رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

زیرگذری که در شهر شیراز ساخته شده رو می بینید :

یک سال بعد از افتتاح زیرگذر در تاریخ 6 آذر پس از بارش باران شدید حدود 4 الی 5 متر آب در زیر گذر جمع شده - مهندسان راه و شهرسازی که به این کارا کاری ندارند !

جالب اینجاست که ماشین آتش نشانی که تو تصویر می بینید میخواد این حجم زیاد آب رو خالی کنه !
مثل اینه که بخوای با قاشق چای خوری بخوای دیگ بزرگی از آب رو خالی کنی ٰ- تصاویر گویا تره :

Photo0307.jpg

Photo0308.jpg

Photo0309.jpg

Photo0307.jpg

Photo0308.jpg

Photo0309.jpg

لینک به دیدگاه

کدوم خیابون هست ؟:ws38:

فکر کنم بلوار باهنره
تقاطعش با بلوار امیر کبیر
اون زیر گذره هست؟ که میخوره به چهاراه ریشمک! فک کنم. اون اومد تو ذهن من.

ینی چی؟ فکری به حاله خروج آب نکردن؟!!
البته فکر کنم مثلا مسیر خروج آب مسدود شده باشه یا یه همچین چیزی وگرنه خیلی سخته باورش که حواسشون نبوده و ...

لینک به دیدگاه

یک سال بعد از افتتاح زیرگذر در تاریخ 6 آذر پس از بارش باران شدید حدود 4 الی 5 متر آب در زیر گذر جمع شده - مهندسان راه و شهرسازی که به این کارا کاری ندارند !

جالب اینجاست که ماشین آتش نشانی که تو تصویر می بینید میخواد این حجم زیاد آب رو خالی کنه !
مثل اینه که بخوای با قاشق چای خوری بخوای دیگ بزرگی از آب رو خالی کنی ٰ- تصاویر گویا تره :

عکس تازه است؟
واسه همین بارندگیه اخیره شیرازه؟
لینک به دیدگاه

فکر کنم بلوار باهنره

تقاطعش با بلوار امیر کبیر
اون زیر گذره هست؟ که میخوره به چهاراه ریشمک! فک کنم. اون اومد تو ذهن من.

ینی چی؟ فکری به حاله خروج آب نکردن؟!!
البته فکر کنم مثلا مسیر خروج آب مسدود شده باشه یا یه همچین چیزی وگرنه خیلی سخته باورش که حواسشون نبوده و ...

آره آره ، از دیوارش متوجه شدم خودشه :ws3:

مرسی :a030:

حتی کنار زیرگذر چهارراه باهنر هم که هنوز کامل نشده ، بعد از بارندگی ها شدیدا آب گرفتگی هست که خیلی ترافیک ایجاد میکنه hanghead.gif
لینک به دیدگاه

آره آره ، از دیوارش متوجه شدم خودشه

:ws3:

مرسی :a030:

حتی کنار زیرگذر چهارراه باهنر هم که هنوز کامل نشده ، بعد از بارندگی ها شدیدا آب گرفتگی هست که خیلی ترافیک ایجاد میکنه hanghead.gif

من از فرم منظم ساختمون ها تو عکس سوم متوجه شدم. خیابون پهن و منظم. پارک قوری و اون بستنی فروشیه تو چها راه ریشمک.:icon_gol:
2 سال چهار راه هوابرد زندگی کردم، سریع اومد تو ذهنم.
من تعجب میکنم همچین چیزی میبینم.
البته میگم احتمالا یه مشکل فنی پیش بینی نشده پیش اومده و به خاطر حجم بالای آب هم نمیشه رفت و درستش کرد.
لینک به دیدگاه

من از فرم منظم ساختمون ها تو عکس سوم متوجه شدم. خیابون پهن و منظم. پارک قوری و اون بستنی فروشیه تو چها راه ریشمک.:icon_gol:

2 سال چهار راه هوابرد زندگی کردم، سریع اومد تو ذهنم.
من تعجب میکنم همچین چیزی میبینم.
البته میگم احتمالا یه مشکل فنی پیش بینی نشده پیش اومده و به خاطر حجم بالای آب هم نمیشه رفت و درستش کرد.

آره چهار راه ریشمک هست درست حدس زدید - عکس ها رو هم دیروز گرفتم 7 آذر .
نمیدونم چرا اینطور شده عجله داشتم رفته بودم بانک دیدم اینجوری شده !!!!! - نپرسیدم .

یا در کل فکر نشده هست ( دقیقا مثل تونل متروئی که از داخل زیرگزر چهار راه زرگری در اومد و... ) و هیچ فکری برا زهکشی نکردن و یا اینکه نقص موقتی بوده .
لینک به دیدگاه

عجب :w58:
من همیشه میگفتم زیرگذر زرگری (تو چمران) اینطوری میشه ولی نمیدونستم اینم اینطوری میشه
ولی اینو نمیدونستم
:w58:

خیلی مسخره اس هاااااااااااا
وقتی اجرا میکنند چرا به این روزش فکر نمیکنند؟:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

عجب

من همیشه میگفتم زیرگذر زرگری (تو چمران) اینطوری میشه ولی نمیدونستم اینم اینطوری میشه
ولی اینو نمیدونستم

خیلی مسخره اس هاااااااااااا
وقتی اجرا میکنند چرا به این روزش فکر نمیکنند؟:icon_pf (34):

آره زیرگذر چهار راه زرگری هم همینطور میشه البته این همه آب جمع نمیشه فوقش یک متر جمع میشه که سه روز پیش شاهد این قضیه بودم .
این چهار راه همونجایی هست که مترو و زیر گذر با هم برخورد داشتن !!!!
لینک به دیدگاه

آره زیرگذر چهار راه زرگری هم همینطور میشه البته این همه آب جمع نمیشه فوقش یک متر جمع میشه که سه روز پیش شاهد این قضیه بودم .
این چهار راه همونجایی هست که مترو و زیر گذر با هم برخورد داشتن !!!!

قضیه تونل مترو که واقعا مسخره بود:icon_pf (34):
خیلی ضایع بود
آخه من نمیفهمم مگه محاسبه نکردند؟؟

حالا اون به کنار
ولی مگه دستگاه نظارت موقع اجرای این زیرگذرها نبوده؟؟
باید پیش بینی دفع آب باران رو میکردند...

این بیشتر ضعف دستگاه نظارته تا پیمانکار که مجری طرح هستش. آخه اگه این دستگاه نظارت قوی باشه از این اتفاقات نمیفته..
لینک به دیدگاه

قضیه تونل مترو که واقعا مسخره بود:icon_pf (34):

خیلی ضایع بود
آخه من نمیفهمم مگه محاسبه نکردند؟؟

حالا اون به کنار
ولی مگه دستگاه نظارت موقع اجرای این زیرگذرها نبوده؟؟
باید پیش بینی دفع آب باران رو میکردند...

این بیشتر ضعف دستگاه نظارته تا پیمانکار که مجری طرح هستش. آخه اگه این دستگاه نظارت قوی باشه از این اتفاقات نمیفته..

همیش به خاطر نبودن مدیریت درست هست که اینهمه مدت هست و هنوز ساخته نشده .
یه مدیر کارکشته میخواد که کار رو تو دست بگیره - همون دستگاه نظارت یا پیمانکار ها باید خودشون مدیر خوبی باشند .
پروژه ای اجرائیی مثل زیرگذر ها نباید این همه طول بکشه و اونم این طوری از اب در بیاد .
لینک به دیدگاه

نه ببینید بعضی مواقع این چیزا پیش بینی میشه ولی برای این حجم آب پیش بینی نمیشه.

مثلا میگن هر 20 سال قراره همچین بارونی بیاد که ولش کن ما واسه بارون های معمولی طراحی میکنیم اگه اون بارون شدیده اومد حالا بذار یه مدت از کار بیوفته.

یعنی یه جورایی مدیریت هزینه میکنن.

نمیصرفه که از اول بر اساسِ چیزی طراحی بشه که قراره 20 سال یک بار پیش بیاد.

البته این در حالت استانداره. من تو ایران میذارم به حساب هموم ندونم کاری.

متروی مشهد مگه نبود!

مترو رو که ساخته بودن قطارم وارد کرده بودن دیده بودن واگن ها اندازه تونل نیست!

بالای واگن ها میگیره به سقف!:ws28:

فک کن!!!

دیگه نمیدونم چیکارش کردن.

یا متروی اصفهان که از زیر سی و سه پل رد شده و لرزشش تو بلند مدت باعث تخریب سی و سه پل میشه.

همه اینا به خاطر اینه که اونی که باید سرکار باشه نیست.

لینک به دیدگاه

ممنون یه حقایقی رو گفتید که واقعا آدم نمیدونه چی بگه ؟
این ماجراها رو نمیدونستم .
خارج از این تاسفات : این نمیدونم کاری با پیش بینی نکردن حجم باران برا یه زیرگذر خیلی پیش ژا افتاده هست .
سونامی که نبوده یه بارون بوده ....

لینک به دیدگاه

چه ربطی به شهرسازیا داره؟! :w58:

شهرسازیا مکان یابی می کنن، این کار عمرانیای عزیزه که بی برنامه و بدون توجه به مسائل طبیعی و بحران ها این سازه ها رو بالا میبرن!

لینک به دیدگاه

آره دقیقا اشتباه بزرگی که می کنن همین جاس، عین قم که می گن رودخونه شو کردن خیابون بعد سیل اومد و همه چیو برد، بعد دوباره بعد از این اتفاق اومدن تو شیراز یه همچین کاری کردن یک سال پیش! کلا اشتباه پشت اشتباه، این یعنی شهر خوب!

توی شیراز دارن جای رودخانه خشک خیابان کشی میکنند!!!
نمیدونم روی چه حسابی این کار رو میکنند با اینکه چند سال پیش همین رودخانه یه سیل خیلی خفن آورد!!!
:ws37:
لینک به دیدگاه

چه ربطی به شهرسازیا داره؟!

شهرسازیا مکان یابی می کنن، این کار عمرانیای عزیزه که بی برنامه و بدون توجه به مسائل طبیعی و بحران ها این سازه ها رو بالا میبرن!

آره دقیقا اشتباه بزرگی که می کنن همین جاس، عین قم که می گن رودخونه شو کردن خیابون بعد سیل اومد و همه چیو برد، بعد دوباره بعد از این اتفاق اومدن تو شیراز یه همچین کاری کردن یک سال پیش! کلا اشتباه پشت اشتباه، این یعنی شهر خوب!

همه ی کارای عمرانی تو شیراز زیر دستان مهندسان راه وشهرسازیه - زیرگذرهایی که ساخته میشه افتخارش نصیب اداره ی راه و شهرسازی و شهرداری میشه .
به خاطر این گفتم راه و شهر سازی - ادارش هم تو خیابان ستارخان هست .
لینک به دیدگاه

همه ی کارای عمرانی تو شیراز زیر دستان مهندسان راه وشهرسازیه - زیرگذرهایی که ساخته میشه افتخارش نصیب اداره ی راه و شهرسازی و شهرداری میشه .

به خاطر این گفتم راه و شهر سازی - ادارش هم تو خیابان ستارخان هست .

دوست گرامی متولیش راه و شهرسازی ه

خوب شهرسازیا اصلا رشته شون به سازه و ... مربوط نمی شه که بخوان بسازن، درسته اینجا اصلا قانونی نداره ولی دیگه اینجوریام نیست

متولی طرح راه و شهرسازی، پیمانکاراش عمرانیای عزیز هستن
لینک به دیدگاه

خوب تو اداره ی راه و شهرسازی همه ی مهندسان کنار هم کا رو پیش میبرند فقط مهندسان شهرسازی که اونجا نیستن - عمرانی های عزیز ، معماری های عزیز ، راهسازی های عزیز و دیگر عزیزان هم کار میکنند .
و این کار زیر دست همه اداره میشه ....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...