رفتن به مطلب

بررسی سوالات کارشناسی ارشد سال 92 - ساخت و تولید

soheiiil

ارسال های توصیه شده

دوستان ساخت و توليد راجع به اين تست چه نظري دارن؟

attachment.php?attachmentid=136486&stc=1

براي راهنمايي از مطلب ضميمه ميتونيد استفاده كنيد

attachment.php?attachmentid=136484&stc=1

من استدلالم از اين متن و مظالعات خودم لقي هست.دوستان نظر بدن

لینک به دیدگاه
مهندس سوال 115 ساخت و توليد امسال راجع به جنس ورق هاي مورد استفاده در فرايند كشش برش پاسخ دقيقش چي بود؟

اين استدلال درسته:

مواد خالص خاصيت چسبندگي بالايي پس از شكلدهي دارند لذا امكان آسيب ديدگي تجهيزات برشكاري و قالب ها زياد است. در فرايند كشش عميق هرچه خواص ورق استفاده شده در قسمت هاي مختلف متفاوت باشد ورق كشيده شده لبه هاي گنگره اي بيشتري دارد بنابرين ميشه گفت براي برش فلزات آلياژي مناسب و براي كشش نامناسب هستند.

به نظر من هرچه جنس ورق سخت تر شود برای عملیات برش خوب نیست و معمولا آلیاژی کردن باعث افزایش سختی ورق می شود لذا استفاده از فلزات آلیاژی در عملیات برش مناسب نیست. در خصوص عملیات کشش با نظر شما موافقم.

لینک به دیدگاه
به نظر من هرچه جنس ورق سخت تر شود برای عملیات برش خوب نیست و معمولا آلیاژی کردن باعث افزایش سختی ورق می شود لذا استفاده از فلزات آلیاژی در عملیات برش مناسب نیست. در خصوص عملیات کشش با نظر شما موافقم.

البته به نظر من سوال مثل تست 111 كمي مبهم به نظر ميرسه چون بسته به اينكه چه آلياژي در ورق استفاده بشه هم ميتونه سخت تر بشه هم منعطف تر.

لینک به دیدگاه

اين مطلب رو از يه سايت گرفتم راجع به ورق هاي مناسب كشش عميق:

براي تسمه ها و ورق هایی که از جنس فولاد غیر آلیاژی نرم است وبرای کشش مناسب هستند،از حروف St استفاده می شودوپس از آن اعداد ۱۲ برای کشش معمولی، ۱۳برای کشش عمیق و ۱۴ برای کشش عمیق ومخصوص درج می گردد.مثال : St 13 مناسب برای کشش عمیق

منبع:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...