رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

قدم اول برای شناخت رجیستری

نکته:با مطالعه این مطلب آشنایی اجمالی با مفهموم رجیستری پیدا می کنید و برای مطالب بعدی آماده می شید. اگر با رجیستری آشنایی ندارید مراحل را قدم به قدم طی کنید!

 

رجیستـــــــری چیه ؟

 

رجیستری بانک اطلاعاتی یا پایگاه داده‌ای است با ساختار درخت واره که برای ذخیره تنتظیمات و خصوصیات نسخه های 32 بیتی ویندوز استفاده میشود . رجیستری شامل اطلاعات و تنظیمات مربوط به سخت افزار , نرم افزار , کاربران و ظاهر کامپیوتر شماست .

 

هر وقت که شما تغییری در کنترل پنل تان می دهید یا نرم افزاری نصب می کنید و یا قسمت مربوط به فایل های سیستمی را دست کاری می کنید , این تغییرات در قسمت رجیستری ثبت و ذخیره می شود .

 

فایل هایی که قسمت رجیستری را تشکیل می دهندبسته به نوع ویندوز متفاوت اند .

 

در ویندوز 95 و 98 دو فایل مخفی در دایرکتوری ویندوز وجود دارند که USER.DAT و SYSTEM.DATنامیده می شود . در ویندوز me علاوه بر این دو فایل , فایل دیگری نیز بنام CLASSES.DATوجود دارد . اما در ویندوز 2000 و XPو.. فایلهای مربوط به رجیستری بطور جداگانه در دایرکتوری %SystemRoot%\System32\Configقرار دارند .

 

این فایل ها بطور مستقیم قابل ویرایش نیستند .بلکه شما باید برای انجام تغییرات از ابزاری مانند Registry Editor استفاده کنید .این ابزار در خود ویندوز وجود دارد و هنگام نصب ویندوز نصب می شود

 

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

کاربردهـــــای رجیستری

 

1-تغییرات دلخواه در قسمتهای مختلف ویندوز (که در حالت عادی قابل تغییر نیستند)

 

2-بالا بردن سرعت ویندوز

 

3-بهینه سازی ارتباطات سخت افزاری

 

4-بالا بردن امنیت ویندوز

 

5-و حتی بیشترین کاربرد رو در هک و ... دارد.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

ساختـــــــــار رجیستری

 

رجیستری دارای یک ساختار مرتبه‌ای (hierachal) هستش ؛ هر چند که ساختمان آن پیچیده به نظر میاد،اما همانند ساختار پوشه‌های روی هارد دیسک شما می‌باشد.

شکل ظاهری Registry Editor ، مشابه Windows Explorer بوده و در آن ، ساختمان رجیستری به صورت یک ساختار درختی نمایش داده می‌شود. در ساختار رجیستری ،هر شاخه اصلی یک Hive نامیده می‌شود.

 

Hiveها شامل Key ها هستند .هر Key(کلید) خود میتواند شامل زیر کلیدهای دیگر باشد.

کلید ممکن است به زیر کلیدهای دیگر رجوع کنند و یا در نهایت به یک مقدار ( Value) اشاره کنند.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

در ادامه متن بالا

کلید ممکن است به زیر کلیدهای دیگر رجوع کنند و یا در نهایت به یک مقدار ( Value) اشاره کنند.مقادیر شامل اطلاعات واقعی ذخیره شده در رجیستری هستند . پنج نوع مقدار اصلی وجود دارد که عبارتند از :

Expandable-String , Multi-String , String , Binary ,DWORD

 

زمانی که پنجره مربوط به رجیستری را باز کردید ،پنجره مذکور شامل دو پنل است .پنل چپ و راست . در پانل سمت چپ یک ریشه به نام My Computerوجود دارد که با کلیک بر روی آن پنج Hive (ریشه های اصلی)زیر را مشاهده میکنید :

53776283934121023270.png

در ادامه توضیح تک تک اونها رو میبینید

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

HKEY_CLASSES_ROOT

شامل چند دسته از تنظیمات می شود .تنظیماتی مربوط به ارتباطات فایلهای است که انواع مختلف فایلها را با برنامه هایی مرتبط می‌کند که می‌توانند آنها را باز ،چاپ و ویرایش نماید.تنظیمات بعدی مربوط به مشخصات ثبت کلاسها برای شیء‌های COM (Component Object Model) است .این کلید ریشه از نظر اعمال تغییرات متناسب با نیاهای شخصی ،یکی از جالبترین کلیدهای ریشه در رجیستری است.این کلید ریشه همچنین بزرگترین کلید موجود در رجیستری است و دلیل فضای بسیار زیادی که رجیستری اشغال می‌کند همین کلید است .

 

HKEY_CURRENT_USER

شامل تنظیماتی(خاص _ کاربر) از قبیل تنظیمات دسکتاپ،اتصالات شبکه ،چاپگرها است که مختص کاربر فعلی است.(کاربری که در حال استفاده از ویندوز است)

 

HKEY_LOCALL_MACHINS

 

تنظیماتی(خاص _کامپیوتر) شامل داده های پیکربندی مختص به کامپیوتراست و حاوی تنظیمات سخت افزار و نرم افزاری است . که به صورت سراسری اعمال میشود و به کاربر وابسته نیست .

 

 

HKEY_USERS

 

شامل دادهای پیکربندی برای تمام کاربران می‌باشد.اطلاعات داخل این کلید برای تمام کاربرانی است که به این کامپیوتر وارد میشوند.( تنظیمات کاربران از جمله کاربر فعلی است)

 

 

 

HKEY_CURRENT_CONFIG

 

شامل تنظیمات سخت افزار موجود میباشد .( اطلاعات دینامیک " قابل تغییر".این قسمت، از حافظه اقتباس شده و به سخت‌افزارهای کامپیوتر و وضعیت فعلی آنها مربوط می‌شود)

 

این پنج شاخه به نوبه خود دارای زیرشاخه هایی است که مقادیر آن در پنجره سمت راست رجیستری نشان داده می‌شود.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

Expandable String Value--- REG_EXPAND_SZ

 

این نوع، یک رشته داده‌ای قایل رشد است که یک رشته ، شامل یک متغییر می‌باشدکه با فراخوانی توسط برنامه‌های کاربردی ،جایگزین می‌شود.برای مثال مقدار "%SystemRoot%" با مکان واقعی پوشه‌ای که شامل سیستم فایلی NT می‌باشد جایگزین می‌شود.(این نوع تنها در ویرایشگر رجیستری مربوط به ویندوز XP و یا یک نسخه پیشرفته ویرایشگر رجیستری نظیر REGEDT32 قابل دسترس است ).

 

Multi String Value--- REG_MULTY_SZ

 

این نوع ، یک رشته چند گانه است که جهت نمایش مقادیری شامل لیست‌ها یا مقادیر چندگانه‌ای بوده و هر کدام توسط یک کارکتر NULL از هم جدا شده‌اند،به کار می‌رود.(این مقدار در ویندوز XP و یا هنگام استفاده از یک ویرایشگر رجیستری پیشرفته مثل REGEDT32، قابل دستیابی است).

 

انواع دیگر داده‌های رجیستری که در ویرایشگرهای استاندارد رجیستری قابل دستیابی نیستند ،عبارتند از :

 

· REG_WORD_LITTLE_ENDIAN : یک عدد 32 بیتی با قالب Little_Endian

 

·REG_WORD_BIG_ENDIAN : یک عدد 32 بیتی با قالب Big_Endian

 

·REG_NONE : یک نوع مقدار تعریف نشده.

 

·REG_QWORD :یک عدد 64 بیتی .

 

·REG_QWORD_LITTLE_ENDIAN : یک عدد 64 بیتی با قالب Little_Endian

 

·REG_RESOURCE_LIST : یک لیست منابع از راه‌اندازهای سخت‌افزاری .

 

·REG_LINK : یک ارتباط سمبلیک Unicode که به طور داخلی استفاده می‌شود.برنامه‌های کاربردی از این نوع استفاده نمی‌کنند.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

نحوی‌استفاده از رجیستری

 

اگر تا به حال رجیستری ویندوزتان را دستکاری کرده باشید , حتما می دانید که برای ورود به قسمت تغییرات باید ابتدامنوی Start ویندوزتان را باز کنید , سپس قسمت Run را انتخاب کنید و در آنجا عبارت regeditرا تایپ کنید . پس از کلیک کردن دکمه OK به قسمت رجیستری می‌روید . در حقیقت شما بااین کار همان ابزار معروف Registry Editor را کمی جلوتر توضیح داده ام باز کرده اید .

 

Start / Run / Regedit

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

محیط ویرایشگر رجیستری

 

همانطور که در بالاگفتم ویرایشگر رجیستری شامل دو پنل است .

 

پنل سمت چپ : این پنل نمایشگر نحوه سازماندهی رجیستری می‌باشد.اولین و بالاترین کلید (مدخل)

 

My Computer است که دارای چندین کلید است که در ویرایشگر رجیستری بصورت پوشه نمایش داده می شوند.هر کلید می‌تواند دارای چند زیر کلید باشد و این امر تا هرسطحی می‌تواند ادامه یابد .جهت بازنمودن هر کلید و مشاهده زیر کلیدهای آن باید بر روی علامت (+) آن کلید کلیک نموده و جهت بستن کلید هم می‌توانید بر روی (-) کلیک نماید .

 

پنل سمت راست :این پنل ،حاوی مقادیر یک کلید در رجیستری را نمایش می‌دهد.هر کلید میتواند شامل چندین مقدار باشد که هر یک از این مقادیر دارای نام(Name) ، محتوا (Data )و نوع (Type) هستند

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

ایجاد ، حذف و تغییر نام کلیدها و مقادیر

برای ایجاد یک کلید یا مقدار جدید ،می‌توانید از منوی Edit گزینه New را انتخاب کرده و یا در قسمت راست پنجره ،کلیک راست نموده و گزینه New را انتخاب کنید.در این صورت منوی باز می‌شود که از آنجا می‌توانید کلید جدید و یا مقدار جدیدرا بر اساس نوع داده مورد نظر خود ایجاد کنید.

 

برای تغییر دادن نام کلیدها و یا مقادیر نیز می توانید روی آن کلیک راست کرده و گزینه Rename یا از منوی Edit گزینه Rename را انتخاب کنید و یا کلید F2 را فشار دهید.

 

برای حذف کردن یک کلید یا یک مقدار ،می‌توانید کلید Delete روی صفحه کلید را فشار دهید و یا کلیک راست کرده و گزینه Delete را انتخاب ‌کنید.

 

توجه: به خاطر داشته باشید که قبل از هر گونه تغییر در رجیستری ویندوزتان ، حتما یک Backup از آن تهیه کنید .زیرا ممکن است تغییر دادن و یا حذف کردن یک تنظیم بحرانی رجیستری ،منجر به نصب دوباره سیستم عاملتان گردد.عمل Backup گیری و Restore کردن در ادامه توضیح داده خواهد شد.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

مقــدار دهی به مقـادیر

 

هر کدام از انواع مقادیر تعریف شده در رجیستری جهت کارآیی ،نیاز به مقداردهی دارند تا بر اساس مقدار انتساب شده عمل محوله را انجام دهند.برای مقداردهی به هر کدام از مقادیر (String , Binary ,DWORD) از دو روش می‌توانید استفاده کنید:

 

· روی مقدار ایجاد شده دابل کلیک کنید.

 

· روی مقدار کلیک راست کرده و گزینه Modify را انتخاب کنید.

 

پس از انجام یکی از روشهای ذکر شده پنجره مقداردهی مربوط به مقدار انتخابی نمایش داده خواهد شد.این پنجره در هر سه نوع مقدار تعریف شده برای رجیستری متفاوت می‌باشد.برای مقداردهی تنها کافی است در پنجره نمایش داده شده و در محل مربوطه مقدار عددی مورد نظر را وارد کرده و OK را بزنید .مقدار وارد شده ، انتساب خواهد شد.

 

 

 

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

نحوه جستجوی مقادیر و کلیدها در رجیستری

 

چنانچه پیدا کردن یک کلید، مقدار و یا موضوع خاص در میان Hive ها و زیر کلیدهای رجیستری برایتان دشوار و خسته کننده است ، می توانید آنرا از گزینه Find واقع در منوی Edit جستجو کنید.برای اینکار در قسمت Find What عبارت مورد نظر خود را تایپ کرده و روی Find Next کلیک کنید.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

انتقال دادن تنظیمات رجیستری (Import , Export)

 

یکی از خصوصیات مهم ویرایشگر رجیستری ،توانایی آن در انتقال تنظیمات رجیستری به فایل متنی و بالعکس می‌باشد.این فایل متنی که با پسوند .REG شناخته می‌شود، می‌توان ذخیره شده و یا توسط افراد دیگر جهت تغییر دادن سریع تنظیمات محلی ( Local) رجیستری ، به اشتراک گذارده شود.شما می‌توانید به سادگی یک کلید خاص و یا کل رجیستری ویندوزتان را به یک فایل ارسال (Export) کرده و سپس آرایش آن فایل را در Notpad ویندوز مشاهده کنید .برای اینکار ابتدا کلیدی را انتخاب کرده سپس از منوی File ،بر روی گزینه Export کلیک کنید در پنجره Export Registry File ، با یک نام ، فایلتان را ذخیره کنید .اگر شما فایل ذخیره شده را در Notpad باز کنید بعنوان مثال متن زیر را مشاهده خواهید کرد :

 

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Setup

 

“ SetupType “=dword :00000000

 

“ Cmdline ” =”setup –newsetup”

 

“ SystemPrefix “= hex:c5,0b,00,00,00,40,36,02

 

ساختار فایل بسیار ساده است .عبارت HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Setup کلیدی را نشان می‌دهدکه مقادیر از انجا هستند و در عبارت “ SetupType “=dword :00000000 ، نوع و مقادیر موجود درکلید فوق ، بعد از علامت = نشان داده شده‌اند.

 

برای Import کردن اطلاعات رجیستری از یک فایل .REG به داخل رجیستری نیز می‌توانید گزینه Import را از منوی File انتخاب کرده و در پنجره نمایش داده شده ، نام و مسیر .REG خود را وارد نمایید . با زدن کلید Open رجیستری شروع به Import کردن محتویات فایل به داخل بانک اطلاعاتی خود ، خواهد کرد .

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

حذف کردن کلیدها و یا مقادیر با استفاده از یک فایل REG

 

امکان حذف کلیدهاو مقادیر با استفاده از فایل REG وجود دارد.برای حذف یک کلید می‌توانید یک علامت "-"در قسمت سمت چپ ان کلید قرار دهید .مثلا برای حذف کلید زیر

 

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Setup

 

فایل REG آن باید به صورت زیر باشد:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

- HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Setup

 

روش حذف مقادیر منحصر به فرد نیز به همان صورت است . اما بجای قرار دادن علامت منفی در قسمت چپ کل کلید ، آن را بعد از علامت مساوی قرار دهید . برای مثال برای حذف مقدار "Setup Type "، فایل REG باید به صورت زیر تغیر داده شود:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Setup

 

= -"Setup Type "

 

این اعمال را با مراقبت تمام ، انجام دهید چنانکه ممکن است حذف کردن نا صحیح یک مقدار یا یک کلید ، بتواند مشکلات بزرگی را داخل رجیستری به وجود بیاورد . پس به خاطر داشته باشید که همیشه قبل از انجام چنین اعمالی ، از رجیستری‌تان Backup بگیرید.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

تهیه نسخــه پشتیبـــان از رجیستری

 

برای تهیه نسخه پشتیبان از رجیستری ، فایل Regedit.exe را اجرا کرده و از منوی File گزینه Export را انتخاب کنید .حال در پنجره نمایش داده شده ، در محل File Name نام فایل خود را نوشته و از قسمت Export Rangeگزینه All را علامت بزنید .اکنون با زدن کلید Save کل رجیستری شما در فایل انتخاب شده ذخیره خواهد شد.چنانچه رجیستری ویندوزتان خراب شود و یا با مشکلی برخورد کند ، آنگاه می‌توانید گزینه Import از منوی File Import را انتخاب کنید .حال در پنجره نمایش داده شده ، نام و آدرس فایل .REG خود را وارد نموده و کلید Open را کلیک کنید. اکنون محتویات فایل .REG شما به داخل رجیستری Restorمی‌شود.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

پایان قدم اول در رجیستری

 

معرفی یک نرم افزار

Tune-Up Utilities

نرم افزاری قدرتمند از سری محصولات شرکت Tune-Up است، که در زمینه بهینه سازی و افزایش بازدهی آن، طراحی و عرضه شده است. این نرم افزار قادر است با بهینه سازی ویندوز، بازدهی کامپیوتر شما را افزایش داده، مشکلات آن را حل کرده و کمک شایانی به شما در سفارشی سازی ویندوز کند.

Tune-Up Utilities پکیج کاملی از مجموعه نرم افزار های بهینه ساز شامل System Optimization, Configuration, Cleanup و maintenance است که به شما در افزایش کارایی های سیستم، پاکیزه نگاه داشتن آن و حل مشکلات مختلف کمک می کند.

 

قابلیت های کلیدی نرم افزاری:

- رفع بیش از 400 خطای مختلف و رایج در ویندوز

- پیکربندی و بهینه سازی مرورگر Mozilla Firefox

- سفارشی سازی icon های ویندوز، تغییر style ها و صفحات boot و welcome ویندوز

- اسکن اتوماتیک سیستم و رفع مشکلات آن جهت جلوگیری از کاهش سرعت سیستم

- امکان حذف مطمئن و همیشگی اطلاعات حساس شما از هارد دیسک

- حذف کلیه فایل های زائد و غیر ضروری از هارد دیسک

- یکپارچه ساز قدرتمند هارد دیسک

- پاک ‌سازی گسترده رجیستری

- بازیابی اطلاعاتی که تصادفی توسط کاربر حذف شده اند

- دارای ویژگی تقویت کننده سرعت اتصال شما به اینترنت

- خالی کردن حافظه رم جهت افزایش سرعت و کارایی در انجام عملیات های مختلف

- دارای برنامه Uninstall Manager، جهت حذف برنامه های نصب شده در ویندوز و مدیریت آن ها

- مدیریت کامل بر پردازشگر سیستم و برنامه های در حال اجرا

- امداد مؤثر در رفع مشکلات استاندارد ویندوز

- سفارشی ‌سازی ساده پیکربندی ویندوز

- دارای برنامه StartUp Manager جهت مدیریت بر برنامه های ثبت شده در بخش StartUp ویندوز

- دارای بخش System Information ، جهت آشنایی بیشتر شما با قطعات سخت افزاری و نرم افزاری سیستم خود

- بررسی و رفع ایرادات درایو های هارد دیسک

- جستجوی مسیر برنامه هائی که حافظه ی بی جا و قابل توجهی از پردازنده را اشغال می کنند

- و ...

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

ترفندهای رجیستری

نکتهکسعی میکنم از ابتدا تمامی ترفندهای رجیستری رو بذارم و چون اولین ترفندها بیشتر مربوط به xp هستش دلخور نشید چون هنوز xp از دور خارج نشده%28198%29.gif

1-تغییر شماره سرویس پک ویندوز از طریق رجیستری:

 

همان‏طور که می‏دانید ویندوزهایی نظیر XP و ویستا دارای سرویس پک‏های مختلفی هستند. سرویس پک‏ها در اصل مجموعه‏ای از به روزرسانی‏های نرم‏افزاری‏اند که در طی زمان‏های مختلف از جانب مایکروسافت عرضه می‏شوند. این بسته‏های نرم‏افزاری امنیت، ثبات و سازگاری ویندوز را بهبود می‏بخشند. ممکن است شما گاهی قصد نصب یک نرم‏افزار یا بازی خاص را داشته باشید، اما به دلیل قدیمی بودن سرویس پک ویندوز امکان این کار مهیا نباشد؛ در این زمان چه می‏کنید؟ آیا چاره‏ای به جز نصب سرویس پک جدید وجود ندارد؟ شما با استفاده از این ترفند می‏توانید عنوان یا شماره سرویس پک ویندوز خود را تغییر دهید و این مشکل را بدون نصب سرویس پک جدید حل کنید. به عنوان مثال بازی GTA IV تنها بر روی سرویس پک 3 ویندوز XP قابل نصب است. یعنی اگر ویندوز XP شما سرویس پک 2 باشد بازی نصب نخواهد شد. با استفاده از این ترفند می‏توانید سرویس پک 2 ویندوز را به 3 تغییر دهید، بدون آنکه سرویس پک 3 را نصب کنید و در نهایت نیز بازی را بدون مشکل نصب نمایید. لازم به ذکر است این کار از طریق رجیستری ویندوز صورت می‏پذیرد.

 

بدین منظور:در ویندوز XP از منوی Start وارد Run شده و عبارت regedit را وارد نموده و Enter بزنید تا ویرایشگر رجیستری ویندوز باز شود.در ویندوز ویستا نیز پس از ورود به منوی Start عبارت regedit را وارد کرده و Enter بزنید.حال در پنجره Registry Editor به مسیر زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlSet/Control/Windows

اکنون از قسمت دیگر پنجره، گزینه CSDVersion را یافته و بر روی آن دوبار کلیک کنید.در قسمت Value data عدد 100 یا 200 یا 300 و یا همین طور به ترتیب قابل مشاهده است.دقت کنید منظور از 100 سرویس پک 1، منظور از 200 سرویس پک 2 و همین طور الی آخر است.یعنی اگر عدد 200 وجود داشت سرویس پک نصب شده بر روی ویندوز شما سرویس پک 2 است و جهت تغییر عنوان آن کافی است عدد 300 را وارد کنید که به معنای سرویس پک 3 است.به این ترتیب می‏توانید شماره سرویس پک در ویندوز را تغییر دهید.با OK کردن تنظیمات ذخیره خواهد شد.در پایان نیز یک بار سیستم را Restart نمایید.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

2 - جلوگیری از دانلود در اینترنت

گاهی بعضی از مدیران شبکه به این مشکل برخورده‌اند که یک شخص به سایت‌های غیر مجاز رفته و فایل‌های بسیار زیادی را Download می‌کند که این فایل‌ها باعث ترافیک و ایجاد Backdoor در شبکه می‌شوند.

 

برای اینکه اجازه Download را از کاربران غیرمجاز بگیرید، باید مراحل زیر را یک به یک انجام دهید:

1- نرم‌افزار regedit.exe را اجرا کنید.

2- وارد مسیر زیر شده:

 

HKEY-CURRENT-USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Int ernetSetting\Zone\3

3- روی دستور 1803 دوبار کلیک کنید و درون آن مقدار 3 را وارد کنید.

 

بعد از تایید این مقدار و بازکردن دوباره برنامه Internet Explorer، دیگر هیچ کاربری برروی آن کامپیوتر نمی‌تواند از طریق Explorer فایلی را Download کند.

برای بازگشت به حالت اولیه مقدار 3 را پاک کرده و به دستور 1803 مقدار صفر را اضافه کنید.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

3- افزودن ویرایشگر رجیستری به کنترل پنل ویندوز

نحوه افزودن آیکن مربوط به ویرایشگر رجیستری را به Control Panel ویندوز . این ترفند بر روی کلیه نسخه ‏های ویندوز قابل انجام است.

 

این متن رو در یه نادپد کپی کنید

 

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{77708248-f839-436b-8919-527c410f48b9}]

@="Registry Editor"

"InfoTip"="Starts the Registry Editor"

"System.ControlPanel.Category"="5"

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{77708248-f839-436b-8919-527c410f48b9}\DefaultIcon]

@="%SYSTEMROOT%\\regedit.exe"

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{77708248-f839-436b-8919-527c410f48b9}\Shell]

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{77708248-f839-436b-8919-527c410f48b9}\Shell\Open]

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{77708248-f839-436b-8919-527c410f48b9}\Shell\Open\Command]

@=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00 ,52,00,6f,00,6f,00,74,00,25,\

00,5c,00,72,00,65,00,67,00,65,00,64,00,69,00,74,00 ,2e,00,65,00,78,00,65,00,\

00,00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace\{777082 48-f839-436b-8919-527c410f48b9}]

@="Add Registry Editor to Control Panel"

 

اکنون از منوی File بر روی Save as کلیک کنید.

فایل را با نام دلخواه و پسوند reg. ذخیره نمایید. به عنوان مثال نام آن را registry.reg بگذارید.

حال به محل ذخیره فایل بروید و فایل ساخته شده را با دو بار کلیک اجرا نمایید. سپس بر روی دکمه Yes کلیک کنید تا تغییرات لازم در رجیستری ویندوز صورت بگیرد.

اکنون در صورتی که از منوی Start وارد Control Panel شوید Registry Editor را در میان آیکن‏های موجود خواهید دید.

 

برای حذف رجیستری از کنترل پنل، این بار از کد زیر استفاده کنید و همانند بالا اقدام نمایید:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[-HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{77708248-f839-436b-8919-527c410f48b9}]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace\{777082 48-f839-436b-8919-527c410f48b9}]

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

4 - قطع صدای داخل کیس

HKEY_CURRENT_USER / Control Panel / sound

 

یک مقدار جدید از نوع STRING با نام Beep بسازید (در ویندوز xp وجود دارد). اگر می خواهید بلندگوی داخلی را غیر فعال گردد مقدار ان را به NO و در فیر این صورت Yes تغییر دهید .

 

برای اعمال تغییرات باید از ویندوز Log Out کنید یا سیستم را مجدد راه اندازی کنید

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

قدم 3 رجیستری

 

6- بالابردن سرعت توسط رجیستری ویندوز:

 

روی My Computer را کلیک راست کنید و گزینه Properties انتخاب نمایید. بر روی زبانه Performance رفته و File System را کلیک کنید. در قسمت Settings گزینه Desk Top Computer را به Network Server تغییر دهید. برای بالا بردن سرعت باز شدن پنجره‌ها Registry Editor را اجرا کنید و به مسیر زیر بروید:

 

HKEY_CURRENT_URER\Control Panel\Desk Top

 

پارامتر MenuShow Delay را از نوع (String Value)(REG_SZ) اضافه کنید. ارزش آن را برابر 0 قرار دهید.

 

7- پاک کردن بدون رفتن در سطل زباله:

 

وقتی در ویندوز XP چیزی را پاک میکنید، یه راست میره داخل سطل زباله. خب بعضیها دوست دارند فایل پاک شده، داخل سطل زباله نره. برای این کار، از منوی Start گزینه Run را انتخاب کنید و تایپ کنید : Regedit. حالا که رجیستری باز شد، به این مسیر بروید:

 

HKEY_CURRENT_USER\Softwar\Microsoft\Windows\Curren t Version\Explorer

 

حالا یه پوشه بسازید با فرمت Dword و اسمشو بزارید NDRecyclef File (حروف N و R و F را بزرگ تایپ کنید...). حالا روی پوشه‌ای که ساختید، کلیک کنید و Value آن را از صفر (0) به یک (‌1) تغییر بدهید و ok کنید. سیستم را Restart کنید. دیگه فایلهایی که پاک کردید، مستقیم پاک میشه، و وارد سطل زباله، نمیشه.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


×
×
  • جدید...