رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

حالا جالب هست بدونین من اینجا تو مقاطع بالاتر که بحث مصاحبه و اینا پیش میاد، استادهای دانشکده فنی روی بچه های آزاد تهران یا کرج یا قزوین حساب خیلی بیشتری باز میکنن تا پیام نور و غیرانتفاعی.

از طرفی بازار کار هم تا جایی که دیدم اولویتش با سراسری های مطرح هست و بعدش هم آزادهای مطرح.

دانشگاه آزاد اگر کسی زرنگ باشه میتونه با یافتن آدم های اینکاره تو بخش های آموزشیش به صنعت و کار هم بچسبه.

ولی تو پیام نور و غیرانتفاعی تقریبا تنها هستی

البته خیلی از رشته های خوب دانشگاه های آزاد الان بدون کنکور هستن.

شرکت کردن تو اونا والا بلا از کاردانی پیام نور و غیرانتفاعی بهتره.

انتخاب هایی هم که انجام دادین از نظر رشته ای با توجه به رتبه خوبه.

پیام نور دانشجو محور هست ولی تعداد کلاس های مشخصی دارن که باید سر کلاس حاضر باشن.

ولی ساعت کلاس هاشون محدودتره.

اولویتی از نظر مدرک دانشگاهی هیچکدوم از پیام نورها ندارن، در واقع هیچکدوم رنکینگ خاصی ندارن.

هرچه به محل سکونتش نزدیک تر بهتر،چون هدفش فقط مدرک گرفتن هست، اقلا رنج مسافت دور رو نخره.

هشتگرد زیرمجموعه البرزه ولی پیام نور بومی گزینی نداره، اگر هم داشته باشه برخی رشته هاش، تهران و کرج و قزوین و زنجان در یک قطب قرار میگیرن.

در مورد تغییر رشته هم که گفتم واقعا کار اشتباهیه.

چون تو مقاطع بالاتر گیر میوفتی.

مثلا یکی از اقوام ما لیسانس کشاورزی خوند، ارشد معماری قبول شد و مدرک گرفت.

هرجا واسه کار رفت به مشکل خورد و همه گفتن لیسانس معماری مهم تره، حتی واسه پروانه دادن.

الان دوباره مجبوره لیسانس رو هم معماری بگیره !!! sigh.gif

این بنای انتخاب رشته طوری هست که اگر از اول کج بذاریش، تا آخر کج میره.

باید صبور بود و منطقی و کوشا.

:icon_gol:

اول خیلی خیلی تشکر که قدم به قدم میان و پاسخ گو هستین :icon_gol::icon_gol:

ببینین به نظر شخص خودم ، اگر کسی درس خون باشه توی هر موقعیتی می خونه حتی پیام نور و غیر انتفاعی ناکجا آباد و خودش رو می کشه بالا !

اونی هم که نخواد بخونه اگه سر کلاسای شریف هم که باشه بلاخره جا می زنه

من هم قبول دارم همون طور که نمی شه گفت همه دانشگاه های ملی توی سطح عالی ان ، نمی شه هم گفت که همه دانشگاه های آزاد توی سطح پایین هستن یا همین طور دانشگاه های غیر انتفاعی ؛

مثلا علم و فرهنگ تهران و علوم و فنون مازندران و پیام نور مشهد انصافا سابقه خوبی دارن

پیام نور هم به نوبه خودش مزایایی داره

اما به هر حال این دوستمون مجبوره تابع افکار خانواده اش باشه (چه درست و چه غلط) اون ها هم آزاد رو قبول نمی کنن در حالی که وقتی براش انتخاب رشته آزاد رو انجام دادم دیدم اتفاقا شهر ها و رشته های خوب هم می تونه قبول بشه :sigh:

حتی کاردانی چندتا رشته مثل برق و مکانیک و معماری و .... رو می تونست روزانه و شبانه کرمان بیاره اما باز خانواده اش نپذیرفتن :banel_smiley_4:

اما سنگی که همین چند ساعت پیش افتاد جلوی پاش این بود که

من با توجه به قبولی های پارسال براش انتخاب رشته کردم اما وقتی دفتر چه رو نگاه کردیم برای کد رشته ها ، تمام رشته هایی که انتخاب کرده بودیم حذف شده و فقط رشته هایی مثل حسابداری و انواع مدیریت ها رو می تونه بزنه (یعنی اطراف تهران همین رشته ها رو برای متمرکز پیام نور نگه داشتن) :w000: و اگه بخواد رشته هایی رو که براش انتخاب کردیم رو بره باید استان های دیگه رو انتخاب کنه :w58:

حالا واقعا نمی دونم چی کار کنم ؟

اصلا نمی دونم ارزش داره که بره پیام نور استان های دیگه ؟!

یا نیمه متمرکز (با شرط معدل) پیام نور شرکت کنه ؟ اصلا با نمره کتبی 13 رشته خوبی رو می تونه اطراف تهران بیاره ؟

لینک به دیدگاه

حالا واقعا نمی دونم چی کار کنم ؟

اصلا نمی دونم ارزش داره که بره پیام نور استان های دیگه ؟!

یا نیمه متمرکز (با شرط معدل) پیام نور شرکت کنه ؟ اصلا با نمره کتبی 13 رشته خوبی رو می تونه اطراف تهران بیاره ؟

البته معدل کتبی 13 که زیاد حکایت از درس خون بودن نداره. :ws38:

با این اوصاف که میگین، به نظرم بره همون پیام نور شهرستان، چون گویا تمامی راه های دیگر از پیش بسته شده اند.

پیام نور کاردانی خوندن که دیگه آخرش میشه، همون لیسانس رو مستقیم بره بهتره باز.

چون اونجا هم ممکنه کنکور قبول نشه و باز دورتر و دورتر بشه.

لینک به دیدگاه

از کنکور متنفرم:whistles:

تجربه من میگه سراسری بعد آزاد دانشگاه خوب (نه هر آزادی)

سراسری شامل روزانه و شبانه میشه اصولا:whistle:

بعد اینکه موندم تو پیام نور برق و مکانیک و هوافضا:w58: و چمیدونم مهندسی دریا و سیستم رو چطوری درس میدن؟!!!!

چرا اینقدر هردنبیله که هرکی هرجا واسه خودش دانشگاه میزنه:banel_smiley_4:

با حرف احسان که میگه اساتید پیام نور از سراسری هستن مخالفم!

شاید تهران این باشه ولی همه ی ایران که تهران نیست:banel_smiley_4: من خودم یه افرادی رو سراغ دارم که :icon_pf (34):نگم بهتره-از معایب نام کاربری حقیقی-

لینک به دیدگاه
البته معدل کتبی 13 که زیاد حکایت از درس خون بودن نداره. :ws38:

با این اوصاف که میگین، به نظرم بره همون پیام نور شهرستان، چون گویا تمامی راه های دیگر از پیش بسته شده اند.

پیام نور کاردانی خوندن که دیگه آخرش میشه، همون لیسانس رو مستقیم بره بهتره باز.

چون اونجا هم ممکنه کنکور قبول نشه و باز دورتر و دورتر بشه.

درسته ؛ معدل دوم دبیرستانش 19.5 به بالاست اما از سال سوم واقعا درس رو رها کرد

من براش رشته هایی رو که براساس نتایج کنکور می تونست انتخاب کنه رو زدم ؛ از البرز و تهران و قزوین و زنجان

که خب از این طریق مجاز به انتخاب 150 تا کدرشته بود که ما 20 تاش رو هم نتونستیم پر کنیم

از طرفی هم شته هایی رو هم که براساس شرط معدل می تونست انتخاب کنه رو زدم که برای این مورد هم تا 100 تا انتخاب رو می تونست داشته باشه که از همون البرز و تهران و قزوین و زنجان حدود 50-60 تایی رو زدم ؛ تا حالا خودش بره انتخاب رشته اش رو وارد کنه

به هر حال دیگه بیشتر از این چیزی به فکرم نمی رسید :5c6ipag2mnshmsf5ju3

اما در مورد کاردانی که گفتم منظورم پیام نور نبود ؛ روزانه و شبانه بود اما توی شهرستان هایی مثل کرمان

اگر مشکل یا سوالی پیش نیاد صبر می کنم تا جواب انتخاب رشته ؛ و بعد نتیجه رو هم اینجا اعلام می کنم که اگه دوستان دیگه ای هم با شرایط مشابه به اینجا سر زدن ، بحث رو بی نتیجه نبینن

یه دنیا تشکر بابت همه راهنمایی ها :icon_gol:

لینک به دیدگاه
از کنکور متنفرم:whistles:

تجربه من میگه سراسری بعد آزاد دانشگاه خوب (نه هر آزادی)

سراسری شامل روزانه و شبانه میشه اصولا:whistle:

بعد اینکه موندم تو پیام نور برق و مکانیک و هوافضا:w58: و چمیدونم مهندسی دریا و سیستم رو چطوری درس میدن؟!!!!

چرا اینقدر هردنبیله که هرکی هرجا واسه خودش دانشگاه میزنه:banel_smiley_4:

با حرف احسان که میگه اساتید پیام نور از سراسری هستن مخالفم!

شاید تهران این باشه ولی همه ی ایران که تهران نیست:banel_smiley_4: من خودم یه افرادی رو سراغ دارم که :icon_pf (34):نگم بهتره-از معایب نام کاربری حقیقی-

فکر کنم این حس تنفر توی همه یکسان باشه :w000: از اون جایی که :

همین امشب داشتم از جلوی تی وی که رد می شدم دیدم داره دختر خانومی رو نشون می ده که به قول خودشون از نوابغه و فکر می کنم دست به اختراعی هم زده بود

وقتی ازش در مورد رشته تحصیلیش پرسیدن، جواب داد : توی ایران پدیده ای (!) به نام کنکور وجود داره که بچه ها رو از اهدافشون دور می کنه .......:hanghead:

راستش من هم نمی دونم بچه ها این درس های تخصصی رو که توی پیام نور کاملا خودخوانه رو چه طور پاس می کنن! اما جالبه که پیام نوری های زیادی رو هم دیدم که مثلا برای ارشد قبولی دانشگاه هایی روزانه و شبانه خیلی خوب رو به دست آوردن !

:flowerysmile:

لینک به دیدگاه

خب من دوباره اومدم با کوله باری از سوال !!!

فقط از اون جایی که تا بسته شدن سایت برای انتخاب رشته کمتر از 24 ساعت مونده خواهشا زودتر جواب بدین

1. شبانه این رشته ها رو چه طور اولویت بندی می کنین ؟

علوم مهندسی

فیزیک

علوم کامپیوتر

مدیریت

ریاضیات

2. از رشته فیزیک و ریاضیات مقطع کارشناسی برای کدوم مهندسی ارشد می شه تغییر رشته داد ؟

3. راستی کسی که مدرک کارشناسی پیام نور داشته باشه واقعا می تونه برای ارشد ملی شرکت کنه ؟

لینک به دیدگاه

علوم مهندسی

فیزیک

علوم کامپیوتر

مدیریت

ریاضیات

2. از رشته فیزیک و ریاضیات مقطع کارشناسی برای کدوم مهندسی ارشد می شه تغییر رشته داد ؟

منظورت از علوم مهندسی فیزیک مهندسی هست؟امسال رشته های جدیدی اوردن.شایدم 2 3 قدمت داشته باشن ولی من ازشون بی اطلاعم.در بین چهار رشته باقیمانده نظرم اینه:

مدیریت

علوم کامپیوتر

فیزیک

ریاضی

2.تغییر رشته که ازاده منظورت همخوانی بیشتره؟توصیه من اینه که فیزیک نزنن.با توجه به رتبشون پیداست تیپ درسخونی ندارن و فیزیک هم خیلی اذیت کننده س.

لینک به دیدگاه

رشته های علوم مهندسی، رشته ای بین رشت های استکه در اکثر دانشگاه های جهان به عنوان هسته ی مرکزی رشته های مهندسی مطرح شده است . دانشجویان این رشته پس از مدت حدوداً دو سال یکی از گرایش های مورد علاقه خود را انتخاب میکنند.

این رشته درایران برای اولین بار در سال 1387 دانشجو پذیرفت. این رشته دارای 4 گرایش و 12 خوشه ی تخصصی است که هر خوشه به رشته ای تحصیلی شباهت فراوان دارد. رشته ی علوم مهندسی چنان گستردگی دارد که در هر رشته ای که تحصیل کرده باشید می توانید برای مقاطع بالاتر این رشته را انتخاب کنید؛ اما ارتباط این رشته با علومانسانی، هنر، پزشکی هنوز در ایران برقرار نشده است.

درعلوم مهندسی رشته ی علوم مهندسی این امکان فراهم شده تا پس از 2 سال آشنایی با رشته های مختلف از نزدیک، رشته ی مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید. معرفی سایر رشته ها جزء در سهای این رشته است. هم اکنون کارشناسی ارشد این رشته در گرایش الگوریتم و محاسبات در دانشگاه تهران ارائه می شود و امکان ادامه تا مقطع دکتری در ایران وجود دارد.

گرایش های این رشته عبارت اند از:

1. علوم مهندسی محاسباتی

2. ریاضی مهندسی

3. فیزیک مهندسی

4. علوم مهندسی زیست محیطی

بعد از گذراندن گرایش انتخابی باید یکی از خوشه های زیر طی شود:

الف- از گرای شهای علوم مهندسی محاسباتی، ریاضی مهندسی و فیزیک مهندسی، می توان یکی از هفت خوشه ی زیر را انتخاب کرد:

1. بهینه سازی

2. علم مواد

3. مهندسی هسته ای

4. طراحی کاربردی )مکانیک(

5. حرارت و سیالات )مکانیک(

6. مخابرات )برق(

7. الکترونیک )برق(

ب- از گرایش علوم مهندسی زیست محیطی می توان یکی از پنج خوشه ی زیر را انتخاب کرد:

1. مهندسی فرایند

2. مهندسی ذخایر

3. سیاست گذاری محیط زیست

4. مهندسی زمین )نقشه برداری(

5. مهندسی زمین )ژئومکانیک(

لینک به دیدگاه
منظورت از علوم مهندسی فیزیک مهندسی هست؟امسال رشته های جدیدی اوردن.شایدم 2 3 قدمت داشته باشن ولی من ازشون بی اطلاعم.در بین چهار رشته باقیمانده نظرم اینه:

مدیریت

علوم کامپیوتر

فیزیک

ریاضی

2.تغییر رشته که ازاده منظورت همخوانی بیشتره؟توصیه من اینه که فیزیک نزنن.با توجه به رتبشون پیداست تیپ درسخونی ندارن و فیزیک هم خیلی اذیت کننده س.

1. خیر ؛ توی پست قبلم یه مقدار در موردش توضیح داده شده

اما می شه بگین چرا بهتره که مدیریت رو برای انتخاب اول بزنه ؟

2. یعنی به نظرتون ریاضی راحتتر از فیزیکه ؟!

اما به نظرتون با انتخاب فیزیک دستشون باز تر نیست برای آینده ؟

لینک به دیدگاه

1. خیر ؛ توی پست قبلم یه مقدار در موردش توضیح داده شده

اما می شه بگین چرا بهتره که مدیریت رو برای انتخاب اول بزنه ؟

2. یعنی به نظرتون ریاضی راحتتر از فیزیکه ؟!

اما به نظرتون با انتخاب فیزیک دستشون باز تر نیست برای آینده ؟

برای مدیریت میشه اینده کاری بهتری متصور شد نسبت به بقیه و البته ساده ترم هست.

بله ریاضی به نسبت راحتتر از فیزیک هست ولی بی مزه تر.بچه های فیزیک ریاضیات تقریبا تا حد بچه های ریاضی میخونن چون اساس رشتشونه.ولی مباحث فیزیک جالب و مجذوب کننده ست

بازتر چرا میشه گفت.بستگی داره چه رشته ای میخواد ادامه بده مثلا فیزیک پزشکی چون کارشناسی فیزیک قبول دارن به راحتی میشه تغییر رشته داد.یا مثلا خود فیزیکم گرایشهای زیادی داره.

ایشون باید زمینه علاقشونو مشخص کنن.اگه میخوان تو رشته های بالا ادامه بدن فیزیک بندازن جلو

اکثریت مهندسیها هم پایشون فیزیکه اگه باز رشته ای که مد نظرشه وجه اشتراک زیادی با فیزیک داره خب اولویت با فیزیک.در غیر اینصورت بهتره زحمت فیزیک به جان نخره و از یه رشته ساده تر تغییر رشته بده. تغییر رشته کار سختیه تا چند سال بعد معلوم نیست این قوانین پا برجا بمونن یا نه.

کسایی که غیر مرتبطند باید یکسال بیشتر واحد بگذرونند خب اون یکسال همین حالا پشت کنکور بمونن و رشته درستی قبول بشن (اگه امکانش هست و تواناییشو در خودشون میبینن).

دیگه ما قربانیها اینه عبرتیم.اینقد اشتباهات همدیگرو تکرار نکنیم:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
خب من دوباره اومدم با کوله باری از سوال !!!

فقط از اون جایی که تا بسته شدن سایت برای انتخاب رشته کمتر از 24 ساعت مونده خواهشا زودتر جواب بدین

علوم مهندسی

فیزیک

علوم کامپیوتر

مدیریت

ریاضیات

3. راستی کسی که مدرک کارشناسی پیام نور داشته باشه واقعا می تونه برای ارشد ملی شرکت کنه ؟

خدا بهتون صبر بده با این کوله بار سنگین سئوالات، که گویا با تمدید شدن تا پنجشنبه باید بازم به دوشش بکشین. sigh.gif

1- اولویت ها به نظر بنده :

مهندسی، مدیریت، علوم کامپیوتر، فیزیک ریاضیات.

دلیلش هم بیشتر توجه به بازار کار هست بدون در نظر گرفتن استثناها.

2- در مقطع ارشد شما برای هر رشته ای از هر گرایشی میتونی به هر رشته ای در هر گرایش دیگر تغییر رشته بدی.

اما خیلی از رشته ها تو مقطع ارشد نیاز به پیش نیازهای کلیدی دارن که در صورت عدم اشتراک مدرک لیسانس با رشته پذیرش شده دانشجو در مقطع ارشد حداکثر تا یکسال فقط باید پیش نیاز پاس کند.

3- برای شرکت در کنکور ارشد، نوع و دانشگاه مدرک مهم نیست.

اما هر دانشگاهی با توجه به درجه اعتبارش یک ضریب تاثیر در معدل داره.

مثلا کسی که در دانشگاه تهران معدلش 16 بوده، معدل موثرش 17.5 حساب میشه و کسی که تو پیام نور فلان جا، 16 همان 16 خواهد ماند. این معدل موثر بیشتر میتونه سبب قبولی بیشتر بشه.

معدل موثرها هم در سایتی نیست، ولی برای دانشگاه های مطرح سراسری تاثیر بیشتری دارن، بعد تو آزادهای مطرح، بعد تو سراسری های غیر مطرح، بعد آزاد غیرمطرح و پیام نور و غیرانتفاعی ضریب تاثیر یک دارند.

لینک به دیدگاه

آقا چقدر ظلمه:sigh: ما هم مثلا صنعتی خوندیم ولی ضریب نداریم

از نظر سازمان سنجش با پیام نور ممسنی نور آباد و غیر انتفاعی جادوغ آباد سفلی یکی هستیم:icon_razz:

+ Ehsan

الان منظورت اینه ما سراسری غیر مطرحیم؟

فخر میفروشی؟:vahidrk:

+ EOS

سوال 3 منظورت از ارشد ملی چیه؟:ws52:

لینک به دیدگاه

از نظر سازمان سنجش با پیام نور ممسنی نور آباد و غیر انتفاعی جادوغ آباد سفلی یکی هستیم:icon_razz:

+ Ehsan

+ EOS

منظورم از مطرح و غیر مطرح، دانشجویانش نیستند.

منظورم امکانات دانشگاهی و رنکینگ دانشگاه ها هست، جایی برای فخر وجود نداره به هر حال همه جای دنیا یکسری دانشگاه ها دارای رتبه علمی و امکاناتی بالاتری هستند، ربطی به فخر نداره. :banel_smiley_4:

اصلا گیریم هم منظورم این بود، چیکار میتونید بکنید؟ :whistle:

الان خودت هم به نورآباد ممسنی ها فخر فروختی. icon_pf%20(34).gif

منظور از ارشد ملی همون ارشد سراسری هست، زمان شاه دانشگاه سراسری را دانشگاه ملی خطاب میکردند.

لینک به دیدگاه

+ Ehsan

+ EOS

فائزه جان ، گفته احسان خان درسته :icon_gol:

اما الان منظور از دانشگاه ملی ، فقط روزانه و شبانه ست و من منظورم این مورد بود :ws37:

لینک به دیدگاه

خب عزیزم بعد انقلابی صحبت کن ما هم متوجه بشیم

ولی بابام میگه ملی یعنی پولی...مگفت مدرسه ملی میرفته و شهریه داشتن/زمان شاه ملعوووون!

فکر میکنم جابجا گفتین:ws52:

از ارشد ریاضی به MBA خوبه و جواب میده به نظرم

ار ارشد فیزیک هم والا به نظرم نیان برق خیلی بهتره .که بعضیا این کار رو میکنن- والا یه مغناطیس با ما مشترک دارن فکر میکنن کل برقو خوندن- میان گیر میوفتن چون دید تحلیلی ندارن و همش در حال اثبات بودن/همون مغناطیس فیزیک و برق کلی با هم تفاوت داره از نطر کاربردی

بچه های فیزیک اگه بخوان تعییر رشته بدن برن فیزیک پزشکی علوم پزشکی رو کنکور بدن که هم جذابه و هم حالت خشک نداره و کاربردی هم هست و مهمتر اینکه دانشگاه آزاد هنوز این رشته رو نداره خدا روشکر:banel_smiley_4: تا چند سال پیش که اینطور بود الان رو دقیق نمیدونم.خلاصه که کمیاب هست این رشته.

اولویت رشته ها هم به نظرم علاقه .

بازار کار ایران مدام در حال چرخشه!

لینک به دیدگاه
خب عزیزم بعد انقلابی صحبت کن ما هم متوجه بشیم

ولی بابام میگه ملی یعنی پولی...مگفت مدرسه ملی میرفته و شهریه داشتن/زمان شاه ملعوووون!

فکر میکنم جابجا گفتین:ws52:

از ارشد ریاضی به MBA خوبه و جواب میده به نظرم

ار ارشد فیزیک هم والا به نظرم نیان برق خیلی بهتره .که بعضیا این کار رو میکنن- والا یه مغناطیس با ما مشترک دارن فکر میکنن کل برقو خوندن- میان گیر میوفتن چون دید تحلیلی ندارن و همش در حال اثبات بودن/همون مغناطیس فیزیک و برق کلی با هم تفاوت داره از نطر کاربردی

بچه های فیزیک اگه بخوان تعییر رشته بدن برن فیزیک پزشکی علوم پزشکی رو کنکور بدن که هم جذابه و هم حالت خشک نداره و کاربردی هم هست و مهمتر اینکه دانشگاه آزاد هنوز این رشته رو نداره خدا روشکر:banel_smiley_4: تا چند سال پیش که اینطور بود الان رو دقیق نمیدونم.خلاصه که کمیاب هست این رشته.

اولویت رشته ها هم به نظرم علاقه .

بازار کار ایران مدام در حال چرخشه!

جالبه که من هم تا به حال توی همین طور فکر می کردم ! :ydm47612zsesgift969

گفته پدرتون درسته ... دانشگاه ملی اسم مستعار دانشگاه شهید بهشتی بوده که با شهریه و خارج از بودجه دولت گردش می کرده

اما در حال حاضر به همون دانشگاه های سراسری (اما فقط شامل روزانه و شبانه) گفته می شه

فائزه جان یا من بد متنتون رو می خونم یا شما اشتباه متوجه شدین

دختر خانومی که در موردشون صحبت می کنیم تازه می خوان برای کارشناسی شرکت کنن و بحث سر اینه که از کارشناسی می تونه کدوم مهندسی رو راحت تر برای ارشد انتخاب کنه ؛ نه این که توی مقطع ارشد در حال تغییر رشته باشه

لینک به دیدگاه

منم همینو گفتم دیگه

گفتم اگه بره کارشناسی ریاضی بخونه => ارشد رو میتونه بره mba یا مثلا صنایع تحلیل سیستم و اینا بخونه

اگه لیسانس رو فیزیک بخونه میتونه ارشد رو بره فیزیک پزشکی بخونه! لزوما ارشد رو مهندسی میخواد؟ به چه دلیل آخه؟ ما مهندسا خودمونو بکشیم باز قشر کارگر دسته بندی میشیم.به خاطر یه اسم مسخره مهندس(عذر میخوام از دوستان) خودش رو به آب و آتیش نزنه هرچی دلش میخواد بخونه

من الان اگه یه بچه ی 18 ساله ازم کمک بخواد میگم بره گرافیک بخونه!مدیریت و اینا هم به درد با سابقه ها میخوره نه آدم صفر

این اسم مهندسی خانمان براندازه ،باور کنین!ا

دقیقا بابام به شهید بهشتی هم اشاره کرده بود.تازه مهندس لطیفی که تو الکترونیک خیلی معروفه -بچه های برق میشناسنش معروف به مولتی متر-همین دانشگاه ملی خونده

یعنی صرفا چون پولیه بد نیست

مثل بعضی از آزاد ها

لینک به دیدگاه

متاسفم .... پس مشکل از شیوه خوندن من بود :icon_gol:

تا جایی که من هم می دونم mba یکی از 3 رشته پر طرفدار در سطح جهانیه

همه این ها رو بهش گفتم اما متاسفانه توی جامعه ما، هنوز یه فرد 18-19 ساله بالغ به نظر نمیاد که بخوان بذارن خودش برای آینده اش تصمیم بگیره ! :icon_razz:

پدرش و مادرش پزشکی خوندن و اتفاقا جراحان قابلی هم هستن اما همین که این خانوم رشته دبیرستانش رو ریاضی انتخاب کرده بود خودش نوعی سرپیچی از خانواده بود ! :banel_smiley_4:

همه شدیم اسیر اسم و عنوان و مدرک و در یک کلام ظاهر .....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...