رفتن به مطلب

اینا از کجا اومدند؟

ارسال های توصیه شده

چندین ساله که یه سری افراد رو به تاریخ باستان اورده و با افسانه سازی در مورد تاریخ ایران از کوروش خداوند ساخته اند

تا انجایی که من دیدم از کوروش فقط یک کتیبه مانده و یک سری گل نوشته در مورد بازار آن زمان که اکثرا توسط دولت امریکا گرو گرفته شده

ولی من می بینم این افراد جملاتی از کوروش می نویسند که ادم رو یاد داستان شریعتی می اندازه :w58: و در صورت مخالفت با آنها با ادبیات بی ادبانه ای جواب می دهند و در بعضی مواقع می گویند این جملات از انجایی می ایند که احادیث می ایند:ws52:

در مورد دیگه وقتی داستان مرگ کوروش به میان میاد عده ای به تندی رفتار می کنند و تاریخی رو که از قدیم بوده رو تکذیب می کنند تا کوروش مصون از گناه باشد

من کاری به احادیث ندارم ولی این رفتار نشانه ی چیست؟

چرا یک شخص که نمی داند اصل و نسب اش به کجا می رسه باید از یه نفر خدا بسازه؟

تا کی شخصیت پرستی؟

لینک به دیدگاه

چرا یک شخص که نمی داند اصل و نسب اش به کجا می رسه باید از یه نفر خدا بسازه؟

تا کی شخصیت پرستی؟

درود،

من از تاریخ زیاد سر در نمیارم اما...

مگه خدا ساختن از شخصیت ها ربطی به اصل و نسب داره؟

مگه کسانی که از امام ها خدا میسازند (!) و توی مداحی ها سعی در حدیث نشان کردن ادعاشون دارن اصل نسبشون به اونا برمیگرده؟

(قصد بحث ندارم فقط خواستم بگم منظورتون رو واضح تر بیان کنید:w16:)

لینک به دیدگاه
درود،

من از تاریخ زیاد سر در نمیارم اما...

مگه خدا ساختن از شخصیت ها ربطی به اصل و نسب داره؟

مگه کسانی که از امام ها خدا میسازند (!) و توی مداحی ها سعی در حدیث نشان کردن ادعاشون دارن اصل نسبشون به اونا برمیگرده؟

(قصد بحث ندارم فقط خواستم بگم منظورتون رو واضح تر بیان کنید:w16:)

منظور من با کامل خوندن متن قابل دریافت و با نقل قول گرفتن قسمتی خاصی نا مفهومه

شما باید توجه کنید منظور من از نفر اینجا کوروشه

هیچ کس نمی داند اجدادش به کجا می رسه

یک فرد چه دلیلی داره که بیاد اینجور جاهلانه از کوروش حمایت کنه و اون رو مصون از هر چیزی بدونه؟

لینک به دیدگاه

سلام..از نظر من در چند سال اخیر تو جامعه ی ما جوانان عزیزمون هم از اسلام زده شدن و هم از غرب..پس میخوان یه سمبل پیداکنن تا ماهیت خودشون،گذشتشون وخیلی چیزای دیگه که حداقل بنده بی اطلاعم رو به دست بیارن..از این رو هیچ پادشاهی اندازه کوروش موفق عمل نکرده..کسی هم ازش خدا نساخته یا نخواسته منزه نشونش بده..اون گل نوشته های گرو گرفته توسط امریکا شاید در مورد بازار باشه..اما منشور حقوق بشر کوروش همین الانم یکی از منابع هست که بهش ارجاع میشه در زمینه ی حقوق..کوروش کسی بود که به حقوق زن احترام گذاشت بر خلاف دین زرتشت که هیچ حقی برای زن قائل نیست..کوروش تانزدیکیهای روم کشور گشایی کرد اما احدی ازش نرنجید..به همه ی کشورها پیغام صلح و دوستی فرستاد..یونانیها روز هفتم ابان رو بزرگداشت شاه سلسله ی هخامنشی ما نامیدن..کسی هم که به یهودیهای اواره و بی سرزمین کشور وسرزمین داد باز کوروش کبیر بود..شاهی که به کشورمون تمدن و اصالت داد و خواستار شادی و امنیت برای مردمش بود باز هم کوروش کبیر بود..به نظر من پیروی از روش زندگی پیشینیان کشور خودمون خیلی بهتر از تقلید کوکورانه از فرهنگهای من در اوردی و بی محتوا و البته متضاد فرهنگ دینی و ایرانی غربه..موفق باشین:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام..از نظر من در چند سال اخیر تو جامعه ی ما جوانان عزیزمون هم از اسلام زده شدن و هم از غرب..پس میخوان یه سمبل پیداکنن تا ماهیت خودشون،گذشتشون وخیلی چیزای دیگه که حداقل بنده بی اطلاعم رو به دست بیارن..از این رو هیچ پادشاهی اندازه کوروش موفق عمل نکرده..کسی هم ازش خدا نساخته یا نخواسته منزه نشونش بده..اون گل نوشته های گرو گرفته توسط امریکا شاید در مورد بازار باشه..اما منشور حقوق بشر کوروش همین الانم یکی از منابع هست که بهش ارجاع میشه در زمینه ی حقوق..کوروش کسی بود که به حقوق زن احترام گذاشت بر خلاف دین زرتشت که هیچ حقی برای زن قائل نیست..کوروش تانزدیکیهای روم کشور گشایی کرد اما احدی ازش نرنجید..به همه ی کشورها پیغام صلح و دوستی فرستاد..یونانیها روز هفتم ابان رو بزرگداشت شاه سلسله ی هخامنشی ما نامیدن..کسی هم که به یهودیهای اواره و بی سرزمین کشور وسرزمین داد باز کوروش کبیر بود..شاهی که به کشورمون تمدن و اصالت داد و خواستار شادی و امنیت برای مردمش بود باز هم کوروش کبیر بود..به نظر من پیروی از روش زندگی پیشینیان کشور خودمون خیلی بهتر از تقلید کوکورانه از فرهنگهای من در اوردی و بی محتوا و البته متضاد فرهنگ دینی و ایرانی غربه..موفق باشین:icon_gol:

منشور فقط مانده درسته ؟

این هزار جمله که پخش شده و گفته شده از کوروشه از کجا اومده

مطالعه ی من فقط تاریخه

کوروش یکی از عادل ترین ها بوده و من بهش احترام می ذارم

قضیه ی احترام به حقوق زنان توسط خیلی از تاریخشناسان رد شده

بحث اصلی من جملات بود و شخصیت پرستی که به وفور در اطراف می بینم

لینک به دیدگاه

نه..فقط منشور نمونده..وصیت نامه مونده و یه سری مدارک که اطلاعاتمو زیاد میکنم براتون با منبع صحبت میکنم..کسی شخصیت پرستی نکرده ..یه مدت مثل شریعتی و مطهری و ...از سخنان و اداب و رفتارش سر مردمو گرم میکنن بعد میرن سراغ بعدی..هدف کورش از اول ایجاد صلح و عدالت در همه جا و برای همه کس بوده..ولی من در مورد حقوق زنان از یک تاریخشناس معتبر شنیدم..حیف که الان وقت ندارم..بعدا دست پر و بامنبع برمیگردم:a030:

لینک به دیدگاه
نه..فقط منشور نمونده..وصیت نامه مونده و یه سری مدارک که اطلاعاتمو زیاد میکنم براتون با منبع صحبت میکنم..کسی شخصیت پرستی نکرده ..یه مدت مثل شریعتی و مطهری و ...از سخنان و اداب و رفتارش سر مردمو گرم میکنن بعد میرن سراغ بعدی..هدف کورش از اول ایجاد صلح و عدالت در همه جا و برای همه کس بوده..ولی من در مورد حقوق زنان از یک تاریخشناس معتبر شنیدم..حیف که الان وقت ندارم..بعدا دست پر و بامنبع برمیگردم:a030:

یه تارخ شناس اورده بودن دانشگاه ما درمورد گل نوشته ها توضیح بده که کجا پیدا شدند و اینا این قضیه ی زن ها رو هم توضیح داد دربارش خواهشا کتاب چاپ جدید نباشه چون اینا برا پول دراوردن به اسم کوروش کتاب دادن

لینک به دیدگاه
یه تارخ شناس اورده بودن دانشگاه ما درمورد گل نوشته ها توضیح بده که کجا پیدا شدند و اینا این قضیه ی زن ها رو هم توضیح داد دربارش خواهشا کتاب چاپ جدید نباشه چون اینا برا پول دراوردن به اسم کوروش کتاب دادن

بله حتما

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

به نظر من اینا گل نوشته نیستن... همین گل نوشته ها توی خیلی از uniهای آمریکا تدریس میشه... اینها قدمت و اصالته من و شما رو می رسونن ونباید انکارشون کرد... چه سندی محکم تر از پاسارگاد و تخت جمشید که آمریکا و خیلی از کشورها حسرت داشتنه بنا و تمدنشو دارن... روی دروازه ملل تخت جمشید نوشته این درگاه همه ملت هاست و روی تمام دیواره هاش عکس تمام پادشاهان اون زمان همراه با سربازانشون رو نشون میده و این سند محکمیه که چقدر مورد احترام بوده پادشاه ایران زمین و چه سخاوتی داشته.... خیلی از کشورها تاریخ اون زمانشونو نداشتن و اومدن از در و دیواره همین تخت جمشیدمون تاریخشونو کشف کردن و فهمیدن اون زمون توی کشورشون چه خبر بوده... اینطورم که شما میگید نیست...

لینک به دیدگاه
به نظر من اینا گل نوشته نیستن... همین گل نوشته ها توی خیلی از uniهای آمریکا تدریس میشه... اینها قدمت و اصالته من و شما رو می رسونن ونباید انکارشون کرد... چه سندی محکم تر از پاسارگاد و تخت جمشید که آمریکا و خیلی از کشورها حسرت داشتنه بنا و تمدنشو دارن... روی دروازه ملل تخت جمشید نوشته این درگاه همه ملت هاست و روی تمام دیواره هاش عکس تمام پادشاهان اون زمان همراه با سربازانشون رو نشون میده و این سند محکمیه که چقدر مورد احترام بوده پادشاه ایران زمین و چه سخاوتی داشته.... خیلی از کشورها تاریخ اون زمانشونو نداشتن و اومدن از در و دیواره همین تخت جمشیدمون تاریخشونو کشف کردن و فهمیدن اون زمون توی کشورشون چه خبر بوده... اینطورم که شما میگید نیست...

الان حرفای شما با حرفای من هیچ مشکلی نداره

منظور من اینکه این همه جمله ی قلابی از کوروش که در اومده از کجا اومده تو گل نوشته ها وضع بازار اون زمان اومده

موضوع بعدیش این بود تو وقتی نمی دونی به کوروش می رسی یا مثلا اسکندر چطور کوروش رو برتر می بینی؟

لینک به دیدگاه

متوجه نشدم چی گفتید؟!!!

ولی انکار همین حرفا هم بهتره سند داشته باشه...

منم خیلی راحت می تونم توی تاپیک هام خیلی ها رو زیر سوال ببرم...

ولی بدونه سند و مدرک آدم حرف نزنه بهتره عزیزدلم:boos::dancegirl2:...

68523_568524606515782_103043391_n.jpg

لینک به دیدگاه
متوجه نشدم چی گفتید؟!!!

ولی انکار همین حرفا هم بهتره سند داشته باشه...

منم خیلی راحت می تونم توی تاپیک هام خیلی ها رو زیر سوال ببرم...

ولی بدونه سند و مدرک آدم حرف نزنه بهتره عزیزدلم:boos::dancegirl2:...

68523_568524606515782_103043391_n.jpg

هیچ حرفیم بی سند نیست

دیده شده یه جمله از نیچه رو زیر نوشتن کوروش کبیر تو نت یه چرخ بزن درست ببینی

می گم که کوروش فقط یه کتیبه ازش مونده (از خود کوروش نه پادشاهیش)پس این همه جمله رو الکی بهش وصل نکنید

لینک به دیدگاه
دلیل نمیشه آقا افشین که یکی اشتباهی کرد ما هم اصالتو زیر سوال ببریم و فراموشش کنیم

اصالت؟

اصالت یعنی چه؟

اصالت اهمیتی دارد؟

نظرت درمورد نژادپرستی چیه؟

لینک به دیدگاه
اصالت سندیه برای یه انسان که به قول گفتنی نشون بده از زیز بوته عمل نیومده

این موضوع چه ربطی به نژاد پرستی داره!...؟

کاملا مخالفم داداش افشین...:ws37:

چه فرقی می کنه یه فرد از زیر بوته اومده باشه یا از فلان ادم بزرگ باشه ؟

نژادپرستی تفاوت گذاشتن بین این آدم هاست و گروهی رو برتر دونستن اگه یکی بگه اصالت به صورت غیر مستقیم نژادپرستی رو تایید کرده

چون بدون توجه به قابلیت فردی که از زیر بوته اومده اون رو پایین تر از بقیه می دونه

پس اصالت به هیچ وجه ملاک نیست

لینک به دیدگاه
چه فرقی می کنه یه فرد از زیر بوته اومده باشه یا از فلان ادم بزرگ باشه ؟

نژادپرستی تفاوت گذاشتن بین این آدم هاست و گروهی رو برتر دونستن اگه یکی بگه اصالت به صورت غیر مستقیم نژادپرستی رو تایید کرده

چون بدون توجه به قابلیت فردی که از زیر بوته اومده اون رو پایین تر از بقیه می دونه

پس اصالت به هیچ وجه ملاک نیست

افشین جان در مورد کورُش و بزرگیش تنها کاری که میتونی بکنی بزنی پادشاه عادل همین یه سرچ رو بزن منابعی که در موردش هست و ببینی زیاد تو خود انجمنمونم مطلب واقعی از زندگی نامه و عقبه این فرد مطالب بسیاره

اما در مورد اصالت

معنی اصالت از شرافت و نجابت میاد اصالته که باعث افتخار و مباهات و اعتماد به نفس میشه اینکه شما یه آدم اصیل باشی انتظارات از رفتارهای شما بالاست واین توقع باعث میشود که نا خواسته از ابتدا شخصیت درستی به بار بیایی استثنا وجود دارد ولی اصالت از تربیت اهمیت بالاتری دارد

لینک به دیدگاه
افشین جان در مورد کورُش و بزرگیش تنها کاری که میتونی بکنی بزنی پادشاه عادل همین یه سرچ رو بزن منابعی که در موردش هست و ببینی زیاد تو خود انجمنمونم مطلب واقعی از زندگی نامه و عقبه این فرد مطالب بسیاره

اما در مورد اصالت

معنی اصالت از شرافت و نجابت میاد اصالته که باعث افتخار و مباهات و اعتماد به نفس میشه اینکه شما یه آدم اصیل باشی انتظارات از رفتارهای شما بالاست واین توقع باعث میشود که نا خواسته از ابتدا شخصیت درستی به بار بیایی استثنا وجود دارد ولی اصالت از تربیت اهمیت بالاتری دارد

من نگفتم کوروش بزرگ نیست گفتم بیش از اندازه دارن براش می نویسند در حالی که مشکلاتی هم داشته

خیلی درمورد کوروش خوندم برا همین کاملا می دونم درباره اش

شرافت و نجابت ربطی به اجداد نداره شرافت و نجابت در تربیت خوب به وجود میاد پس زیر مجموع ای از تربیته

لینک به دیدگاه
من نگفتم کوروش بزرگ نیست گفتم بیش از اندازه دارن براش می نویسند در حالی که مشکلاتی هم داشته

خیلی درمورد کوروش خوندم برا همین کاملا می دونم درباره اش

شرافت و نجابت ربطی به اجداد نداره شرافت و نجابت در تربیت خوب به وجود میاد پس زیر مجموع ای از تربیته

در مورد کورش بحثی ندارم که کی داره چی میگه ولی این چیزایی هم که باز داره گفته میشه فقط تو دنیای مجازی هست اونم کاربرانی مثل من و شما دربارش بحث میکنند وگرنه خارج این فضا سانسور شدید در مورد تاریخ کل ایران قبل از انقلاب هست پس هیچ اطلاع رسانی صورت نمیگیره که بدانیم کورش کی بوده و چه کرده

در مورد شرافت و نجابت هم دقیقا رابطه مستقیم با اصالت داره شما هرچقدر هم تربیت درست انجام بدی باز اون مایه اصالت وجود نداشته باشه یه جا این قضیه خودش رو آشکار میکنه ولی در صورت وجود اصالت با تربیت درست به اون هدف مورد نظر میشه دست یافت

این داستان رو بخون به عمق مفهوم حرفم بیشتر پی میبری

اصالت ذاتی بهتر است یا تربیت خانوادگی؟

در تاریخ آمده است، برسم قدیم روزی شاه عباس کبیر دراصفهان بخدمت عالم زمانه "شیخ بهائی" رسید پس ازسلام و احوال پرسی ازشیخ پرسید :

در برخورد با افراد اجتماع " اصالت ذاتیِ آنها بهتر است یا تربیت خانوادگی شان" ؟

شیخ گفت: هرچه نظر شما باشد همانست ولی به نظر من "اصالت" ارجح است.

و شاه بر خلاف او گفت: شک نکنید که "تربیت" مهم تر است !

بحث میان آن دو بالا گرفت و هیچ یک نتوانستند یکدیگر را قانع کنند بناچار شاه برای اثبات حقانیت خود او را به کاخ دعوت کرد تا حرفش را به کرسی نشاند .

فردای آن روز هنگام غروب شیخ به کاخ رسید بعد از تشریفات اولیه وقت شام فرا رسید سفره ای بلند پهن کردند ولی چون چراغ و برقی نبود مهمانخانه سخت تاریک بود در این لحظه پادشاه دستی به کف زد و با اشاره او چهار گربه شمع به دست حاضر شدند و آنجا را روشن کردند!

درهنگام شام ، شاه دستی پشت شیخ زد و گفت دیدی گفتم "تربیت " از "اصالت " مهمتر است ما این گربه های نا اهل را اهل و رام کردیم که این نتیجه اهمیت "تربیت" است

شیخ درعین اینکه هاج و واج مانده بود گفت من فقط به یک شرط حرف شما را می پذیرم و آن اینکه فردا هم گربه ها مثل امروز چنین کنند!!!

شاه که از حرف شیخ سخت تعجب کرده بود گفت: این چه حرفیست فردا هم مثل امروز و امروز هم مثل دیروز!!! کار آنها اکتسابی است که با تربیت و ممارست وتمرین زیاد انجام می شود...

ولی شیخ دست بردار نبود که نبود تا جایی که شاه عباس را مجبور کرد تا این کار را فردا تکرار کند.

لذا شیخ فکورانه به خانه رفت.او وقتی از کاخ برگشت بی درنگ دست بکار شد، چهار جوراب برداشت و چهار موش در آن نهاد.فردا او باز طبق قرار قبلی به کاخ رفت. تشریفات همان و سفره همان و گربه های بازیگر همان .

شاه که مغرورانه تکرار مراسم دیروز را تاکیدی بر صحت حرفهایش میدید زیر لب برای شیخ رجز میخواند که در این زمان شیخ موشها را رها کرد.

در آن هنگام، هنگامه ای به پا شد یک گربه به شرق دیگری به غرب آن یکی شمال واین یکی جنوب...

واین بار شیخ دستی برپشت شاه زد و گفت: شهریارا ! یادت باشد اصالت گربه موش گرفتن است گرچه "تربیت" هم بسیار مهم است ولی"اصالت" مهم تر!

یادت باشد با "تربیت" میتوان گربه اهلی را رام و آرام کرد ولی هرگاه گربه موش را دید به اصل و "اصالت" خود برمیگردد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...