رفتن به مطلب

مذهبی؟!

به چه کسی "مذهبی" میگی؟  

20 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به چه کسی "مذهبی" میگی؟

ارسال های توصیه شده

سلام و درود بر همگی:icon_gol:

روز خوب و خوشی رو در تور دریاچه شورمست کنار دوستان داشتم.

با خیلی ها آشنا شدم و به این دلیل خوشحالم

یه نفر که خیلی مشتاق دیدارش بودم جناب اسی بود!:ws3:

از تاپیک هایی که میزنه ، خوشم میاد و استفاده میکم...

اون روز وقتی با اسی صحبت میکردم یه سؤالی ازم پرسید که در جواب گفتم "نه"

اما بعداً که بیشتر فکر کردم ، دیدم شاید باید میگفتم "بلی"!!!

سؤال این بود :

مذهبی هستی؟

حالا این سؤال که چه کسی مذهبیه علامت سؤال بزرگی بر فراز کله ام ایجاد کرده!

من در مقابل خیلیا مذهبی نیستم و در مقابل خیلیا هستم!!!

شما به چه کسی مذهبی میگید؟

آدم های مذهبی رو چجور آدمایی میبینید؟

چه حسی نسبت به آدم های مذهبی دارید؟

لینک به دیدگاه

من در مقایسه با کسانی که اصلا دینو قبول ندارن میشه گفت خیلی مذهبی ام ,ولی به سخت گیری برای انجام دین (در چهارچوبی که دین مشخص کرده )اعتقادی ندارم و به نظر من هرکسی به اندازه خودش خدا رو داره

از نظر من آدمی مذهبیه که به خدا خیلی نزدیک باشه و خدا هم اون بنده براش عزیز تر باشه ,از این جور آدما خوشم میاد و بهشون حس خوبی دارم ولی خیلی کم دیدم .

لینک به دیدگاه

درود فرآوان.....:icon_gol:

خیلی خوبه که از این سفر تفریحی بهره های + بردید و به رغم اشنایی تون با دوستان عزیز ما رو از این تاپیک مستفیض کردید.

به نظر من باید اول کلمه "مذهب" تعریف بشه.. و بعد اشخاص خودشون رو بنا به تعریف ارائه شده بسنجند.حالا اگه نخوایم خیلی تخصصی بهش نگاه کنیم میشه گفت مذهب مجموعه ای از اصول و قوائد شریعت و دینی که ازش پیروی می کنیم است...

به نظر من تو این مورد سه حالت وجود داره،به این صورت که یا شحص اعتقاد داره به این مذهب،یا اصلا نداره و یا ممکنه مثل اغلب ما نصفه نیمه و متمابل با تمایلات خودمون قسمتی از اون رو قبول کردیم و مابقی رو نفی.در این میان و تاکیدا نوع سوم میشه شدت و ضعف قائل شد که شخص چقد مذهبی هست .هر چه این باور پررنگ تر و عمیق تر باشه لاجرم میشه گفت نفود ایمانی بیشتری داره و مذهبی تره و این درجات ایمانی و اعتقادی مفهوم کلمه :مذهب : رو برای اشخاص تعریف میکنه.

پ.ن:از اونجایی که بحث خوبی بود و ترجیحا از عقاید مذهبیم صحبت نمی کنم، سعی کردم به طوری کلی بحث رو ادامه بدم.:a030:

لینک به دیدگاه
سلام و درود بر همگی:icon_gol:

روز خوب و خوشی رو در تور دریاچه شورمست کنار دوستان داشتم.

با خیلی ها آشنا شدم و به این دلیل خوشحالم

یه نفر که خیلی مشتاق دیدارش بودم جناب اسی بود!:ws3:

از تاپیک هایی که میزنه ، خوشم میاد و استفاده میکم...

اون روز وقتی با اسی صحبت میکردم یه سؤالی ازم پرسید که در جواب گفتم "نه"

اما بعداً که بیشتر فکر کردم ، دیدم شاید باید میگفتم "بلی"!!!

سؤال این بود :

مذهبی هستی؟

حالا این سؤال که چه کسی مذهبیه علامت سؤال بزرگی بر فراز کله ام ایجاد کرده!

من در مقابل خیلیا مذهبی نیستم و در مقابل خیلیا هستم!!!

شما به چه کسی مذهبی میگید؟

آدم های مذهبی رو چجور آدمایی میبینید؟

چه حسی نسبت به آدم های مذهبی دارید؟

سلام...

اوصولا در این یک مورد به هیچ کس نمیگم...نه اینکه بگم کسی نیست هستن ادمای مذهبی...ولی این چیزا به باطن یک شخص برمیگرده که هیچ کس جز خودش نمیدونه توش چی میگذره...و البته خداش

در این مورد بازم نظری ندارم...

ادمارو با مذهب داشتنو نداشتنشون نمیسنجم که بخوام بهشون حسی داشته باشم....

به قول یکی از دوستان (سیندخت عزیز...)من بودم بحثو عوض میکردم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
این جزو اون سوالای کلی و گنگه ک هیچیو معلوم نمیکنه. من جای شما بودم بحثو عوض میکردم :whistle:

.........

جواب درست به نظر من تو گزینه ها نبود !!!

جواب درست از نظر شما؟

سلام...

اوصولا در این یک مورد به هیچ کس نمیگم...نه اینکه بگم کسی نیست هستن ادمای مذهبی...ولی این چیزا به باطن یک شخص برمیگرده که هیچ کس جز خودش نمیدونه توش چی میگذره...و البته خداش

در این مورد بازم نظری ندارم...

ادمارو با مذهب داشتنو نداشتنشون نمیسنجم که بخوام بهشون حسی داشته باشم....

به قول یکی از دوستان(سیندخت عزیز...)من بودم بحثو عوض میکردم:icon_gol:

بحث احتمالاً به جایی برسه که ببینیم نظر دوستان درباره مذهب چیه...

ولی مثلاً الان خود شما...

اگه یکی از دوستانتون بهتون بگه فلانی مذهبی هست...

چه برداشتی از کلمه ی مذهبی میکنید؟

لینک به دیدگاه
بحث احتمالاً به جایی برسه که ببینیم نظر دوستان درباره مذهب چیه...

ولی مثلاً الان خود شما...

اگه یکی از دوستانتون بهتون بگه فلانی مذهبی هست...

چه برداشتی از کلمه ی مذهبی میکنید؟

من فکر میکنم...البته حسمه شایدم غلط باشه...شما منظورتون ازاین سوال اینکه کسی که مذهبی از نظر خیلی ها امل و سطح پائینه!(سطح پائین منظورم مالی نیست...معنویه)

میگم که من به شخصه برام مذهبیو غیرمذهبیش فرقی نمیکنه!افکار ادما موقعی برام مهمه که من توش دخالت داشته باشم...مثلا اگه کسی از کسی پیروی کنه که دشمن خونیه منه مسلما ازش خوشم نمیاد...ولی وقتی یکی عقایدی داره که حالا یا شبیه به عقاید من یا تضاد عقایدم برام فرقی نمیکنه...

لینک به دیدگاه
از نظر من هرکس دارای افکار ارباب-رعیتی باشد، و هرجا به بن بست رسید بگوید ارباب درست میگوید، این یعنی مذهبی.

حالا چه ارباب بت باشد چه خدایان مختلف.

ولی خوب تو ایران معمولا این سئوال رو وقتی بپرسم بیشتر منظورم میزان التزام به اسلام عزیز و ولایت هست.

(ولایت در هر نوعش، معصوم، غیر معصوم و....)

اونم فقط برای دانستن حدود خودم در بحث کردن.

آدمای مذهبی محدودیتی در دوستی برای من ایجاد نمیکنند، محدودیت در رفتار و عکس العمل های من با اونها خواهد بود و بحث هایی که ممکنه پیش بکشم.

این عبارت ارباب رعیتی یعنی چی ؟ این وسط خدا اربابی کرده؟ کسی که جدا از ادیان به وجود یک آفریدگار اعتقاد داره رعیته؟

لینک به دیدگاه
من فکر میکنم...البته حسمه شایدم غلط باشه...شما منظورتون ازاین سوال اینکه کسی که مذهبی از نظر خیلی ها امل و سطح پائینه!(سطح پائین منظورم مالی نیست...معنویه)

خیر ، چنین منظوری ندارم

میگم که من به شخصه برام مذهبیو غیرمذهبیش فرقی نمیکنه!افکار ادما موقعی برام مهمه که من توش دخالت داشته باشم...مثلا اگه کسی از کسی پیروی کنه که دشمن خونیه منه مسلما ازش خوشم نمیاد...ولی وقتی یکی عقایدی داره که حالا یا شبیه به عقاید من یا تضاد عقایدم برام فرقی نمیکنه...

این قسمت به نظرم نمیشه...

یعنی مثلاً میشه یه گاوپرست با یه گاوباز کنار بیاد؟!

لینک به دیدگاه
خیر ، چنین منظوری ندارم

این قسمت به نظرم نمیشه...

یعنی مثلاً میشه یه گاوپرست با یه گاوباز کنار بیاد؟!

گفتم...تا زمانی به عقاید و خودم کاری نداشته باشه باهاش کاری ندارم...اما زمانی توهین کنه...تمسخر کنه....یا خیلی محترمانه بهش میگم تکرار نکنه یا مثل خودش جوابشو میدم نه مسخرش کنم یا توهین جوابی میدم که دیگه جرئت توهین نداشته باشه!

اگه کسی مذهبی نباشه دلیل بر این نمیشه مذهبو برده زیر سوال فقط قبولش نداره...یه گاو پرست گاو رو میپرسته یه گاو باز گاو رو بازی میده!دو معقوله ی کاملا جدا!

لینک به دیدگاه
از نظر من هرکس دارای افکار ارباب-رعیتی باشد، و هرجا به بن بست رسید بگوید ارباب درست میگوید، این یعنی مذهبی.

حالا چه ارباب بت باشد چه خدایان مختلف.

من اصلا این رو قبول ندارم!

البته خود این کلمه هم اشتباهه

ببینین داشتن اعتقاد به اصول دینی خاص و دیدن التزام برای پایبندی به اون اصول توسط فرد، اون فرد رو به عنوان پیرو اون دین معرفی میکنه

تو هیچ دین الهی ای همچین اصلی وجود نداره مگر ارباب بودن خدای یکتا، ربی وجود نداره

لینک به دیدگاه
1- جوابم همون جواب اسی خانه ( خان نه خونه )

هرکس که ارباب ذهنی و روحی داشته باشه

2- همیشه گفتم و بشدت هم اعتقاد دارم که مذهب و دین (منظورم بیشتر ادیان ابراهیمی و بخصوص اسلام هس ) ادمو رو حیله گر و موذی می کند کلا هر مذهبی رو توزندگیم بش برخوردم دراثر تربیت دینی حیله گر تر از یه انسان معمولی و نرمال بود

در یه کلام ادمای مذهبی حیله گرن و فرصت طلب

3- حسی ندارم اونام انسانن ولی سعی می کنم تو مسیر زندگیم بخصوص زندگیم شخصی و خصوصیم واردشون نکنم چون دنیای ما خیلی از هم فاصله دارد نه اون می تونه مثل من فکر کنه و نه می تونم اونو به مدت طولانی تحملش کنم

شماره 2 خیلی جالب بود برام...

فکر هم میکنم علت این باشه که ادیان انسانها رو از بعضی چیزا منع کردند که اون چیزها برای بسیاری لذت به همراه دارند(!) به همین دلیل این افراد در حالی که اون کارها رو انجام میدن (کاراهای ممنوع) حفظ ظاهر هم میکنند!

+به شدت از این افراد بیزارم...

++به نظرت چرا ادیان این لذت ها رو محدود/ممنوع کردن؟

لینک به دیدگاه
گفتم...تا زمانی به عقاید و خودم کاری نداشته باشه باهاش کاری ندارم...اما زمانی توهین کنه...تمسخر کنه....یا خیلی محترمانه بهش میگم تکرار نکنه یا مثل خودش جوابشو میدم نه مسخرش کنم یا توهین جوابی میدم که دیگه جرئت توهین نداشته باشه!

اگه کسی مذهبی نباشه دلیل بر این نمیشه مذهبو برده زیر سوال فقط قبولش نداره...

:w16:

یه گاو پرست گاو رو میپرسته یه گاو باز گاو رو بازی میده!دو معقوله ی کاملا جدا!

یک هندی گاوپرست رو در نظر بگیر که در ایام گاوبازی (طبق رسومات اسپانیا) در اسپانیا به سر ببرد

(همه رو جهنمی میبینه ، شایدم درگیر بشه!)

لینک به دیدگاه
:w16:

یک هندی گاوپرست رو در نظر بگیر که در ایام گاوبازی (طبق رسومات اسپانیا) در اسپانیا به سر ببرد

(همه رو جهنمی میبینه ، شایدم درگیر بشه!)

خب این هندی میتونه بره...منظور من از دومعقوله ی جدا این بود که شما مثالی که برای حرفم زدی اشتباهه...من گفتم با مذهبیو غیر مذهبی کاری ندارم....ولی از ادم ضد مذهبی که مدام بخواد یه بوق بگیره تودستشو توهین کنه خوشم نمیاد! شما گفتی گاوباز و گاوپرست یه جا نمیتونن باشن! خب دقیقا حرف خودمه دیگه...با این تفاوت که من معتقدم اگه دیدی جایی هستی که همه نظری ضد تو دارن بری بهتره...چون هم عقاید تو باعث توهین به اوناست هم عقاید اونا توهین به تو....اونوقته که ادم میشه ناهنجار

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...