رفتن به مطلب

دیکشنری تخصصی مکانیک

M!Zare

ارسال های توصیه شده

سلام.دوستان اگر امکانش هست لینک دیکشنری تخصصی مکانیک رو در این مکان قرار دهید.

همچنین کتابهای مورد استفاده خودتون رو معرفی کنید.

من خودم از کتاب کاظم ابهری استفاده میکنم.شما گزینه های بهتری سراغ دارید؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام دوستان عزیز

اینم یه دیکشنری کامل برای دوستانی که حداقل توضیحات رو در مورد لغات فنی میخوان بدونن

خیلی جالب وکامله

موفق باشید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
من این دیکشنری آنلاین رو پیشنهاد میکنم

خودم استفاده کردم بد نبوده

بسیار جالب بود

مخصوصا" دیکشنری حرفه ایش..

که لغات مکانیکی رو با جدول و شکل هم نشون میده

برای مثال من Drag coefficient رو سرچ کردن..

خیلی جالب بود

لینک به دیدگاه

عالی بود آقا حامد:icon_gol:مخصوصا این

دوست نداشتم اسپم کنم ولی نتونستم:ws3:واقعا سایت مفیدی بود

لینک به دیدگاه
زدم grinding

آورد پر زحمت .....:ws52:

سنگ زنی میشه ها

سعی کنید در قسمت حرفه ای جستجو کنید.ولی برای من درست ترجمه کرد.

رو ببینید

لینک به دیدگاه
بسیار جالب بود

مخصوصا" دیکشنری حرفه ایش..

که لغات مکانیکی رو با جدول و شکل هم نشون میده

برای مثال من Drag coefficient رو سرچ کردن..

خیلی جالب بود

امیدوارم مفید باشه... :icon_gol:

عالی بود آقا حامد:icon_gol:مخصوصا این

دوست نداشتم اسپم کنم ولی نتونستم:ws3:واقعا سایت مفیدی بود

اتفاقا خب شد این قسمت رو معرفی کردین خیلی جالب هست... :icon_gol:

زدم grinding

آورد پر زحمت .....:ws52:

سنگ زنی میشه ها

شما که خودت مهندس هستی بهتر بود قبل از قضاوت عجولانه کمی تو سایت جستجو میکردی تا تمام بخشهای اون رو بتونی پیدا کنی... :icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام.دوستان اگر امکانش هست لینک دیکشنری تخصصی مکانیک رو در این مکان قرار دهید.

همچنین کتابهای مورد استفاده خودتون رو معرفی کنید.

من خودم از کتاب کاظم ابهری استفاده میکنم.شما گزینه های بهتری سراغ دارید؟

سلام

من خودم یه کتاب از انتشارات امیرکبیر گرفتم که واژه های بسیار زیادی رو با تعاریف مخصوص رشته ی مکانیک داره

و نکته ی مثبتش اینه که به پنج زبان " انگلیسی - فرانسه - اسپانیایی - فارسی - ایتالیایی " هست .

من نمونشو جایی ندیدم . اگر بخواهید مشخصاتشو مبنویسم تا دوستان تهیه کنند

البته یه دیکشنری دیگه هست که انتشارات نشر دانشگاهیه ( جلد گالینگوره ) من دیدم ولی علیرغم اسمش چیز خوبی نیست .

یادمه چند سال پیش هم یکی از اعضای فوق العاده قدیمی باشگاه یه دیکشنری انگلیسی به انگلیسی از انتشرات مک گراو هیل که بصورت نرم افزار بو برای من ایمیل کرد که فوق العاده مفید و کارا بود .

لینک به دیدگاه
سلام

من خودم یه کتاب از انتشارات امیرکبیر گرفتم که واژه های بسیار زیادی رو با تعاریف مخصوص رشته ی مکانیک داره

و نکته ی مثبتش اینه که به پنج زبان " انگلیسی - فرانسه - اسپانیایی - فارسی - ایتالیایی " هست .

من نمونشو جایی ندیدم . اگر بخواهید مشخصاتشو مبنویسم تا دوستان تهیه کنند

البته یه دیکشنری دیگه هست که انتشارات نشر دانشگاهیه ( جلد گالینگوره ) من دیدم ولی علیرغم اسمش چیز خوبی نیست .

یادمه چند سال پیش هم یکی از اعضای فوق العاده قدیمی باشگاه یه دیکشنری انگلیسی به انگلیسی از انتشرات مک گراو هیل که بصورت نرم افزار بو برای من ایمیل کرد که فوق العاده مفید و کارا بود .

فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی مهندسی مکانیک تالیف هیل ، ویرایش دوم

دیکشنری مک گراو هیل رو جاوید گذاشته بودن اینجا:a030:

کامل نیست ولی خوبه(از لحاط دایره لغات)

توضیحاتش به نسبت کامله

لینک به دیدگاه
دیکشنری مک گراو هیل رو جاوید گذاشته بودن اینجا:a030:

کامل نیست ولی خوبه(از لحاط دایره لغات)

توضیحاتش به نسبت کامله

ممنونم:icon_gol:

اره همینه

به نظر من برای دانشجوی لیسانس این دیکشنری خوبیه

هم سبکه و هم تعاریف خوبی ارائه داده

بخصوص اینکه این دیکشنری رو یه مرکز کتابهای تخصصی مکانیک و فنی مهندسی ارائه داده و همین درصد اطمینان به تعاریفشو بیشتر میکنه ...

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

خیلی خوبه..ممنون
لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
سلام آقا من در به در دنبال گلوسری بابیلون مکانیک هستم اگه میدونین از کجامیشه دانلودش کرد کمکم کنید دمتون گرم

سلام دوست عزیز

تا جایی که من میدونم همچین گلوسری ایجاد نشده هنوز و فقط فیلد های انرژی و بیو مکانیک رو دیدم من

دوستان اگه همت میکردن میتونستیم درستش کنیم ولی نشد

کار سختی هم نبود:vahidrk:

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

سلام به همگياخيرا يك پك كامل ديكشنري تخصصي مهندسي مكانيك با نام "مكاديك" منتشر شده كه واقعا كامل و بي نظيره- خيلي امكانات داره- به غير از ديكشنري هاي عمومي و ديكشنري هاي جنرال براي مهندسي مكانيك ديكشنري تخصصي جداگانه براي هر گرايش مكانيك هم داره و در ضمن بانك لغت تخصصي و عمومي هم داره + نرم افزارهاي يادگيري لغات تا از ذهن آدم نپرن- كتابهاي لغت مختلف براي يادگيري لغات براي آزمون ارشد و .... اينا هم داره- هندبوك هاي درجه 1 مكانيم هم توش هست- با كلي نرم افزار مورد نياز براي ديكشنري عمومي و تخصصي مثل بابيلون ورژن آخرش + لانگمن-آكسفورد ورژن آخرش و كلي چيزاي ديگه. يه نرم افزار مترجم متن هم داره قيمتشم عاليه 10 تومن- من گرفتم كلي به دردم خورده معركه اس :a030:براي اطلاع از مشخصاتش ميتونين به لينك زير سر بزنيد مال انجمن علمي دانشجويان دانشگاه آزاد نجف آباد هستش:http://www.nmpa.ir/article.aspx?slide=1&id=1809#ctl00_ContentPlaceHolder1_tbcontent

لینک به دیدگاه
سلام به همگياخيرا يك پك كامل ديكشنري تخصصي مهندسي مكانيك با نام "مكاديك" منتشر شده كه واقعا كامل و بي نظيره- خيلي امكانات داره- به غير از ديكشنري هاي عمومي و ديكشنري هاي جنرال براي مهندسي مكانيك ديكشنري تخصصي جداگانه براي هر گرايش مكانيك هم داره و در ضمن بانك لغت تخصصي و عمومي هم داره + نرم افزارهاي يادگيري لغات تا از ذهن آدم نپرن- كتابهاي لغت مختلف براي يادگيري لغات براي آزمون ارشد و .... اينا هم داره- هندبوك هاي درجه 1 مكانيم هم توش هست- با كلي نرم افزار مورد نياز براي ديكشنري عمومي و تخصصي مثل بابيلون ورژن آخرش + لانگمن-آكسفورد ورژن آخرش و كلي چيزاي ديگه. يه نرم افزار مترجم متن هم داره قيمتشم عاليه 10 تومن- من گرفتم كلي به دردم خورده معركه اس :a030:براي اطلاع از مشخصاتش ميتونين به لينك زير سر بزنيد مال انجمن علمي دانشجويان دانشگاه آزاد نجف آباد هستش:http://www.nmpa.ir/article.aspx?slide=1&id=1809#ctl00_ContentPlaceHolder1_tbcontent
راستي همه اين ديكشنريها و كتابهايي كه دوستان توي پستها نوشتن + گلوساريهاي بابيلون + گلوساري علم اندازه گيري و . . . . اينا هم تو پك اين ديكشنري هست. اسمش "مكاديك" ديكشنري تخصصي مهندسي مكانيك هست.
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...