رفتن به مطلب

تمرین 6: چگونه کیفیت عکسامون رو بهتر کنیم ؟(با یک کلیک)

ارسال های توصیه شده

فرمت عکسی که بعد تغییرات ذخیره کردم اینه..درسته؟13za2xx60fd3rg2rhuc.png

منظورم از عکسای دیگه هم عکسایی بود که با دوربین یا گوشی گرفتم ...

به نظرت نسخه اصلیش رو نصب کنم بهتره؟

لینک به دیدگاه

عکستو jpg ذخیره کن.اگه بخواهی بعدا دوباره روش تغییر اعمال کنی و لایه های قبلی(لایه هارو بعدا تو آموزش میگم):ws3:حفظ شده باشن با psd که فرمت همینه که الان گذاشتی

هر عکسی .فرقی نداره.بزرگ کردنش همونه که گفتیم:a030:

لینک به دیدگاه

وقتی ذخیره میکنی ، از منوی file گزینه save as رو انتخاب کن و در قسمت Format باید JPEG رو انتخاب کنی.

نسخه اصلیش خب بهتره ، امکاناتش بیشتره ولی تو این مورد تفاوتی ندارن :a030:

لینک به دیدگاه
عکستو jpg ذخیره کن.اگه بخواهی بعدا دوباره روش تغییر اعمال کنی و لایه های قبلی(لایه هارو بعدا تو آموزش میگم):ws3:حفظ شده باشن با psd که فرمت همینه که الان گذاشتی

هر عکسی .فرقی نداره.بزرگ کردنش همونه که گفتیم:a030:

چقدر ما هماهنگ با هم جواب میدیم . :w02:

لینک به دیدگاه

ذخیره کردنو بلد بوده دیگه که تونسته ذخیره کنه:banel_smiley_4:

آره بابا دیگه اونو بلدم...:5c6ipag2mnshmsf5ju3

فقط فتوشاپ بلد نیستم که اونم با وجود دو تا دوست خوب یاد میگیرم...:ws3:

لینک به دیدگاه
:hanghead::ws37:

بسیا خوب .:a030:

از Overlay استفاده کردی؟

اگر از Overlay استفاه کردی این دفعه از Vivid light استفاده کن

من یه نظر بدم ؟ رنگ کاردت رو سیاه بزار و نوشته هاتم سفید باشه

سایت http://www.noandishaan.com هم دو تا a داره :whistle:

و همین آدرس سایت رو پایین بزار .

اگر حوصله داری انجام بده :w02:

لینک به دیدگاه
بسیا خوب .:a030:

از Overlay استفاده کردی؟

اگر از Overlay استفاه کردی این دفعه از Vivid light استفاده کن

من یه نظر بدم ؟ رنگ کاردت رو سیاه بزار و نوشته هاتم سفید باشه

سایت www.noandishaan.com هم دو تا a داره :whistle:

و همین آدرس سایت رو پایین بزار .

اگر حوصله داری انجام بده :w02:

نمادین بود

:ws3:

بفرمایید.......الانم به جای aاول@گذاشتم:دی

tt.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

به نظرم رسید توضیح مختصری راجع به این افکت خدمت شما دوستان عرض کنم.

اصولا این دست افکت ها در گرافیک استفاده زیادی دارند و به کرات از این تکنیک استفاده میشود.

اما بهتر است برای ویرایش عکس بعد از عکاسی به یک سری از نکات توجه کنیم:

دوربین های عکاسی (تقریبا همه انواع دوربین ها) یک سری ایراداتی در پردازش عکس ها دارند از جمله: رنگ، جاهای تیره، روشن و خاکستری عکس به همین دلیل نمیتوانند تصویر دلخواه ما را از آب در بیاورند و باید در نرم افزار ادیت شوند.

پس ما باید تنالیته، کنتراست و رنگ عکس را ادیت کنیم. برای این منظور وارد نرم افزار فوتوشاپ و سپس منوی Image و گزینه های Auto Tone,Auto Contrast,Auto color را میزنیم. البته این ها به صورت اتوماتیک عمل میکنند و ممکن است خیلی رضایت بخش نباشند. البته نرم افزار فوتوشاپ امکانات فراوانی جهت ویرایش تصاویر دارد که میتوانید آن ها را در منوی Image>Adjustments پیدا کنید. اما یکی از ویرایشگر های حرفه ای فوتوشاپ گزینه HDR Toning که در قسمت Adjustments قرار داره و تمامی تنظیمات دلخواهتون میتونید اونجا پیدا کنید.

من یکی از تصاویری که دوستان در پست های قبل گذاشته بودند با استفاده از این تکنیک اجرا کردم که قرار میدم.

تصویر اول با استفاده از منوی Image>Auto Tone ادیت شده

e1dwpkmgs7cxll6qve2g.jpg

تصویر دوم با استفاده از منوی Image>Adjustments>HDR Toning ادیت شده

der75orr14kyer3byv3j.jpg

و در آخر نکنه مهمی که وجود داره اینه که در افکتی که دوستان زحمت کشیدند و نمونه های زیبایی از اونو انجام دادند دو تا ایراد عمده قابل ذکر است:

اولییش اصطلاحا بهش میگن overexposed یعنی یه جاهایی از تصویر (مخصوصا جاهایی که نور وجود داره) بیش از حد سفید میشه و این علاوه بر این که زیبایی عکسامون کم میکنه جزئیات عکس مخصوصا تنالیته های خاکستری از بین میبره.

دومیش هم اینه که نقاط تیره عکس بسیار سیاه میشوند و خاکستری های تیره ما رو از بین میبرند و باز جزئیات عکس ما رو از بین خواهند برد.

پس به نظر من بهتره برای ادیت عکس ها مخصوصا برای شرکت در مسابقات اون ها رو به شکل بهتری ادیت کنیم تا علاوه بر زیبایی بیشتر جزئیات عکس هامون هم که بخش تاثیر گذاری در عکس های ما هستند حفظ شود.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

اینو با استفاده از HDR Toning انجام دادم یه نظرم رنگ ها و اندکی نور بهتر شد:icon_gol:

395qnae3c70smbc8v8d2.jpg

آخهاین سبزش خیلی روشن میشه.مال 1 هوای تقریبا گرمه.اما اینجا مه هست:hanghead:

لینک به دیدگاه
آخهاین سبزش خیلی روشن میشه.مال 1 هوای تقریبا گرمه.اما اینجا مه هست:hanghead:

سلام دوست عزیز

اصولا یکی از مهم ترین کاربرد های HDR toning هم همینه و دلیل کنار هم قرار داشتن این نوع تنظیمات اینه که عکس های ما شبیه به عکس های به اصطلاح "HDR" بشه. عکس های HDR عکس هایی هستند که با استفاده از نوردهی های مختلف ساخته میشه به این صورت که یک عکس با نوردهی کم یک عکس با نوردهی معمولی و یک عکس با نوردهی زیاد که مثلا از +5 تا -5 قابل تنظیم. و با استفاده از نرم افزار های مختلفی تبدیل به یک عکس با نوردهی مساوی میشود. سرتون درد نیارم ما اگر به صورت معمولی عکاسی کنیم عکس ما دارای کنتراست های متفاوتی خواهد بود مثلا فرض کنید که از کلبه ای در یک دشت توی روز عکس میندازیم ما نمیتونیم هم نور مناسبی برای کلبه داشته باشیم هم آسمون آبی یا نور خوب رو عکاسی کنیم برای این کار از این تکنیک استفاده میشه. درسته که به صورت طبیعی ما توی هوای ابری چنین روشنایی و آفتابی نخواهیم داشت همچنین اشباع رنگ در هوای ابری نداریم اما هنرمند میتونه با ذوق و سلیقه خودش ایده آل مورد نظرش به وحود بیاره دقیقا مانند نقاشی روی بوم ما حتی مشاهده میکنیم هنرمندانی که به صورت زنده در طبیعت نقاشی میکشند چیزهایی به نقاشی شون اضافه و یا از آن کم میکنند. اما در کل در عکاسی مستند ممکنه ادیت هایی از این دست کم تر انجام بشه اما در کار طبیعت هیچ ایرادی نداره، باز هم سلیقه ای من برای مثال این تمرین ارائه کردم همچنین بیشتر تاکید بنده روی overexposed شدن عکس قبل که توی این عکس تا حدودی برطرف شده البته الان اکثر عکاسان تصاویرشون با فرمت "Raw" یا فرمت خام ضبط میکنند و توی کامپیوتر ادیت بهتری انجام میدهند ادیت تصاویر این چنین، اندکی از کیفیت عکس را پایین خواهد آورد.

امیدوارم که مفید بوده باشه موفق و پیروز باشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...