رفتن به مطلب

چرا دروغ می گوئیم؟ + راه حل پیشنهاد دهید!

ارسال های توصیه شده

سران هر مملکت الگوی رفتاری جامعه هستند.نمیدونم این جمله دقیقا مال کی بود

دروغ میگیم چون راحتتر کم هزینه تر و به صرفه تره.چون میشه باهاش پیش رفت.رسوا نمیشیم...فایده های زیادی داره

حالا ملتم فهمیدن که هر چی دروغاشون گنده تر باشه قابل قبول تره...بعضی اوقات فک میکنم که من توهم زدم!

الان به چشم و گوش خودم(تا دروغی که میشنوم) کمتر اعتماد دارم.نمونه اخیرشم همین دو روز پیش.:sigh:

هممون دروغگوهای قهاری هستیم چون خیلی خوب خودسانسوری یاد گرفتیم بهتر از هر چیز دیگه ای.چون با سانسور بزرگ شدیم و زندگی کردیم...سانسور کارتون فیلم حرف نگاه احساس...

بنظرم روی ایندگان بایدسرمایه گزاری کرد.نسل طاعونی ما داغونتر ازین حرفاست.به اندازه هزینه هاش بازده نداره!

لینک به دیدگاه

چرا دروغ میگیم؟

جوابش واضحه چون این فرهنگ ماست ، فرهنگ دروغ و ریا با پوست و گوشت و خون ما عجین شده ، مفاهیمی مثل تقیه ، مصلحت هم از نظر مذهبی مهر تاییده بر این فرهنگ غلط ، به حمدلله کلاشرعی برای معضلات اخلاقی به وفور یافت میشه.

چه باید کرد؟

همیشه پیشگیری بهتر از درمانه ولی کار ما از پیشگیری گذشته جامعه ما درختیه که وجودش سرشار از کرم شده باید این درخت فاسد رو انداخت و نهال شاداب و بارور دیگه ای کاشت

لینک به دیدگاه

عادت کردیم به دروغ گفتن،راست بگیم سرزنش میشیم تنبیه میشیم و بعدا هم تو سرمون میزنن،خیلیا جنبه ی راست شنیدنو ندارن،بعضی از کارامون انقد افتضاحه که شرممون میشه راست بگیم.ما عادت کردیم به خودمونم دروغ بگیم،به کسایی که زندگیشونو واسمون گذاشتن دروغ بگیم،به کسی که همه ی زندگیمونه و دوسش داریم دروغ بگیم.

من یه راه حل ابتدایی واسه خودم دارم که وقتی میخوام دروغ بگم فکر میکنم دوست دارم کسی که بهش دروغ میگم بهم دروغ بگه؟بعد اون موقع دیگه دروغ نمیگم.

یا خودمو تنبیه میکنم.مثلا از یه کاری که دوست دارم محروم میکنم.

راه دیگشم اینه که واقعا توجیه بشیم و از دروغ گفتن بدمون بیاد و به خودمون قول بدیم که دیگه دروغ نگیم.

البته پدر و مادرها هم باید حواسشون باشه که طوری بچشونو بزرگ کنن که شهامت راست گفتنو داشته باشه و دروغ گفتن یکی از عادتاش نشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...