رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 68
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دوستان ممنون که نظر میدیدو بحث میکنید -ی سوال تو ذهنم ایجاد شد اینورتر چه طوری دور تنظیم میکنه این الکتروموتورهای ابنما 1450 دوردر دقیقه

یعنی چه طوری اینورتر دور تنظیم میکنه ؟ و سوال دوم اینکه وقتی میگید با plc برنامه شو مینویسم اون چطوری با انجام ی سری دستورات میاد دور الکترموتور پمپ روتنظیم میکنه میشه یکم دراین مورد توضیه بدید ؟

اول در مورد اینورتر خالی که چطور دور رو تنظیم میکنه ؟یعنی چی دور رو تنظیم میکنه یعنی اگه همیشه 1450 دور در دقیقه میزنه چه جوری میفهمه باتوجه به چه شرطی میاد دور رو تنظیم میکنه ؟؟

و وقتی plc برنامه ریزی میکنیم اون چطور کار میکنه و میاد با ایتورتر مچ میشه

تشکر میکنم ازتون دوستان عزیز

لینک به دیدگاه
عزیز دلم جیگر طلا میگم دور door نه دو

وای بر من...:icon_pf (34):

امید جون متوجه منظورت نمیشم...ولی خب دور رو با یه پتانسیومتر میتونیم کنترل کنیم...اگه خواستی باز بیشتر توضیح میدم...

لینک به دیدگاه
ببخشیدا فوضولی میکنم :hanghead:

اطلاعات ناقص من میگه با ورودیهای دیجیتال میشه دورش رو کنترل کرد البته با ورودی آنالوگم میشه :hanghead:

خواهش میشه...خوشحال میشیم بیشتر تو مباحث شرکت کنی و نظر بدی حتی اگه اشتباه باشه...:a030:

منظورت از ورودی دیجیتال چیه؟میشه بیشتر توضیخ بدی؟

لینک به دیدگاه
دوستان ممنون که نظر میدیدو بحث میکنید -ی سوال تو ذهنم ایجاد شد اینورتر چه طوری دور تنظیم میکنه این الکتروموتورهای ابنما 1450 دوردر دقیقه

یعنی چه طوری اینورتر دور تنظیم میکنه ؟ و سوال دوم اینکه وقتی میگید با plc برنامه شو مینویسم اون چطوری با انجام ی سری دستورات میاد دور الکترموتور پمپ روتنظیم میکنه میشه یکم دراین مورد توضیه بدید ؟

اول در مورد اینورتر خالی که چطور دور رو تنظیم میکنه ؟یعنی چی دور رو تنظیم میکنه یعنی اگه همیشه 1450 دور در دقیقه میزنه چه جوری میفهمه باتوجه به چه شرطی میاد دور رو تنظیم میکنه ؟؟

و وقتی plc برنامه ریزی میکنیم اون چطور کار میکنه و میاد با ایتورتر مچ میشه

تشکر میکنم ازتون دوستان عزیز

اول از همه که اینورتر با تغییر فرکانس دور رو تغییر میده و هر دوری که مورد نظر ما باشه تبدیل میکنه...

اگه توضیح هات بیشتر خواستی بعدا میدم الان دیر وقته...:ws3:

plc هم همون کار رله و کنتاکتور رو انجام میده با این تفاوت که در plc دستت بازه و هر چند تا که بخوای میتونی تایمر و هر چیز دیگه ای بزاری...همه ی تغییرات خیلی راحت تر صورت میگیرن و مانوور بیشتری میتونیم بدیم...

اگه بخوایم میتونیم اینورتر رو با plc هم مچ کرد...اونش دیگه به شما بستگی داره...یعنی اینکه شما به برقکارت میگی که چیکار کنه تا باب میل شما باشه...

لینک به دیدگاه
راحت ترین راه اینکه برید به متخصص اینکار بگید اینکارا رررررو بکنه:ws3:

اره عزیز اون که صد درصد به متخصصش میدم ولی یادت باشه توصنعت میخوای پیشرفت کنی باید بدونی رله چیه کنتاکتور چیه و چه جوری فرمان میگیرندو ....

تو صنعت فقط نباید تو رشته خودمون باشیمو سرمون تو رشته خودمون باشه باید از رشته های دیگه هم سردربیاریم ، مثلا تو تعمیر ونگهداری و اجرا موتورخانه ها ی تکنسین وحتی ی مهندس باید از برق بدونه -مثلا وقتی پمپ کار نکرد نمیگی وایسم مسئول برق بیاد انجام بده باید بلد باشی -

لینک به دیدگاه
اول از همه که اینورتر با تغییر فرکانس دور رو تغییر میده و هر دوری که مورد نظر ما باشه تبدیل میکنه...

اگه توضیح هات بیشتر خواستی بعدا میدم الان دیر وقته...:ws3:

plc هم همون کار رله و کنتاکتور رو انجام میده با این تفاوت که در plc دستت بازه و هر چند تا که بخوای میتونی تایمر و هر چیز دیگه ای بزاری...همه ی تغییرات خیلی راحت تر صورت میگیرن و مانوور بیشتری میتونیم بدیم...

اگه بخوایم میتونیم اینورتر رو با plc هم مچ کرد...اونش دیگه به شما بستگی داره...یعنی اینکه شما به برقکارت میگی که چیکار کنه تا باب میل شما باشه...

فرکانس 50 هرتز ه درسته یکم برام ملموس نیست که چه جوری میاد دور و تغییر میده -چه جوری میفهمه باینورتر برام جای سوال داره میشه یکم بیشتر توضیح بدی

لینک به دیدگاه
فرکانس 50 هرتز ه درسته یکم برام ملموس نیست که چه جوری میاد دور و تغییر میده -چه جوری میفهمه باینورتر برام جای سوال داره میشه یکم بیشتر توضیح بدی

بله 50 هرتزه...

در واقع اینورتر با تبدیل برق ac به dc و سپس همین dc رو مجددا به ac تبدیل میکنه...که با این تبدیلات میتونه در ولتاژ و فرکانس مورد نیاز قرار بگیره...که این تبدیلات توسط مدارات الکترونیکی که داخل اینورتر قرار داره صورت میگیره...

که بدین وسیله میتونیم از اینورتر برای کنترل دور موتور استفاده کنیم...میتونیم به راحتی جهت گردش موتورمونو تغییر بدیم...راه اندازی موتورمون خیای نرم تر میشه...

همچنین به طور مثال موتوری داریم که 10 آمپر جریان مصرف میکنه و هنگام راه اندازی این جریان به 60 آمپر هم میرسه ولی با استفاده از اینورتر این جریان به 12 آمپر هم میرسه...

و کلی کاربرد دیگه...

لینک به دیدگاه

مرسی مهندس فقط ی چیزی وقتی اینورتر خریداری میشه قابل برنامه ریزی خواسته های ما هست یا نه خودش هوشمند باتوجه به مصرف و نیاز این دور رو کم میکنه یا زیاد -

لینک به دیدگاه
مرسی مهندس فقط ی چیزی وقتی اینورتر خریداری میشه قابل برنامه ریزی خواسته های ما هست یا نه خودش هوشمند باتوجه به مصرف و نیاز این دور رو کم میکنه یا زیاد -

خواهش میشه...

این که بخواد خودش دور رو کم و زیاد کنه نه ولی بوسیله تنظیماتش میتونیم به دور مورد نیاز برسونیمش...همچنین میتونیم یه ولوم بزاریم تا خودمون دورشو تغییر بدیم...

یه کار دیگه هم میشه کرد که خودش دور رو کم و زیاد کنه...این کار رو جدیدا میخوام روی یکی از دستگاه ها انجام بدم...میشه یه اهرمی گذاشت که با تغییراتی که روی دستگاه صورت میگیره به ولومی که به اینورتر دستور میده برخورد کنه و دور رو کم و زیاد کنه...(البته این شاید برای کاری که الان قراره انجام بدید نشه ولی باز شاید یه کارایی بشه صورت داد...اینم بگم که این کار بر عهده ماشین سازه نه برقکار)

لینک به دیدگاه
خواهش میشه...

این که بخواد خودش دور رو کم و زیاد کنه نه ولی بوسیله تنظیماتش میتونیم به دور مورد نیاز برسونیمش...همچنین میتونیم یه ولوم بزاریم تا خودمون دورشو تغییر بدیم...

یه کار دیگه هم میشه کرد که خودش دور رو کم و زیاد کنه...این کار رو جدیدا میخوام روی یکی از دستگاه ها انجام بدم...میشه یه اهرمی گذاشت که با تغییراتی که روی دستگاه صورت میگیره به ولومی که به اینورتر دستور میده برخورد کنه و دور رو کم و زیاد کنه...(البته این شاید برای کاری که الان قراره انجام بدید نشه ولی باز شاید یه کارایی بشه صورت داد...اینم بگم که این کار بر عهده ماشین سازه نه برقکار)

خب عزیز من بحث من سر این هستش که میشه برنامه ای بدیم به اینوتر که خودش مثلا n مدت با دور 500 باشه بعدش بره 700 بعد مدتی هم بره 900 :ws38:

اگر ما یه پتانسومتر بزاریم که باید یه نفر بشینه اونجا و هی دور رو کم و زیاد کنه :ws38:

لینک به دیدگاه

تا جایی اطلاعات ناقصم میگه یکی از روشهای تنظیم فرکانس برای دور ورودی آنالوگ هستش که باید یه ولتاژ متغیر یا یه جریان متغیر رو به درایو اعمال کنی مثلا توی مطلبی که خوندم میشه اگر بخوا یم از ولتاژ 0 تا 10 سرعت موتورو از حداقل به حداکثر ببریم از یه پتانسیومتر 2 اهم میشه استفاده کردش بعد اولش رو به ترمینال +V اون یکی سرشم به ترمینال AC وصل میکنیم بعد پاررامتر b1-01 روی عدد 1 تنظیم میکنیم اوقت پتانسیومتر که میچرخه سرعت موتو تغییر میکنه .

دیجیتالشم به صورت گسسته میشه تغیرش بدی که راستش من اینو نمیدونم یه سرچی میزنم ببینم یعنی چه :ws3:

لینک به دیدگاه
خب عزیز من بحث من سر این هستش که میشه برنامه ای بدیم به اینوتر که خودش مثلا n مدت با دور 500 باشه بعدش بره 700 بعد مدتی هم بره 900 :ws38:

اگر ما یه پتانسومتر بزاریم که باید یه نفر بشینه اونجا و هی دور رو کم و زیاد کنه :ws38:

این چیزی که میگی میشه انجام داد...البته با plc دلتا میشه این کارو کرد اما یه چیز ثابت خواهد بود دیگه...یعنی یه چرخه ثابت داره...

که میشه یه پتانسیومتر هم بزاریم تا به صورت دستی هم تغییر بدیم...

لینک به دیدگاه
تا جایی اطلاعات ناقصم میگه یکی از روشهای تنظیم فرکانس برای دور ورودی آنالوگ هستش که باید یه ولتاژ متغیر یا یه جریان متغیر رو به درایو اعمال کنی مثلا توی مطلبی که خوندم میشه اگر بخوا یم از ولتاژ 0 تا 10 سرعت موتورو از حداقل به حداکثر ببریم از یه پتانسیومتر 2 اهم میشه استفاده کردش بعد اولش رو به ترمینال +V اون یکی سرشم به ترمینال AC وصل میکنیم بعد پاررامتر b1-01 روی عدد 1 تنظیم میکنیم اوقت پتانسیومتر که میچرخه سرعت موتو تغییر میکنه .

دیجیتالشم به صورت گسسته میشه تغیرش بدی که راستش من اینو نمیدونم یه سرچی میزنم ببینم یعنی چه :ws3:

بهت تبریک میگم اطلاعاتت خیلی خوب بود...:a030:

این ترمینالهایی که اشاره کردی منظورت همون ترمینالهای درایو؟چه مارکشو داری میگی؟

دلیل اینکه اون عدد رو روی یک تنظیم میکنیم اینه که از پتانسیومتر استفاده شده ولی اگه بخوایم از درجه خود اینورتر استفاده کنیم باید اون عدد روی صفر باشه و اگه بخوایم از دکمه های روی اینورتر استفاده کنیم باید اون عدد روی 3 تنظیم بشه...

حالا این تغییراتی هم که میگی با ولتاژ انجام میگیره خیلی جای بحث داره اگه خواستی بیشتر صحبت میکنیم( خوشحال میشم)...

در مورد دیجیتالم اطلاعاتتو کامل کن تا بیشتر صحبت کنیم تا خود منم چیز بیشتری یاد بگیرم...:a030:

لینک به دیدگاه
این چیزی که میگی میشه انجام داد...البته با plc دلتا میشه این کارو کرد اما یه چیز ثابت خواهد بود دیگه...یعنی یه چرخه ثابت داره...

که میشه یه پتانسیومتر هم بزاریم تا به صورت دستی هم تغییر بدیم...

اقا تبلیغ plc نکن :whistle::ws3:

من این پتانسومتره تو کَت ام نمیره

روشنم کن بیشترررررررررررر:ws38:

:w000:

:ws3:

لینک به دیدگاه
کجاش تو کتت نمیره؟

بگو تا روشنت کنم...

کلا چطور میخوای تنظیم کنی با پتانسوتر

یعنی چند تا پیانسومتر استفاده میکنی :ws38:

کلا روش کارت رو با پتانسومتر بگو

فکر کن الان داری میبندی

بگو چند تا استفاده میکنی و چطور و برا چی :ws38:

لینک به دیدگاه
کلا چطور میخوای تنظیم کنی با پتانسوتر

یعنی چند تا پیانسومتر استفاده میکنی :ws38:

کلا روش کارت رو با پتانسومتر بگو

فکر کن الان داری میبندی

بگو چند تا استفاده میکنی و چطور و برا چی :ws38:

برای اینکه بخوایم دور موتور رو کنترل کنیم احتیاج به یه ولوم داریم که این ولوم میتونه یه پتانسیومتر باشه...میتونه دکمه های روی خود اینورتر باشه و میتونه ولومی که روی خود اینورتر هست باشه...

از پتانسیومتر برای راحتی کار استفاده میکنن...یعنی اینکه ما میتونیم پتانسیومتر رو بیرون تابلو بزاریم تا در دسترس باشه...

من اصولا تا کارو نبینم نمیتونم خیلی خوب نظر بدم ولی برای این کار تا اونجا که من متوجه شدم از یه پتانسیومتر استفاده میکنم...

لینک به دیدگاه
برای اینکه بخوایم دور موتور رو کنترل کنیم احتیاج به یه ولوم داریم که این ولوم میتونه یه پتانسیومتر باشه...میتونه دکمه های روی خود اینورتر باشه و میتونه ولومی که روی خود اینورتر هست باشه...

از پتانسیومتر برای راحتی کار استفاده میکنن...یعنی اینکه ما میتونیم پتانسیومتر رو بیرون تابلو بزاریم تا در دسترس باشه...

من اصولا تا کارو نبینم نمیتونم خیلی خوب نظر بدم ولی برای این کار تا اونجا که من متوجه شدم از یه پتانسیومتر استفاده میکنم...

خب من شکل ام اینه اگر بخوایم پتانسومتر بزاریم باید یکی بشینه و هی کم و زیاد کنه پتانسومتر رو که مقدار اب هی کم و زیاددددددددد بکنه :w02:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...