رفتن به مطلب

سری 3 مسابقه * شهر خودتو اصلاح کن*

ارسال های توصیه شده

:ws48:بشتااااااااااااااااااااااااابیییییییییید:ws48:

خب خب اینم سری 3 مسابقه شهر خودتو اصلاح کن.

روال مسابقه مثله سری های قبله: ایراداشو ببینید و اصلاحشون کنیدTAEL_SmileyCenter_Misc%20(147).gif

2eaoapgxehimkak1y7ei.gifخب واسه این سریییییییی2eaoapgxehimkak1y7ei.gif2eaoapgxehimkak1y7ei.gifمیدااااااااااااان ازادی تهران2eaoapgxehimkak1y7ei.gif

m2iqxuak8kcwyoa7pt8q.jpg

mvdqom02zgt4r0yv4moe.jpg

izt0qwwpvwf8plrvjrp3.jpg

میدان ازادی

میدان آزادی در قسمت غربی تهران قرار گرفته‌است و مسافرانی که از

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
به تهران وارد می‌شوند، به عنوان اولین نماد شهری این میدان و بنای مخصوص آن را مورد توجه قرار می‌دهند.

از شمال به جناح و از شرق به خیابان ازادی و از غرب به بزرگراه شهید لشگری و از جنوب به بزرگراه جناح دسترسی دارد.

این میدان که قبل از

میدان شهیاد نام داشت، به صورت بیضی ساخته شده‌است که در مرکز آن
قرار گرفته‌است و در حاشیه‌ی آن دو مسیر اتومبیل‌رو که در بعضی قسمت‌ها به صورت دو طبقه ساخته‌شده‌است، قرار گرفته‌است. بین بنای برج آزادی و مسیرهای اطراف میدان نیز باغچه‌های چمن‌کاری شده به صورت شش ضلعی ساخته شده‌است.

میدان آزادی با مساحت ۵۰٬۰۰۰ مترمربع پس از میدان نقش جهان با مساحت ۸۹٬۶۰۰ مترمربع، بزرگ‌ترین میدان

است و
با ارتفاع چهل و هشت متر، که یکی از نمادهای تهران است، در آن قرار دارد.

برج آزادی یا شهیاد، در زمان سلطنت

به عنوان نماد پایتخت ساخته شد. طراح میدان شهیاد مهندس
بود. بر پایه نظرسنجی های انجام شده اکثریت شهروندان تهرانی برج آزادی را به عنوان نماد شهر تهران معرفی کرده اند.همچنین بر اساس همین نظرسنجی میدان آزادی، پس از موزه ها و کاخ ها، سومین جایی است که شهروندان تهرانی برای معرفی به بازدیدکنندگان خارجی دارای اولویت می دانند.

خب اینم توضیحاااااااات.hxh5v6h2nsqgyuf5c8yf.gif

حالا ایراداشو ببینید و اصلاحاتتونو خصوصی واسه من بفرستید.

writing.gif

سوالی هم داشتید من در خدمتم.kurby2.gif

اگر دوست داشتید میتونید اسکیس هم بزنید

:w16:

شرکت برای همه ی رشته ها ازاده.6f56hcy5z4ygs5qh4ulr.gif

نظراتی که اینجا داده میشه در نظرسنجی شرکت داده نمیشه.:ws46:

اسپم ممنوعه.

w420.gif

:w14:و حالا جوایز:w14:

مدال برنده مسابقات علمی >>>>>>>به کسی که بهترین نظر رو داده بشه و رای بیاره

w155.gif

نفر اول 200 امتیاز

w70.gif

نفر دوم 150 امتیاز :vi7qxn1yjxc2bnqyf8v

نفر سوم 100 امتیاز:TAEL_SmileyCente:

منتظر حضورتون هستیم.

:ws17:تا پایان روز سه شنبه 8 اسفند ماه وقت دارید که نظراتتون رو به صورت خصوصی واسم بفرستید:ws17:

• Like 28
لینک به دیدگاه

آغا منم شرکت میکنم.

سری های پیش هی میگفتم تخصصیه نظر ندم و اینا. ولی اینبار شرکت میکنم. کار نداشته بید که.:ws3:

• Like 11
لینک به دیدگاه

درود به همه دوستان

صبا جان, آیتم خیلی سختی رو انتخاب کردی, برج و میدان آزادی (شهیاد سابق) یکی از بناهای خیلی خوش ساخت و بافکری هست که تو حوضه شهری میبینیم.

ترکیب معماری سنتی ایرانی, اسلامی(و قبلش), با معماری مدرن, به اضافه حل مشکل محیطی اون منطقه خاص, نمادی که ترکیب تمام عناصر از سنت تا پست مدرنیسم رو در خودش داشت تا معرف و نماد یکی از قدیمی ترین کشورهای دنیا باشه که وارد دوران مدرنیسم شده.

کار خیلی خیلی سختیه

برای نقد این بنا, باید اطلاعات جامعش رو در اختیار قرار بدی, بعد بخوای که سایرین نقدش کنند, چون این دیگه مثل میدون (حسن آباد - برای مثال) نیست!!!

مرکز اداری, موزه و ... که در زیر و یا در طبقات ساختمان قرار گرفته اند, به خوبی باید بررسی بشن,

تا بعد بشه راجع بهش صحبت کرد, که در اون حالت هم این میدون و این برج چیزی نیست که بشه خیلی راحت روی اون نظر داد

در هر حال موفق باشید.

:a030:

• Like 13
لینک به دیدگاه
درود به همه دوستان

صبا جان, آیتم خیلی سختی رو انتخاب کردی, برج و میدان آزادی (شهیاد سابق) یکی از بناهای خیلی خوش ساخت و بافکری هست که تو حوضه شهری میبینیم.

ترکیب معماری سنتی ایرانی, اسلامی(و قبلش), با معماری مدرن, به اضافه حل مشکل محیطی اون منطقه خاص, نمادی که ترکیب تمام عناصر از سنت تا پست مدرنیسم رو در خودش داشت تا معرف و نماد یکی از قدیمی ترین کشورهای دنیا باشه که وارد دوران مدرنیسم شده.

کار خیلی خیلی سختیه

برای نقد این بنا, باید اطلاعات جامعش رو در اختیار قرار بدی, بعد بخوای که سایرین نقدش کنند, چون این دیگه مثل میدون (حسن آباد - برای مثال) نیست!!!

مرکز اداری, موزه و ... که در زیر و یا در طبقات ساختمان قرار گرفته اند, به خوبی باید بررسی بشن,

تا بعد بشه راجع بهش صحبت کرد, که در اون حالت هم این میدون و این برج چیزی نیست که بشه خیلی راحت روی اون نظر داد

در هر حال موفق باشید.

:a030:

سلام مهدی عزیز. ممنون از نظر خوبت.

درسته ، نمونه مورد انتخاب شده از دو نمونه ی قبلی کمی پیچیده تره.

اما تالار این میدون رو انتحاب کرده.

منم هر سوالی که داشتین در خدمتم.:a030:

• Like 9
لینک به دیدگاه

باعرض سلام

تشکر صباخانم و فاطمه خانم و فافا خانم

این یکی خیلی سخته

صباخانم شما و بعضی دوستان تهرانی هستید ماکه نیستیم چطوری باید این بنارا بیشتر بشناسیم

کیفیت فونداسیون میدان و خود بنارا چطوری باید فهمید؟

مااز دوراین میدون را دیدیم

چرا دروغ بگم یه بار اومدم تواین میدون ولی آخر شب بود و اصلا نزدیک میدون هم نشدیم

یه میدونی تومسابقه بذارید که بشه واقعا نقدش کرداین میدون فوق العاده است و خیلی شیک و زیباست

منم سعی میکنم شرکت کنم ولی فوق العاده گرفتارم ولی اطلاعات ناقصه اگر کامل بشه که قابل هضم بشه واسه همه

منم شرکت میکنم

من یه موردی به ذهنم رسید ولی چون کاملااطلاعات موردنیاز مطلقا اطلاعات دردسترس نیست اگر ایرادی بگیریم قطعا ایراد الکی و بنی اسرائیلی گرفتیم واصلا ایراد مهندسی و تخصصی نیست

• Like 8
لینک به دیدگاه

واسه من تازه وارد یکی توضیح بده که باید توصیفی و کلی مشکلاتو بگیم یعنی مشکلات خطر آفرین برای برج آزادی و راه حل های رفع این مشکلاتو بگیم یا اینکه باید از جنبه طراحی منظر و... و خیلی تخصصی مشکلاتو بیان و راه حلشو رسم کنیم:banel_smiley_4:اگه مورد دوم باشه که من وارد نیستم:ws3:

• Like 4
لینک به دیدگاه
واسه من تازه وارد یکی توضیح بده که باید توصیفی و کلی مشکلاتو بگیم یعنی مشکلات خطر آفرین برای برج آزادی و راه حل های رفع این مشکلاتو بگیم یا اینکه باید از جنبه طراحی منظر و... و خیلی تخصصی مشکلاتو بیان و راه حلشو رسم کنیم:banel_smiley_4:اگه مورد دوم باشه که من وارد نیستم:ws3:

اصلا جنبه تخصصی رو در نظر نگیر دوست مهربون

بعنوان یه شهروند تصور کن تو این موقعیت و مکان قرار بگیری چه مشکلاتی توش میبینی و اذیتت میکنه و چطور بشه بهتره و مشکلاتت حل میشه .

البته اول مطالب رو بخون که استارتر توضیح داده :a030:

• Like 4
لینک به دیدگاه
سلام به همگی

تاکی وقت داره این مسابقه؟

انگار گفتند تاسه شنبه یعنی دوروز پیش آخرین مهلته

حمید اقا پستارو نمیخونیا :ws3: تا یکشنبه تمدید شد :w02:

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام منم میام اسممو تولیست بنویسید با تشکر زیاد ممنون از اریودخت عزیز

لیستی نیست دوست عزیز :banel_smiley_4:

نظرتو باید پیام خصوصی به کلاه قرمزی بفرستی :ws37:

• Like 2
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...