رفتن به مطلب

نکات کاربردی V-Ray برای Skethcup

Mehdi-82

ارسال های توصیه شده

باسپاس از دوست عزیز بابت آموزش نور در وی ری اسکچاپ.

اختیار دارید، فقط چندتا نکته بود، که کاربرد داره، وگرنه که نورپردازی تو وی-ری تا اینجایی که من دیدم خودش یه پا کتابه....

به هر حال خوشحالم که مورد استفاده تون قرار گرفت.

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
  • پاسخ 54
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با درود به همه دوستان

دلم میخواست میتونستم مثل گذشته بیشتر بیام ولی واقعا نمیشه!

از یه طرف درس و از طرف دیگه کار، تمام وقتم رو پر میکنن

اینه که به ندرت میام اینجا، و اینم بگم اینجا تنها جایی هست که هر از گاهی یه سری میزنم.

واقعا وقت نمیشه! ولی اگه بشه، حتما سعی میکنم اینکار رو انجام بدم.

سه سال پیش شروع کردم به نوشتن یه کتاب در باره اسکچاپ و وی-ری ولی متاسفانه، تو این مدت که درگیر درس شدم، وقت نکردم که اون کتاب رو هم دیگه جلو ببرم الان نزدیک به دو ساله که همونطوری مونده.

در ضمن الان که وی-ری 2 برای اسکچاپ هم اومده دیگه باید بریم سراغ اون، چون هم قدرت بهتری رو در اختیارمون قرار میده و هم افکتهای بهتری رو میشه پیاده کرد.

تا بعد

در پناه خدا

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

ببخشید من یه مشکل دارم اینکه توی نرم افزار اسکچاب من تو بخش preferences اصلا ننوشته v-ray باید چیکار کنم که این نرم افزار فعال شه؟:ws38:

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

سلام .... یه سوال داشتم ....

من میخوام یه عکس از آسمان که دارم البته فرمتش jpg هست...را بک گراند کارم بزارم چه جوری این کارو کنم ؟؟؟؟

اسکچاپم 2015 و ود ری هم روش نصبه ...

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...
ببخشید من یه مشکل دارم اینکه توی نرم افزار اسکچاب من تو بخش preferences اصلا ننوشته v-ray باید چیکار کنم که این نرم افزار فعال شه؟:ws38:

با درود،

شما از منوی Window گزینه Preferences رو انتخاب میکنید، بعد یه پنجره مثل تصویر پایین باز میشه

در سمت چپ روی قسمت Extensions کلیک کنید و بعد منوی سمت راست رو بیاید پایین، معمولا جزو آخرین ها میتونید V-Ray رو ببینید.

v1rqq8r090rn0hq1qib.jpg

لینک به دیدگاه
سلام .... یه سوال داشتم ....

من میخوام یه عکس از آسمان که دارم البته فرمتش jpg هست...را بک گراند کارم بزارم چه جوری این کارو کنم ؟؟؟؟

اسکچاپم 2015 و ود ری هم روش نصبه ...

اگه عکسی که در اختیار دارید از کیفیت مناسبی برخوردار هست میتونید از یک کلک قدیمی استفاده کنید.

کافیه تا یک استوانه بزرگ رسم کنید، مثلا به شعاع 5000 متر، بعدش عکستون رو روش به عنوان تکستچر اعمال کنید.

و صد البته که ارتفاع این استوانه هم باید اونقدری زیاد باشه، که وقتی دوربینتون میچرخه، بالای این استوانه که در حقیقت آسمون ما هست دیده نشه!

اینطوری دیگه نیازی به تنظیمات اضافه داخل وی-ری ندارید و مستقیما میتونید از خود عکس استفاده کنید، و سیستم هم معمولا در این حالت راحت تر رندر میگیره!

لینک به دیدگاه
سلام

چزا وقتی با وی ری رندر میگیرم در رندر کامپوننت ها را رندر نمیگیرد؟

خیلی ممنون میشم به سوالم پاسخ بدین:JC_thinking:

درود

توی وی-ری اسکچاپ حتی اگر به جسمی متریال هم ندید، به صورت پیشفرض رنگ سفید رو برای اون درنظر میگیره و توی رندر هم همون رنگ سفید رو رندر میگیره.

یه دلیلی که ممکنه وجود داشته باشه اینه که شما برای متریال تون شفافیت رو خیلی زیاد کرده باشید یا به عبارت دیگر اُپاسیتی (Opacity) رو خیلی کم کرده باشید.

ممکنه خود سطح رو درست متریال داده باشید، ولی به خود کامپوننتون متریال دیگه ای اختصاص داده باشید.

یه بار چک کنید، اگه مشکلتون حل نشد، یه نمونه از فایلتون رو همینجا بزارید، چک میکنم. (یکی از همون کامپوننت ها که رندر گرفته نمیشه!)

لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4:خب بعدش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

خب بعدش دیگه سرتون سلامت!

فعلا درگیر کار و درس هستم،

ایشالا بعد از تحویل پروژه های این ترم دوباره استارت میزنم، و این آموزش رو به سرانجام میرسونم.

:w02:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...
سلام ما منتظریم ادامه بدین

چشم، پروژه طرح رو تحویل بدم این ترم. بعدش شروع میکنم.

لینک به دیدگاه
  • 10 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...