رفتن به مطلب

مسابقه 20 سوالی با گیاهان

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان عزیز بر ان شدم تا یه سابقه 20 سوال هم بذارم

جایزه بعد از مشورت با مدیر محترم تالار متعاقبا اعلام خواهد شد:ws37:

مسابقه به این نحو است که طراح سوال تکه کوچکی از تصویر یک گیاه رو میذاره و شرکت کنندگان 20 سوال از او می پرسن (هر سوال می تونه باشه)

مثل مسابقه قبل برنده سوال بعدی رو طرح میکنه

امیدوارم مفید باشه:a030:

--------------------------------------------------------------------------------------------------

برای هر جواب درست 20 امتیاز به شخصی که جواب صحیح رو بده داده میشه

برای این کارم نسترن جان باید حواسش باشه تا حق کسی ضایع نشه و هر هفته تعداد کسایی که امتیاز گرفتن رو به من اعلام کنن :w16:

لینک به دیدگاه
آزالیا نیست؟:ws38:

خرزهره؟:w58:

نه

یه راهنمایی:از گیاهان دارویی

خواص درمانی و کاربردبرگ ها و سرشاخه هایاین گل خواص درمانی متعددی دارند که مهمترین آنها عبارتند از: ضدعفونی کننده (در صورت استفاده ی خارجی)، ضدتشنج، کمک کننده به هضم غذا، کاهش دهنده ی قند خون، ضدنفخ و ...

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
آفرین هستی جونم درسته:ws3::ws3:

به قول خودت ایشون از گیاهان دارویی اند؟:ws3::ws3:

ایشون همه فن حریف هستن :ws3: هم گیاه دارویی هم یه اسم بانمکی دارن و بعنوان ماده غذایی برای یک گروه از جانداران کاربرد دارن...

لینک به دیدگاه
ایشون همه فن حریف هستن :ws3: هم گیاه دارویی هم یه اسم بانمکی دارن و بعنوان ماده غذایی برای یک گروه از جانداران کاربرد دارن...

اچازه این گیاه از خانواده میخک (Caryophylaceae) است؟ یا از خانواده پامچال (Primulaceae)؟

لینک به دیدگاه
اچازه این گیاه از خانواده میخک (Caryophylaceae) است؟ یا از خانواده پامچال (Primulaceae)؟
تا جایی که من اطلاع دارم ایشون خانواده علفی دارند... راهنمایی میکنم.... پرندگان وحشي از سر شاخه هاي جوان و سبز و تخم هاي تازه ي آن تغذيه مي كنند و بطور سنتي همانطور كه از نامش پيداست براي خوراك ماكيان استفاده مي شده است.ويژگي مزاجي آن داراي طبيعت شيرين،خنك و مرطوب مي باشد....
لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

من خیلی راهنمایی کردم فقط مونده بود که اسمشو بگم:banel_smiley_4:

اسمش علف جوجه هست:ws3:

علف جوجه Stellaria media chickweed

علف جوجه يا علف مرغ،در بعضي كتب نيز به نام گندمك مي باشد پرندگان وحشي از سر شاخه هاي جوان و سبز و تخم هاي تازه ي آن تغذيه مي كنند و بطور سنتي همانطور كه از نامش پيداست براي خوراك ماكيان استفاده مي شده است.ويژگي مزاجي آن داراي طبيعت شيرين،خنك و مرطوب مي باشد.در قديم به طور سنتي براي درمان زخم ها و بريدگي ها و التهابات پوستي و اگزما از اين گياه ضماد تهيه مي كردند و براي بيرون كشيدن چرك از جوشها و زخمها استفاده مي نمودند.در طب سنتي چين از چاي درست شده از علف مرغ يا جوجه براي درمان خونريزي از بيني استفاده مي شود.

خصوصيات ظاهري:گياهي يكساله بوده با ساقه هاي متعددي با طول 10 تا 45 سانتيمتر كه بر روي زمين مي خزند.برگ هاي آن بيضوي شكل بوده و دم هاي دراز دارند و شاداب مي باشند.گل هاي آن كوچك با 5 گلبرگ سفيد شبيه ستاره بوده كه بر روي هر شاخه از اوايل بهار تا اواخر پاييز ظاهر مي شوند و تقريبا"در همه جا اين گياه به وفور يافت مي شود.

زيستگاه طبيعي:اين گياه بومي اروپا بوده اما بطور كلي در تمام دنيا پراكنده شده است.قابل رشد در آب و هواي آمريكاي شمالي و استراليا نيز مي باشد،اين گياه چه در زمينهاي حاصلخيز و شخم زده و چه شخم نزده به آساني مي رويد.

chickweed3.JPGMouseEarFlower.jpg

لینک به دیدگاه
من که گفتم از خانواده میخک هست :hanghead:

محض اطلاع بگم stellaria از خانواده میخک هست:w16:

ممنون هستی جان عسک بعدی رو نمیذاری؟

نسترن جان من نمیدونستم خانواده ش کیا هستن ....تنها اومده بود:hanghead:

حالا این گیاه:

4013.jpg

ضمنا ایشون خانواده دار هم هستن:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...