رفتن به مطلب

زن موجودی شگفت در آفرینش

ارسال های توصیه شده

گلم من نگفتم همچین فکری میکنم

میخاستم فقط یه کم بیشتر بحث کنیم:a030:

من تاحالا نمیدونستم آقایون هم از واژه "گلم" برای خطاب قراردادن هم استفاده میکنن :دی

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 49
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دوست عزیز نیمکره احساسات و نیمکره عقل یعنی چی؟ چرا به زور میخواید تبعیض های جنسیتی دینتون بر ضد زنان رو توجیه کنید؟ مرکز احساسات در تمام انسانها دستگاه لیمبیک و تالاموس هست و مرکز تفکر و تعقل لوب پیشانی و البته همه اینها با هم در ارتباطن و نمیشه گفت فقط این قسمت مغز مربوط به احساسات هست و فقط این قسمت مربوط به استدلال و استنتاج. کتابی رو که به عنوان منبع معرفی کردید از وجه علمی برخوردار هست؟ مگه میشه به همین راحتی یکی بیاد بگه طبق تحقیقات زن ها از فلان بیشتر استفاده میکنند و مردان از فلان؟ یه ذره تفکر علمی بد نیست. اگر چنین بود نباید در کتاب های علمی آناتومی- فیزیولوژی - روانشناسی چنین مطالب مهمی ذکر شده باشه؟یعنی چی عقل بر احساسات چیزه نمیشه ولی احساس بر عقل چیره میشه؟ وای که از کله آدم دود بلند میشه وقتی این چرندیات رو به عنوان fact علمی تحویل دیگران میدید.
دوست عزیز نظر از بیولوژیکی تفاوت وجود داره.اتفاقا چند وقت پیش یک تحقیق علمی که از شبکه بی بی سی پخش بود را دیدم.در مورد همین موضوع بود.جزئیاتش یادم نیست ولی کل بحث در مورد این بود که میخواست توضیح بده که چرا زنها در فلان کار ها ضعیف تر هستند و چرا مردها در فلان کارها.مثلا داشت رانندگی بهتر مردان از نظر علمی برسی میکرد.مثلا داشت در مورد زنی برسی می کرد که عکس العمل های مردانه بیشتری داشت و با برسی علمی متوجه شدند که مغز این زن عکس العملش شباهت بیشتری به مردها داره تا زنها
لینک به دیدگاه
من تاحالا نمیدونستم آقایون هم از واژه "گلم" برای خطاب قراردادن هم استفاده میکنن :دی

اخی الهی یعنی تا حالا کسی تو زندگیت نبوده که اینجور خطابت بکنه؟:w02::ws3:

لینک به دیدگاه

اما اگر منظور تفاوت بود این جمله چرا اومده: "از زنان بد بپرهیزید و از زنان خوب ‏حذر کنید "

چرا انسان از چیز متفاوت باید حذر کنه؟ اما اگه ناقص رو در نظر بگیریم منطقی میشه این جمله

چون باید انسان از چیز ناقص حذر کنه.

درسته. ولی نمیشه این خطبه هم مثل بعضی از آیه های قرآن مخاطب خاص و عام داشته باشه؟ و یا به عبارتی کلمه ی نقص ایهام داشته باشه توی جمله؟ نمیدونما، فقط دارم میپرسم:ws52::

«این خطبه بعد از واقعه ی جنگ جمل ایراد شده و خطابات موجود در اين خطبه در حقيقت موشكافى يكى از زمينه هاى روانى، شخصى و شخصيتى فاجعه جمل و به گفته يكى از مفسّرين و مورخين مشهور اهل تسنّن، تعريضى به رفتار عايشه هست. (هذا كلّه رمز الى عياشه)، (ابن ابى الحديد، شرح نهج البلاغه، ج 6، ص 214). این خطبه صرفاً تبيين تفاوت تكوينى و تشريعى در مورد توانايى هاى زن و مرد و لزوم تطبيق وظايف و مسئوليت ها با توانايى هاست. ضمن آنكه هشدارى است براى انسان ها كه عدول از اين توانايى ها و وظايف فردى زمينه ساز فجايعى مانند آنچه در جمل گذشت، مى گردد. از طرفی حتى یک آیه هم در قرآن وجود ندارد که در دو موضوع «عقل و ایمان» مردان را بر زنان و یا بالعکس زنان را بر مردان ترجیح دهد. آیات قرآنى هردو صنف را در اوصاف عالى انسانى مشترک میداند. (علامه محمدتقى جعفرى، زن از دیدگاه امام على(ع)، تلخیص و تنظیم: محمدرضا جوادى، ص 80.)»

خب وقتی تو عمل شهادت زن نصف مرد یا حق ارث یا خیلی از مواردی که تو قانون اسلامی ایران میبینیم این توجیهات شما میره زیر سوال که.

پس این دلیل شما چی میگه اون چیزی که تو واقعیت داریم میبینیم چی میگه؟!

اون یکی کاربر میگه با توجه به تحقیقات یجورایی هست این قضیه شما میگی نیست!

نمیدونم واقعا، گرچه مواردی که اشاره کردین رو هم میشه با بیان تفاوت عقل زن و مرد توجیه کرد، ولی از اونجایی که در زمینه ی فقه و حقوق هیچگونه دانش و تخصصی ندارم، واقعا دفاعی از دلایل اجرا یا عدم اجرای این قوانین ندارم:w16:.

راستی شاید خیلی ربطی نداشته باشه ولی در حال حاضر که من دارم با شما صحبت میکنم در کشور ایران هم خانم هایی هستند که دارن در مسند قضاوت به فعالیت میپردازن! میدونستین؟ من نمیدونستم واقعا!:ws3:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
یکی میگفت زنان ناقص العقل اند

چه بخوایم چه نخوایم این نوع طرز فکر تو جامعه مون وجود داشته و داره و کمو بیش رو همه تاثیر خودشو گذاشته مثلا همین خشم و نیش و کنایه و عصبانیتی که تو جواب دادن به این تاپیک هست یه جورای از تاثیر همین طرز فکر سرچشمه گرفته.

ولی واقعا حتی فکر مرز بندی و دید مقایسه ای از لحاظ رنگ پوست ، نژاد و "جنسیت "و دین و مذهب ... نسبت به ادما خیلی خطرناک و مخربه .

همه انسانیم حق و حقوق برار داریم و قتی حقوق انسانیمون به خطر میفته همه ضرر میکنیم همه اسیب می بینم .

احترام و دفاع از حقوق انسانی و همگانی را از نسرین یاد بگیرم که برای ما (ما چه زن چه مرد) داره حبس میکشه و اگه او ناقص العقله ما فاقد العقلیم.

لینک به دیدگاه
درسته. ولی نمیشه این خطبه هم مثل بعضی از آیه های قرآن مخاطب خاص و عام داشته باشه؟ و یا به عبارتی کلمه ی نقص ایهام داشته باشه توی جمله؟ نمیدونما، فقط دارم میپرسم:ws52::

«این خطبه بعد از واقعه ی جنگ جمل ایراد شده و خطابات موجود در اين خطبه در حقيقت موشكافى يكى از زمينه هاى روانى، شخصى و شخصيتى فاجعه جمل و به گفته يكى از مفسّرين و مورخين مشهور اهل تسنّن، تعريضى به رفتار عايشه هست. (هذا كلّه رمز الى عياشه)، (ابن ابى الحديد، شرح نهج البلاغه، ج 6، ص 214). این خطبه صرفاً تبيين تفاوت تكوينى و تشريعى در مورد توانايى هاى زن و مرد و لزوم تطبيق وظايف و مسئوليت ها با توانايى هاست. ضمن آنكه هشدارى است براى انسان ها كه عدول از اين توانايى ها و وظايف فردى زمينه ساز فجايعى مانند آنچه در جمل گذشت، مى گردد. از طرفی حتى یک آیه هم در قرآن وجود ندارد که در دو موضوع «عقل و ایمان» مردان را بر زنان و یا بالعکس زنان را بر مردان ترجیح دهد. آیات قرآنى هردو صنف را در اوصاف عالى انسانى مشترک میداند. (علامه محمدتقى جعفرى، زن از دیدگاه امام على(ع)، تلخیص و تنظیم: محمدرضا جوادى، ص 80.)»

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سلام. بهتره بحث دینی نکنیم. خیلی ها ناراحت میشن!!!:ws3:

درست و منطقی نیست که اگه یک مرد یا زنی کار بدی کرد اون رو به همه تعمیم بدیم.

این توضیحات آقای جعفری اگرم درست باشه(و منظور امام عایشه باشه) مثل این میمونه که خانمی تو روزنامه یخونه مردی آدم کشته و بعد خانم خطبه بخونه که مردها وحشی هستن. از اونها حذر کنید

این رفتار غیرمنطقی رو میگیم :"تعمیم افراطی".

این توجیحات موضوع رو غیر منطقی تر میکنه.

تازه اگر توضیحات را با دقت بخونیم] میبینیم خود علامه! جعفری موافق این حکم کلی هست:

این خطبه صرفاً تبيين تفاوت تكوينى و تشريعى در مورد توانايى هاى زن و مرد و لزوم تطبيق وظايف و مسئوليت ها با توانايى هاست. ضمن آنكه هشدارى است براى انسان ها كه عدول از اين توانايى ها و وظايف فردى زمينه ساز فجايعى مانند آنچه در جمل گذشت، مى گردد.

لینک به دیدگاه

دلیل نمیشه به کسی صفت معصومیت داد و بنا بر این صفت هر گفته این فرد بشه حجت ، البته حال و حوصله تفسیر و تبیین ندارم به قول متشرعین ، در ضمن در مورد سندیت نهج البلاغه هم حرف و حدیث زیاده

لینک به دیدگاه
منظورم اینه که زنها واقعا باهوشن:th_running1:

چرا فک نمیکنی این احساسم از عقل میاد ؟

من اگه صلاح بدونم به شما محبت کنم این صلاحیت رو از کجا بدست اوردم ؛ غیر از اینه که از عقلم ؛ از تجزیه تحلیل شما و اخلاق و جنبتون ؟

ایا فک میکنید من که احساساتیم میام همینجوری بی دلیل و بدون سبک سنگین کردن و نسنجیده با همه احساساتی برخورد میکنم ؟

همه رفتارای ما حتی اونایی که یه وقت اشتباهن از عقل میان .

حالا بین ادما تفائته که چی رو خوب و چه رفتاری رو بد میدونه .

شاید یه چیز از نظر من خوب و از نظر شما بد باشه . پس این دلیل بر احساسی بودن نیس مربوط به منطق و طرز تفکره امیر جان :ws37:

لینک به دیدگاه
عزیز دین میگه زنان ناقص العقلن. یکی نمیگه.

عزیزم دین هیچ وقت نگفته زناناقص العقلن مشکل ازچندتاآدم بی فرهنگ که هروقت می خوان چیزی رو به دیگران تحمیل کنن می گن دین گفته!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...