رفتن به مطلب

قاعدگی در دختران

ارسال های توصیه شده

TAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gifبه نظر من دردش یه طرف... اون حالت بهونه گیری و کلافه شدن هم یه طرفTAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

:4564::4564: واسه این یه درمان بگید

راستی یه چیزی شاید دلیل آرامش سارا سردسیر بودن تبریز باشه.

شنیدم تاثیر داره.

مناطق گرمسیر و تابستونا درد شدید تره.

منم تجربه کردم تا مرز بیهوشی:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 267
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من همچین مواقعی خیلی عصبی میشم ، همش دوس دارم دعوا کنم ، یکی رو بزنم و گریه کنم ، همه ی غمای 20 و چن سالم یادم میاد

• اصلن یه وضیه TAEL_SmileyCenter_Misc%20%28305%29.gif

لینک به دیدگاه
من همچین مواقعی خیلی عصبی میشم ، همش دوس دارم دعوا کنم ، یکی رو بزنم و گریه کنم ، همه ی غمای 20 و چن سالم یادم میاد

• اصلن یه وضیه TAEL_SmileyCenter_Misc%20%28305%29.gif

حالا تصور کن، درد+ عصبانیت+ یکی گیر بده بگه چته نتونی بگی:banel_smiley_4:

اتفاقا هوای سرد بدتره که هانیه:banel_smiley_4:

درسته باید گرم کنی خودتو ولی تو تابستون بدتره.

نمیدونم شاید شاید به خاطر سردی زیادی باشه که میخوریم.

به هرحال من تابستونا قشنگ میت واقعی ام.

از خیلیام شنیدم اینجورین.

راستی درد بعد ازدواج کم میشه اخلاق و روحیه چی؟؟:ws52:

نظر خانوم دکتر علمی تره:ws37:

نقل قول نگیرید که پاک کنم:ws3:

لینک به دیدگاه
حالا تصور کن، درد+ عصبانیت+ یکی گیر بده بگه چته نتونی بگی:banel_smiley_4:

درسته باید گرم کنی خودتو ولی تو تابستون بدتره.

نمیدونم شاید شاید به خاطر سردی زیادی باشه که میخوریم.

به هرحال من تابستونا قشنگ میت واقعی ام.

از خیلیام شنیدم اینجورین.

راستی درد بعد ازدواج کم میشه اخلاق و روحیه چی؟؟:ws52:

نظر خانوم دکتر علمی تره:ws37:

نقل قول نگیرید که پاک کنم:ws3:

مرسی بچه ها

نه عزیزم ربطی به شرایط هوای سرد و گرم نداره خود من که بوده در جهنم سرد هم زندگی کردم بدتر بودم

اگر تاپیک رو دقت کرده باشید گفتم که خودتونو گرم بپوشونید

پستها رو به دقت بخونید نامردا.......:w02:

نه هانیه جان بعد ازدواج هم خلق و خو و عصبی بودن هست نتیجه تحقیقات این رو گفته اما خب اینجا بچه هایی که متا هلن وضعیت خودشونو در این دوران شرح بدن بد نیست

لینک به دیدگاه
مرسی بچه ها

نه عزیزم ربطی به شرایط هوای سرد و گرم نداره خود من که بوده در جهنم سرد هم زندگی کردم بدتر بودم

اگر تاپیک رو دقت کرده باشید گفتم که خودتونو گرم بپوشونید

پستها رو به دقت بخونید نامردا.......:w02:

نه هانیه جان بعد ازدواج هم خلق و خو و عصبی بودن هست نتیجه تحقیقات این رو گفته اما خب اینجا بچه هایی که متا هلن وضعیت خودشونو در این دوران شرح بدن بد نیست

نه خانوم دکتر خوب میخونیم باور کن:5c6ipag2mnshmsf5ju3

گرم میپوشونیم درسته ولی منظورم فصلشه و شاید به خاطر تغزیه اون زمان که معمولا سردیجاته.

من دوستای دانشگاهیم رو که از جاهای مختلف بودن میپرسیدم همه این نظرو داشتن.

مثلا آبادانیا و ضیرازیا خیلی اذیت میشدن.

به هرحال ممنون از راهنماییات آرام گیان، دسِت خوش!:ws3:

لینک به دیدگاه

گرم میپوشونیم درسته ولی منظورم فصلشه و شاید به خاطر تغزیه اون زمان که معمولا سردیجاته.

بنظر منم خوردنیای سرد و ترش دردو بیشتر میکنه :sad0:

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم عزیزم.....

مصرف ویتامین ، کلسیم، لبنیات خصوصا شیر گرم سبزیجاتی مانند کلم بروکلی اینا رو در دوران پریود مصرف کنید

چربیها و ترشی و نوشابه های گازدار و مایعات الکلی و سیگار رو در این دوران کم و یا مصرف نکنید

لینک به دیدگاه

برای کاهش درد قاعدگی از " دم کرده چای کوهی " استفاده کنین.

باعث تسكين درد میشه و عارضه جانبی هم نداره.

یک مشت از گیاه را با تکه ای نبات به مدت 10 دقیقه دم کرده روزی 2 لیوان میل کنین.

لینک به دیدگاه

در روزهای عادت ماهانه و هنگام خونریزی، حمام کردن روزانه نه تنها ضرری ندارد بلکه ضروری نیز می‌باشد و باعث از بین رفتن بوی ناخوشایند بدن و رفع خستگی و کسالت می‌گردد.

توجه داشته باشید که در هنگام استحمام، از نشستن در کف حمام خودداری کنید و به شکل ایستاده حمام کنید.

به علت باز بودن دهانه رحم در دوران قاعدگی رعایت بهداشت فردی در این دوران بسیار ضروری است و عدم رعایت بهداشت ممکن است باعث ایجاد عفونت و عوارضی مانند نازایی درآینده گردد.

چون خون محیط مناسبی برای رشد انواع میکروبها می‌باشد علاوه بر ایجاد عفونت باعث ایجاد بوی ناخوشایند می‌گردد.

در دوران قاعدگی تا حدامکان از نواربهداشتی استفاده کنید و نوارها را به فواصل کوتاه و حداقل هر ۳ تا ۴ ساعت عوض نمایید.

هنگام تعویض نوار‌بهداشتی به خاطر داشته باشید که نوار بهداشتی آلوده را در کاغذ یا روزنامه باطله پیچیده در یک نایلون گذاشته و آن را در سطل زباله بیندازید.

لینک به دیدگاه
تمام این کار ها انجام میدم منظور من راهی بود که دائمی باشه یعنی دیگه درد ناک نباشه روز اول :hanghead:

اگه از 3-2 روز قبل از شروع قاعدگی خوردن " دم کرده چای کوهی" رو شروع کنین؛ در کاهش درد تا حد زیــادی تاثیـر داره.

من خودم استفاده می کنم و خیلی خیلی بهتــر شدم.

این دم کرده هیچ گونه عارضه ی جانبی نداره و خوردن 2 بـار در روز کافی هست.

طرز استفاده: یه مشت از چای کوهی رو داخل یه لیوان بریزین و بعد آب جوش رو بهش اضافه کنین.

سپس یه ظرف یـا اگر لیوان در دار بود، در ِ لیوان رو روش قرار بدین.

بعد از 5 دقیقه با یه قاشق گیاه رو از لیوان خارج کنین، می تونین از صافی هم استفاده کنین.

اگه چای سرد شده بود کمی آب جوش بهش اضافه کنین. چون باید کمی گرم خورده بشه.

در آخر هم می تونین با قند یــا نبات که بهتر هست چای رو میل کنین.

لینک به دیدگاه

با اجازه دنیز بانو :icon_gol:

من هم چند کلامی از تجربه شخصیم بگم

من هم از اون دسته هستم که به شدت نا منظمی داشتم

مثلا دوران قاعدگیم 3 ماه یه بار بود! یا روز اول رو به مرگ می شدم یا گاهی 1 روزه بود(!) گاهی 7 روزه و گاهی 10 روزه

به هیچ عنوان حاضر نشدم برم دکتر :hanghead:

اما الان با تجربه و راه کارهایی که گرفتم شرایطم خیلی خوبه :ws37:

ورزش . تغذیه مناسب

این دو تا مکمل ان و یعنی هر کس هر دو رو رعایت کنه احتمالش بسی کمه که بگه از درد قاعدگی رنج می برم مگر این که مشکل دیگه ای داشته باشه که نیاز به توصیه های پزشکی باشه

من سالهاست که ورزش می کنم اما به شدت بد غذا بودم

برای مسئله دیگه ای پیش متخصص تغذیه رفتم و با پیروی از رژیم غذایی که داد خود به خود درد های قاعدگیم هم تموم شد (البته به کمیت غذا نیست به این مربوطه که نیاز بدنتون تامین باشه )

اما اگه ماهی باشه که ورزشم رو قطع کنم یا تحرکم کم بشه باز نامنظمی رو دارم (منظورم ورزش سنگین نیست ها ! که به خودزنی بیفتین !)

توی این دوره باید سعی بشه از خوراکی هایی که طبع سرد داره استفاده نشه

دوش آب گرم به شدت تاثیر گذاره (ولی توی وان نشینین!)

کلا سرما مضر و تشدید کننده است دیگه هز چی خودتون رو گرم تر نگه دارین بهتره

به هیچ عنوان هم از قرص های پیشگیری و تاخیر استفاده نکنین که 1001 ضرر داره و قاعدگی ماه بعدتون رو خیلی سخت می کنه

باز هم می گم اگه ورزش و تغذیه مناسب باشه این نامنظمی ها مفهومی نداره :hapydancsmil:

لینک به دیدگاه

دردای من وحشتناکن، کمردرد و رحم درد. میکشه منو. تا قرص نخورم خوب نمیشم. معمولا دوتا ژلوفن و بعد میرم زیر پتو. البته بازم درد میکشم ولی اگه بعد خوردن قرص، چایی نبات یا شیرداغ نبات بخورم دردش خیلی آروم میشه. کمردرد تا یکی دو روز بعد هم میمونه. راهی برا جلوگیری از تغییر خلق و خو سراغ ندارید؟

لینک به دیدگاه
با اجازه دنیز بانو :icon_gol:

من هم چند کلامی از تجربه شخصیم بگم

من هم از اون دسته هستم که به شدت نا منظمی داشتم

مثلا دوران قاعدگیم 3 ماه یه بار بود! یا روز اول رو به مرگ می شدم یا گاهی 1 روزه بود(!) گاهی 7 روزه و گاهی 10 روزه

به هیچ عنوان حاضر نشدم برم دکتر :hanghead:

اما الان با تجربه و راه کارهایی که گرفتم شرایطم خیلی خوبه :ws37:

ورزش . تغذیه مناسب

این دو تا مکمل ان و یعنی هر کس هر دو رو رعایت کنه احتمالش بسی کمه که بگه از درد قاعدگی رنج می برم مگر این که مشکل دیگه ای داشته باشه که نیاز به توصیه های پزشکی باشه

من سالهاست که ورزش می کنم اما به شدت بد غذا بودم

برای مسئله دیگه ای پیش متخصص تغذیه رفتم و با پیروی از رژیم غذایی که داد خود به خود درد های قاعدگیم هم تموم شد (البته به کمیت غذا نیست به این مربوطه که نیاز بدنتون تامین باشه )

اما اگه ماهی باشه که ورزشم رو قطع کنم یا تحرکم کم بشه باز نامنظمی رو دارم (منظورم ورزش سنگین نیست ها ! که به خودزنی بیفتین !)

توی این دوره باید سعی بشه از خوراکی هایی که طبع سرد داره استفاده نشه

دوش آب گرم به شدت تاثیر گذاره (ولی توی وان نشینین!)

کلا سرما مضر و تشدید کننده است دیگه هز چی خودتون رو گرم تر نگه دارین بهتره

به هیچ عنوان هم از قرص های پیشگیری و تاخیر استفاده نکنین که 1001 ضرر داره و قاعدگی ماه بعدتون رو خیلی سخت می کنه

باز هم می گم اگه ورزش و تغذیه مناسب باشه این نامنظمی ها مفهومی نداره :hapydancsmil:

فدای تو خانومی:icon_gol:

ممنون از حضورت . مرسی از بیان تجربیاتت گلم........

لینک به دیدگاه
الان قرص و هزار جور دوا مد شده ملت مشت مشت می خورن

بیچاره زنای قدیم که نه اب گرم تو خونه هاشون بود

نه کسی -بزرگتری اینقدر اگاهی داشت که به دختری قبل اولین تجربه اش اگاهی بده و نکات ایمنی رو بش یاداوری کنه

اونام با پدیده درد اشنایی دیرینه داشتن

ولی قدیمیا هم برای این دردها توصیه هایی دارن

مثلا پوشوندن پاها با جوراب گرم در هنگام پریود

چون معتقد بودن بین پا و رحم زن ارتباط عصبی وجود داره پاها سرما رو به رحم منتقل کرده و باعث درد میشن

یا خوردن غذاها و نوشیدنی هایی که طبیعت گرمی دارن مانند دم کرده گل سرخ یا مربای گل سرخ

چای زعفرونی و نبات

تابستونا خربزه

زمستونا خرما و کشمش

اینا غذاها خیلی مفیدن

حتی نفخ معده باعث درد بیشتر میشه بنابراین توصیه می کردن غذاهای با طبیعت سرد و نفخ کننده نخورن

خوردن قرص های ضد بارداری در دراز مدت باعث ایجاد همون کیست و مشکلات عدیده دیگه میشه

کلا خوردن دارو انسان بخصوص خانوما رو زود پیر و شکسته می کنه

باعث خراب شدن دندونا و ریزش موی سر میشه

سعی کنید دارو خوردن رو اخرین گزینه خودتون قرار بدین نه در این مورد بلکه تو همه موارد

بخصوص که الان کشورمون با کمبود دارو مواجه امکان تقلب و دغل بازی توش خیلی زیاده

پ ن : ببخش دنیز جونم تو روند تاپیکت دخالت کردم ولی مواردی بود که بد ندیدم برای دوستای گلم بیان کنم

خواهش میکنم سارا جونم .مرسی از درج مطالب.........

نکته خوبی اشاره کردید دوستان حتما به تاریخ مصرف داروها توجه کنند و از داروخانه ها حتما تهیه کنند همینطور نوار بهداشتی سعی کنید از نوارهای با استاندارد و با کیفیت استفاده کنید چرا که نوار بهداشتی بدون کیقیت باعث بروز عفونت و قارچ رحمی میشود..

لینک به دیدگاه
دردای من وحشتناکن، کمردرد و رحم درد. میکشه منو. تا قرص نخورم خوب نمیشم. معمولا دوتا ژلوفن و بعد میرم زیر پتو. البته بازم درد میکشم ولی اگه بعد خوردن قرص، چایی نبات یا شیرداغ نبات بخورم دردش خیلی آروم میشه. کمردرد تا یکی دو روز بعد هم میمونه. راهی برا جلوگیری از تغییر خلق و خو سراغ ندارید؟

ژلوفن مصرف نکن گلم بهتره ایبوپروفن یا مفناتیک استفاده کن غیر از این قرصهای ضد بارداری هم جواب میدن

اما در مورد خلق و خو خانومی بهتره با قدم زدن یا پیاده روی ، ورزشهای سبک ، سرگرم شدن به کارهای مورد علاقه ات و پرهیز از خوردن مایعات کافئین دار به خودت آرامش بدی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...