رفتن به مطلب

چرا زنها ناقص العقل اند؟

B-neshan

ارسال های توصیه شده

تفسیرش ربطی به متن نداشت

و اصلا هم به نظرم اینطور نیست!

اتفاقا تو آقایون زیاد دیده شده کاری رو نیمه کاره رها کنن و به قول شما بطور کامل انجام ندن

ولی خانوم ها به خاطر وسواس و حساسیتی که نسبت به کارشون دارن و بیشتر از مردا تعهد سرشون میشه، کاری رو که انجام میدن با نهایت دقت و پیگیریه

من خودم جزو اون دسته از افرادی هستم که وقتی یک کاری رو انجام میدم، همزمان نمیتونم کار دیگه ای بکنم

دارم با تلفن حرف میزنم، ظرف شستن رو چند دقیقه میذارم کنار. و اگه موقع حرف زدن با تلفن یا تماشای فیلم کسی باهام حرف بزنه صداشو نمیشنوم و متوجه حرفاش نمیشم مگر اینکه چند لحظه از فیلم رو از دست بدم و به حرفای طرف مقابلم گوش بدم (اینم محض مثال)

خب من که نگفتم حتما همه ی خانوما اینجورین همه آقایون اونجوری! حتما استثنا هم هست توشون ...:ws37:

من از اون دسته ام که همزمان شونصدتا کارو انجام میدم! ولی همیشه ام اینطور نیست که نصفه ولشون کنم!

بطور کلی اکثریت خانوما حافظه شون بخاطر مشغله های فکری بعضی وقتا اشتباه میکنه! :hanghead:

• Like 3
لینک به دیدگاه
خب من که نگفتم حتما همه ی خانوما اینجورین همه آقایون اونجوری! حتما استثنا هم هست توشون ...:ws37:

من از اون دسته ام که همزمان شونصدتا کارو انجام میدم! ولی همیشه ام اینطور نیست که نصفه ولشون کنم!

بطور کلی اکثریت خانوما حافظه شون بخاطر مشغله های فکری بعضی وقتا اشتباه میکنه! :hanghead:

این حافظه ای که ازش حرف میزنید بستگی داره که راجع به چی باشه و...

در کل هم گفتم اون تفسیری که بهش اشاره کردید، ربطی به متن نداشت و چیزی خارج از موضوع بود

من به این متن معتقد نیستم

• Like 3
لینک به دیدگاه
این حافظه ای که ازش حرف میزنید بستگی داره که راجع به چی باشه و...

در کل هم گفتم اون تفسیری که بهش اشاره کردید، ربطی به متن نداشت و چیزی خارج از موضوع بود

من به این متن معتقد نیستم

بنظرم یه کم در موردش بیشتر و منطقی تر فکر کنید:ws37: ... مثلا فکر کردین چرا اکثر دانشمندان از آقایونن؟!

• Like 3
لینک به دیدگاه
بنظرم یه کم در موردش بیشتر و منطقی تر فکر کنید:ws37: ... مثلا فکر کردین چرا اکثر دانشمندان از آقایونن؟!

دلایل زیاده ولی!

دانشمند نشدن معلول ناقص العقل بودنه؟

یعنی هرکس دانشمند نشد حتما ناقص العقله؟

بذار واضح تر بیان کنم

با صغری و کبری:

هر دانشمندی عاقل است

هر عاقلی مرد است

نتیجه: پس هر مردی دانشمند است

همینه دیگه نه؟

این شیوه ی برهان آوردن رو بهش میگن سفسطه که مصادره به مطلوب هم هست

دوست من

حماقت و کم عقلی زن و مرد نمیشناسه

• Like 3
لینک به دیدگاه
دلایل زیاده ولی!

دانشمند نشدن معلول ناقص العقل بودنه؟

یعنی هرکس دانشمند نشد حتما ناقص العقله؟

بذار واضح تر بیان کنم

با صغری و کبری:

هر دانشمندی عاقل است

هر عاقلی مرد است

نتیجه: پس هر مردی دانشمند است

همینه دیگه نه؟

این شیوه ی برهان آوردن رو بهش میگن سفسطه که مصادره به مطلوب هم هست

دوست من

حماقت و کم عقلی زن و مرد نمیشناسه

ای بابا :icon_pf (34):

عزیز من پست اول منو بخون من گفتم اصلا اینکه شهادت دو زن برابر شهادت یه مرده دلیل بر ناقص العقل بودن زن نیست!:banel_smiley_4:

بعد من کی گفتم هر مردی دانشمنده؟!!!!! :w58:

گفتم چرا اکثر دانشمندان مرد هستن! و این هم هیچ ربطی نداره به اینکه عقلشون بیشتره!

خانوما همیشه مشغله کاری و فکریشون چند برابره آقایونه! به خاطر همین آقایون رو یه موضوع میتونن تمرکز کنن و تو همون هم نتیجه خوب بگیرن!

دلیل اینکه تو عرصه های علمی و ... تعداد آقایون بیشتر از خانوماست هم همینه!

تو یه خونه مسئولیت تربیت فرزندان و پخت و پز و تمیز کردن و .... برعهده زنه و علاوه بر همه ی اینا کار بیرون هم انجام میده، ولی آقایون فقط یه کار بیرونو انجام میدن ! خب معلومه تو اون کار موفق ترن!

خواهشا اشتباه نگیرید بازم میگم اصلا این موضوع ربطی به ناقص العقلی زن نداره ، و دلیلش هم فقط از نظر مشغله های فکری مرد و زن هست !

اصلا اگه امام علی (ع) بخوان همچین موضوعی رو مطرح کرده باشن عدالت خدارو زیر سئوال بردن ! که همچین چیزی غیر ممکنه

مرد و زن از نظر عقلی هیچ فرقی با هم ندارن فقط چیزی که مرد و زن رو از هم تفکیک میکنه تفاوت های اون هاست که اگه اون تفاوت ها نباشه دیگه زن بودن و مرد بودن معنی نداره!

خواهش میکنم درست بخونین پستارو و حرفای منو اشتباه نگیرید :hanghead:

• Like 2
لینک به دیدگاه

بین عقل و حافظه تفاوت وجود داره اصلا قابل قیاس نیست ، در بحث شهادت هم اصلا نمیشه استناد کرد فک میکنم حافظه خانم ها به مراتب از آقایون قوی تر باشه ، من گمان نمیکنم برای تفسیری داشته باشه ، مگه اینکه باز به سراغ بازی با کلمات بریم و باز بگیم نه معنی فلان مد نظر بوده که این نسخه شاید در دهه های گذشته جواب میداده ولی الان دیگه کاربرد نداره

• Like 3
لینک به دیدگاه
نخیر من هم شیعه هستم ولی از ائمه برای خودم ماوراء انسان نساختم ، بلکه معتقدم اونها هم انسان بودن و عاری از اشتباه و خطا نمیتونن باشن بنابر این شبهاتی مثل موضوع تایپیک شخصیتشون رو برای من کوچیک نمیکنه و بر بزرگ بودنشون همچنان معتقدم :a030:

همونطور که این دوستمون گفتن اگر با نگاه فرازمینی به ائمه نگاه نکنیم اینجور مباحث هم پیش نمیاد ، هر انسانی ولو امام نمیتونه اشتباه نکنه ،ولی بین گناه و اشتباه تفاوت وجود داره ، ائمه ما از گناه بری بودن ولی از اشتباه گمان نکنم

• Like 3
لینک به دیدگاه

اصلا اگه امام علی (ع) بخوان همچین موضوعی رو مطرح کرده باشن عدالت خدارو زیر سئوال بردن ! که همچین چیزی غیر ممکنه

مرد و زن از نظر عقلی هیچ فرقی با هم ندارن فقط چیزی که مرد و زن رو از هم تفکیک میکنه تفاوت های اون هاست که اگه اون تفاوت ها نباشه دیگه زن بودن و مرد بودن معنی نداره!

اون خدایی که دوستان بهش معتقدند، از بین 124000 پیامبری که باز هم دوستان بهش معتقدند، حتی یک پیامبر زن هم نفرستاده.

پس مسلما چیزی در زن ها دیده که اونهارو لایق ارتباط مستقیم با خودش ندانسته.

فقط یکسری زن خوب رو معرفی کردن که اینا فلان بودن و از پیامبر برتر بودن و... که باز هم حرف یکسری روشن فکر دینی هست !!! که بازم در حد حرف هست.

انگار بنده در یک شرکت 100 نفری فقط پرسنل مرد استخدام کنم، بعدا بگم البته بسیاری از خانم ها منزلت بالاتری از این آقایان کارمند دارند. :w58:

خیلی از احکام مربوط به زنان رو اگر فرض بر این بگیریم که خدایی در امور آدمیان دخالت میکند، زنان بهتر میتوانستند برای هم جنس های خودشون از جبرئیل با اون بال هاش بگیرن و توضیح بدن در کنار یک مرد.

عدالت بیشتر در این مورد شبیه یک لطیفه ای هست که من زار زار در کنارش گریه میکنم که چرا یک عده به این لطیفه میخندن.

• Like 4
لینک به دیدگاه
اون خدایی که دوستان بهش معتقدند، از بین 124000 پیامبری که باز هم دوستان بهش معتقدند، حتی یک پیامبر زن هم نفرستاده.

پس مسلما چیزی در زن ها دیده که اونهارو لایق ارتباط مستقیم با خودش ندانسته.

فقط یکسری زن خوب رو معرفی کردن که اینا فلان بودن و از پیامبر برتر بودن و... که باز هم حرف یکسری روشن فکر دینی هست !!! که بازم در حد حرف هست.

انگار بنده در یک شرکت 100 نفری فقط پرسنل مرد استخدام کنم، بعدا بگم البته بسیاری از خانم ها منزلت بالاتری از این آقایان کارمند دارند. :w58:

خیلی از احکام مربوط به زنان رو اگر فرض بر این بگیریم که خدایی در امور آدمیان دخالت میکند، زنان بهتر میتوانستند برای هم جنس های خودشون از جبرئیل با اون بال هاش بگیرن و توضیح بدن در کنار یک مرد.

عدالت بیشتر در این مورد شبیه یک لطیفه ای هست که من زار زار در کنارش گریه میکنم که چرا یک عده به این لطیفه میخندن.

در مورد پیامبران آخرین پیامبر به 1400 سال قبل برمیگرده حالا دو تا سوال مطرح میشه

1- باتفکرات مردم اون زمان ها و قبل تر که زن رو موجود درجه چندم میدونستن و هم ردیف شتر ها و اسب هاشونو گاهی پایین تر ، انتخاب پیامبر زن با حکمت خدا جور در میاد؟ آیا امیدی به پیروی مردم بود؟

2- در اون شرایط که حقوق بشر و این جور مسائل اصلا مطرح نبوده و پیامبرای مرد رو به بدترین شکل میکشتن و با توجه به خطرات و سختی های این مسیر آیا یک زن قادر بود چنین مسئولیتی رو به دوش بکشه و از پا در نیاد؟

در این که باید در تخصیص کار ها به افراد جنسیت رعایت بشه مغایر با عدالت نیست بلکه عین عدالته خود شما اگر ببینید از یک زن به عنوان کارگر معدن استفاده میکنن به این کار معترض میشین

بی عدالتی زمانی شکل میگیره که شما مرد رو در مواردی افضل بدونی که زن هم همون خصایا رو داره مثلا به طور عام مرد از نظر قوای بدنی افضل هست بر زن این بی عدالتی نیست بلکه فیزیک بدن این شرایط رو حاکم کرده ولی وقتی بگی مرد از نظر استعداد و هوش از زن افضله خب این بی عدالتی محسوب میشه

• Like 4
لینک به دیدگاه
در مورد پیامبران آخرین پیامبر به 1400 سال قبل برمیگرده حالا دو تا سوال مطرح میشه

1- باتفکرات مردم اون زمان ها و قبل تر که زن رو موجود درجه چندم میدونستن و هم ردیف شتر ها و اسب هاشونو گاهی پایین تر ، انتخاب پیامبر زن با حکمت خدا جور در میاد؟ آیا امیدی به پیروی مردم بود؟

2- در اون شرایط که حقوق بشر و این جور مسائل اصلا مطرح نبوده و پیامبرای مرد رو به بدترین شکل میکشتن و با توجه به خطرات و سختی های این مسیر آیا یک زن قادر بود چنین مسئولیتی رو به دوش بکشه و از پا در نیاد؟

در این که باید در تخصیص کار ها به افراد جنسیت رعایت بشه مغایر با عدالت نیست بلکه عین عدالته خود شما اگر ببینید از یک زن به عنوان کارگر معدن استفاده میکنن به این کار معترض میشین

بی عدالتی زمانی شکل میگیره که شما مرد رو در مواردی افضل بدونی که زن هم همون خصایا رو داره مثلا به طور عام مرد از نظر قوای بدنی افضل هست بر زن این بی عدالتی نیست بلکه فیزیک بدن این شرایط رو حاکم کرده ولی وقتی بگی مرد از نظر استعداد و هوش از زن افضله خب این بی عدالتی محسوب میشه

اولا زن ها توی بخش های مختصری از خاورمیانه و مخصوصا در بعضی قبایل اعراب و قوم یهود دارای منزلت اجتماعی نبودند.

در یونان و ایران و چین، زن ها در حد الهه های آسمانی و خدایان شمرده میشدند و ملکه های سرزمین های بزرگ بودند.

اینکه زنان در گذشته منزلت نداشتند و از عهده کاری بر نمی آمدند، یکی از همین ادعاهای ادیان ابراهیمی هست، نگاهی به افرادی چون کلئوپاترا یا ملکه اژدهای چین بیاندازید، ببینید چه زن هایی بودن که هزاران مرد جلوشون نمیتونسته تکون بخورن.

حتی در همان زمان به اصطلاح جاهلیت اعراب زنی مثل خدیجه بزرگترین کاروان دار مکه بوده، مگه میشه دخترها رو زنده به گور کنند بعدا یک زنی چنین مقامی توی اجتماع داشته باشه؟ یا حتی زن ابوسفیان رو دیدین که در لشکر مکه در جنگ احد با هدایت سربازان ارتش اسلام رو شکست داد.

نوح 900 ساله خیلی اقتدار داشته که مثلا یک زن نمیتونسته داشته باشه؟

در ضمن مگه چندتا از اونایی که میگن پیامبر تو جنگ بودن؟ مثلا یعقوب با کی جنگیده یک پیر ناتوان !!!

فقط نشسته بوده تو خونه اش واسه پسرش اشک میریخته. :banel_smiley_4:

اینگونه چیزها بیشتر برای خود توجیه کردن هست، ما صحبت از مسئولیتی میکنیم که بدون دلیل میگیم زن ها نمیتوانند اونم کارهایی که اکثرش هیچ قدرت فیزیکی نمیخواسته و بیشتر نیاز به نفوذ در دل ها داشته که زن ها هم بهتر بلد بودند و هستند.

• Like 5
لینک به دیدگاه
اولا زن ها توی بخش های مختصری از خاورمیانه و مخصوصا در بعضی قبایل اعراب و قوم یهود دارای منزلت اجتماعی نبودند.

در یونان و ایران و چین، زن ها در حد الهه های آسمانی و خدایان شمرده میشدند و ملکه های سرزمین های بزرگ بودند.

اینکه زنان در گذشته منزلت نداشتند و از عهده کاری بر نمی آمدند، یکی از همین ادعاهای ادیان ابراهیمی هست، نگاهی به افرادی چون کلئوپاترا یا ملکه اژدهای چین بیاندازید، ببینید چه زن هایی بودن که هزاران مرد جلوشون نمیتونسته تکون بخورن.

حتی در همان زمان به اصطلاح جاهلیت اعراب زنی مثل خدیجه بزرگترین کاروان دار مکه بوده، مگه میشه دخترها رو زنده به گور کنند بعدا یک زنی چنین مقامی توی اجتماع داشته باشه؟ یا حتی زن ابوسفیان رو دیدین که در لشکر مکه در جنگ احد با هدایت سربازان ارتش اسلام رو شکست داد.

نوح 900 ساله خیلی اقتدار داشته که مثلا یک زن نمیتونسته داشته باشه؟

در ضمن مگه چندتا از اونایی که میگن پیامبر تو جنگ بودن؟ مثلا یعقوب با کی جنگیده یک پیر ناتوان !!!

فقط نشسته بوده تو خونه اش واسه پسرش اشک میریخته. :banel_smiley_4:

اینگونه چیزها بیشتر برای خود توجیه کردن هست، ما صحبت از مسئولیتی میکنیم که بدون دلیل میگیم زن ها نمیتوانند اونم کارهایی که اکثرش هیچ قدرت فیزیکی نمیخواسته و بیشتر نیاز به نفوذ در دل ها داشته که زن ها هم بهتر بلد بودند و هستند.

در مورد ادیان ابراهیمی خب مسئله همین جاست و البته یکی از ابهانات ذهنی خودم که چرا پیامبران اکثرل در خاور میانه مبعوث شدن یعنی اون موقع در اروپا ژاپ چین و... هیچ انسانی نبود؟ آیا اون ها نیاز به هدایت نداشتن ؟ آیا هیچ انسانی در بین اون ها نبود که شیسته پیامبری باشه؟

با توجه یه همین موضوع که پیامبران از نسل سام پسر نوح و جد اعراب هستن و در میان اعراب زن جایگاهی نداشته معتقدم زنی انتخاب نشده ، و گرنه در اون زمان در ایران بستان زنان جایگاه بالایی در جامعه داشتن ( که باز هم نیاز به تحقیق داره)

در حال حاضر که در قرن 21 هستیم در همین ایران خودمون اگر زنی رئیس جمهور باشه آماج حملات قرار میگیره به خصوص از طرف روحانیت متعصب حال به این فک کن در اون زمان از طرف روحانیون مذهبی چه رفتاری با یک زن میشد ، به عنوان مثال به مواردی که اضافه کردی من ژاندارک رو هم اضافه میکنم با اینکه نسبت به زمان ما نزدیک تر هست در پایان چه سرنوشتی پیدا کرد به جرم جادگری و کفر گویی به آتش کشیده شد ، در مورد مریم حتی اجازه ورود به معبد سلیمان رو هم نداشت و زکریا میانجیگری کرد من فک میکنم اگر زنی در اون زمان چنین ادعایی میکرد بدون شک کشته میشد چون حتی ترس از قصاص هم نبود ، ذهن باز الان رو نباید با اون دوره مقایسه کرد در اون زمان بر سر مسائل مذهبی و اعتقادی شوخی نبود اگر همون زنانی که جایگاه بالایی داشتن مثل خدیجه پارو فراتر میذاشتن از تجارت و به مسائل اعتقادی می پرداختن فک میکنی باز هم جایگاهی داشتن ،

خیلی جالب میشد در مورد بخش اول صحبت هام کسی میتونست نظر بده ، شاید بشه گفت بخاطر همین خوی وحشی گری و عقب موندگی اعراب این همهنیاز به هدایت داشتن و سایر ممالک از نظر فرهنگی بسیار برتر بودن که نیازی به هدایت نداشتن

قسمتی که آبی کردم قبول دارم ولی باید دید در مورد مسائلی که مردان عرب جاهل اونقد بهش تعصب داشتن باز هم نفوذ کلام زن تاثیر گذار هست یا نه؟

• Like 5
لینک به دیدگاه
در مورد ادیان ابراهیمی خب مسئله همین جاست و البته یکی از ابهانات ذهنی خودم که چرا پیامبران اکثرل در خاور میانه مبعوث شدن یعنی اون موقع در اروپا ژاپ چین و... هیچ انسانی نبود؟ آیا اون ها نیاز به هدایت نداشتن ؟ آیا هیچ انسانی در بین اون ها نبود که شیسته پیامبری باشه؟

قسمتی که آبی کردم قبول دارم ولی باید دید در مورد مسائلی که مردان عرب جاهل اونقد بهش تعصب داشتن باز هم نفوذ کلام زن تاثیر گذار هست یا نه؟

در مورد محدوده جغرافیایی پیامبران که بارها با متخصصینش بحث کردیم یک مورد هم نتوانستند خارج از خاورمیانه نام ببرند.

فقط گفتن اگر ما نمیشناسیم دلیل بر نبودن نیست ...... :ws27: :4564: حتی یک نفر.

اما در باب اینکه وجود یک زن در کنار مرد تاثیرات مثبت داشته یا منفی، مسلما مثبت هست.

چون ادیان ادعا کردن که از طرف آفریدگار ساپورت میشن و هدف هم ریشه کنی خرافات هست، اینکه بگه نمیشه، عجیب به نظر میاد.

حالا فرض کنیم زن ها شکست میخوردن، نتیجه پیروزی مردها در ادیان ابراهیمی چی بوده؟

کاهش جنگ و خونریزی؟ گسترش اخلاق؟

99.9 درصد پیروان هر دینی میگن اونی که امروز هست، اصل دینشون نیست و اصل دینشون بهتره !!!!

پس مردها هم هیچ گلی نتوانستند بکارند، بشر خودش تکامل فکری زمینی میافت وضع اخلاق و آدم کشی خیلی خیلی کمتر از الان بود.

• Like 5
لینک به دیدگاه
در مورد محدوده جغرافیایی پیامبران که بارها با متخصصینش بحث کردیم یک مورد هم نتوانستند خارج از خاورمیانه نام ببرند.

اما در باب اینکه وجود یک زن در کنار مرد تاثیرات مثبت داشته یا منفی، مسلما مثبت هست.

چون ادیان ادعا کردن که از طرف آفریدگار ساپورت میشن و هدف هم ریشه کنی خرافات هست، اینکه بگه نمیشه، عجیب به نظر میاد.

99.9 درصد پیروان هر دینی مین اونی که امروز هست، اصل دینشون نیست و اصل دینشون بهتره !!!!

پس مردها هم هیچ گلی نتوانستند بکارند، بشر خودش تکامل فکری زمینی میافت وضع اخلاق و آدم کشی خیلی خیلی کمتر از الان بود.

در بین حواریون مسیح زنی بود که حافظم یاری نمیکنه اسمش چی بود همین زن آماج تهمت هاست ،چه وجود زن به عنوان پیامبر و یا دستیار یا هر چیزی با وجود تفکرات جاهلی عرب محکوم به شکست بدتر از مردان بود پیامبران مرد فرصتی داشتن برای تبلیغ به زنان که لحظه ای هم فرصت داده نمیشد کسی که پیگیر خونخواهی نبود به طرفه العینی کشته میشد.

در ابتدای تایپیک چند آیه آوردم کسی به اون ها جواب نداد چه برسه به بحث محل بعثت پیامبران پس زیاد دنبال جوابش نیستم چون توجیهات ساده انگارانه زیاد هست.

در این که رسالت پیامبران با شکست مواجه شده شکی نیست که اگر با شکست مواجه نمیشد چه نیازی به اعتقاد به منجی.

چه بسیار انسان هایی که در ابتدای رسالت فقط دعوت شدن و در زمان به قدرت رسیدن گردن زده شدن ، حرف برای گفتن زیاده حیف که قوانین تالار اجازه نمیده.:hanghead:

• Like 4
لینک به دیدگاه

من یه ساعته دارم جز میزنم اینو بگم

وقتی بهش معتقدی پس این همه مثال و طول و تفسیر نیار که هیچ کدوم مربوط به متن نیست و فقط من و تورو زیر سوال میبره

موفق باشی :icon_gol:

• Like 2
لینک به دیدگاه
قرار نشد توهینی باشه نه؟

کسی که دینش رو انتخاب کرده برحسب برداشتش از دینش بهش پایبنده و به اون مفتخره

من جز به قرآن به کتاب دیگه ای اطمینان کامل ندارم

حتی ممکنه نهج البلاغه هم مورد دستکاری واقع بشه یا بر حسب منافع اشخاص نوشته شده باشه

من به این متن مورد اشاره اعتقاد ندارم

توهینی در کار نبود عزیزم

در خود قران هم خیلی بیشتر از نهج البلاغه به زنان توهین شده همین متن توهین امیز در نهج البلاغه هم از ایات قران نشات گرفته

• Like 4
لینک به دیدگاه

می تونم بپرسم شما منظورتون دانشمندان کدوم قرن هست ؟ :ws52:

• Like 1
لینک به دیدگاه

99.9 درصد پیروان هر دینی میگن اونی که امروز هست، اصل دینشون نیست و اصل دینشون بهتره !!!!

برام سوال چرا به جز یه تعداد محدودی تمامی این پیامبران بعد از حضرت موسی بودن و در منطقه اسرائیل کنونی :ws37:

لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...