رفتن به مطلب

دریاچه شورمست - سوادکوه

ارسال های توصیه شده

دریاچه شورمست، تنها

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
طبیعی شهرستان
که وسعت آن ۱۵ هزار متر مربع و عمق آن ۵ متر است.این دریاچه در ۵٫۵ کیلومتری شهر
واقع شده‌است.

دریاچهٔ طبیعی شهرستان سوادکوه، در ۶ کیلومتری غرب شهر

و در ارتفاعات مشرف به این شهر در مجاورت روستای شورمست واقع شده‌است. منظره این دریاچه با جنگل اطراف آن که از درختان کهنسال و بلند قامت توسکا پوشیده شده، آن را به یکی از زیباترین اماکن موجود در شهرستان سوادکوه تبدیل ساخته‌است. در حال حاضر همواره مسافران، طبیعت گردان و ماهیگیران زیادی از این دریاچه بهره‌برداری می‌کنند. با بهسازی راه دسترسی، احداث امکانات تفریحی مانند قایق، پدالو، اسکی روی آب و اقامتگاه ساده بهمراه سرویس بهداشتی، می‌توان به جذب توریست در شهرستان سوادکوه کمک شایانی نمود.

با توجه به موقعیت قرارگیری این دریاچه که در واقع دروازه ورود به استان مازندران از محور سواکوه‌است و فاصله تقریبی ۲۰۰ کیلومتری از تهران که مسافت نسبتا کوتاهی می‌باشد انتظار می‌رود مورد استقبال زیادی واقع گردد. دریاچه مورد نظر در فاصله ۵ کیلومتری از شهرک صنعتی شورمست پل سفید قرار دارد و به دلیل قرار گرفتن در شاهراه تهران شمال و وجود دو محور جاده آسفالته و راه آهن از موقعیت بسیار مناسبی برخوردار است. با توجه به توسعه جاده‌ای چهاربانده کردن این محوراز تهران به سوادکوه و قائمشهر روز به روز بر میزان استقبال از این دریاچه افزوده می‌شود. روستا و دریاچه شورمست در ناحیه جنوبی استان مازندران و در جنوب غربی شهرستان سوادکوه، شهر پل سفید قرار دارد.

در اطراف و اکناف این دریاچه، تاسیسات عظیم استخراج زغال سنگ، پل ورسک، امامزاده عبدالحق

، برج تاریخی لاجیم، قلعه کنگ لو، امامزاده شابالوفلورد، امامزاده سامولا ارفع‌ده، کوههای صخره‌ای خروا و نروا و بسیاری از مکانها و چشم اندازهای زیبای طبیعی کنارهم گرد آمده‌اند تا بتوانند تمامی خواسته‌های علاقه‌مندان و بازدید کنندگان را برآورده سازند و ساعتها و روزها علاقه‌مندان به طبیعت، هنر، تاریخ، صنعت، ورزش و غیره... را به بهترین نحو پر نماید.

gp65krj3vu3f46hs109.jpg

dskkdcgqghyi89zvcxj.jpg

53wo1z23sngooczs6j1.jpg

8cgnt8q9cg0jr3zoxd25.jpg

• Like 39
لینک به دیدگاه

:hapydancsmil:پس عینک شنا بیاریم

آی چه حالی میده تو گرما بری اینجا حواست نباشه بیوفتی تو آب یهو

تاریخشم هرکی خواست به من بگه زودتر از مجید پول میگیرم میگم:w02:

لینک به دیدگاه

چه حواست باشه چه نباشه مراقب پشت سرت باااااش:w02:

دست بالای دست بسیااار ست علیرضا خان:ws3: قابل توجه همه ی دوستای گلم هرکی خواست تاریخ بدونه بیاد خودم رایگان و به صورت مرامی و معرفتی می گم تاریخش کی هست:ws3:تا چشم بعضیا دراد:ws28:

اینو من میام

مخصوصاً اگه دو سه روزه باشه

دوست عزیز برنامه چند روزه تجهیزات لازم داره که فکر می کنم اکثر بچه ها ندارن،تا مطمئن نشیم نمی شه برنامه چند روزه گذاشت:w16: اما به اونجا هم می رسیم:a030:

چه جای زیبایی :icon_redface:

تور بعدی اونجاست؟

انشاالله بله:w16:

لینک به دیدگاه

دست بالای دست بسیااار ست علیرضا خان:ws3: قابل توجه همه ی دوستای گلم هرکی خواست تاریخ بدونه بیاد خودم رایگان و به صورت مرامی و معرفتی می گم تاریخش کی هست:ws3:تا چشم بعضیا دراد:ws28:

دوست عزیز برنامه چند روزه تجهیزات لازم داره که فکر می کنم اکثر بچه ها ندارن،تا مطمئن نشیم نمی شه برنامه چند روزه گذاشت:w16: اما به اونجا هم می رسیم:a030:

من که نمیتونم پیاده روی کنم،اگه پیاده روی نداره بیام:دی

ولی دوست دارم این جای زیبا رو بیام حتما:hanghead:

لینک به دیدگاه

اول بی معرفتا رو شوت میکنیم توی آب تا درس عبرتی بشه برای بقیه که مارو نپیچونن ما خودمون پیچ گوشتییم عمرا بدونی تاریخش کیه:w02:

عمو محمود رضامون چطوره آبجی گل ما:icon_gol:

لینک به دیدگاه
من که نمیتونم پیاده روی کنم،اگه پیاده روی نداره بیام:دی

ولی دوست دارم این جای زیبا رو بیام حتما:hanghead:

مجید خدماتی مثل حمل اعضای بالای 80 سال با برانکارد یا ویلچر هم اضافه کن ،اوضاع خیلی بی ریخته:ws28:

تنبل:w000:

میشه منم بیام ؟؟:62izy85:

اصلن شما نیای نمیریم قدمتون روی چشم خانوم خانوما:icon_gol: خدای نکرده اگه موقع اعلام برنامه ظرفیت تکمیل هم شد علیرضا رو نمیبریم به جاش شمارو می بریم:ws3:

به افتخاره هر چی خانومه:hapydancsmil:

اول بی معرفتا رو شوت میکنیم توی آب تا درس عبرتی بشه برای بقیه که مارو نپیچونن ما خودمون پیچ گوشتییم عمرا بدونی تاریخش کیه:w02:

عمو محمود رضامون چطوره آبجی گل ما:icon_gol:

:ws47:زهی خیال باطل داداش گلم،آرزو بر جوانان عیب نیست:ws47:تو فکر کن من نمیدونستم و نمی دونم ،نزار بگم:vahidrk:

داداش گل ما عمو محمود رضاتون هم خوبه،بسی سلام دارن خدمتون،سپاس:w16:

اصن شاید ما دو تا هم اومدیممممم

اصلن شما دوتا هم بسیار خوش اومدین:hapydancsmil:

لینک به دیدگاه
منم هستم این دفعه:hapydancsmil:

خوچ اومتم:hapydancsmil:

هولا هولا هولا:hapydancsmil:

:hapydancsmil:شما که با این پاهای کوچولوتون کلی هم منت می زارین تشریف می یارین11.gif بعضیااا یاد بگیرن:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...