رفتن به مطلب

کتاب الکترونیکی ... خوب یا بد ؟!

کدام یکی ؟!  

12 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام یکی ؟!

ارسال های توصیه شده

دورد :icon_gol:

سوالم اصلیم همینه که عنوان تاپیکه ؟! و می خوام نظر شما رو در این باره بدونم

با وجود این که از ساخت اولین کتاب الکترونیکی بیش از 20 سال می گذره اما هنوز هم عده ای هستن که با این کتب آشنایی ندارن !

متخصصان فکر می کردن که این نوع کتاب می تونه جایگزین کتاب سنتی (کتاب کاغذی) بشه در حالی که چنین چیزی اتفاق نیفتاد

تا به امروز هم شاهد شکایت تعداد زیادی از انتشارات ها بودیم که جلوی تبدیل کتاب به نسخه الکترونیکی رو گرفتن ؛ به نظر شما این کار درسته ؟

حالا شما به عنوان یه فرد کتاب خوان کدوم رو ترجیه می دین ؟ کتاب سنتی یا الکترونیکی ؟

به نظرتون مزایا و معایب هر کدوم چی می تونه باشه ؟

لینک به دیدگاه

فقط و فقط کتاب کاغدی !

اصلا نمی تونم پشت سیستم کتاب یا حتی یه متن طولانی رو بخونم . علتش بر میگرده به درد چشم ها و ، تمرکز نداشتن و ...دلایل دیگه.

آدم کتاب رو می تونه دستش بگیره در هر حالت و هر جایی که راحته بخونه دیگه . من که اصلا با کتاب الکترونیکی نتونستم ارتباط برقرار کنم.

مدتهاست کتاب دنیای سوفی رو دانلود کردم اما رغبت نمیکنم بخونم hanghead.gif

لینک به دیدگاه

با وجودیکه کیندل گرفتم تا بتونم کتاب های الکترونیکی رو باهاش بخونم، اما باز هم برام جالب نبود....

خوبی کاغذ اینه توش میتونی چیزی با خط خودت بنویسی، سریع بالا و پایینش کنی و جابجا کنی و......

ارتباط راحت تری با کاغذ دارم، قسمت های مهم مقالات و کتاب های الکترونیکی رو هم پرینت میگیرم حتی شده دو رو و میخونم.

اما اگه کیندل بزرگ اندازه a4 گیر بیارم، به نظرم میتونه جایگزین کاغذ باشه.

لینک به دیدگاه

منم ترجیح میدم کتاب تو دستام باشه و بتونم ورقش بزنم...:ws37:

چندین کتاب دانلود کردم که بخونمشون اما فقط یکیشون رو خوندم اون هم در طی چند روز ...

کتاب اگه تو دستم باشه زمینش نمیذارم تا تموم شه ....شده بیدار بمونم و شب رو نخوابم...:w16:

لینک به دیدگاه

کتاب کاغذی هیچ وقت جایگاهش از بین نمیره

منم هر کتاب یا جزوه ای رو بخوام بخونم حتما پرینت میکنم

اول به خاطر چشام - دوم هم بتونم نکات رو کنار مطالب یادداشت کنم

لینک به دیدگاه

مرسی از نظر همگی :icon_gol:

اما یکی دیگه از سوال ها من این بود که دلیل رد یا قبول هر یک رو هم بگین !

مثلا من شخصا چیزی رو به عنوان کتاب می تونم قبول کنم که واقعا شکل و شمایل کتاب و از جنس کاغذ و با یه جلد باشه و مهم تر از همه بتونم لمسش کنم (من لای هر کتابی رو که باز می کنم به طور ناخوداگاه وسطش رو بو می کنم)

می تونم خیلی راحت اگر نکته ای هست همون جا علامت بزنم

برای همیشه ماندگاره

اما از طرفی کتاب الکترونیکی هم مزایایی داره

قابل حمله و هر جایی از لپ تاپ تا گوشی می تونی همراه داشته باشی و بخونی

یه سری کتابا هست که دسترس بهشون شاید در اون زمان و موقعیت مورد نیاز ممکن نباشه اما با ای بوکش رو می تونی خیلی سریع و راحت از نت سرچ کنی و دان کنی

دوست دارم نظر شما رو هم در این باره بدونم :ws37:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

من خودم کتاب کاغذی یا همون سنتی رو ترجیح میدم

کتاب الکترونیکی پدر چشمامو درمیاره

با این حال اگر هم ای-بوک کتابی رو بخونم، کتابشم میخرم که تو کتابخونه ام داشته باشم :w16:

لینک به دیدگاه

اصلا نمیتونم با کتاب الکترونیکی ارتباط برقرار کنم...دوست دارم کتاب کاغذی مال خودم باشه...نه کتابی که 100نفر قبل من خونده اند و افکارشونو توش فرستادن و کج و کثیف شده رو به دست بگیرم...ممکنه کتابای موبایل گاهی قبل از خواب خوب باشه اما اینکه پشت مانیتور بشینم کتاب بخونم اصلا کیف نمیده...کمر و چشم آدم خیلی خسته میشه و تمرکز هم اصلا نداره...چون خواه نخواه به سمت آهنگ گوش دادن،نت گردی یا بازی هم میرم!!!:ws3:

موضوع مهم هم حق انتشارات و مولفه....با هزار زحمت یه کتاب چاپ میشه 4نفر خواننده هم برند دانلود کنند!!!!!بهتره کتاب رو خرید تا کمکی بشه به گسترش کتاب خوانی کشور و تشویق دیگران و 4نفر هم کنارش درآمد داشته باشند.......خریدن و خوندن کتاب و درست کردن کتابخونه خیلی کار لذت بخشیه.....

ممکنه برای کتابای مممنوع یا خیلی گرون یا خارجی بخصوص تخصصی چاره ای نباشه اما نباید هر کتابی که به راحتی توی کتابفروشی پیدا میشه رو دانلود کرد...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...