت میشه :icon_pf (34):

ولی نمیدونم نظرم درسته یا غلطه... من فکر میکنم اینکه سر کار واسه یکی ( چه مرد خونه و چه خانوم خونه ) مسئله ای پیش بیاد ، خیلی سخته که بخواد به روی خودش نیاره.

من خیلی آرمانی فکر میکنم یعنی؟ :icon_pf (34): چیزی که تو ذهنم دارم اینه که یه ساعتی از شب رو تعیین کنن تا هر دو در مورد مسائل کاریشون با هم صحبت کنن و اینجوری هر دو تخلیه می شن... ولی خارج از این ساعت خاص ، سعی کنن تا می تونن بی خیال اون دغدغه ها بشن و به زندگیشون برسن.

در کل همکاری طرف مقابل خیلی میتونه کمک خوبی باشه :w16:

مسلما نمیشه همه ی سختی ها رو پشت در گذاشت

چرا که یه رابطه ی زناشویی یکی از اهدافش بودن سنگ صبور برای همدیگه هست

اما تا جایی که مسائل نامربوط نباشه

فرضا اینکه مردی فلان روز فلان مبلغ چک رو داره، ربطی به همسر نداره

لینک به دیدگاه
مسلما نمیشه همه ی سختی ها رو پشت در گذاشت

چرا که یه رابطه ی زناشویی یکی از اهدافش بودن سنگ صبور برای همدیگه هست

اما تا جایی که مسائل نامربوط نباشه

فرضا اینکه مردی فلان روز فلان مبلغ چک رو داره، ربطی به همسر نداره

یکی‌ دغدغه حشو گذشت پشت در دزد اومد همه‌رو بار کرد برد

میگما این بحث‌های بی‌ فایده و پوچو عبس تا بحال کدامین زندگی‌رو سرو سامون داده یا عدم این بحث کدامین زندگی‌رو پاشونده؟

بیاید بحث‌های سازنده تری رو پیش بگیریم که با پرداختن به بحث گره‌ای از مشکلات مردم یا به احتمال زیاد آیندهٔ خودمون و خانوادمون باز کنیم

لینک به دیدگاه

کار کردن زن هیچ منافاتی با زندگی نداره اگر...

اگر زن بتونه به زندگیش برسه

اگه بتونه کار کردنش بزرگ جلوه نده

اگه بتونه مشکلات کارشو وارد زندگیش نکنه

اگه بتونه مقصر سختی های کارشو به رخ نکشه

اگه بتونه شرایط خانوادشو حفظ کنه

بعصی از خانم ها چون کار میکنن فکر میکنن دارن بیشتر از وظیفه اشون انجام میدن که دیگه خدا را هم بنده نیستن وای به روزی که حقوقش هم بیشتر از مرد بشه اونوقت خودشو زرنگ فرض میکنه :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

از اونجایی که تامین مخارج زندگی به عهده خانوم نیست ، پس این مسئله کاملا وابسته به روحیه شخصه که کلا بخواد کار کنه یا نه ؟

چون هم زندگی بی کیفیت ، با خانوم خانه دار فراوونه و هم زندگی با کیفیت ، با خانوم شاغل (حتی مشاغل سنگین) !

اما به شخصه چون اشتغال رو علاوه بر استقلال مالی به عنوان نیاز روحیم می بینم ، این گزینه رو انتخاب می کنم و از بچه دار شدن هم جلوگیری می کنم

زمانی هم که حس کردم از لحاظ روحی ارضا شدم یا نیاز به استراحت یا مادر شدن دارم ، خب مسلما خانه داری رو انتخاب می کنم

لینک به دیدگاه

کیفیت زندگی به خود شخص بستگی داره و شاغل یا خانه دار بودن نمی تونه تعیین کننده باشه

زنان خانه داری هستند که زندگی خوبی ندارند و در مقابل زنان شاغلی هستند که با تمام مشکلات زندگی نرمالی دارند عکس این قضیه هم صادقه

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

اینجا اشاره شد که زن شاغل باشه اما زندگی زناشوییش تحت تاثیر قرار نگیره خب این درسته اما واقعا انرژی زیادی از یه خانوم میگیره که همه ی این مواردو با هم حفظ کنه.

در مقابل مردها هم باید اینجوری باشن یعنی مسائل کاریو وارد زندگی خانوادگی نکنن.

اگه زنی شاغل هست باید مردش همه جوره کنارش باشه از تقسیم کارای خونه گرفته تا بیشتر کردن محبت.

این درست نیست که ما فقط از یه طرف انتظار داشته باشیم.

در کل شغل تمام وقت و سنگین درسته از نظر روحی فردو ارضا میکنه و بهش احساس مفید بودن میده اما ممکنه فرصت مادر شدنو ازش بگیره (مخصوصا که الآن سن ازدواج به بالای 28 رسیده و بعد هم تو یه زندگی نرمال تو سن 32 سالگی بچه دار میشن و این باعث میشه تک فرزندی بیشتر بشه اختلاف سنی والدین با فرزندان بیشتر بشه و عواقب واقعا بدی داره) و باعث میشه بدن زن هم فرسوده بشه.

البته منظورم این نیست که زن فقط باید ازدواج کنه به شوهرش برسه و بچه دار بشه و هیچ نقشی تو جامعه از نظر فعالیتهای اقتصادی فرهنگی و سیاسی نداشته باشه اما باید زن و مرد شرایطی رو فراهم کنن که در کنار هم بتونن به خواسته هاشون در زندگی برسن بدون اینکه به کسی لطمه بخوره.

با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی در مواردی واقعا لازمه که خانوم هم برای تامین مخارج زندگی کمک کنن اما باید این مسئله با در نظر گرفتن شرایط فردی خانوم باشه تا نه زندگی عاطفیشون به خطر بیفته و نه سلامت جسمی و روحی خانوم.در ضمن بهتره از درآمد خانوم مقداری برای خودش پس انداز بشه یا سرماه گذاری کنه و اینجوری نباشه که همش برای تامین مخارج خونه خرج بشه.

لینک به دیدگاه

من خانومای زیادیو میشناسم که یه عمر کارکردن پولشو دادن به شوهرشون یا بهتره بگم ازشون گرفتن (البته خودشونم ببخشید عرضشو نداشتن نگهش دارن.واژه ی بهتری پیدا نکردم) ارث و میراثشونم شوهرشون گرفته همیشه هم تو زندگی به نیازها و خودشون بی توجهی شده.

اما همه ی مردا هم اینجوری نیستن.مرداییم دیدم که وقتی زنشون بهشون پول میداده برای خرج خونه (کمک خرج) یا قرض،یا موقع برگردوندن یه کادو یا پولیم روش میذاشتن و برمیگردوندن یا واسشون تو یه حساب جمع میکردن و آخرشم میدادن به خودشون.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...