رفتن به مطلب

آموزش ساخت ماکت ( بناهای مدرن)

ارسال های توصیه شده

ekk8q5wqcqd9wa5hhk9u.jpg

jqxqktgq81dmnkw3lfn.jpg

برای برش نکاتی هست که اگه رعایت کنیم کار تمیز و بدون مشکل پیش میره.به نقطه شروع دقت کنید اگه یه ماکتی میساختید که بزرگتر از سایز اصلی بود مثلا 1.50 مقیاسش بود یعنی دو بارابر اندازه واقعی مثل همین ماکت آدم نمیتونه راحت کارروبرش بده برای این مشکل بیاین ابتدای کار رو با کاتر علامت بزنید نوک کاتر رو فشار بدید به کاغذ...

u61kaveue41kb09bodif.jpg

و بعد نقطه دوم رو نشون بزارید حتما سوراخ بشه که اگه حتی نشون رو ندیدید و کاتر رو روی مقوا کشیدید نوک کاتر بیوفته داخل جائی که علامت زدید.

j5cw1x2actkvc8ns626e.jpg

وبعد دوباره کاتر رو بزارید رو نقطه اول وقتی مطمئن شدید که کاتر محکم شده خط کش رو بچسبونید به نوک کاتر و از نقطه دوم هم تنظیم کنید حالا برش.

درنقطه شروع نوک کاتر داخل نقطه اول که افتاد شروع کنید به برش وقتی رسید به نقطه دوم خود نوک کاتر میوفته داخل سوراخ نقطه دوم.به همین راحتی.

fmrxhcvvzuw04v2umk7b.jpg

حالا یه روش دیگه اگه یه جائی داشتید که فقط نقطه اول داشت ونقطه دوم نداشت یعنی ته کار بیرون کاغذ ماکت بودواگه یادتون رفت نشون بزارید عدد خط کش رو روی یه عدد رند مثلا همین کار منظورم عدد20 بزارید این عدد رند میشه نقطه شروع برش شما.

xfpxasrsx2tdj6796wgh.jpg

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام براتون توضیح دادم که چون مقوا ماکت رو با لیزر برش دادم کثیف شده برای اینکه این مشکل رفع بشه یه لایه فابریانو220گرم روش چسبوندم.سعی کنید کارای چسبکاری رو با سرنگ انجام بدید تا ماکت تمیز دراد.

bo48xzrbbm4akntphcb6.jpg

j529xyd7hwejhjqv22.jpg

89hle8x1s6wa1zs7hqse.jpg

36wo7t9ev536ktwej.jpg

zouzzzbyq6v7a0i8um.jpg

لینک به دیدگاه

b5f4505mwcurwr2expmd.jpg

اگه یه موقع ماکتی با سایز بزرگ ساختید برای جلوگیری از انحنای سطوح ماکت اون رو از داخل شاسی کشی کنید.

من این کار رو کردم فکر کنم واضحه.

یه نوار به عرض 3cm البته این بستگی به کارتون داره و به ارتفاع ، تقریبا کمتر از ارتفاع ساختمان. درست کردن این نوار خیلی مهمه چون اگه با دست ببرید لبه نوار هیچ موقع صاف و با زاویه 90 درجه برش خورده نمیشه اگه با لیزر برش داده بشه بهتر چون وقتی چسب می زنید لبه نوار خوب به سطح ماکت می چسبه.

x42cdx1rlla2ed2y7xgw.jpg

در هر ماکتی پرتی مصالح زیاده می تونید از همین پرتی ها گونیا وبه اصطلاح لچکی ببرید و برای اینکه نوار خوب و بدون زاویه به سطح کار بچسبه ازشون مث کار من استفاده کنید.برای انکه لچکی ها خوب وبدون زاویه چسبیده بشن از یه لچکی به عنوان کمک استفاده کنید.

zx0ephxm58l1cctmruwc.jpg

نوار ولچکی ها رو خوب چسب کاری کنید تا کاملا به سطح کار بچسبد.

برای این جور چسبکاری ها از چسب کرافت استفاده کنید خیلی محکمه ولی در جاهایی که توی دید هستش از رازی سفید چون کرافت مایع زرد داره که وقتی خشک بشه باز هم به رنگ زرد میمونه و کار رو زشت میکنه.

av5o0s94ahzctfuc7wr.jpg

سطح رو جای ثابت بزارید تا خوب بچسبد.

xim1jkiwyve6wvpmm1hv.jpg

لچکی هارو ضربدری بزنید تا نوار به یک طرف خم نشود.

f9o4gukanx7brc4xb1uq.jpg

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...

hfjsas0rkkwy0vnmzbc.jpg

s33p6msvto2a4ylo6z1.jpg

با دریل سقف بالائی بالکون ها رو سوراخ زدم تا یه لامپ Led براش بزارم .

4smoarndgznpxyprw099.jpg

8uwun00iymq467lfi3by.jpg

iyf6a0r7erkz5cootp.jpg

یه نکته درمورد سوراخ کردن با دریل بگم زمانی که سوراخ رو ایجاد میکنید به دلیل نرم بودن مقوا لبه های مقوا بیرون میاد می تونید این لبه ها رو با کاتر یا چاقوی جراحی ببرید و خیلی مواظب باشید .:icon_gol:

لینک به دیدگاه

rf0c9z1x22lrycnjk68u.jpg

sq0i92ev674wtnb4worl.jpg

مته دریل رو از اندازه لامپ کمتر بگیرید تا با فشار ، لامپ رو در جای خودش قرار بدید اینطوری احتیاج به چسب هم ندارید و لامپ محکم میمونه .

0ml8zrkokv2gnjucgwgs.jpg

27633hf80crhvq4k2w2.jpg

برای چسباندن در این مرحله می تونید از چسب 1.2.3 استفاده کنید البته بدون اسپری سرعت کارتون رو بالا میره.

ولی با دقت و مطمئن باشید که قطعه ها درست در جای خودشون قرار گرفتن چون سرعت گیرایش چسب زیاده و راه برگشت ندارید/.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

pvtvadnl9udx5y8llc.jpg

p6tgbp6kg5p2errwrg9.jpg

زیاد گشتم تا L E D کوچکتری پیدا کنم اما چون ساخت ماکت به عید پارسال خورد نتونستم پیدا کنم. اما وقتی تو کار رفت و کار ماکت تموم شد اصلا معلوم نشد.:w16:

لینک به دیدگاه

qetrz8lniawrbus18jvg.jpg

این همه درو پنجره رو باید کار بزارم.یه ماکت این همه زحمت داره ببینید یه خونه تا وقتی بشه خونه چه سختی هایی داره.

برش با لیزر باعث میشه که کناره های کار کثیف بشه البته من خودم به این موارد خیلی حساسم شاید برا کسی اهمیت نداشته باشه در هر صورت اگه خواستید کار تمیز دراد میتونید با پوساب سمباده یه لایه از رو مقوا رو بردارید به این صورت...

onqvquwsj9ljkirw2o0z.jpg

3l6q2ab1neskbp2g6df.jpg

این طوری کثیفی های دور کار پاک میشه.

برای کار گذاشتن در و پنجره گوشه های کار رو با چسب رازی که دیر خودش رو میگره استفاده کنید و درست سر جای خودش تنظیم کنید و بعد که خودش رو گرفت با چسب 1.2.3 دورش رو چسب کاری کنید.

دلیل استفاده از چسب رازی برای دور پنجره چون دیر میگره میشه راحت تنظمش کرد اما اگه از چسب قوی استفاده کنید اگه زود بگیره میفهمین که چی میگم آدم بدبخت میشه.

rvp9hk1jumv3fgisica.jpg

sf4sn0h5821p0h5323.jpg

0jt6m25xpmw9ok0z6vht.jpg

توجه داشته باشین که ابعاد پنجره رو چند میلی بیشتر بگیرید تا کار از پشت که چسبیده میشه اذیتتون نکنه و اضافش مثل شاخک عمل کنه. :a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...