رفتن به مطلب

کدام کتاب شعر را پیشنهاد میکنید؟؟؟

padrone

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان عزیز.هدف از این تاپیک راهنمایی خواستن از شما در مورد انتخاب یک کتاب شعر برای مطالعه آن هم بعنوان تفریح و لذت هم بعنوان تسلط نسبی به اشعارش هست.غزلیات سعدی و حافظ رو شنیدم که خوبن ولی نمیدونم کدومشو انتخاب کنم.شاید کتابای بهتری هم باشن با توجه به اینکه توی این انجمن دوستای زیادی تو کار ادبیات هستن گفتم از شما کمک بگیرم.شما کدام کتاب شعر رو دوست دارین و پیشنهاد میکنین و به چه دلیل؟ممنون :icon_gol:

لینک به دیدگاه
حافظ خوبه .....بستگی داره به چی علاقه داشته باشید....عرفانی ؟حماسی؟عاشقانه؟و.......

عرفانی مخلوط با عاشقانه و احساسی...ولی شعراش بچه گونه نباشه:ws37:

لینک به دیدگاه

درود...:icon_gol:

من از شعرای پند و نصیحت بدم میاد مثل اعتصامی!!!شعرای عاشقانه و وصف طبیعت و احساسی دوست دارم..مثلا با مثنوی معنوی اصلا نتونستم ارتباط برقرار کنم!!!!

اینایی که دوست دارم:

مثل همه ایرانیان...........حافظ

سعدی غیر از گلستان و بوستان،حتما حتما غزلیاتشو بخونید...من شاید 3-4بار کامل خونده باشم..با اینکه یک حرف رو 100بار گفته اما اینقدر هنر داره که هربار یه جور جدید!!!

شاهنامه فوق العاده است..که البته طرفداری خاص خودشو داره...اما به عنوان یه ایرانی خوبه یکبار چند ورقیشو بخونیم....

شهریار...وای که چقدر اشعارش لطیف و احساسیه...اشک منو درمیاره...

رهی معیری...حرف نداره..حتی یه دوبیتیشه وصیت کرده ام برای.......:whistle:

خارجی هم بخونید....اونا هم محشرند:

اشعار هایکو از شاعران ژاپنی یا حتی غربی..به درک طبیعت خیلی کمک میکنند...از کوچکترین نکات نگذشته اند....

ژان ژاک پرو...شاعر فرانسوی..بسیار زیبا و عاشقانه

ناظم حکمت...شاعر ترکیه.....گاهی فکر میکنم زندگی منو سروده..حتی در شعرای مبارزاتیش!!!!با شعراش آدم عاشق میشه..شک نکنید!

سیلور استاین...شعرای به ظاهر بچگانه داره هم شعرای زیبای عاشقانه...هردو دسته فوق العاده اند...

خیلی دیگه هستند...کلا بخونید...شعر زیاد بخونید..من هر روز حتما حتما شعر میخونم..بدون حافظ که خوابم نمیبره....:ws37:

لینک به دیدگاه
درود...:icon_gol:

من از شعرای پند و نصیحت بدم میاد مثل اعتصامی!!!شعرای عاشقانه و وصف طبیعت و احساسی دوست دارم..مثلا با مثنوی معنوی اصلا نتونستم ارتباط برقرار کنم!!!!

اینایی که دوست دارم:

مثل همه ایرانیان...........حافظ

سعدی غیر از گلستان و بوستان،حتما حتما غزلیاتشو بخونید...من شاید 3-4بار کامل خونده باشم..با اینکه یک حرف رو 100بار گفته اما اینقدر هنر داره که هربار یه جور جدید!!!

شاهنامه فوق العاده است..که البته طرفداری خاص خودشو داره...اما به عنوان یه ایرانی خوبه یکبار چند ورقیشو بخونیم....

شهریار...وای که چقدر اشعارش لطیف و احساسیه...اشک منو درمیاره...

رهی معیری...حرف نداره..حتی یه دوبیتیشه وصیت کرده ام برای.......:whistle:

خارجی هم بخونید....اونا هم محشرند:

اشعار هایکو از شاعران ژاپنی یا حتی غربی..به درک طبیعت خیلی کمک میکنند...از کوچکترین نکات نگذشته اند....

ژان ژاک پرو...شاعر فرانسوی..بسیار زیبا و عاشقانه

ناظم حکمت...شاعر ترکیه.....گاهی فکر میکنم زندگی منو سروده..حتی در شعرای مبارزاتیش!!!!با شعراش آدم عاشق میشه..شک نکنید!

سیلور استاین...شعرای به ظاهر بچگانه داره هم شعرای زیبای عاشقانه...هردو دسته فوق العاده اند...

خیلی دیگه هستند...کلا بخونید...شعر زیاد بخونید..من هر روز حتما حتما شعر میخونم..بدون حافظ که خوابم نمیبره....:ws37:

مرسی معلومه زیاد با شعر زندگی کردین.گاهی وقتا غم انگیزه که ادم میبینه از زیباییها یی مثل شعر دور مونده:icon_gol:

غزلهای سعدی خیلی زیاده فکر کنم بالای 700 تا هست و شما واقعا چطوری 3.4 بار خوندینش؟

از کتابای شهریار شعرهای ترکیش زیاد جذابه یا فارسیش؟

از بین حافظ و سعدی اگه قرار باشه یکی رو انتخاب کنین کدوم رو انتخاب میکنین؟تفاوتهاشون تو چیه؟

شما چه مواقعی رو برا شعر خوندن انتخاب میکنین معمولا؟ :icon_gol:

لینک به دیدگاه
عرفانی مخلوط با عاشقانه...ولی شعراش بچه گونه نباشه:ws37:

عرفانی و عاشقانه میشه همون حافظ....ولی عاشقانه اشعار پابلو نرودا مثل کتاب "صد غزل عاشقانه" و کتاب "هوا را از من بگیر خنده ات را نه"........

لینک به دیدگاه
مرسی معلومه زیاد با شعر زندگی کردین.گاهی وقتا غم انگیزه که ادم میبینه از زیباییها یی مثل شعر دور مونده:icon_gol:

غزلهای سعدی خیلی زیاده فکر کنم بالای 700 تا هست و شما واقعا چطوری 3.4 بار خوندینش؟

از کتابای شهریار شعرهای ترکیش زیاد جذابه یا فارسیش؟

از بین حافظ و سعدی اگه قرار باشه یکی رو انتخاب کنین کدوم رو انتخاب میکنین؟تفاوتهاشون تو چیه؟ :icon_gol:

ممنون...بله من عاشق شعرم...کتاب شعر رو هم میخرم..نه اینکه امانت بگیرم...

بله خیلی زیاده..خوب خیلی خوشگله...آدم که سیر نمیشه.....و:ws37:لی من یه کاری که کردم برا غزلیات چون خیلی قشنگ بود و بازم انجام میدم اینکه هروقت میریم بیرون،پارکی یا دشت و دمنی یا مثلا یه مسافت طولانی میریم با ماشین ،برمیدارم برای خانواده میخونم که بشدت هم استقبال میکنند...سهراب سپهری رو هم همینطور..چون کتابش کوچکتره!!!:ws3:

من ترکی بلد نیستم..فقط غزلیات شهریارو خونده ام....

سعدی!!!!خیلی پر مفهومه...خیلی نکته داره..واقعا استاد سخنه...راه و رسم زندگی رو یاد میده..هنوز حرفاش تازه است.....:ws37:هم عاشقانه و هم حکمت..من فکر میکنم عشقش زمینیه..همین جذابترش میکنه..حافظ عرفانیه..اوقات خاصی میطلبه...هضم سعدی خیلی راحت تره...انگار با آدم روبرو حرف میزنه...خیلی زیرک و باهوشه..

لینک به دیدگاه

من شعرهای عرفانی ، عاشقانه (به شرطی که به قول دوستان لوس نباشه و نیز از شعرهای عاشقانه ای که طرف خودشو تحقیر می کنه متنفرم ) و شعرهایی که آدم و به فکر بندازه ( شعرهایی که کنکاش کنی واسه فهمیدنش ....) رو دوست دارم

از نظر شعرا هم خوشبختانه ایران حسابی سرمایه داره از بزرگانی مثل سعدی و حافظ و مولانای گرفته تا شهریار و نیما و شاملو و ...

(والا از شاعرای ایرانی هرچی بگی کمه .....:ws37:)

سهراب هم که عشق منه ، بی سهراب هرگزززززززززززززززززززززز

شعر های اجتماعی بعضی از شاعرا مثل مرحوم پناهی و امثالهم هم خیلی زیبا هستن

لینک به دیدگاه

دوست عزیز.

8 کتاب سهراب،

در کوچه باغ های نیشابور(شافی کدکنی)،

اولین تپش های قلبم(فروغ)،

همسرش(پرویز شاپور)،

بخشی از من که هیچ است( ایلیا ...)،

تو مشغول مردنت بودی(گزیده شاعران جهان)

اینام جالب هستن...:ws37:

لینک به دیدگاه

اول بگو تو چه رده ی سنی هستی و

1. اصلا از این شاعرای سنتی خوشت میاد؟

خوشت میاد وصف گل و بلبل بخونی؟

2. یا...

در صورت علاقه ات به مورد دوم، بهت میگم چی بخونی

لینک به دیدگاه
اول بگو تو چه رده ی سنی هستی و

1. اصلا از این شاعرای سنتی خوشت میاد؟

خوشت میاد وصف گل و بلبل بخونی؟

2. یا...

در صورت علاقه ات به مورد دوم، بهت میگم چی بخونی

من دیگه دارم بابا بزرگ میشم,28 سالمه:5c6ipag2mnshmsf5ju3

اگه گل و بلبل منظورتون طبیعت و عاشقانه هست بله :w02:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...