رفتن به مطلب

پسرها با دختری که با اورابطه جنسی داشته اند ازدواج نمیکنند ! چرا ؟

NYC

ارسال های توصیه شده

به گزارش واحد تحقیقات پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده طی پژوهشهای انجام گرفته بیش از 80 درصد از پسران اعتراف کرده اند حاضر به ازدواج با دختری که با او رابطه جنسی را تجربه کرده اند نیستند.

مقاله از علی سلطانی مجد :

آنچه که پسران در ارتباط با جنس مخالف جستجو میکنند نه کنجکاوی است و نه تامین نیاز احساسی ، بطور کلی پسران بیشتر به جنبه جنسی ارتباط با جنس مخالف نگاه میکنند و این غیر طبیعی نیست متاسافانه عدم شناخت دنیای جنس مخالف در این ارتباط باعث آسیب جدی به دختران میشود ، دختران بر این باورند که پسرها نیز همچون آنان بواسطه نیاز احساسی جذب رابطه با جنس مخالف می شوند این در حالیست که این تصور آنها باعث میشود برای برانگیختگی احساسی پسرها و به عبارتی برای از دست ندادن آن حاضر به پذیرفتن رابطه جنسی حتی به صورت ذهنی با وی شوند که در اکثر موارد تجربه پذیرفتن رابطه جنسی ذهنی ( خود ارضائی دو سویه ) باعث کشیده شدن به رابطه جنسی عملی می شود.

اما چرا بیش از 80 درصد از پسران با فردی که رابطه جنسی با او داشته اند ازدواج نمیکنند ؟

طبق گفته و اظهار نظرایندسته از پسران : بدیهی است دختری که بواسطه احساسات اصول اخلاقی را زیر پا گذاشته و از اعتماد خانواده خود سواستفاده کرده است بعده ها در زندگی با آنها نیز مجددا مرتکب چنین رفتاری در مقابل فرد دیگری شود و به آنها خیانت کند از آن گذشته به نظر میرسد پسران نیز بعد از تجربه روابط جنسی بدون مسئولیت و خارج از عرف و شرع حس تنوع پذیری بالاتری پیدا میکنند و این تنوع پذیری آنها میتواند خود یکی از دلایل انتخاب فرد دیگری شود.

سوال دیگر اینکه چرا پسران فقط به رابطه جنسی فکر میکنند ؟

پاسخ از علی سلطانی مجد ( محقق و پژوهشگر ) : من به این معتقد نیستم که پسران فقط به رابطه جنسی فکر میکنند و به لایه های دیگر ارتباط با جنس مخالف توجه نمیکنند ، پسران نیز همچون دختران از ابعاد مختلف به جنس مخالف نیاز دارند چرا که این لازمه تکامل انسان است و خداوند نیمه گم شده هر کسی را در جنس مخالف او قرار داده است اما آنچه مهم است ساختار آفرینش مرد با زن متفاوت است و این تفاوت نه فقط در ظاهر بلکه در تمایلات ، توانایی ها ، تگرشها، تکامل و نوع زندگی نیز مشهود است از جمله این تفاوتها میتواند به تفاوت سطح هورمونهای تستسترون و استروژن همچنین به تفاوت در پیوند دو نیمکره مغزی زن و مرد اشاره کرد که این تغییرات و تفاوتها میتواند در تمیلات و رفتارهای دو فرد نقش اساسی ایفا کند ، حقیقت این است که سطح بالای نیاز جنسی در مردان به علت هورمون مردانه تستسترون است اگر مردان و پسران مدام به رابطه جنسی فکر میکنند و بیش از زنان به ان اهمیت میدهند غیر طبیعی نیست و اگر زنان به عواطف و احساسات بیشتر نیاز دارند و نسبت به آن واکنش ازخود نشان میدهند نیز دست آنها نیست ، پس محکوم کردن آقایان به اینکه فقط به رابطه جنسی فکر میکنند یا به اینکه خانم ها فقط احساسی نگاه میکنند درست نیست در هر دو جنس هم احساس وجود دارد و هم نیاز جنسی اما در یکی کمتر نشان داده میشود و در یکی بیشتر یا بهتر عرض کنم اولویت نیازها در دو جنس مخالف متفاوت است کما اینکه این چرخه بعد از ازدواج تا حدی میتواند تغییر کند و خانم ها پس از کسب تجربه جنسی با همسر خود نسبت به آن پررنگتر شوند.

سوال دیگر آیا پسران این دهه نسبت به قبل بد شده اند ؟

خیر همانطور که در بالا ذکرشد ساختار فیزیولوژیکی و سایکولوژیکی مرد به اینگونه است که رفتارهای متفاوتی در مقایسه با زن داشته باشد و همین تفاوتها باعث جاذبه دو جنس میشود اما اینکه چرا الان روابط جنسی گسترش یافته مسلما به این دلیل است که روابط دوستی بین دو جنس مخالف با افزایش روبرو بوده است و در دوره های سنی قبل و در دهه های گذشته عواملی نظیر تلفن همراه ، ماهواره ، اینترنت و حتی تلفن براحتی در دسترس همه قرار نداشته تا ارتباط بین دو جنس مخالف هر چه نزدیکتر شود و قبح خیلی از مسائل در جامعه شکسته شود و هر چه این ارتباط نزدیکتر شود نیاز به جنس مخالف محسوس تر و بیشتر میشود لذا باعث بوجود آمدن ایندسته ازدوستی ها میشود که معمولا سرانجام خوشایندی برای طرفین یا حداقل یکی از طرفین بهمراه ندارد.

گذشته از این روابط دوستی قبل از ازدواج در بی اعتمادی دو جنس نسبت به هم تاثیر گذار است و هر دو جنس مرد و زن در مقابل ، همدیگر را محکوم میکنند.

توصیه به دختران

من از همینجا به دختران به خانم های مجرد در سن ازدواج عرض میکنم متاسفانه روابط دوستی یا روابطی که به منظور اشنایی های قبل از ازدواج است و بدون اطلاع خانواده ها ادامه دارد اکثرا به رابطه جنسی منتهی میشود و سرانجامی که آنها انتظار دارند را در پی ندارد و البته به اینجا ختم نمیشود معمولا کسب رابطه جنسی در یک ارتباط میتواند به ادامه آن درروابط مشابه منجر شود لذا فرآیند آشنایی های قبل از ازدواج لازم است با اطلاع خانواده ها در مسیر عرف و شرع همراه باشد ، نکته مهم و قابل توجه اینکه واقعا اگر پسری دختری را دوست داشته باشد و برای ازدواج انتخاب کرده باشد میتواند در رابطه خود نفس خود را کنترل کند که این کنترل نفس میتواند نشانه دوست داشتن و علاقه وی به شما باشد و اگر پسری بواسطه رد پیشنهاد ارتباط جنسی توسط شما رابطه را خاتمه دهد مسلم است این شخص قصد ازدواج با شما را نداشته است.

توصیه به پسران

نیاز به جنس مخالف و ارتباط با او ، یک نیاز طبیعی است اما ارتباط با جنس مخالف میتواند تا حد زیادی عطش جنسی یک پسرا را برانگیخته سازد و هم مرتفع ساختن این نیاز با روابط مختلف میتواند به شما آسیب وارد کند و هم سرکوب کردن آن لذا توصیه می شود این ارتباط با فرایند ازدواج همرا ه باشد و تا محیا نشدن امکانات و شرایط ازدواج و البته دلایل دیگری برای ازدواج ، از نزدیک شدن به عوامل محرک اجتناب کنید.

توصیه به خانواده ها

در صورتی که متوجه ارتباط پنهانی فرزندتان با جنس مخالف شدید ، برخورد شدید و عجولانه باعث آن نمیشود که فرزند شما ارتباط خود را قطع کند بلکه باعث می شود فرزند شما سعی به برقراری ارتباط دور از چشمان و نظارت شما کند ، تدابیر سختگیرانه در انتخاب همسر و دشوار کردن مراحل ازدواج ، عدم ارتباط دوستانه و محبت امیز با فرزند میتواند باعث گرایش فرزند شما به رابطه پنهانی با جنس مخالف شود ، در ازدواج فرزندانتان سختگیری وسواس گونه به خرج ندهید و جهت ازدواج آنها شرایط را تسهیل کنید و کنار او باشید نه مقابل او.

سخن پایانی

در نهایت خانم ها به جای انکه احساسات شما را کنترل کند شما آنرا کنترل کنید و آقایان عدم تجربه رابطه جنسی قبل از ازدواج یک ضعف نیست بالعکس فردی که نفس خود را کنترل میکند قدرتمند است نه فردی که تابع نفس خود است.

موفق باشید

با تشکر علی سلطانی مجد ( محقق و پژوهشگر )

گرداوری شده توسط پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 84
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

واقعا تشکر میکنم... چرا که این مطلب خیلی مهمه... که البته به نفع هر دو (پسر و دختر) هست.... تا حالا بسیاری از تاپیک ها رو دیدم که فرضا دختری از درخواست نامعقول دوست (پسرش) یا هر اسم دیگه ای که میشه روش گذاشت گفتن (نه لزوما چنین درخواستی اما به کل درخواست خارج از روابط اجتماعی) و مطرح کردن که آیا این درخواستشونو عملی کنم یا نه... واقعا این تاپیک مهمه... بازم ممنون:a030:

لینک به دیدگاه
آنچه که پسران در ارتباط با جنس مخالف جستجو میکنند نه کنجکاوی است و نه تامین نیاز احساسی ، بطور کلی پسران بیشتر به جنبه جنسی ارتباط با جنس مخالف نگاه میکنند و این غیر طبیعی نیست متاسافانه عدم شناخت دنیای جنس مخالف در این ارتباط باعث آسیب جدی به دختران میشود ، دختران بر این باورند که پسرها نیز همچون آنان بواسطه نیاز احساسی جذب رابطه با جنس مخالف می شوند این در حالیست که این تصور آنها باعث میشود برای برانگیختگی احساسی پسرها و به عبارتی برای از دست ندادن آن حاضر به پذیرفتن رابطه جنسی حتی به صورت ذهنی با وی شوند که در اکثر موارد تجربه پذیرفتن رابطه جنسی ذهنی ( خود ارضائی دو سویه ) باعث کشیده شدن به رابطه جنسی عملی می شود.

خانما فقط سر این قضیه یه موقع گول نخورید.:ws37:

واقعاً درسته.

خیلی از آقایونی که میگن رابطه جنسی برای ما مهم نیست من فلانی رو برای خودش میخوام و ... یا داره دروغ میگه یا داره اشتباه میکنه و خودش خبر نداره.

لینک به دیدگاه

به گزارش واحد تحقیقات پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده طی پژوهشهای انجام گرفته بیش از 80 درصد از پسران

اعتراف کرده اند

حاضر به ازدواج با دختری که با او رابطه جنسی را تجربه کرده اند نیستند.

با جه روشی ازشون اعتراف گرفتن؟؟:texc5lhcbtrocnmvtp8

خانما فقط سر این قضیه یه موقع گول نخورید.

:ws37:

واقعاً درسته.

خیلی از آقایونی که میگن رابطه جنسی برای ما مهم نیست من فلانی رو برای خودش میخوام و ... یا داره دروغ میگه یا داره اشتباه میکنه و خودش خبر نداره.

راستی به نظرت چرا واسه پسرا باکره بودن همسر و...این قدر مهمه؟؟؟؟:JC_thinking:

لینک به دیدگاه

به نظر من تو جامعه الان پیدا کردن ادم سالم خیلی سخت شده

چه دختر چه پسر

اما دخترا باید بدونن که اگه پسری اونو بخاد بدون رابطه هم میخادش

اما اگه بگه من برات مهم نیستم که اینکارو نمیکنی برام مطمان باشین که شما هم برا اون اهمیت ندارین

در ثانی اگه کسی بخاد به خاطر ای قضیه با شما بم.نه به نظر من نبودش بهتر از بودنه.....

لینک به دیدگاه

من خیلی از دوستانم بودن که رابطه داشتن و ازدواجم کردن این حرف رو نباید به همه گفت

البته اون دختر باید خودشو نگه داره و اگه میخواد با این کار رفشو نگه داره باید یدونه خودشو خراب کرده

لینک به دیدگاه
من خیلی از دوستانم بودن که رابطه داشتن و ازدواجم کردن این حرف رو نباید به همه گفت

البته اون دختر باید خودشو نگه داره و اگه میخواد با این کار رفشو نگه داره باید یدونه خودشو خراب کرده

نباید به همه گفت

اما اونا استثنا اند

بعدم پسرا عجیبن

ملوم نمیکنن که .یه وقتی ممکنه یه چیزی بگن

لینک به دیدگاه
پسرا پورو اند اما دخترام نباید ساده باشن

این ضعف دختراست

درسته عزیزم!منم حرفتوقبول دارم!دخترای امروزی یکم زیادی تواین جورمواردسادنوهروعده وعیدی روباورمی کنن!

لینک به دیدگاه
درسته عزیزم!منم حرفتوقبول دارم!دخترای امروزی یکم زیادی تواین جورمواردسادنوهروعده وعیدی روباورمی کنن!

نه چرا وعده و وعید الان خیلی از دخترا این قضیه واسشون مهم نیست

ولی کسی که واسش مهمه باید بتونه طوری رفتار کنه که خودشو خراب نکنه نه اینکه خودشو در اختیار کسی بذاره و زرنگی نمیخواد تفکر میخواد

لینک به دیدگاه

ولی کسی که واسش مهمه باید بتونه طوری رفتار کنه که خودشو خراب نکنه نه اینکه خودشو در اختیار کسی بذاره و زرنگی نمیخواد تفکر میخواد

اما من فکر نمیکنم برا دختری این مورد مهم نباشه

ممکنه در اثر ... بی اهمیت شده باشه

لینک به دیدگاه

درسته یه قسمتیشم بی فکریه بعضی دختراست واینم قبول دارم که این موضوع واسه خیلیامهم نیست ویه جورایی عادیه ولی به نظرم ازپایه کاردرستی نیست چون دلیلی نداره که یه دخترخودشوبسپاره به یه پسر!دوستی سالم بایک پسراصلا ایرادی نداره ولی به نظرم نبایدتودوستیازیاده روی کردوازحدمجازگذشت!

لینک به دیدگاه
با جه روشی ازشون اعتراف گرفتن؟؟:texc5lhcbtrocnmvtp8

راستی به نظرت چرا واسه پسرا باکره بودن همسر و...این قدر مهمه؟؟؟؟:JC_thinking:

شاید اعتراف به خاطر اینکه برای خودشون میخوان ولی برای همسرشون نه.

برای خودش یه حقی رو قائله ولی برای همسرش نه.

این یه مقدار بی اخلاقی و بی انصافی قاطیشه دیگه. واسه همین شاید اعتراف.

البته برای عده ای مهمه و برای عده ای دیگه مهم نیست. نمیدونم دقیقاً.

من خودم چند سال پیش اصلاً برام مهم نبود و الان ولی برام مهم شده.

درسته برای خیلیا واقعاً مهم نیست.

خب الان زندگیاشون چطوره؟ باهاشون در این مورد صحبت کردی؟:ws38:

چون احتمال میدن اون دخترباهاش رابطه برقرارکرده گول بقیه ی پسرارم بخوره وبااونارابطه برقرارکنهویه جورایی اعتمادشونوازدست میدن(بس که این پسراپررون)

آره یه عده از پسرا اینجوری فکر میکنن. شایدم حق داشته باشن. فکر نکنم خیلی به پر رو بودن ربطی داشته باشه ها.:ws38:

درسته یه عده با اختیار و میل خودشون این کار رو میکنن ولی متاسفانه متاسفانه یه عده از دخترا هنوز که هنوزه فریب وعده و وعید دروغیه پسر رو میخورن.

لینک به دیدگاه
درسته برای خیلیا واقعاً مهم نیست.

خب الان زندگیاشون چطوره؟ باهاشون در این مورد صحبت کردی؟:ws38:

اره صحبت کردم راضین چون واسشون مهم نیست واسه طرفشونم مهم نبوده یه جور بی بندو باری که این از الگوی غلطه و الانم فکر میکنم هر دو طرف به کارایه قبلشون ادامه میدن و فقط با هم هم خونن و زندگیشون اینطوریه

این نظر ما هست که این اشتباهه هر کس واسه زندگی خودش میتونه تصمیم بگیره

و اینکه دیگه نمیشه گفت فریب خوردن چون دخترا از راهنمایی و شایدم قبلش دوست دارن و همه مشکلاتش رو قبول دارن این یعنی حرمت این حس که فقط زن و شوهر رابطه داشته باشن و این رابطه باعث استحکام خونواده باشه کشک متسفانه

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

من میگم هر کاری با ناموس هر کی بکنی همون کارو یکی با ناموس خودت میکنه حالا امروز نه 5 سال دیگه

و هر پسر یا دختری که با جنس مخالفش رابطه 69 داشته باشه شوهرش یا زن آیندش مثل خودشه واگه این اتفاق بر عکس باشه پس خدا.خدا نیست

و هیچ پسری خر نیست که به زنی که این لذت رفته زیر زبونش اعتماد کنه و باهاش زندگی کنه. و همینطور واسه دخترا

و من خودم با دختری که. ببخشید که این حرفو میزنم.پس موندس حاضر نیستم زندگی کنم و مطمعنا همه آدما این طورن

و در حال حاضر کشور داره میره مه سمت بی بندو باری و پسرا میرن طرف زنهای شوهر دار که این یکی واقعا مصیبته

لینک به دیدگاه

سلام..اول از همه یه درخواست از استاتر...لطفا اگه میشه چکیده ی مطلب رو بزارید اگرم نمیشه که خب نمیشه دیگه:ws3:

دوستان نظراتتون جالب بود...ولی به قول سودی جان شعار ندین!!!اگه زمانی خودتون تو شرایطی قرار میگرفتین که مجبور بودین دست به تن فروشی بزنین همین حرفارو میزدین؟به هیچ عنوان از این کار حمایت نمیکنم اما حرفهای شما هم رده!!!!!!!

پسرها با دختری که رابطه داشته ازدواج نمیکنن چون همیشه دنبال یک زنه پاک و قداستن...یه مردی که خودشم هم از نظر فکری هم جسمی تاحالا خلافی نکرده حق زدن همچین حرفیو داره...اما پسری که خودش قبلا رابطه داشته ببخشیدا خیلی غلط میکنه الکی شعار بده!!!!اکثر مردای جامعه ی مرد پرسته ما با اینکه میدونن خودشون قبلا چه غلطایی کردن ولی بازم میگن همسریو میخوان که به قول معروف افتاب مهتاب ندیده باشه!!!انگار که پاک بودن فقط برای زنه....اگه یه پسرم رابطه داشته باشه میشه پس مونده ...ولی این تو جامعه ی مثلا اسلامیه ما اینطور نیست...اسم کار اونو میزارن خطای جوونی....اسم کار دخترو میزارن هرزگی...

بخاطر این مسئله امار ازدواج پائینه چون اعتماد دوطرفه پائین اومده....امار طلاق بالاست چون حتی کسانی که ازدواج کردن هم دارن به این سمت میرن...:icon_razz:

یه سوال از اقایون اگه دختری مورد تجاوز قرار بگیره بازم از نظرتون نباید سراغ همچین دختری رفت؟

لینک به دیدگاه
من میگم هر کاری با ناموس هر کی بکنی همون کارو یکی با ناموس خودت میکنه حالا امروز نه 5 سال دیگه

و هر پسر یا دختری که با جنس مخالفش رابطه 69 داشته باشه شوهرش یا زن آیندش مثل خودشه واگه این اتفاق بر عکس باشه پس خدا.خدا نیست

و هیچ پسری خر نیست که به زنی که این لذت رفته زیر زبونش اعتماد کنه و باهاش زندگی کنه. و همینطور واسه دخترا

و من خودم با دختری که. ببخشید که این حرفو میزنم.پس موندس حاضر نیستم زندگی کنم و مطمعنا همه آدما این طورن

و در حال حاضر کشور داره میره مه سمت بی بندو باری و پسرا میرن طرف زنهای شوهر دار که این یکی واقعا مصیبته

من هم به اینکه هر کاری کنی همون اتفاق برای خودت میوفته معتقدم.

حالا تو هر زمینه ای.

البته خیلی از پسرا با این قضیه مشکل ندارنا.

همینطور خیلی از خانم ها.

سلام..اول از همه یه درخواست از استاتر...لطفا اگه میشه چکیده ی مطلب رو بزارید اگرم نمیشه که خب نمیشه دیگه:ws3:

دوستان نظراتتون جالب بود...ولی به قول سودی جان شعار ندین!!!اگه زمانی خودتون تو شرایطی قرار میگرفتین که مجبور بودین دست به تن فروشی بزنین همین حرفارو میزدین؟به هیچ عنوان از این کار حمایت نمیکنم اما حرفهای شما هم رده!!!!!!!

پسرها با دختری که رابطه داشته ازدواج نمیکنن چون همیشه دنبال یک زنه پاک و قداستن...یه مردی که خودشم هم از نظر فکری هم جسمی تاحالا خلافی نکرده حق زدن همچین حرفیو داره...اما پسری که خودش قبلا رابطه داشته ببخشیدا خیلی غلط میکنه الکی شعار بده!!!!اکثر مردای جامعه ی مرد پرسته ما با اینکه میدونن خودشون قبلا چه غلطایی کردن ولی بازم میگن همسریو میخوان که به قول معروف افتاب مهتاب ندیده باشه!!!انگار که پاک بودن فقط برای زنه....اگه یه پسرم رابطه داشته باشه میشه پس مونده ...ولی این تو جامعه ی مثلا اسلامیه ما اینطور نیست...اسم کار اونو میزارن خطای جوونی....اسم کار دخترو میزارن هرزگی...

بخاطر این مسئله امار ازدواج پائینه چون اعتماد دوطرفه پائین اومده....امار طلاق بالاست چون حتی کسانی که ازدواج کردن هم دارن به این سمت میرن...:icon_razz:

یه سوال از اقایون اگه دختری مورد تجاوز قرار بگیره بازم از نظرتون نباید سراغ همچین دختری رفت؟

سلام اول از همه:vahidrk:

تنبل:whistles:

خب آدم تا تو موقعیتش قرار نگیره در مورد هیچ مسئله ای نمیتونه نظر بده.

برای خود من بحث تجاوز فرق میکنه. اینکه دست خودش نبوده. منظور رابطه ایه که طرفین با میل خودشون تن به این کار دادن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...