رفتن به مطلب

از چه عطر یا ادوکلنی استفاده میکنید؟

spow

ارسال های توصیه شده

لالیک

اگه اشتباه نکنم، دومی اسمش جوب هست!

بیشتر لالیک

قبل از عید سال 91 گرفتم، داداشم تونست لالیک رو از 80 برسونه 50، و جوب رو ( من نمیدونم اسمش دقیقن چیه، بیشتر از لالیک استفاده میکنم آخه، داداشم قصد عیدی دادن داشت :دی ) گرفت 40 بجای 70

بعدن تر هم یه لالینک خرید :d بیست تومن، خیلی هم حال میده، همون بو رو داره، با ماندگاری کمتر، لالیک تقلبیه :دی

لینک به دیدگاه
لالیک

اگه اشتباه نکنم، دومی اسمش جوب هست!

بیشتر لالیک

قبل از عید سال 91 گرفتم، داداشم تونست لالیک رو از 80 برسونه 50، و جوب رو ( من نمیدونم اسمش دقیقن چیه، بیشتر از لالیک استفاده میکنم آخه، داداشم قصد عیدی دادن داشت :دی ) گرفت 40 بجای 70

بعدن تر هم یه لالینک خرید :d بیست تومن، خیلی هم حال میده، همون بو رو داره، با ماندگاری کمتر، لالیک تقلبیه :دی

دوست عزیز اولا که این لالیک و جوب که گفتی عطر هست یا ادکلن؟؟؟ آخه عطرها به نظرم نباید اینقدر گرون باشن. یا من هیچی حالیم نمیشه :w16::ws52::ws38:

اگه میشه یکی از اساتید بیاد بگه فرق عطر با ادکلن چیه؟؟؟؟

دوما اینکه چه جوری داداش شما قیمت 80 تومن رو میرسونه به 50 تومن. یا 70تومن رو میرسونه به 40 تومن. مگه قیمتا مقطوع نیست!!!

ازش بپرس ترفنادش چیه؟ تا ماها هم یاد بگیریم بیچاره بابایی گناه داره. قربانت

لینک به دیدگاه
دوست عزیز اولا که این لالیک و جوب که گفتی عطر هست یا ادکلن؟؟؟ آخه عطرها به نظرم نباید اینقدر گرون باشن. یا من هیچی حالیم نمیشه :w16::ws52::ws38:

اگه میشه یکی از اساتید بیاد بگه فرق عطر با ادکلن چیه؟؟؟؟

دوما اینکه چه جوری داداش شما قیمت 80 تومن رو میرسونه به 50 تومن. یا 70تومن رو میرسونه به 40 تومن. مگه قیمتا مقطوع نیست!!!

ازش بپرس ترفنادش چیه؟ تا ماها هم یاد بگیریم بیچاره بابایی گناه داره. قربانت

قیمت عطر و ادکلن، هم سایز باشه، یکی هست!

من عطر رو گرفتم، داداشم ادکلن!

من خودم شخصن به اینا که تو شیشه هستن و بعد میری برات میریزن تو یه شیشه مخصوص ( حالا سایز بندیهاش خیلی فرق داره ) میگم عطر، با اونا که بسته بندی شیک و پیک و بعدش تو یه شیشه شیک هم هست، میگم ادکلن

کلن به نظرم هیچ فرقی نداره کیفیتشون، فقط مدل فروششون فرق داره

به نظرت یه فروشنده چند درصد رو اینجور اجناس میکشه؟ شلور و پیرهن رو هم میتونی حساب کنی

اینا براحتی 80 درصد روی قیمت میکشن، و براحتی بعضی موقع خوب تخفیف میدن! بدون اینکه ضرر کنن، حتا 40 درصد سود هم کردن

خوب چونه زدن، خوش اخلاق بودن، و جنس شناس بودن

من برم مغازه، کلن تخفیف نمی‌گیرم، ولی داداشم کلی تخفیف میگیره :دی

بعضی مغازه ها هم 15 درصد تخفیف رو دارن دیگه :دی بعضیا میتونی تا 30 40 درصد تخفیف بگیری

لینک به دیدگاه
مرسی.

حالا نمتونی از داداشت کمک بگیری که چطوری چونه میزنه ما هم یاد بگیریم خوب!!! :hapydancsmil::hapydancsmil::hapydancsmil:

این چونه زدنا واسه قبل دلار 4تومنی بودا :دی الان باید 4 برابر چونه بزنی

اگه یاد گرفتنی بود خودم یاد میگرفتم :sigh:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

من بیشتر از عطرهایی که بوهای سرد دارن خوشم میاد

مثل cold water مخصوصا رنگ آبیش قیمتش تفریبا 60000 تومن

عطر chiche هم خوبه قیمتش هم مناسبه 20000 ولی بوی گرمی داره

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

نمی دونم چرا اما عاشق عطرای تند و خنک مردونه ام و توی خونه هم بیشتر سعی می کنم از اونا استفاده کنم !

اما چند تا عطر که از عید به این طرف گرفتم و رنج قیمتش دستمه :

CK summer سبزه و اسپرت.... خیلی خیلی دوستش دارم ..... 150

کاپتان بلک ..... مردونه است و تلخه و یه کم هم گرمه عاشق بوی توتونشم .... 60

clinique happy نارنجی ...... زنونه است و خنکه و ملایم برای من بوی زندگی می ده .... 200

CK EUphoria ...... تقریبا تند و خنکه به علاوه این که چون عطر داییم بود خیلی دوستش دارم ..... 165

Chifon Emorer ..... زنونه است خیلی کم تن شیرینی داره اما وقتی می مونه بوش خیلی خوبه ..... 90

Creed Irish ...... مردونه است خنکه اما کلا یه بوی خاصی داره ...... یادمه 500 به بالا بود

ایوروشه مگنولیا ...... زنونه است و بوش خنک و ملایمه ...... حدود 40

Amour نمی دونم چی! (بالای شیشه اش مشکی و پایینش رو به خاکستری میاد ) ..... مردونه است و بوش خنک و اولش یه کم تنده اما ملایم می شه ...... 200 به بالا

یه kenzo oriental هم گرفتم وحشتناک بود بوی مرگ می ده هم شیرینه و هم گرم .... 150 هم پول زبون بسته رو حرومش کردم 84eb3ampc0vsywihe0i.gif

لینک به دیدگاه

من خودم شخصن به اینا که تو شیشه هستن و بعد میری برات میریزن تو یه شیشه مخصوص ( حالا سایز بندیهاش خیلی فرق داره ) میگم عطر، با اونا که بسته بندی شیک و پیک و بعدش تو یه شیشه شیک هم هست، میگم ادکلن

کلن به نظرم هیچ فرقی نداره کیفیتشون، فقط مدل فروششون فرق داره

جوجو جان تفاوت عطر و ادکلن توی مقدار اسانسشونه

اونایی که اسانس بیشتری دارن ماندگاری بهتری دارن و بهشون می گن عطر که باز خودشون درصد و درجه بندی دارن

اونایی که اسانس خیلی کمتری دارن بلطبع ماندگاریشون هم کمتره که باز این ها هم خودشون دو دسته ان از لحاظ غلظت و ماندگاری که بهشون می گن ادوکلن

:ws37:

لینک به دیدگاه

درود

شما چقد گرون میخرید؟:w58:

من آنجل Angel میخرم ده هزار تومن:5c6ipag2mnshmsf5ju3 حدودا 10 ساله از همین عطر فقط استفاده میکنم

سرد و گرم و این چیزا هم نمیدونم.. ولی ماندگاریش خوبه برا بدن من

لینک به دیدگاه
من بیشتر از عطرهایی که بوهای سرد دارن خوشم میاد

مثل cold water مخصوصا رنگ آبیش قیمتش تفریبا 60000 تومن

عطر chiche هم خوبه قیمتش هم مناسبه 20000 ولی بوی گرمی داره

کول واتر چقدر ؟؟؟ 60 تومن ؟؟؟

چقدرش 60 تومن ؟؟؟ شیشه چند گرمی ؟؟

گرمی 1500 بیشتر بخری ، کلاه رفته سرت ...

ارزش نداره بیشتر از این .... نه دیگه آخرش گرمی 2 تومن

لینک به دیدگاه

من عطر خیلی دوست دارم ولی از وقتی دو سه برابر شده دیگه همون قبلیا رو استفاده کردم و نشده که بخرم

عطرایی که در حال حاضر استفاده میکنم لیدی میلیون :بوش فوق العادست،شیرین و گرم ولی اصلا تند نیست،بوی بهشت میده موندگاریش عالیه ،من پارسال115 خریدم ولی الان شده 205

آمیتیس شرکت لالیک: ازون بوهاییه که خیلی پخش میشه،موندگاری اینم خیلی خوبه،یه بوی ترش وشیرین داره مثل بوی تافی من خیلی دوسش دارم 2 سال پیش85 خریدم الان 146 شده

گوچی فلورا: اینم بوش عالیه تقریبا شیرین وملایمه 130 تومن بود ولی الان شده 300 تومن !!!

البته الان دیگه ازشون استفاده نمیکنم و از وقتی قیمت عطر دو سه برابر شده فقط به عنوان دکور رو میز آرایش مونده

درحال حاضر از عطرای مادر گرامی استفاده میکنم

لینک به دیدگاه

halloween

از سال 87 می گیرم که اون سال 37 بود اما الان 100 که یه جا 92 دیدم یه جا دیگه 78 اما می ترسم از اینجا بگیرم

halloween blue drop

3 روز پیش 107 تومن گرفتم

halloween kiss s e x y

2ماه پیش 124 تومن گرفتم

ninariccy apple

خیلی دوستش دارم اما 2 سال پیش از یه جا گرفتم بهم انداخت 15 تومن 50 داد که ازش بخار سفید بیرون میومد و ایجاد حساسیت می کرد :whistles: دیگه نخریدم ازش:sigh:

burberry the beat

دوست دارم اما خودم تا الان نخریدم قیمتش هم 180 تا 190 الان .1 ماه پیش 120 بود تابستون 70 تومن :w000:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

[h=2]تفاوت عطر و ادکلن چیست ؟[/h]

هنوز در بسیاری از سایتها و وبلاگها یا حتی در بین مشتریها می بینیم افرادی رو که همچنان فرق بین ادکلن و عطر رو نمی دونن و از این دو لفظ استفاده می کنند:ws52:.

بعضی افراد فکر می کنند ، عطر مربوط به خانمهاست و ادکلن مربوط به آقایان :w58:.

یا عطر همان اسانسهاییست که در شیشه ها ریخته می شه و ادکلن ها همان عطرهای برندها هستند.

قبل از هر توضیحی اول موضوع اسانس ها رو جدا می کنیم .

به عطرهایی که در شیشه ها پر می شوند و اغلب هم حالتی روغنی دارند ، اسانس گفته می شه .

و اما لفظ اصلی خود عطر یا همان Perfume :

عطر در ایران به صورت کلی به تمامی عطرهایی غیر از اسانس ها گفته می شه . بنابراین شما در صورتی که می خواید خرید کنید و خریدی جز اسانس ها دارید ، در واقع شما به دنبال عطر هستید و باید از کلمه عطر برای خریدتون استفاده کنید.

تفاوت عطر و ادکلن:

همون طور که می دونید عطرها از ترکیبات اسانس مواد خام (گیاهان ، مشک و ...) و آب و الکل تشکیل شدند (وارد جزئیات نمیشیم فعلا:ws3:). تفاوت عطر و ادکلن در میزان اسانس به کار رفته در آب و الکل درون یک عطر هست.

هر قدر میزان اسانس به کار رفته در عطر بیشتر باشه این عطر دوام و ماندگاری بالاتری داره . لفظ عطر با همان Perfume به عطری گفته میشه که حدود 15 تا 25 درصد اسانس در اون به کار رفته باشه و ادکلن یا همان Eau de cologne به مدلی گفته می شه که حدود 2 تا 5 درصد اسانس در اون به کار رفته و ماندگاری بسیار پایینی داره.

عطرها از نظر ماندگاری ،دوام و میزان اسانس به کار رفته ،به 6 دسته تقسیم می شوند:

Perfume : میزان اسانس به کار رفته 15 تا 25 درصد

Soie de Perfume : اسانس حدود 15 تا 18 درصد

Eau de Perfume : اسانس حدود 8 تا 15 درصد

Eau de Toilette : اسانس 4 تا 10 درصد

Eau de Cologne : اسانس 2 تا 5 درصد

Eau de fraiche یا Deodorant : اسانس کمتر ار 3 درصد ، همان اسپری ها هستند

تقریباً ادکلن این روزها دیگه تولید نمی شه ، اما برای خرید عطر (به معنای کلی) اگر به پایین جعبه عطرها یا شیشه اونها نگاه کنید کلماتی مثل Eau de Perfuem و ... رو خواهید دید، سعی کنید برای ماندگاری بیشتر به دنبال یکی از 3 کلمه اول که در بالا اومده باشید:w16:.

پس برای خرید یا از همان کلمه عمومی عطر استفاده کنید و یا به صورت تخصصی یکی از کلمات بالا رو به کار ببرید.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

لالیک

چون بوی تندی داره بوی یه جور چوبو میده این رایحه توی معمارا بیشترین طرفدارو داره

قیمتش در حال حاضر 170هزار تومنه

یه مکعب مشکی سیاه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...