رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان

از مهندسایی که زحمت میکشن پاسخ رفقا رو میدن ممنونم.

من میخوام حول یه یه ایر فویل مش لایه مرزی بزنم.میشه راهنماییم کنین.فعلا اولای کارمه خیلی بلد نیستم

منتظرم

ممنون

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • پاسخ 56
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

به نظرم سوالات دوستان خیلی کلی هست بعضی اوقات. لطفا وارد مسئله بشید و جلو برید، بعد سوال کنید در صورت مشکل داشتن در جزئیات. برای شروع مثلا تو گوگل بزنید:

Flow simulation ejector

مخصوصا توی scholar.google.com

با اینحال اگه دوستان فوت کوزه گری بلدن بیان بگن :a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

این نرم افزار از اون دسته نرم افزارهایی هست که کسی فوت کوزه گری هم بلد باشه با تجربه به دست آورده و یا اینکه خیلی رفته توی عمق دانش سیالات و سی اف دی و ...فلوئنت مثل سایر نرم افزارها(سالید و کتیاو...) ،که گاهی دیده میشه یک دیپلمه هم داره با این نرم افزارها کار میکنه بدون اینکه هیچی از مکانیک بدونه، نیست و باید واقعا به دانش مکانیک سیالات اشراف داشته باشید

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

با عرض سلام و خسته نباشيد

اينجانب بر روي پروژه اي با عنوان تحليل هيدروديناميکي ياتاقان ژورنال با شيار روانکاري محيطي (سه بعدي) کار مي کنم که با نرم افزار fluent انجام مي شود. در تحليل کانتور سرعت و مغايرتي که با برخي از قوانين مکانيک سيالات دارد دچار مشکل گرديده ام و نتوانسته ام علت آن را پيدا کنم و نمي دانم آيا در نتظيم نمودن شرايط مسعله در نرم افزار اشتباه نموده ام و يا اشتباهم در جاي ديگريست. شرايط مسعله و تصويري از هندسه و کانتورهارا براي شما ارسال مي کنم. اميدوارم شما دوستان عزيز بتوانيد در باز نمودن اين گره مرا کمک کنيد.

شرايط مسئله:

جريان آرام

سيال تراکم ناپذير

steady state

عدم وجود شتاب گرانش

خواص ثابت

استوانه ي داخلي در حال دوران

با توجه به آنکه با کاهش ميزان لقي سطح مقطع کاهش مي يابد در نتيجه سرعت بايد افزايش يابد. ولي کانتور ارسال گرديده با اين مسئله در تناقض است.

http://www.noandishaan.com/upload/images/1djb3ky5iz2oai63vop6.png

http://www.noandishaan.com/upload/images/5oqa8byyed7lzooicvsm.png

http://www.noandishaan.com/upload/images/ghziuut32t9g5cplljgu.png

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

با سلام من یک اتاق می خواستم مدل کنم البته دو بعدی که دو پنجره با ابعاد متفاوت و دقیقا وسط اتاق یک گرمکن وجود داره مشکل من همین هیتر یا گرمکن هستش باید zone اش رو چی تعیین کنم ...

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام

میخواستم بدونم چطور شرایط مرزی رو برای انتقال حرارت به صورت نمودار که وابسته به زمان است رو به نرم افزار فلوئنت معرفی کنم خواهشا کمکم کنید

لینک به دیدگاه
سلام

میخواستم بدونم چطور شرایط مرزی رو برای انتقال حرارت به صورت نمودار که وابسته به زمان است رو به نرم افزار فلوئنت معرفی کنم خواهشا کمکم کنید

باید کد udf بنویسید

موفق باشید

لینک به دیدگاه
  • 5 هفته بعد...

با سلام و خسته نباشین و تشکر بابت زحماتتون

مکانش هست یک کتاب مناسب برای اموزش فلوینت به زبان فارسی معرفی بفرمایین و در صورت امکان فایل دانلود ebook یا فیلم اموزشی به زبان فارسی رو قرار بدید.خیلی ممنون

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
با سلام و خسته نباشین و تشکر بابت زحماتتون

مکانش هست یک کتاب مناسب برای اموزش فلوینت به زبان فارسی معرفی بفرمایین و در صورت امکان فایل دانلود ebook یا فیلم اموزشی به زبان فارسی رو قرار بدید.خیلی ممنون

کتاب بسیار زیاده اما شاید کتاب دکتر توحیدی نسبت به بقیه یکم بهتر باشه

بستگی داره شما روی چی بخواید کار کنید و متناسب با اون مرجع آموزشی پیدا کنید

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...
سلام موضوع پروژه من مدلسازی خنک شدن قطعه ریخته گری شده با نرم افزار فلوئنت هست من اصلا با این نرم افزارها کار نکردم لطفا یک کتاب خوب معرفی کنین که کمکم کنه و باید چه نرم افزارهایی (کدوم ورژن) رو نصب کنم؟

مرسی

سلام امیدارم حالتون خوب باشه

موضوع پروژه من هم همینه ولی اصلا نمیدونم چیکار کنم .لطفا اگر ک شما تا الان به جواب رسیدین مطالب اموزشی و مقالات مرتبط و البته ترجمه شده و همچنین نحوه مدل سازی با نرم افزار فلوئنت و گمبیت رو در اختایار من هم بذارین.

لینک به دیدگاه
  • 5 هفته بعد...

سلام به دوستان

وقت بخیر

من دارم روی پروژه فلوئنتی کار میکنم که توش میخوام ذوب رو مدل کنم،برام کسر سیال مهمهVOF

الان نمیدونم باید این مسئله تغییر فاز رو باید چطور توی فلوئنت شبیه سازی کنم؟باید مسئله چندفازی تعریف کنم؟یا با همون تک فاز کارم راه میفته؟مسئله transient هست،چون وابسته به زمانه-یکی دیگه هم اینکه میخوام از فرض محیط متخلخل استفاده کنم باید چطوری این فرض رو وارد فلوئنت کنم؟

ممنون میشم بتونید کمکم کنید.من تمام کتاب های موجود در بازار رو گرفتم ولی متاسفانه توی هیچکدوم در مورد شبیه سازی فرایند ذوب هیچ چیزی ننوشته،ممنون میشم هر چه سریعتر کمکم کنید،پای یه زندگی در میونه،به دادم برسید لطفا!

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
  • 1 سال بعد...

سلام.من رشته ام معماری هستش.اصلا سر در نمیارم از این نرم افزار.برای پایان نامه ام هم نیاز شدید دارم به یادگیری اون.مخصوصا مدل سازی جریان باد.ممنون میشم اگه کسی در اصفهان یا همدان هست برای آموزش این نرم افزار به صورت کلاس به من کمک کنه. ممنونم

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...