رفتن به مطلب

آموزش قدم به قدم طراحی و ساخت کالرآیدی

Abbas.H

ارسال های توصیه شده

• 2 هفته بعد...

سلام مجدد :icon_gol:

دوستان زیادی تا به حال درخواست لیست قطعات رو کردن که متاسفانه به دلیل مشغله زیاد نتونستم بنویسم. این هم لیست قطعات:

================= capacitors =================

c1 => 0.1 uf

c2 => 2.2 uf

c3 => 22 nf

c4 => 22 nf

c5 => 100 nf

=================== diodes =================

d1 => 1n4003

d2 => 1n4003

d3 => 1n4003

d4 => 1n4003

================== resistors =================

r1 => 240 k

r2 => 34 k

r3 => 240 k

r4 => 34 k

r5 => 464 k

r6 => 60.4 k

r7 => 53.6 k

r14 => 10 k

===================== ICs =================

u1 => lf33cv

u2 => attiny2313

u3 => sm8223ap

=================== others =================

2 تا سوئیچ

کریستال 3.579545 مگاهرتز

پتانسیومتر

یک ال سی دی 16 کاراکتری

یک ال ای دی ساده

منبع تغذیه 5-6 ولتی

این هم یه عکساز شماتیک با کیفیت بالا:

0g9500lk11d5o044jioh.jpg

موفق باشید :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...

سلام

ممون بابت زحماتی که کشیده اید

من هر کاری کردم نتونستم فایل هگز بدون ارور از این سورسهای که گذاشته اید به دست بیارم.:4564::sad0: لطفا اگه ممکنه پوشه کمل سورس و هگز و دیگر فایلهای مربط به کدویژن رو هم قرار بدید

سپاس :w16:

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

سلام از تمام زحماتی که برای این مطلب کشیدید تشکر می‌کنم، می‌خواستم در مورد پایه‌های gs و agnd تراشه sm8223 یکم توضیح بدین،‌ راجع به نقش پایه pd4 میکروکنترلر توی این پروژه هم صحبت کنید. بازم ممنونم

لینک به دیدگاه
سلام

بابت مطلبی که گذاشتین واقعا ممنونم،به شخصه خیلی به کارم امد بازم ممنون :a030:

خواهش میکنم :a030:

سلام

ممون بابت زحماتی که کشیده اید

من هر کاری کردم نتونستم فایل هگز بدون ارور از این سورسهای که گذاشته اید به دست بیارم.:4564::sad0: لطفا اگه ممکنه پوشه کمل سورس و هگز و دیگر فایلهای مربط به کدویژن رو هم قرار بدید

سپاس :w16:

سلام دوست من :icon_gol:

معمولا کدهایی که دانلود میکنید ممکنه به دلایل مختلفی کامپایل نشن و ارور بدن. قبل از هرچیزی مطمئن بشید که طبق توضیحات دارید عمل میکنید. یعنی کد درست رو روی میکروکنترلر درست دارید اجرا میکنید. من دو تا کد اصلی تو این پروژه گذاشتم که یکیش روی میکروکنترلر tiny2313 اجرا میشه و یکی روی هیچی! منظورم اینه که کد دوم به صورت پیشرفته تر نوشته شده که مدهای بیشتری رو ساپورت میکنه ولی به دلیل حافظه کم tiny2313 روی اون ریخته نمیشه ولی با یکمی تغییرات میتونید روی mega16 اجراش کنید. منظورم از تغییرات یعنی منطبق کردن اسم رجیسترها که خیلی راحته :w16:

اما گذشته از این حرف ها، همونطور که گفتم خیلی وقتا کدهایی که از اینترنت دانلدو میکنید ممکنه روی سیستم خود طرف درست اجرا بشن ولی رو سیستم شما نه که میتونه دلایل زیادی داشته باشه. بهترین کار اینه که خودتون اون کدها رو بررسی کنید و مشکل رو پیدا کنید. کدی که گذاشتم روی سیستم من کامل کامپایل میشه و خیلی پیچیده نیست و با کمی بررسی میتونید مشکلتون رو حل کنید :a030:

سلام از تمام زحماتی که برای این مطلب کشیدید تشکر می‌کنم، می‌خواستم در مورد پایه‌های gs و agnd تراشه sm8223 یکم توضیح بدین،‌ راجع به نقش پایه pd4 میکروکنترلر توی این پروژه هم صحبت کنید. بازم ممنونم

سلام دوست من :icon_gol:

پایه gs یا Gain-Select وظیفه اصلیش تنظیم گین سیگنال ورودی به آمپلیفایر هستش.

برای زمین دو تا پایه داریم. یکی GND و یکی هم AGND که اولی زمین واقعی تراشه هستش و به زمین کل مدار متصله. دومی اصطلاحا زمین آنالوگ (Analog gnd) گفته میشه بهش که مرجع سطح ولتاژ داخلی تراشمون هستش. معمولا اولی مستقیم زمین میشه و دومی برای حذف تداخل با یه خازن زمین میشه.

پایه pd4 میکروکنترلر هم طبق برنامه ای که برای نوشته شده، وقتی تماس دریافت میشه شروع میکنه به چشمک زدن :w16:

یعنی ولتاژش مدام 0 و 1 میشه و اون LED رو روشن خاموش میکنه.

تو مداری که من خودم ساختم علاوه بر LED یه اسپیکر هم به یه پایه دیگه متصل کرده بودم که تو عکس هایی که تو پست های قبلی گذاشتم دیده میشه :a030:

لینک به دیدگاه

با سلام دوباره :icon_gol:

با کسب اجازه بنده با ذکر نام شما از برنامه‌تون برای پایان‌نامه‌ام استفاده کردم.

بازم ممنون :rose:

امیدوارم به آروزهاتون برسین.:ha5t4lmd53df3cpu2lq

لینک به دیدگاه
با سلام دوباره :icon_gol:

با کسب اجازه بنده با ذکر نام شما از برنامه‌تون برای پایان‌نامه‌ام استفاده کردم.

بازم ممنون :rose:

امیدوارم به آروزهاتون برسین.:ha5t4lmd53df3cpu2lq

خواهش میکنم میلاد جان :icon_gol:

خیلی مرسی، توام همینطور :rose:

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما.یک سوال داشتم در رابطه با مدار کالر آی دی. آیا این مدار قابلیت اتصال به کامپیوتر توسط usb رو داره؟؟؟ اگه داره چه تجهیزات دیگه ای باید اضافه بشه؟؟؟

لینک به دیدگاه
  • 4 سال بعد...
  • 4 هفته بعد...
  • 6 ماه بعد...

سلام مهندس

خیلی ممنون بابت زحمتی که برای این مطالب کشیدین.من این مدار طبق توضیحات شما ساختم. خروجی به یک آردوینو نانو وصل کردم ولی خروجی سریال این مدار همیشه خالی هست و چیزی ارسال نمیکنه مشکل چی هست؟

ممنونم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...