رفتن به مطلب

شهر خودتون رو معرفی کنین

hamid_hisystem

ارسال های توصیه شده

توی این تاپیک می خواهیم یک کم به اطلاعات عمومی مون نسبت به شهرهای ایران بیشتر بشه

هر کس بچه هر شهر و منطقه ای هست شهرش رو معرفی کنه جاذبه های گردشگری رو بگه و...

خودم شروع می کنم

من بچه ی بهشهر استان مازندرانم

موقعیت جغرافیایی و تقسیمات سیاسی شهرستان بهشهر

شهرستان بهشهر با وسعت معادل 2145 کیلومتر مربع در 50 کیلومتری مرکز استان مازندران واقع شده است . این شهرستان از سمت شمال به دریای خزر و از سمت جنوب به استان سمنان و از سمت مشرق به استان گلستان و همچنین از سمت غرب به شهرستان نکا محدود می شود . از نظر طول و عرض جغرافیایی این شهرستان بین 25-36 درجه تا 56-36 درجه ی عرض شمالی و 15-53 درجه تا 9-54 درجه ی طول شرقی واقع شده است . شهرستان مذکور از نظر مورفولوژی در بخش کوهستانی و جلگه ای شکل گرفته و به همین دلیل از تنوع آب و هوایی برخوردار است . شیب عمومی شهرستان از سمت جنوب به شمال است که در منطقه ی جلگه ای شیب کاهش می یابد . شهرستان بهشهر از نظر تقسیمات سیاسی دارای 3 شهر و 203 نقطه ی روستایی در قالب 3 بخش و 6 دهستان می باشد .

لینک به دیدگاه

مکان های دیدنی شهر بهشهر

کاخ صفي آباد :

كاخ صفي آباد در بالاي كوهي مشرف به بهشهر قرار دارد. اين كاخ از جمله ابنيه تاريخي و باشكوه دوره صفويه است كه در دوران قاجار به علت بي توجهي به كلي ويران گرديد، ولي در عهد پهلوي به دستور رضاشاه، باهمان اسلوب و ويژگي معماري عصر صفوي دوباره سازي شد. در اين دوره همچنين محراب قديمي آن كه به مرور زمان خراب و مسدود شده بود، مجدداً بازسازي شد.

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...
  • 2 ماه بعد...
ساری - نیاز به معرفی نداره ...همه میشناسنش:ws3:

من هر موقع اسم ساری رو می شنوم یاد نقشه شبکه معابر تارعنکبوتیش می افتم ، ساری شهریه که تعداد سه را هاش از چهار راه ها و میادینش بیشتره ، به احتمال غریب به یقین پایان نامه خودم رو برای ساری بردارم

راستی تبریک میگم پل روگذر میدان خزر رو افتتاح کردن چیز خوبی در آوردن الان فقط مونده یه کمربندی که تکمیل تکمیل بشه .

لینک به دیدگاه
من هر موقع اسم ساری رو می شنوم یاد نقشه شبکه معابر تارعنکبوتیش می افتم ، ساری شهریه که تعداد سه را هاش از چهار راه ها و میادینش بیشتره ، به احتمال غریب به یقین پایان نامه خودم رو برای ساری بردارم

راستی تبریک میگم پل روگذر میدان خزر رو افتتاح کردن چیز خوبی در آوردن الان فقط مونده یه کمربندی که تکمیل تکمیل بشه .

من خودم جدیدا اومدم اینجا و بیشتر اوقات تو همین سه راه هاش گم میشم .... :ws3:

ممنون - آره پلش که خیلی جالبه .... دقیقا روبروی خونه ما.... شبا همش کنار پنجره م و دارم به اون پل و ماشینایی که رد میشن نگاه میکنم ... :ws43:

کمربندی هم که ان شاء الله خیلی زود ( البته شما باور نکنین:ws25: ) - :girl_in_dreams:

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...

من اهل خرم اباد هستم پست زیاد درموردش بوده پس نیازی به توضیح نیست....

جاهای دیدنی قلعه فلک الافلاک..منار...گرداب سنگی..و........:camera2:

طبیعت محشر عاشق اینجام...:ha5t4lmd53df3cpu2lq

گویش که معلومه لری ......

لینک به دیدگاه
من اهل دوگنبدان (گچساران) هستم.. جز استان کوچک کهگیلویه و بویراحمد

گویشمون هم لُریه :a030:

ببخشید گیر میدم ولی اینجا رو گفتم صفحه اول همین تایپیک...بیخیال..

لینک به دیدگاه
ببخشید گیر میدم ولی اینجا رو گفتم صفحه اول همین تایپیک...بیخیال..

من اهل دوگنبدان (گچساران) هستم.. جز استان کوچک کهگیلویه و بویراحمد

گویشمون هم لُریه :a030:

صبا خانم اگر توجه کنید معرفی من از خودم بود در صفحه اول که شامل هیچ لینکی نبود..

ولی در پست دومی من یک لینک معرفی کرم به عنوان شهرستان گچساران که با کلیک روی آن به تاپیک مورد نظر منتقل خواهید شد.

بهمین خاطر پست اول و دوم من متفاوت هستند. :a030:

لینک به دیدگاه
صبا خانم اگر توجه کنید معرفی من از خودم بود در صفحه اول که شامل هیچ لینکی نبود..

ولی در پست دومی من یک لینک معرفی کرم به عنوان شهرستان گچساران که با کلیک روی آن به تاپیک مورد نظر منتقل خواهید شد.

بهمین خاطر پست اول و دوم من متفاوت هستند. :a030:

:girl_blush2:درسته حق باشماست ولی اخه معلوم نبود لینکه ببخشید...:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...