رفتن به مطلب

شغل‌های برتر مهندسی برای سال 2013

ارسال های توصیه شده

اینکه پرچم مون بالاست و توی بیشتر زمینه ها حضور داریم کاملا درسته.:a030:

و پلیمرم یکی از گرایش های خوبه مهندسی شیمیه

ولی پرچم دار نیس:whistles:

:whistles:

بچه های پلیمر پرچم دار هستن...تو پست های بعدی بیشتر توضیح میدم...

قابل توجه محصلین سایر رشته ها :

کلاً مهندسی شیمی پرچم زیاد داره...هر کدوم از گرایش ها یه پرچمدارن برا خودشون...

ولی پلیمریا پرچمدارترن...:w02:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 65
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اما توضیح درباره دخالت پلیمریا در امور سایر مهندسین :

اولا هرجا که لاستیک و پلاستیک و چسب و رنگ و رزین و کامپوزیت میبینید بچه های پلیمر هم میبینید...

حالا دخالت هایی که تو چند رشته داریم رو میگم...

مهندسی پزشکی :

تولید اعضای بدن - رگ - خون مصنوعی و ساخت بیوپلیمرها و...

مهندسی عمران :

آسفالت پلیمری - رنگ جاده ها - انواع استحکاماتی که به کمک پلیمرها صورت میگیره (مثل کابل هایی که در پل ها استفاده میشه) و...

مهندسی معماری :

انواع فوم و عایق و مواد سبک ساختن خانه و...

مهندسی کشاورزی :

سوپر جاذب و لوله های آبیاری و...

مهندسی نفت :

اصولاً بچه های پلیمر تو پالایشگاه و پتروشیمی حضور دارن

تو تولید انواع گرانول هم هستن

مهندسی برق :

تولید انواع کابل ها

(یه کابل خود ترمیم شونده ساخته شده که فلز داخلش مایع است!!!)

مهندسی هوافضا :

بدنه انواع هواپیما ها

لینک به دیدگاه
اما توضیح درباره دخالت پلیمریا در امور سایر مهندسین :

اولا هرجا که لاستیک و پلاستیک و چسب و رنگ و رزین و کامپوزیت میبینید بچه های پلیمر هم میبینید...

حالا دخالت هایی که تو چند رشته داریم رو میگم...

مهندسی پزشکی :

تولید اعضای بدن - رگ - خون مصنوعی و ساخت بیوپلیمرها و...

مهندسی عمران :

آسفالت پلیمری - رنگ جاده ها - انواع استحکاماتی که به کمک پلیمرها صورت میگیره (مثل کابل هایی که در پل ها استفاده میشه) و...

مهندسی معماری :

انواع فوم و عایق و مواد سبک ساختن خانه و...

مهندسی کشاورزی :

سوپر جاذب و لوله های آبیاری و...

مهندسی نفت :

اصولاً بچه های پلیمر تو پالایشگاه و پتروشیمی حضور دارن

تو تولید انواع گرانول هم هستن

مهندسی برق :

تولید انواع کابل ها

(یه کابل خود ترمیم شونده ساخته شده که فلز داخلش مایع است!!!)

مهندسی هوافضا :

بدنه انواع هواپیما ها

درسته الآن چند ساله که ایران تو زمینه پلیمر و نانو تکنولوژی اهمیت میده و پیشرفت خوبی داشته والآن هم داره این رشته تو جهان روز به روز پیشرفت میکنه

ممنون از این که توضیح دادی اما بگم بقیه رشته ها هم خیلی مهمه از جمله کامپیوتر - مکانیک که یه رشته قدیمی و پرکاربرد محسوب میشه - رشته کشاورزی تقریبا مادر رشته ها میشه گفت اما تو ایران اصلا اهمیت نمیدن تو رده بندی از نظر حقوق دست مزد با مهندسی شیمی برابری میکنه -و در مورد بقیه رشته ها همه قابل احترام هستن

اگه بخوایم در مورد همه ی رشته تخصصی بحث کنیم چنین سال طول میکشه

لینک به دیدگاه
درسته الآن چند ساله که ایران تو زمینه پلیمر و نانو تکنولوژی اهمیت میده و پیشرفت خوبی داشته والآن هم داره این رشته تو جهان روز به روز پیشرفت میکنه

ممنون از این که توضیح دادی اما بگم بقیه رشته ها هم خیلی مهمه از جمله کامپیوتر - مکانیک که یه رشته قدیمی و پرکاربرد محسوب میشه - رشته کشاورزی تقریبا مادر رشته ها میشه گفت اما تو ایران اصلا اهمیت نمیدن تو رده بندی از نظر حقوق دست مزد با مهندسی شیمی برابری میکنه -و در مورد بقیه رشته ها همه قابل احترام هستن

اگه بخوایم در مورد همه ی رشته تخصصی بحث کنیم چنین سال طول میکشه

من فقط یکم از اهمیت پلیمر رو گفتم و منظور این نبود که سایر رشته ها اهمیت کمتری دارن

هرچیزی به وقتش بیشترین اهمیت رو داره

راستی گوشی و صفحات تاچ با قابلیت خودترمیمی و انعطاف و حسگرها هم اضافه میکنم:ws3:

لینک به دیدگاه

دوستان فکر میکنید بهترین رشته مهندسی در حال حاضر در ایران چیه(از لحاظ بازار کار)؟ دلیلتون چیه؟

مهندسی پارتی یابی:w02:

جدا از شوخی ، به نظر من مهندسی شهرسازی چون واقعاً الان تو ایران کم هست هم بسیار مورد نیاز

یکی دوسال پیش آمار عجیبی در مورد نیاز به این مهندسان خوندم که تا حدود 5-6 سال دیگه هرکسی که از این رشته فارق التحصیل بشه به سرعت استخدام میشه!!!

(تو راهنمای رشته ی قلم چی بود فکر کنم)

لینک به دیدگاه

مکانیک هستم و دوسش دارم

اول عمران بد مکانیک یا اول مکانیک بد عمران

در ضمن ایران شهر نداره که، تا صد ساله آینده بجز تهرانو کمی‌ از اصفهانو قسمتی‌ از شیراز بویی از شهر بودن نمیبره

بابا فرهنگ مردم هنوز‌م خیلی کوچه بازاریه

پس بنا بر این شهر سازیرو اول که نمی‌بینم هیچ دوم هم نمی‌بینم سوم هم که جای برق چاهارمو دیگه نظر نمیدم:w16:

لینک به دیدگاه
مکانیک هستم و دوسش دارم

اول عمران بد مکانیک یا اول مکانیک بد عمران

در ضمن ایران شهر نداره که، تا صد ساله آینده بجز تهرانو کمی‌ از اصفهانو قسمتی‌ از شیراز بویی از شهر بودن نمیبره

بابا فرهنگ مردم هنوز‌م خیلی کوچه بازاریه

پس بنا بر این شهر سازیرو اول که نمی‌بینم هیچ دوم هم نمی‌بینم سوم هم که جای برق چاهارمو دیگه نظر نمیدم:w16:

اینکه شهر نداره با اینکه نمیخواد شهر بسازه فرق فوکوله...

این همه شهر جدید دارن میزنن ، خصوصاً اطراف تهران ، این همه خونه مهر دارن میسازن...

خوب این فضاها فقط این نیست که 4تا آجر رو هم بریزن و خونه درست کنن ، همشون یه طرحی ، نیاز های رفاهی و... دارن (کاری ندارم که چقدر توجه میشه)

اون آماری که من گفتم ، تعداد مهندسان شهرسازی که دولت میخواد استخدام کنه رو گفته بود.

منم مکانیک-مهندسی پزشکی-پلیمر-شهرسازی رو دوست داشتم...:ws3:

لینک به دیدگاه
اینکه شهر نداره با اینکه نمیخواد شهر بسازه فرق فوکوله...

این همه شهر جدید دارن میزنن ، خصوصاً اطراف تهران ، این همه خونه مهر دارن میسازن...

خوب این فضاها فقط این نیست که 4تا آجر رو هم بریزن و خونه درست کنن ، همشون یه طرحی ، نیاز های رفاهی و... دارن (کاری ندارم که چقدر توجه میشه)

اون آماری که من گفتم ، تعداد مهندسان شهرسازی که دولت میخواد استخدام کنه رو گفته بود.

منم مکانیک-مهندسی پزشکی-پلیمر-شهرسازی رو دوست داشتم...:ws3:

منم با نظر دوستمون موافقم این همه شهر سازی شده مهندسان شهر سازی و از دیگر مهندسان از جمله فضای سبز و طراحی شهری و..

مهندسان فضای سبز با به کاربردن طراحی و اجرا گل وگیاه وچمن برای زیبایی شهر ها استفاده میشه

بالاخره هر انسانی وقتی از زندگی کاری روزمره سخت خسته میشه برای استراحت به جایی میره که بتونه روح و روان تقویت شه این همه پارک وپارک سازی در شهر های بزرگ و کوچک همه ی اینها حاصل زحمات مهندسان فضای سبز - شهر سازی - طراحی شهری و....

لینک به دیدگاه

جرا الک ویدئو نداره؟:w000:

چقد به ما ظلم میکنید آخه....ولی تو ایران یه مهندس الکترونیک -البته معمولی- از یه کارگرم کمتر درمیاره....به این برکت:ws37:

تازه الکیا آچار فرانسن تو ایران .همه کار ازشون میخوان الا مباحث درون گرایششون:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

چقد به ما ظلم میکنید آخه....ولی تو ایران یه مهندس الکترونیک -البته معمولی- از یه کارگرم کمتر درمیاره....به این برکت:ws37:

تازه الکیا آچار فرانسن تو ایران .همه کار ازشون میخوان الا مباحث درون گرایششون:icon_pf (34):

شما خوب...شما مؤثر...شما آچار فرانسه

اصن شما مهندس پلیمر دیگه از این بالاتر؟!:ws3:

لینک به دیدگاه

دوست عزیز خیلی زیادعصبانی ناراحت نباش تو خوبی

ظلم =:ws28: این رده بندی کجاش ظلمه الکترونیک پردرآمد ترین رشتس تو کشورهای پیشرفته اما من نگفتم ایران:w16: مهندسی الکترونیک یا بقیه رشته ها همه یجورن برای همه کار نیست

لینک به دیدگاه
شما خوب...شما مؤثر...شما آچار فرانسه

اصن شما مهندس پلیمر دیگه از این بالاتر؟!:ws3:

:banel_smiley_4: چ خودشو تحویلم میگیره

برادر منظورم این بود از یه الکی میخوان ابزار دقیق بدونه میخوان مدارات قدرت و فرمان بدونه میخوان سیستم های مخابراتی براشون طراحی کنه

جرف بزنن میگن آنالوگه دیگه:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4: چ خودشو تحویلم میگیره

برادر منظورم این بود از یه الکی میخوان ابزار دقیق بدونه میخوان مدارات قدرت و فرمان بدونه میخوان سیستم های مخابراتی براشون طراحی کنه

جرف بزنن میگن آنالوگه دیگه:banel_smiley_4:

بله خواهر ، ارشاد شدم...!!!

البته از هرکسی در حد توانش انتظار میره...:ws3:

به خاطر همینه که انتظارات از مهندس های پلیمر خیلی زیاده...:whistle:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

ژالب بود ولی دور از واقعیت ایران:ws37:

دو سال پیش به عنوان یک مهندس صنایع سالی 5000 دلار درآمدم بود و پارسال 2400 دلار در سال حتی به اندازه گدای اروپایی و امریکایی هم درامد نداشتم ترجیح میدادم یه کارگر ساده تو آمریکای شمالی باشم تا یک مهندس صنایع تو جهنم آباد

لینک به دیدگاه
ژالب بود ولی دور از واقعیت ایران:ws37:

دو سال پیش به عنوان یک مهندس صنایع سالی 5000 دلار درآمدم بود و پارسال 2400 دلار در سال حتی به اندازه گدای اروپایی و امریکایی هم درامد نداشتم ترجیح میدادم یه کارگر ساده تو آمریکای شمالی باشم تا یک مهندس صنایع تو جهنم آباد

خوش اومدی :icon_gol:

حق با شماست تو ایران تقریبا همه چی بر عکسه

دلیلشم اینه که جهان سومیم دیگه :w16:

در آمد به ریال خرج به دلار:a030:

این رشته ها تو کشورهای پیشرفته موثره و ازشون استفاده درست میشه !

وقتی یه لیسانس تاریخ خودشو مهندس حساب کنه و همه جا مهتدس صداش کنن حال و روزمون بهتر از این نمیشه

لینک به دیدگاه
این آمار دور از واقعیت و چرا میزارید بچه ها گمراه شن....وقتی معماری نباشه یعنی الکیه whistle.gif

چه بی اعصابicon_razz.gif

دوست عزیز دور از واقعیتم نیس این آمار تو کشورهای پیشرفتس :a030:نه ایران جهان سومی :ws28:

اگه در آمد شما تو معماری در ایران خوبه چه ربطی داره به بقیه کشورها در ضمن هر چی تو جهان 100 درصد درست باشه تو ایران صددرصد غلطه :w02:

این رده بندیه جهانیه بعدشم این 10 رشته برتر جهان از نظر فرصت شغلیه

شاید رشته ای که شما میگید در ادامه این رده بندی باشه.:w16:

خب مگه هر رشته ایی که شما میخونی باید همون بهترین باشه.vahidrk.gif

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...