رفتن به مطلب

ترفند های excel

ارسال های توصیه شده

• 1 ماه بعد...

ترفند 77

[h=2]نحوه فارسی کردن اعداد در اکسل[/h]

روش اول :

بر روی cell راست کلید کنید و گزینه Format Cells را انتخاب و در قسمت Custom کدهای زیر را برای حالتهای مختلف میتوانید بنویسید :

تبدیل فونت اعداد انگلیسی به فونت اعداد فارسی

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

تبدیل فونت اعداد انگلیسی به فونت اعداد عربی

تبدیل فونت اعداد انگلیسی به فونت اعداد فارسی و جداکردن سه رقم با کاما

تبدیل فونت اعداد انگلیسی به فونت اعداد فارسی و جداکردن سه رقم با کاما بعلاوه علامت ریــال

روش دوم :

بر روی cell مورد نظز راست کلید کرده و Format Cells را انتخاب و از منوی Alignment قسمت Text direction گزینه Right-to-left را انتخاب کنید .

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

با سلام و خسته نباشید خدمت شما

می خواستم ببینم چه جوری میشه تویه یه cel مثلا H2 بنویسه 20 و بعد تو H3 بنویسه 40 و همین طور تو سلول های پایینی بنویسه 60 80 100 و...

فرمولی وجود داره؟

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه
با سلام و خسته نباشید خدمت شما

می خواستم ببینم چه جوری میشه تویه یه cel مثلا H2 بنویسه 20 و بعد تو H3 بنویسه 40 و همین طور تو سلول های پایینی بنویسه 60 80 100 و...

فرمولی وجود داره؟

خیلی ممنون

در h2 بنویس 20 بعد در سل h3 بنویس h2+20 و درگ کن تاجایی که نیاز داری

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

سلام دوستان من میخام یه فرمول بنویسم برای پیشبینی فوتبال ، که نتایج به جدول اضافه بشه

مثلا یه بازی 2-1 تیم a برده اگر کاملا درست پیشبینی شده باشه ، در جدول به قسمت امتیاز کامل یکی اضافه بشه. اگر تفاضل گل رو درست پیشبینی کرده باشه(3-2) به قسمت تفاضل صحیح یکی اضافه بشه.اگر فقط نتیجه درست پیشبینی شده باشه (2-0) به قسمت نتیجه صحیح یکی اضافه بشه و اگر اشتباه باشه به قسمت اشتباه یکی اضافه بشه.

ممنون میشم اگه امکانش است یکی کمک کنه.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 3 ماه بعد...
نحوه فارسی کردن اعداد در اکسل

روش اول :

بر روی cell راست کلید کنید و گزینه Format Cells را انتخاب و در قسمت Custom کدهای زیر را برای حالتهای مختلف میتوانید بنویسید :

تبدیل فونت اعداد انگلیسی به فونت اعداد فارسی

تبدیل فونت اعداد انگلیسی به فونت اعداد عربی

تبدیل فونت اعداد انگلیسی به فونت اعداد فارسی و جداکردن سه رقم با کاما

تبدیل فونت اعداد انگلیسی به فونت اعداد فارسی و جداکردن سه رقم با کاما بعلاوه علامت ریــال

روش دوم :

بر روی cell مورد نظز راست کلید کرده و Format Cells را انتخاب و از منوی Alignment قسمت Text direction گزینه Right-to-left را انتخاب کنید .

من خیلی وقتها به یه مشکل برعکس این برخوردم؛ مثلاً یه فایل اکسل درست کردم که داخلش همه چیز به انگلیسی هست. بعد با رایانامه (همون ایمیل) می فرستمش برای یک نفر، و اون همون فایل رو وقتی توی کامپیوترش باز میکنه، بعضی از عددها و تاریخها به فارسی یا عربی نمایش داده میشه. اون طرف هم نه فارسی بلده، نه عربی! چیکار کنیم که به همچین مشکلی برنخوریم؟

لینک به دیدگاه
من خیلی وقتها به یه مشکل برعکس این برخوردم؛ مثلاً یه فایل اکسل درست کردم که داخلش همه چیز به انگلیسی هست. بعد با رایانامه (همون ایمیل) می فرستمش برای یک نفر، و اون همون فایل رو وقتی توی کامپیوترش باز میکنه، بعضی از عددها و تاریخها به فارسی یا عربی نمایش داده میشه. اون طرف هم نه فارسی بلده، نه عربی! چیکار کنیم که به همچین مشکلی برنخوریم؟

شرمنده من این رو دیر دیدم ، اصولا از ورژن 2007 به بعد با توجه به تغییر فرمت فایل های آفیس که در واقع یک فایل زیپ شد هست که قادر کلیه اطلاعات داده ها فرمتها نمودارها و... رو در قالب طراحی شده نگه داره دلیل تغییر فرمت ها به احتمال زیاد استفاده از ورژن های پایین تر از 2007 میتونه باشه ، برای حل این مشکل میشه در Compatibility Mode فایل رو ایجاد کرد

دلیل دیگه ایه که میشه این اتفاق بیفته متفاوت بودن فرمت زمانها و زبان و تاریخ در دو سیستم متفاوت هست که راه حلش یکسان سازی اونها از طریق کنترل پنل هست

Windows-Region-and-Language-Dialog-Box.png

لینک به دیدگاه
شرمنده من این رو دیر دیدم ، اصولا از ورژن 2007 به بعد با توجه به تغییر فرمت فایل های آفیس که در واقع یک فایل زیپ شد هست که قادر کلیه اطلاعات داده ها فرمتها نمودارها و... رو در قالب طراحی شده نگه داره دلیل تغییر فرمت ها به احتمال زیاد استفاده از ورژن های پایین تر از 2007 میتونه باشه ، برای حل این مشکل میشه در Compatibility Mode فایل رو ایجاد کرد

دلیل دیگه ایه که میشه این اتفاق بیفته متفاوت بودن فرمت زمانها و زبان و تاریخ در دو سیستم متفاوت هست که راه حلش یکسان سازی اونها از طریق کنترل پنل هست

Windows-Region-and-Language-Dialog-Box.png

خیلی ممنون از جوابتون. من با اکسل 2010 هم به این مشکل برخورده ام. در زمینه اون بخشی از نوشته شما که اون رو به رنگ آبی درآوردم یه توضیح لطف می کنید؟

لینک به دیدگاه
خیلی ممنون از جوابتون. من با اکسل 2010 هم به این مشکل برخورده ام. در زمینه اون بخشی از نوشته شما که اون رو به رنگ آبی درآوردم یه توضیح لطف می کنید؟

فرمت xlsx رو به zip تغییر بده بعد بازش کن متوجه میشی

لینک به دیدگاه
فرمت xlsx رو به zip تغییر بده بعد بازش کن متوجه میشی

خب الآن یه دلیلش رو متوجه شدم؛ چون ما با پسوند xls ذخیره می کنیم؛ یعنی همون فرمت 97 تا 2003. بعضی وقتها فرمتهای جدید کلی داستان درست می کنه؛ ما قبلاً برای مدارک دعوت به مناقصه یک پروژه که با پسوند zipx فرستاده بودیم، کلی داستان داشتیم؛ چون کسی نمی تونست اون فایلها رو unzip کنه! فرمتهای قدیم هم که اون یکی داستان رو داره!

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...

درود

یه سوال ...

من یه فایل اکسل دانلود کردم ولی محتویاتی نمایش نمیده

خیلی فوریه... ممنون میشم اگه هر چه سریع تر راهنماییم کنین تا مشکلم حل بشه

سپاس

لینک به دیدگاه
درود

یه سوال ...

من یه فایل اکسل دانلود کردم ولی محتویاتی نمایش نمیده

خیلی فوریه... ممنون میشم اگه هر چه سریع تر راهنماییم کنین تا مشکلم حل بشه

سپاس

یعنی چطوریه ؟ فایل رو بذارید ببینم ایرادش چیه

لینک به دیدگاه
:icon_gol:...

یکیش اینه

فایل ایرادی نداره احتمال زیاد اکسل شما ورژن 2003 هست باید از ورژن 2007 به بالا استفاده کنید

لینک به دیدگاه
:icon_gol:...

یکیش اینه

منم تست کردم مشکلی نداشت

ولی خب براتون با ورژن 2003 آپلود کردم که رو همه باز بشه

لینک به دیدگاه
:icon_gol::icon_gol:... ممنـــــــــــون از راهنمایی تون

اما من همچنان مشکل دارم! :hanghead:

آفیس 2016 نصبه

وقتی فایل رو باز میکنم مثل تصویر زیره

یه صفحه خالی !

1ooh9561cuwwt1wekd.jpg

فایل رو مستقیما باز نکنید اول اکسل رو باز کنید بعد از منوی file/open کنید ببینید مشکل حل نمیشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...