رفتن به مطلب

وام،خوب یا بد؟!

ارسال های توصیه شده

وام در معنی عامه یعنی مبلغ پولی که از بانک یا موسسه برای مدتی قرض گرفته میشود.

آیا تا حالا وام گرفتین؟!اگر گرفتین ،آیا کارتونو راه انداخته یا نه؟! از گرفتن وام راضی هستین یا نه؟!!

برای دو منظور میشه وام گرفت ،یکی راه اندازی یک کسبو کار و دیگری برای کارهای شخصی.

اگر تصمیم دارین یک کسب و کار راه بندازین ،بنظرتون وام گرفتن خوبه یا نه؟

در زندگی شخصی و برای رفع امور شخصی زندگی و خریدهای عمده چطور؟ مثل خرید خانه یا ماشین یالوازم خانه؟

اگر تا حالا وام گرفتین و استفاده کردین لطفا ماجرا رو تعریف کنین و اثراتشو بگین؟

نظرات و تجربیات شما در این زمینه میتونه برای خوانندگان مفید باشه.

لینک به دیدگاه

یکی دو باری وام گرفتیم، کارمون را هم راه انداخته، اما مربوط به کارایی غیر از کسب و کار بوده

برای کسب و کار فکنم این وام های با سود کم ک موسسات میدن نه بانک ها یا وام صندوق مهر رضا (اگه درست نوشته باشم) بنظرم خیلی خوبه

البته قبل از راه اندازی ی کسب و کار بنظرم باید ی طرح و ایده خوب در مورد اون کار داشته باشیم

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

من که به شخصه و برای خودم تابحال وام نگرفتم ،البته سال پیش میخواستم اینکارو بکنم (برای خرید ماشین) که خب منصرف شدم...:hanghead:

برای شروع یک کسب و کار هم بنظرم باید سبک و سنگین کرد که آیا کار مورد نظر بازدهی مطلوب مالی برای پرداخت اقساط رو خواهد داشت یا نه ...شاید برخی اوقات هم به دلیل اینکه کار مورد نظر در بلند مدت بازدهی خواهد داشت بشه از منابع دیگری غیر از سود برای پرداخت اقساط استفاده کرد ...

در کل فکر میکنم به خیلی عوامل بستگی داره از روحیات و افکار کسی که میخواد کاری رو شروع کنه تا نوع کار و درصد بازپرداخت وام و....

لینک به دیدگاه

ببینین

وام کار راه بنداز هست

برا کسی که حقوق ماهانه داره و بعد از چند ماه میتونه پسش بده

اما برا کسی که هیچ شغلی با درآمد ماهانه نداره اصلا به درد نمیخوره

و برا این فرد پس دادنش زجر آور تر از جور کردن همون مبلغ برا کاریه که میخواستین براش وام بگیرین!

لینک به دیدگاه

برای من نوعی که خیلی کم عادت به پس انداز دارم و پول زود از دستم میره خوبه

چون میدونم قسط دارم و باید جمع کنم و الکی پول خرج نمیکنم

لینک به دیدگاه

به نظرم وام برای توسعه یه کسب وکار خوبه واحتمال ضررش خیلی کمه ..اما معمولا وامهای شروع کسب وکار زمانی موثره که چندتا شرط داشته باشه اول اینکه تو اون فعالیت زمین یا محل کار جزئ آورده شما نباشه بلکه جز برآورد هزینه ها باشه که مقداری از وام دریافتی جهت خرید زمین هزینه بشه (مث بیشتر وامهایی که چند سال پیش به فارغ التحصیلان کشاورزی میدادن ) دوم اینکه گیرنده وام نسبت به شروع کسب وکار تجربه بالایی داشته باشه ومطمئن باشه اون فعالیت باز دهی خوبی داره شرط بعدی اینکه اگه خودش وارد نیست شریک اجرایی مسلط ومطمئنی داشته باشه تو اون کسب وکار (این هم یه کم خطرناکه )

اما برا اونهایی که حقوق بگیر هستن وام یه نوع پس انداز اجباریه طبق گفته دوستان ....ومفید..

اما به اعتقاد خودم وام ها انسان رو از پله پله حرکت کردن منع میکنن وافراد تجربه کافی رو در رویارویی بامشکلات بدست نمیارن ومعتقدم وامهاتا حدودی حکم انرژی زاهاو پودرهای مختلف شیمیای بدن سازی رو انجام میدن بدن زیبایی میسازن اما عضلات خیلی محکم وجوندار نیست ...

اما گاهی هم با وامها استعدا د کاری بعضی ها خیلی خوب شکوفا میشه اما متاسفانه شامل قشر کمی میشه

آقای عسگراولادی سلطان پسته ...چای ...و....توی خاطراتش مینویسه یکی از دلایل موفقیتم اینه که وام نگرفتم ودسته چک نداشتم

لینک به دیدگاه

من خودم چند بار وام گرفتم اما با مبلغ کم و برای کارای شخصی.

ولی به نظرم اگه فرد واقعا یه برنامه ریزی درست واسه کارش داشته باشه گرفتن وام میتونه تو پیشبرد کارش مفید واقع بشه.

گرفتن وام واسه کارای شخصی خوبه چون به قول دوستمون افرادی که قدرت پس انداز ندارن این براشون یه اجبار میشه که به موقع اقساط رو بپردازن.

البته کسایی هم هستن که درمورد بازپرداخت وام یک مقدار پشت گوش اندازن. چون کسایی رو میشناسم که با درآمد خوبی که دارن حتی اقساط وام هم براشون چوبی نشده تا بتونن پول رو پس انداز کنن و به موقع پرداخت کنن.

ولی من یکی از نزدیکانم شخصیه که خیلی وام میگرفت مثلا تو هر ماه حداقل 7-8 تا قسط باید میداد. ولی حتی یک روز هم بازپرداخت وامهاش عقب نیافتاده

لینک به دیدگاه
برای من نوعی که خیلی کم عادت به پس انداز دارم و پول زود از دستم میره خوبه

چون میدونم قسط دارم و باید جمع کنم و الکی پول خرج نمیکنم

من خودم چند بار وام گرفتم اما با مبلغ کم و برای کارای شخصی.

ولی به نظرم اگه فرد واقعا یه برنامه ریزی درست واسه کارش داشته باشه گرفتن وام میتونه تو پیشبرد کارش مفید واقع بشه.

گرفتن وام واسه کارای شخصی خوبه چون به قول دوستمون افرادی که قدرت پس انداز ندارن این براشون یه اجبار میشه که به موقع اقساط رو بپردازن.

با این نظریه موافقم، معمولا جواب میده .برای کسائیکه پول زیاد خرج میکنن و عادت به پس انداز ندارن ،وام میتونه کمی بهشون سرو سامون بده.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...